Eylül ayında Hyundai Ioniq 5 aldım demiştim fakat teslimat süresinin 4 ay ertelenmesi sonunda Tesla Model 3 almaya karar verip, geçen hafta aldım. Bir haftalık macerayı biraz yazayım istedim.

Son 1 haftada yaklaşık 2000km yol yaptım. Uzun yolda şarj etme tahmin ettiğimden çok daha kolay ve kısa sürüyor. 800km olan uzun yolda 3 kere 15er dakikalık şarj molası ile eve vardım. Bazı yerlerde Tesla Loungleları sayesinde zaman geçirip, biraz dinlenmek çok rahat oldu.

Sürekli gittiğim süpermarket ücretsiz şarj imkanı sunduğundan şehir içi neredeyse hiç şarj derdim olmuyor. Şimdi kaldığım otelde ücretsiz şarj imkanı sunuyor ve eve dönerken neredeyse hiç şarj etmeme gerek kalmayacak. Soracaklar için şarj ücretini ve fosil yakıta göre gelen avantajın ekran görüntüsünü koydum.

Bunlar şarj macerasıydı. Bana kalırsa en büyük artı önceden telefon uygulaması ile aracı kışın ısıtma ve yazında soğutmak. Özellikle soğuklarda önceden ısıtmak büyük nimet.

Premium bağlantı özelliği içinde aylık 10€ veriyorum. Böylece sınırsız internet ile Spotify, şarj molaları içinde Netflix, Disney + ve Youtube izleme şansım oluyor. Bunun haricinde arabaya uygulamadan bağlanıp kamera ile etrafta olan bitene bakabiliyorum.

Bunlar haricinde hayatı kolaylaştıran bir sürü küçük özellikle var. Mesela arabanın anahtarını doğrusu kartını daha hiç kullanmadım. Sadece telefon ile gir çık herseyi yapabiliyorum. Araca ben binince koltuğu ve direksiyonu bana göre hazırlarken, eşim girince ona göre ayar yapıyor.

Sorular varsa yorumlara yazarsanız elimden geldiğince cevaplarım.

https://teknoseyir.com/durum/1568171

BeğenFavori PaylaşYorum yap