telefonumu çöpe attım, artık özgürüm

https://twitter.com/i/status/1791825972389392640

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mehmet @m-menguc

  kaç dinlemeden sonra kafası geliyor

 • s1234 @s1234

  iXperia Galaxy X8'imiz vardı da biz mi kullanmadık.

 • ahmet @ahmet0

  O değilde milattan önce insanlar bu tarz konulara kafa yormuşlar. Şimdi bu aydınlanma nedir

 • Mr.Bell @mr-bell

  Kusura bakmasın ama biraz sallamış bence. Şundan başka seçeneğin yok diyor. Eskiden de vardı şimdi de bir sürü marka var. Bir sürü model var. Amerika vs için doğru olabilir ama sitenin eskileri bilirler ki bir dönem general mobile discovery fason olarak yok sattı, sonrasında yine general mobile çok satan modeller oldu, ondan sonra lg g2 hem resmi hem paralel ithalat yok sattı, lg g3 yine benzer şekilde ciddi satış sayıları yakaladı ancak sonra azalarak yok oldular bitti gitti. Samsung galaxy s2 ve s3 çok satan cihazlardı dönemine göre dünya geneli sattı. Huawei p9 lite mate 20 lite çok satan her operatörün kampanyalı verdiği cihazlar oldu. Xiaomi, honor vs saymıyorum bile. Son zamanlarda samsung bu diğer markalar ile rekabet etmek için bu M ve A serilerini düzeltti yoksa bu cihazlar hiç matah cihazlar değildi, hem hantal hem kasa kalitesi olarak bence çok yetersiz cihazlardı. Şuan M52, A34, M34, A54, A72 gibi cihazlar alınır ve iş görür vaziyetteyse, FE serisi devam ediyorsa rakip firmalar sayesinde.
  Dünyadan haberi yok, hayatında kaç sefer tuşlu telefon görmüş, onu bırak evinde kaç sene sabit hat telefon onun çeşitlerini görmüş belli değil, hayatında telefon kartı ile ankesörlü telefon kullanmış mı vs bilinmez, gelmiş burada tatava yapıyor.
  Yok ekran arka planı seçiyorum zannediyormuş vs vs. Ben 1 tane seçiyorum uzun süre kullanıyorum eskiden her hafta değiştirirdim. Zil sesi 1 tane seçiyorum senelerce telefon değiştirsem bile aktarıyorum. Kısa bence bomboş bir muhabbet bomboş sohbet ve akıl tutulması tespitler.
  Akıllı telefon yerine, sosyal medya ve oralarda dönen reklamlar, yalan hayatlar, insanların bir şekilde herkesi mutlu görmesi gibi konulara değinseler hak veririm ancak diğer türlü söyledikleri bence tırışkadan ibaret. Süslü kelimelerini kendi tayfasına satsın.

  • ozturka @ozturka

   Android vs ios dışında demek istemiş bence. Windows Phone kendini yedi, badaos tutmadı falan derken harbiden öyle oldu. Pc dünyası da mac vs Windows diyebiliriz diğerleri hikaye son kullanıcı bazında. Hatta oyun, 3d mühendislik uygulamaları söz konusu ise Windows tekel.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @ozturka Demek istemiş olabilir ancak başaramamış. Bence demek istediği o değil ayrı mesele. Bu tarz insanlar şunu demek istemiş vs diye düşünmüyorum. Ne dediyse o. Kendini ifade edemiyorsa internete çıkmasın.

 • Nakahella @nakah

  Şu an konuşmak ve konuşmamak seçeneğinden konuşmayı seçmiş, özgür bir seçim mi başka bir seçimin var mıydı ablacım? Kendini kandırma özgür değilsin.

 • prometrik @prometrik

  🙂 Şimdi yorum yapacağım ama bunca zaman ban almadım inş şimdi de olmaz. Yroumdan telefonu çıkarıp don koyun. Herkes don giyiyor. Sen özgür seçimin sanıyorsun. Rengine kadar verdiğini sanıyorsun. Bugün don giymeyen kimse var mı? Sen modelini, şeklini, rengini seçtiğini sanıyorsun ama sadece kendini kandırıyorsun. O zaman... 😀

  Şakası bir yana, telefonlar yaşamın bir parçası olmuş durumda. Bu şekilde bakış açıcısı sadece komik kalır. Tabi buradaki teknoloji kitlesi asıl konuşulması gereken, eklenen ve çıkarılan özellikleri, pazarlama stratejilerini falan biliyor. Ama arkadaş çok yanlış yerden bakmış.

 • Temp @temp

  Saçma sapan bir örnek olmuş konuyla biraz alakası olsa f/p telefonlar alıp kullanılabileceğini de bilirdi hanfendi.

 • Memoli @memoli

  Ben akıllı telefon bile kullanmıyorum, nasıl bir mecburiyetten bahsediyor anlamadım. Hep o büyük camlı gözlük yüzünden oluyor. Gözlüğü çıkardığında senin benim gibi normal biri aslında 😀

 • cgdincer @cgdincer

  öfff, müthiş farkındalık. Instagramdan kafasını kaldıkları anda bu ergenler felsefeci kesiliyor başımıza, hemen bi ok biliyormuş gibi bize satmaya çalışıyorlar.

 • Recai @recai

  Ozaman bu kafayla 100 marka model olsa, neden 101 model yok diyecek.
  En az iki secenek olması, secimsizligi ortadan kaldirir.
  Bu durumda denebilecek sey ise, cep telefonu almak zorunda miyim?
  Felsefe yapmis ama bağlantılarını tersten kurmus.

 • Emre @emre1393

  çinli markaların telefonları fena değil ama hem çıkardıkları model sayıları gereksiz fazla (bkz xiaomi) hem de samsung karşısında pahalı kalıyorlar.