Paylaş Paylaş

Android TV ile oyun oynamak

Philips'in 7100 serisi TV'leri, işletim sistemi olarak Android kullanıyor. Biz de bu fırsattan istifade, TV incelemesinden önce oyun nasıl oynanıyor test ettik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Forza @forza

  Videoyu seyretmeden ön yargılı davranıcam çünki cep telefonu dışında girdiği her cihazda hüsran oldu android bi kere zaten cep telefonu için tasarlanmış herşeyi ile android o yüzden aldanıpta sakın iyi tablet değilse ve cep telefonu değilse androidli her cihazdan uzak durun uydu alıcısı tv bu işin piğri saf linux neden ondan va zgeçerler anlamış değilim android ün uygululama oyun içeriği herkesi cezbediyor aman uzak durun dünki dark bile her türlü işinizi görür

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  Anlaşılan o ki televizyonun oyun oynatma performansı rezalet. Bir bence bu ürüne güncelleme beklemeyin derim 🙂

 • aslanmurat @aslanmurat

  Android her yere girecek galiba 🙂

 • Player 1 @player-1

  Televizyon Asphalt 8 açamıyor. 4K içeriği nasıl oynatacak merak ettim.

 • serkan @serkan_1034

  Oyunu 10 fps ile falan oynatıyor sanırım

 • Zibrokan @zibrokan

  @gamsizm TV incelemesinde Logitech Extreme Pro 3D joystick'i de deneyebilir misiniz?

 • alicanx @alicanx

  Şu android çubuklar hakkında ne düşünüyorsunuz piyasada hiç kullanılabilir olanı yok mu

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  Loghitech'in gamepadine baktım, bir de Xbox 360'ınkine baktım.. Gerisini biliyorsun.

 • netstat @netstat

  bu androidi lg nin ve diğerlerinin de kullanması lazım

 • Agah @agah

  televizyonların bu tip (akıllı denen) özellikleri gıdım gıdım vermelerine ve bunun için fiyatını 500-500 (hatta 1000-1000) arttırmalarına gıcık oluyorum. adam gibi bir android'i televizyona yıllar önce gömmeleri gerekirdi. nedir ki maliyeti, 300 lira tutmaz (tabletin ana kartını takacaksın o kadar ekranı yok pili yok) yıl olmuş 2015 daha adam gibi internet tarayıcısı olan televizyon yok, sorsan akıllı tv. altyazılarda türkçe karakter sorununu bile yeni yeni çözüyorlar.

  resmen şu karikatürdeki taktiği uyguluyor çakallar:

 • onurkenan @onurkenan

  Bir iki senedir ülkemizde de android'li tv cihazlar satılıyordu, 2015 yılı başında "google tv" olarak adlandırıldığını duyduğumuz bu sistemin fişi google tarafından çekildi ve ismi tam "android tv" olan ve bu videoda konu olan cihazlar çıkmaya başladı. Ben de evde 2014 yılı modellerinden philips marka bir google tv kullanıcısıyım (o zaman android tv o sanıyorduk). Şu an tanıtılan cihazdan çok daha yüksek özellikte ve daha ileri seride bir cihaz olarak aldım, böbürlenmek için söylemiyorum sadece "android" kısmı ile ilgilenmedim açıkcası alırken; diğer özellikleri ve fiyat/performans özelliği nedeniye almıştım. Arada teknik altyapı farkı belki çoktur ama son kullanıcı olarak dikkat çeken tek fark 2014 yılındaki android sürümü 4.x'de, 2015 yılı ürünler android 5.x altyapısı ile geliyor gibi.. 2015 Temmuz itibari ile mevcut uygulamalarda halen destek kesilmesi olmadı, halen dükkandan (play store) kısıtlı sayıda uygulama yükleniyor ve güncelleniyor. Oyun konusunda da şu an ki mevcut tv'den pek farkı yokmuş gibi geliyor, zaten çıkış oyunu ünlü badland idi, gerçeği söylemek gerekirse 1 kere bile oynamadım. TV'den beklentim görüntü kalitesi, ambilight+hue, dahili kayıt durdurma ve devam etmek olduğu için android tv'nin bana halen bir katkısı olmadı. Ne yazık ki bunun en büyük sorumlusu uygulama geliştiricileri. Ne yazık ki tek bir içerik sağlayıcı aktif, filmboxlive (üyeyim), diğer hiç bir içerik sağlayıcı kurulamıyor ya da aktif değil (digiturk play/diledigin yerde var ama üyelik girişi yok; web tarayıcı içinden girince de video açmıyor, tivibu ve benzerleri hep yapım aşamasında (o zaman niye uygulama yazdınız??)). Kısacası android aynı 4K gibi, kısa vadede gerek duymayacağınız, fazla bir fayda görmeyeceğiniz bir ara birim olarak kalabilir; herhangi bir TV için almanız ya da almamanız için ana karar verme kriteri olmadığını düşünüyorum (2015 yılı için yorumumdur; içerik+program artar ise sular ters dönebilir, ki içerik sağlayıcı şirketlerin bunu istediğini sanmıyorum çünkü senelik (box/modül) satış karları daha yüksek ve ellerinde aslında dişi doldurur bir içerik olmadığı da ortaya çıkacaktır).

  • Forza @forza

   Dedik dedik dedik demeyede devam edicez vazgeçsinler artık tv üreticileri içine uydu alıcısı koymaktan smart özellik koymaktan özellikle 3d konusunda hayal kırıllığı vazgeç sen uydu yayınları ı media içeriğini oynatmaya yarıyan bir panelsin daha yüksek görüntü kalitesi daha hızlı tepkime süresi yüksek herz sun 4k tv 8k dan bahsediliyor ya sen her zaman eko sisteme ayak uydur ne yazık ki içerik ile tv ler eş zamanlı gitmiyor tv üreticilerin bu kendi başına buyrukluğuna artık bi son vermeli içerik üreticileri ile parelel gitmeli

 • paratoner @paratoner

  Bu tip incelemelerin biraz daha çok yapılmasını istiyorum, güze inceleme olmuş.

 • Şevket Zaimoğlu @sevketzaim

  Sanıyorum 2012'ydi, bir Panasonic plazma TV aldım. Güya belli akıllı özellikleri vardı. Özellikle youtube uygulamasını epey kullanıyorduk evde. İki ay önce televizyondaki youtube uygulaması kendini imha etti, daha doğrusu Google bu televizyona youtube uygulamasına desteğini kesti ve artık televizyonda youtube çalışmıyor.

  Burada temel sorun şu. ANdroid veya daha genel konuşursak akıllı cihazlar, uygulamalar çok hızlı gelişiyor. Üreticilerin ve Google'ın android cihazlara verdiği destek 18 ay-2 yıl seviyesinde kalıyor. Televizyonların ömrü ise bundan çok daha uzun.

 • RemziK @remzi-kurtbasan

  FPS kurtarmıyor gibi geldi. Bu cihazlardaki Android'i oyun oynamak amaçlı değilde TVye getirdiği ekstralar için kullanmak gerekiyor. Çünkü TVlerdeki yazılımlar genelde çok ilkel oluyor.

 • Jpage @jpage

  3 ay önce tv alırken bu androidli tvleri çok araştırdım.Androidli modeller neredeyse 500tl pahalıydı.Bence o kadar fiyat farkına gerek yok.Android isteniyorsa daha sonradan 50 dolarlık android stickler takılabilir.

 • Gerginix @gerginix

  Ödediğim para panelin olsun. Akıl fikir veririm ben tv'ye... Saf panel olsun, diğer amfibik işlere para saçılmasın.

 • emrahkaracam @emrahkaracam

  oha lan logitech f710un home tuşu windows 10 la gelen ekran kaydetme menüsünü açıyor. Murat Bey Home tuşu falan diyince basayım ne oluyor bakam derken keşfettim

 • eXaline @exaline

  TV yayınını nasıl alıyorsunuz acaba? Ekranda kablolu yazıyordu, bende de standart kablo tv var ama nat geo, discovery vb. yok. O kanalların bulunduğu teledünya ya geçmek isteyince uydu alıcısı benzeri kutulardan gerekiyor. Siz teledünya kullanıyorsunuz ama kanalı nasıl tv üzerinden değiştirdiniz, o teledünya kutusunun kumandasından değiştirmeniz gerekmez miydi?

 • Volkan @volkn

  Videodaki motor oyununun adı ne?

 • godzilla87 @godzilla87

  minix neo x8, tronsmart v89 gibi donanımları güçlü cihazlar var android tv box olarak satılan. Gördüğüm kadarıyla oyun oynamaktan soğutacak kadar kötü performansı var Android tv'nin. tv'ye daha fazla para vermek yerine böyle bir cihaz alınarak daha performanslı kullanılabilir.

  Ama yine de android oyunlarını tv'de oynamak için yatırım yapmak bana akıllıca gelmiyor. fiyatı 500 TL seviyesine düşen xbox 360 veya ps 3 almak çok daha mantıklı

 • Executioner @executioner

  Anca candy crush, angry bird falan oynanır bunlarda

 • Fırat ➕ @frt

  Televizyon dediğin 10 yılda bir değişir. İçindeki işlemciyi gpu'yu degistiremeyecimize göre bence bu yöntemle telefonlara da yaptıkları gibi değiştirme sıklığını artırmak istiyorlar. 2 yılda bir 3000'e iphone alan kişi 2 yılda bir televizyon da değiştirsin istiyorlar bence.