Paylaş Paylaş

Google Nexus 7 (2013) İncelemesi

Asus'un Google için ürettiği Nexus serisi 7 inç tabletler, kısa bir süre önce güncellendi. Levent Pekcan, Almanya dönüşünde bir tane aldı ve incelemeye getirdi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ziyaretçi

  Beklediğim inceleme. Çook teşekkürler. 🙂

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  Ne zamandır bekliyorduk. İyi oldu. Ama keşke ismi değiştirselermiş.

 • Mustafa Babayiğit

  Süper inceleme,süper sohbet,süper deneyim aktarımı.Bence isim değişmemeliydi öylede oldu zaten çünkü sonuçta eski ürün satımı durdurulup yerine bu ürün geçti.

 • Fuat Çağlar

  Galaxy Note 3'ü bir de sizden dinlesek ne güzel olur.

 • Behlül DOĞAN @behluldogan

  Merhaba
  Öncelik bu inceleme benim için çok yararlı oldu fakat ben bir konuya üzüldüm benim şuanda 2012 model nexus 7'im var 6 ay falan oldu alalı uygulamalarımı test etmek amacı ile kullanıyorum arada da oyun,İnternet ve not almak için kullanıyorum sizce şuanda yeni modele geçsem mi yoksa kullanmaya devam etsem mi ?Kararsızım bu konu da siz olsanız geçer miydiniz?

 • Forza26

  Videonun renklerinde bir gariplik mi var yoksa bana mı öyle geldi 🙂

 • Ziyaretçi

  En iyi android tablet bence Nexus 7 2013. Boyut olarak çok avantajlı. Bu boyuttaki diğer tabletlere göre performansı da oldukça iyi

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  Bir de sizden ricam, aslında tüm izleyenlerin isteği. Tablet ya da telefon incelerken ekrana dokunduğunuzu ve menüler arasındaki geçişleri görmek istiyoruz. Hepsi aynı hemen hemen diyorsunuz ama incelemeyi izlerken öyle olmuyor. Bu alanda bu işi en iyi yapanlarsınız, yanlış anlamayın. Sadece öneri.

  Saygılar...

  • Şevket Zaimoğlu @sevketzaim

   90ların başında C64-Amigalardan sonra PCnin oyun cihazı olarak ortaya çıktığı dönemlerde bilgisayar satıcıları, aletin ne kadar hızlı olduğunu göstermek için bir "dir çek"erlerdi, o hesap:) Özellikle android cihazlara getirilen "lag" eleştirisine karşı menü geçişlerini herkes merak ediyor, görmek istiyor...

  • Murat Gamsız @gamsizm

   O lag sorunları geçmişte kaldı. Ya da artık sadece ucuz tabletlerde görebileceğiniz bir şey. N7 gayet hızlı.

  • HakanAyhan

   5-6 ay kullasanız bile lag yok mu ? olmaz mı ?
   program kurup kaldırsanız?

  • Jan

   Lag ve takılma çoğu zaman düşük hızlı nand çiplerinden(yerleşik hafıza) kaynaklanıyor. Nexus 7 8g modelinde bile ara sıra oluyordu çok yüklenince. Bu da ucuz çinli tabletlerin neden çok takıldığının açıklığa kavuşturabilir. Şimdi yeni cihazlarda özellikle nexus cihazlarında yüksek hızlı nand kullanıyorlar yarı ssd diyebiliriz bunlara. Video da bahsi geçtiği gibi trim desteği de geldi ki bu lag ve takılmalar yok olmaya yüz tutmuş olmalı tahminimce.

 • Ziyaretçi

  Yeni hafta herkese hayirli olsun 🙂 cok guzel urun. Ama apple ipad mini2 ye A6x yerine A7x koyarsa (ki olmayacak gibi gozukuyor) ipad mini2 tercih edecegim.

 • kirazerik @kirazerik

  süper inceleme ellerinize sağlık. ipad mini kıyaslaması çok hoş. sd kart sınırlamasından dolayı 32 gb yönlendirmesi bence çok çok doğru bir tespit. Kimse bulut depolamaya bel bağlamasın, özellikle türkiyedeki upload seviyesi, gsm destekli cihazların fiyatı ve harici data paket ücretlendirmesi açısından

  Konu dışı 1: gündemde söz edildi ama quickoffice ile microsoft office 365 ve apple in çapsız iworks u yeni cihazlara vermesine atılan gol bence android bölümü için güzel bir inceleme konusu olur. Ki quickoffice ios a da geldi. bence tablet ve iş dünyası entegrasyonu açısından yılın golu. Kısa da olsa değerlendirseniz çok hoş olur bir incelemede. Quickoffice tarzı uygulamalar tabletleri bilginin tüketildiği platform olmaktan bilginin üretildiği bir platformada sokması dikkate değer.

  Konu dışı 2: tablet arka kameralarının augmented reality uygunluğu açısından netleme özelliği önemli. Bir augmented reality uygulama tanıtımı hoş olurdu. misal http://augmentedev.com/

 • HakanAyhan

  canım çekti mis gibi tablet. 🙂 nceleme çin teşekkürler. izlemeden uyuyamazdım.

 • WhiteJAWS @whitejaws

  SD Kart girişide olsaydı tam istediğim gibi olurdu,
  güzel inceleme teşekkürler 🙂

 • by_SplinterCell @by_splintercell

  Güzel bir inceleme olmuş. İsim Nexus 8 diye devam edebilirdi ve KitKat ile sunulmalıydı bence biraz erken hamle yapıldı. İlk versiyonun Tegra olduğunu düşünürsek platform değişikliğinin yeni sürüm ile birlikte yapılması daha mantıklı olurdu. Onun dışında 16:9 formatındaki tasarımı tek elle mukavemetin rahatlığı ve yüksek çözünürlüğün sunulması en büyük avantajı. Bunun daha fazla incelmesini beklemiyorum açıkçası belki bir sonraki nesil Tegra'nın son modeliyle sunulabilir ancak merak edilen bir tabletti ve bence 7" seviyesindeki en alınabilecek modellerden biri oldu. Şu an ilk versiyonun fiyatları iyice diplemişken ucuz tablet niyetine bir tane almak gerek aslında ancak stok sorunları ülkemizde malum.

  Asus kanalıyla geleceğinden ben en kötü ihtimalle Aralık ayını bulacağını tahmin ediyorum ayrıca fiyatı dolar cinsinden bize daha denk geldiğinden Amerika fiyatına benzer olacaktır. Benim gözümde 32GiB ve 3G modeli 600TL'nin üzerine rahatlıkla çıkabilecek kapasitede. En büyük handikapı bana göre LCD ekrana ya da televizyona bağlantı aparatının kutuda sunulmaması belki Asus kanalıyla bu seçenek sunulabilir komponent bazında ancak hiç ümitli değilim. Sırf bu yüzden Nexus serilerine pek sıcak bakamıyorum.

  • hayzinberg

   İsmi Nexus 8 olsaydı 8" olduğu sanılırdı.

   Nexus 10 - 10"
   Nexus 7 - 7"
   Nexus 4 - 4.7"

  • AB9 @sqn

   bence 2012 versiyonu 7.1" olarak üretilmeliydi, bu da 7.2" olmalıydı. dolayısıyla ilki Nexus 7 olarak satılıp yeni versiyonu 7.2 olarak satılabilirdi (gerçi bazı siteler 7.2 adıyla satıyor zaten hali hazırda).

  • Murat Gamsız @gamsizm

   İsim konusunda bir sorun olduğuna katılıyorum ama 7 adı 7 inçten gelince onu 7.2 yapmak boyutla ilgili yanlış anlamalar doğurabilirdi. Böyle bir salaklık mümkün değil diyebilirsiniz ama biz firmalarla iç içe çalıştığımız için nelere dikkat ettiklerine inanamazsınız. Hepsi daha önceki kötü deneyimlerden alınan dersler. ABD'de biri çıkar 7.2 inç sanıp aldım ben bunu der dava eder kazanır.

   Biliyorsunuz Apple Samsung davasında bakılan şeylerden biri, millet Apple diye yanlışlıkla Samsung alabilir mi ihtimaliydi. Ciddi ciddi bu tartışıldı ve karar verildi Samsung lehine.

 • Şevket Zaimoğlu @sevketzaim

  Geçen Salı gecesi amazon.com'da dolaşırken yeni Nexus 7'yi Türkiye'ye gönderdiklerini farkettim. Hatta, "2 saat içinde sipariş verin Cuma'ya elinize geçmesi garanti" gibi cezbedici bir teklifi de görünce, dayanamadım aldım. Gerçekten de Cuma günü gelecek şekilde gönderdiler. 32GB'lık model normalde 270 dolar, amazon'da 290 dolardı ama 20 doların da hesabını yapmadım. 75 Euro'nun üstünde olduğu için Türkiye'nin %20 gümrük vergisini siparişte tahsil ettiler. Kargo ücreti de 30 dolar gibi bir şey tuttu. Yani cihaz gümrük, kargo vs dahil yaklaşık 390 dolar veya 800TL altı bir maliyetle gelmiş oldu. Amazon'un "global shipping eligible" ürünlerini takip etmek lazım, gayet güzel fiyatlar çıkabiliyor. Şimdiye kadar verdiğim üçüncü sipariş. Biri DHL ile geldi, biri UPS ile, biri de adını sanını duymadığım bir kargo firmasıyla (Türkiye'de YUrtiçi Kargo ile çalışıyorlar). Ürünü sepete attıktan sonra, adres Türkiye adresi ise, gümrük vergisini kendisi hesaplıyor. Baştan ödediğiniz için sonradan ekstra bir masraf vs çıkmıyor, çıksa bile o masraflar amazon tarafından karşılanıyor. Ürün gümrüğe takılırsa, kargo firmasına bir yetki belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisini faks veya eposta ile gönderiyorsunuz, işlemleri onlar hallediyor. Gümrüğe git, görevlilerle muhatap ol vs derdi tasası yok. Tavsiye ederim.

  • Ziyaretçi

   Su ana kadar gordugum en bilgi verici Teknoseyir video yorumu budur! Gonulden kutlarim sizi Sevket bey.

  • hayzinberg

   Biraz daha ucuza , uğraşmadan buradan alabilirmişsiniz.

   http://www.istanbulbilisim.com.tr/google-nexus-7-2-full-hd-32-gb-tablet-pc-fiyati,68549.html

   "Global Shipping Eligible" olayını bilmiyordum.İyi oldu öğrendiğim.İnceleyeyim.

  • Tarumar

   Amazon dan her türlü ürünü sorunsuz olarak alabilirsiniz. Fakat dikkat edilmesi gereken bir nokta var cep telefonu veya gsm data özelliği içeren hiçbir aygıtı gümrükten vergisini ödeseniz bile çekemezsiniz. Bu nedenle de sıkıntı yaşamamak adına yurtdışından alacağınız elektronik ürünlerde her zaman sadece wifi içeren ürünleri tercih edin. Bir diğer nokta da Amazon' nun dolar kuru genel olarak piyasanın üstünde olduğundan sipariş ekranında TL yerine USD' i seçmeyi unutmayın. Böylelikle bankanızın görece olarak daha düşük kurundan ödeme yapıyor olursunuz.

  • Şevket Zaimoğlu @sevketzaim

   Evet, bana da kargo firmasından gelen telefonda ilk sordukları şey ürünün 3G özelliği var mı oldu, 3Gsi olsaydı ürün geçmeyecekti. Dolar kuru uyarınız da çok yerinde. Ben sipariş verdiğimde Amazon'un kullandığı kur 2.13tü ve bu ürün için en az 50TL gibi bir kur farkı oluşuyordu.

 • 02:14

  802.11/ac desteği yok. Olsa iyi olurdu... yani 2013 model bir ürün de olmaması için bir neden yok.

  Levent abime saygılar 😉

 • 02:19

  Murat Gamsız kardeş batarya ömründen söz etseydin azcık? 1 günü tamamlıyor mu? nedir ne değildir?

 • Bilgehan NAL

  Google ve asus iyi iş çıkarmış tablet ilk çıktığında snap. s4 pro nun tablete yeteceğinden şüpeliydim. Ama gerçekten iyi performans sağlıyor. Son çıkan üst seviye oyunlarda az takılma yaşasa da oynanmıyacak gibi değil. Zaten son çıkan üst seviye oyunların çalıştırılması gerektiği platform snap.800. Genel kullanım için güzel bir tablet

 • Süleyman

  şu test görüntülerinde silahlı oyunun adı ne arkadaşlar

 • hayzinberg

  Root'lu 8 gblik eski Nexus 7'mi bu OTG aparatıyla kullanıyorum.Sandisk'in tırnak kadar olan 32 gb flash bellekleriyle çok az yer kaplıyor.Seyahate çıkarken yüklü miktarda film-ebook-mp3 atabiliyorum.

  http://image.dhgate.com/albu_390614412_00-1.0x0/pair-left-right-90d-angled-micro-usb-b-male.jpg

 • Samett @samett

  İncelemeniz için teşekkürler. Sizin sohbet biçiminde olan incelemelerinize hayranım hep böyle kalmanızı diliyorum. Bende eski nexsus 7 kullanıcısıyım şayet 800 platformuyla gelseydi yeni nexsus 7 hemen almayı düşünüyordum. Lakin şimdi gerek görmüyorum.

 • Anıl Gelenler @anlgelen

  Evet, bende 2012 Nexus 7 var dokunmatik camı kırıldı ebayden sipariş verdim değiştirmek için içini açınca lcd ekranla yapışık olduğunu gördüm ayırayım derken bu sefer ekranda kırıldı 🙂

 • Ziyaretçi

  beklediğim video fakat eski nexus cihazımın zamanla yavaşlaması ekranının cızırtı sesi gelmesi bweni soğutuyor cihazdan umarım bunda böyle olmaz

 • Erdem AKDEMİR @virtuemta

  iyi güzelde neden sd kart ile hdmi otg koymazlar 3-4 tablet mi almak gerekiyor adam gibi birşrey kullanmak için

  ipad desen onda durum daha fena film izliyim diyorum playerlar için ayrı ayrı aynı filmi atmak gerekiyor 3-4 oynatıcı içindeki videoyu görmüyor yoksa bu eksiklikler ne zaman giderilecek acaba

 • Ziyaretçi

  Oynanan oyunların ismi nedir?

 • Ziyaretçi

  Aspalt8 i çalıştırıyor derken onu ıpad mini a5 ile çok rahat oynuyoruz biz s4proya gerek yoktu bile

 • Emre K @emre-k

  Güzel bir inceleme olmuş.

  Üründeki tek yanlış bence SD kart okuyucusu olmaması. Bu şekilde insanları 32 gb'lık modele yönlendirmek istemişler ama bu Apple tipi ticari tutum Google'a ve Android anlayışına ters olmuş. Neyse cihazı root'layıp OTG ile bu iş halledilir pek sorun değil.

  Benim asıl merak ettiğim bu cihaz ile Tegra Note karşılaştırması. İnşallah bir gün ürün size gelir de güzel bir incelemesini yaparsınız.

  Anlaşılan 7" tablet pazarında rekabet iyice kızışacak. 🙂

  • ömer

   7" tablet pazarı zaten kızışmış durumda. Büyük firmalar özellikle ülkemizde 7" pazarına girmekte geciktiler. teknoloji marketlerde bile çin malı tabletler rafta yer almakta. amazon'un kindle dan sonra baktılar bu iş iyi hepsi birden atladılar.

   gayette memnun olduğum bir durum bu. fiyatlar gittikçe düşmekte. asus memo pad 300 tl civarına bulunuyor. memo pad hd 7 399 tl civarına bulunabiliyor indirimlerle. nexus 7 v2013 ülkemizde hangi fiyat aralığından satılacak bakalım.

 • Tarumar

  Bu inceleme üzerine Android tablet alırken 7 inç mi 10 inç mi tercih edilemeli ? konusunun işleneceği bir bölüm iyi gider. Hele birde karşı tarafta Sony Xperia Z Tablet olursa

  • eddai

   Bu tamamen kişinin zevkine ve kullanım alışkanlığına bağlı bir durum.Mesela ben Galaxy Tab 10.1 ile 10" denedim fakat olmadı, Nexus 7 'ye geçiş yaptım.Çantamın bir köşesine atıyorum,elde tutarken de rahat.

  • EMRE

   Aynen öyle katılıyorum size son zamanda UltraBook seçerken neye dikkat edilmeli konusu gibi bir konu olabilir.Teknoseyir konseptine de çok uygun.Ama Levent abi ve Murat abi olsun incelemede yanlış anlaşılmasın Levent abi TransformerPrime(10") Murat abide Nexus(7") olarak değerlendirirler çok güzel bir program çıkar ortaya.

 • eddai

  Kapasite konusu bence hiç dert edilmemeli,evde Asus RT66U'ya bağlı HDD niz varsa (veya NAS veya eşdeğeri) cihazın kendi kapsitesini neredeyse kullanmıyorsunuz bile.(Medya dosyaları için) Ben yanımda film vs taşıyacağım derseniz uygun bir USB ve OTG ile bunu çözebilirsiniz.

  Cihaza gelecek olursak 2 Ad Nexus 7 sahibi olarak (8 GB ve 32 GB) yeni cihaza geçmeyi düşünmüyorum,ilk sürüm son derece yeterli.Fakat Adreno 320 yerine 330 olsaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum.Aynı işlemciye sahip Xperia Z full HD oyunlarda zaman zaman sıkıntı yaptığını göz önüne alırsak (bu yorumu Teknoseyir editörleri de yapmıştı) yeni tablet alacaklar için Nvidia 'nın tabletini beklemekte çok büyük yarar var bence.Kaldı ki Tegra 4 Adreno 330'dan bile hızlı.Bunu bir Nexus fanı olarak söylüyorum 🙂

 • halit

  5" telefon sahibiyen 7" tablet almak pek mantikli gelmiyor. nexus 10 yenilense keşke. 4 gb ram enfes olurdu. Ölümüne widget.

 • UğuR @walker

  Murat abi adamın dibisiniz. İşte beklediğim inceleme 1 aydır bekliyorum sonunda geldi emeği geçen herkese çooooookkk teşekkürler !!!

 • Metinolmetin

  Google Nexus 7 (2013) İncelemesi, çok güzel olmuş, bir önceki modeli ile karışacağı kanısındayım. Genel anlamda ürünün herşeyi dört dörtlük olmuş, 3.5mm kulaklık çıkışınında olması çok iyi olurdu kanısındayım.

  • İbrahim

   zaten 3.5 mm kulaklık çıkışı var ama kutusundan kulaklık çıkmıyor yanlış anlamışsınız

  • Metinolmetin

   Birine Nexus 7 siparişi versen, %50 şansla gelir diye düşünüyorum. Sıkı, sıkıya tembih etmek lazım. Nexus 7 2013, arka kapağında kamerası olanından.

  • Hasan

   Bir önceki modeli ile karıştırılması bence imkansız. En basitinden arkasında kamera olup olmadığına bakılabilir. 2012 model kamerasız.

 • çağlar

  arkadaş neden şu makinelere otg koymuyorlar ben root la mootla ugrasmak zorundamıyım. Benim en çok işime yarayan özellik , o yüzdende soğutuyorlar tabletten.

 • lawnmower @lawnmower

  Aslında Nexus'larda OTG çalışıyor da, USB sürücüleri göremiyor. OTG kablosuyla klavye veya fare bağlanabiliyor. USB sürücüler de bazı yazılımlar sayesinde root gerektirmeden kullanılabiliyor. Total Commander'ın bununla ilgili bir eklentisi var mesela. Ucuz (1$ bile değildi fiyatı yanlış hatırlamıyorsam) ve gayet güzel iş görüyor.

 • Ahmet

  3g ye gerek yok demişsiniz cihazın performansı nedeniyle mi yoksa kişisel tercih olarak mı

 • ahmet

  Murat bey e-book ya da yazı okuyabilme performansı nasıl ipad 4' e göre cevaplarsanız sevinirim. İpad'den iyiyse daha fazla beklemeden alabilirim.

 • Hasan

  Samsung 7 inç tablet pazarında bir türlü istediği yere gelemiyor. Son Galaxy 3 tabletin 16 gb versiyonunu geçenlerde Saturn mağazasında 125 euroya sattılar. Ancak fiyat kırarak diğer üreticilerle rekabet edebiliyorlar.

 • Metinolmetin

  Benim şöyle bir sorum olacak normalde akıllı telefon kullanmıyorum, kullanmayıda düşünmüyorum. ( bellide olmaz hani) Android tablet olayına sıcak bakmaya başlamış biri olarak 7 inch kategorisinde arka kameralı Nexsus 7 2013' e alternatif ne önerilebilir? Mesela 7inch tabletler, kolay taşınabilirliği bakımında her zaman her yerde yanında bulundurulabilir.

  Aradığım özellikler. "arka kameralı Nexsus 7 2013" özelliklerine ek, birde micro SD kart yuvası da olsa diyorum.

  • İbrahim

   7 inçde pek yüksek özellik yok üreticiler fiyata oynadığı için genellikle özelliklerden kısıyorlar hatta ekranıyla birlikte en iyisi Nexus 7 (2013) diyebiliriz ben bundan daha iyisini görmedim 😀

 • Ziyaretçi

  Görmeyen ve farketmeyenler için: Apple Markette Fifa 14 IOS için şu an bedava. Belki Electronics Arts fikir değiştirebilir.

 • UFC

  Trim özelliğinden bahsedecektiniz lafta kaldı

 • fmdfatih

  memo hd7 düşünüyordum aradaki farkı görünce stop ettim kafam karıştı. fiyatmı? performansmı? güncellemelerle dolu nexus çok çekici... memo hd7 de fena değil en azından 4,3 le trim gelince bi süre idare eder gibi.....hadi bakalım

 • Ufuk Girgin

  Bende Nexus 7 (2012) vardı ancak düşürüp ekranını kırdım. Serviste bana ekran değişimi için 350 TL fiyat çektiler. Şuandaki satış fiyatı düşünüldüğünde Nexus 7 (2013) almak daha mantıklı geliyor. Sizce eskinin ekranını yaptırmaktansa yeni Nexus 7 (2013) almak daha mı iyi olur? Fikir alabilir miyim?

 • Ziyaretçi

  ben 1 aydır kullanıyorum hıc bı sorun yasamadım oldukca ıslevsel ve hızlı bı tablet her oyunuda oynuyorum 3 tane 1 gb tan fazla yer eden oyun var ayrıca 32 gb lık modelde kablosuz sarj destegıde varmıs acaba bu dogrumudur? varsa ben de alcam bı sarj cıhazı
  alcaksanız 32lık modelı tercih edın arada cok bı fark olmaz zaten sarj olarakta eger arada bı kullanırsanız 3-4 gun gıdıyor veya gun boyu basında durursanız tarayıcı-fılm felan1 gunu cıkarıyor. onun yanında steo ses cıkısı(htc one a gore cok az dusuk) ve kulaklık ses cıkısını ben cok begendım tabı kulkaklıga gore değısır bu.wıfı sıde gercekten hızlı bızım evde cekmeyen yerlerden cekıyo wıfısı. bluetooth zaten 4.0 alabılıyorsanızda yurt dısından almaya calısın burda pahalı olabılır

 • Olcay

  ,nexus 7 (2013) ülkemizde ne zaman satışı başlayacak ? bilginiz var mı ?

 • KontDRACULA

  Nexus 10'umla Nexus 7 (2013) ünüzü değiştirmeyi düşünür müydünüz? 🙂

  • KontDRACULA

   Evet fark ettim onu. Elimde 2-3 tane 7" varken 10"'e geçtim. Büyük ekranın hiçbir kişiselliği yok. Metroda anime izlemeyi severim ama bu tabletle olmuyor. Yandaki teyze amca'da seninle rahatlıkla izliyor. Oyun da öyle. Ama iş için ideal. Müşteriye gittim, Katalogda değişecek alanları PDF üzerinden parmağımla işaretledim/yazdım çok rahat oldu.

 • Ziyaretçi

  Murat Nexus 7
  🙂

 • dandare @dandare

  Güzel cihazmış, sanırım ipad minin ekranının düzelmesini beklemektense bunu alacağım.

 • İbrahim

  iyi hoşta artan ekran artan cpu ile dahada pil gidecek ama pili güçültmüşler pili attırsalarmış iyiymiş

 • olcay

  Bugün istanbul bilişimden aldım 799 tl 32 gb
  http://www.istanbulbilisim.com.tr/google-nexus-7-2-full-hd-32-gb-tablet-pc-fiyati,68549.html

  16 gb olan versiyonuda mevcut ellerinde fiyatı 699 tl cihazı çok beğendim gayet hızlı tavsiye ederim

 • Ömer Özgür @omc43

  Otg yok derken tam olarak neler çalışıp neler çalışmayacak gamepad , klavye taksam çalışırımı ? ve 400tl civarı tablet arıyorum bu artık ekonomik değil gibi MeMO PAD HD7 mi nexus 7 (2012) mi önerirsiniz ?

 • Levent Alpsal @levent-alpsal

  Tabletlerde olması gereken en önemli özellikten bahsetmemişsiniz, o da çoklu kullanıcı desteği. Bu tablette var mı, yok mu?

  • KontDRACULA

   O işletim sisteminin bir özelliği. Bu nexus 7. Google'ın kendi göz bebeği. En son versiyon android (4.3) barındırıyor. Çoklu kullanıcı özelliği de var.

 • serdar01 @serdar01

  Öncelikle sürekli takip ettiğim bir site ve güzel inceleme
  Aklıma takılan birkaç soru var.Yardımcı olur musunuz ?

  1-Yeni Nexus 7 nin 3g özellikli olanı var mı veya çıkacak mı ?
  2-İstanbul bilişim in internet sitesinde bu ürün satılıyor;ama ürün henüz Türkiyede satışa çıkmadı diye biliyorum.Kısacası bu site güvenli midir ?

  • KontDRACULA

   4G modeli var. İstanbul bilişim kendi getiriyor garantisini kendisi veriyor. Siteye güven konusunda emin değilim. ama bir süredir faliyet gösteriyor. Dolandırıcı olmadığını biliyorum ama garantileri konusunda emin değilim. Yurt dışından getirtmekten daha kötü olmayacaktır. En kötüsü olsa yurtdışından getirttiğinle aynı olacaktır.

 • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

  Murat bey, yeni nesil nexus 7 ile OTG bağlantısı kurup external bir depolama alanından .srt dosyasındaki altyazıyı sorunsuzca kullanıp mkv izlenebiliyor mu?
  Yabancı forumlarda nexus media importer yazılımı ile videoların oynatılabildiği ancak .srt altyazılarda sorun yaşandığını yazanlar var.

 • Burak

  usb ile harci 3g modemleri (vınn vs) takıp bu şekilde internete bağlanabilirmiyiz?

 • Evren

  Merhaba Murat üstad, bende geçen Almanya seyahatimde aldım. Dün Kit Kat çıkmış yükledim. Ancak her yeni olan problemli olduğundan, kit kat'ın yeni olmasından dolayı sorunları var. Ben seste sorun yaşadım. Cihazın speakerlarından ses seviyesi kısıkken (belirli bir seviyenin altındayken) medya sesinin yanında "his" sesi denen parazit'e yakın bir ses alıyorum. Ve ses kapalıyken kullak çınlamasına yakın sesler çıkarıyor. Eski 4.3 imajı yeniden yükleyeceğim galiba ... 🙂 Buraya yazma sebebim etrafımda bu cihaza sahip tanıdığım tek kişinin siz olması ve sizin kesin yüklediğinizi düşünmem, aynı sorunu sizinde yaşayıp yaşamadığınızı merak ettim. iyi haftasonları.

 • Kaan

  Nexus 7 2013 türkiye'ye ne zaman gelecek bilen varmı???

 • safa

  Otg kablo ile flash disk okuyor mu nexus 7 okumuyordu neden böyle yapıyorlar anlamıyorum çin tabletleri bile bu konuda daha iyi

 • burak

  Android 4.4.2 yükledim fakat internette iken aşağı yukarı yapınca takılmalar yaşanıyor bunun yazılımsal sorun olduğunu düşündüğümden asusun bu sorun adına bir çözümü olacak mı duyumunuz var mı kolay gelsin

 • yasin

  levent abi otg çalışmıyor demiş ama bu videoda
  http://www.youtube.com/watch?v=MU8YcLzymY4
  çocuk konsolla dead trigger oynuyor ozaman bağladığı şey nedir yardım edin lütfen

 • yasin77x @yasin77x

  arkadaşlar ben bu tablet ile ipad mini 1 arasında kaldım tableti oyun ve film izlemek için alcam daha çok oyun ipad mini nasıldır oyun performansı 512mb ram var minide

 • Emre

  Murat abi yeni çıkan bi rom var Miui çıkmış nexus 7 2013 e göre onu nasıl kurcaz tablete ayrıntılı olarak bi anlatabilir misiniz lütfen.. sitede okudum ama tam çeviremedim yardımcı olursanız sevinirim.. şimdiden teşekkürler

 • M. Batuhan Ender @mbatuender

  @gamsizm önceki yorumlarda demişsiniz ki OTG destekliyor ama bir program lazım (Nexus Importer). Peki bunu yükledikten sonra kaç GB destekliyor? 32 GB yerine 16GB + flaş bellek + otg kablosu + Nexus Importer almak daha mı mantıklı?

 • coupling78 @coupling78

  teknik servisi çok kötü
  400 tl ye aldığımız tablete 280 tl masraf çıkardılar nedir bu masraf bi mail atın dedim beceremediler.kronik kendinden kapanma sorunu var..internete yazın neler görün neler