Bamix Superbox İnceleme

#akış #teknomutfak

Bamix el blenderını icat eden firma. Bu lafımı hafife almayın zira gerçekten elde tutulabilir karıştırıcı ve öğütücülerin patenti ve icadı kendilerine ait. Bu sebeple mutfak tipi blenderlardan harç karıştıran devasa el mikserlerine kadar pek çok bu tarz ürüne markasını basabilen bir firma. Ürünümüz Bamix Superbox olarak geçen ek aksesuarlarıyla blender merkezli tam bir mutfak robotu ve gıda işleme yardımcısı. Ürünü amazon.de üzerinden aldım. Hızlı kargoyu seçtiğim için DHL ile italyadan eylül ayının 25'inde kargolandı. Ertesi gün Türkiyeye ulaştı. Gümrükden geçmesi ve bana ulaşması 3 iş günü sürdü. 259 Euro + 105 Euro Gümrük + 36 Euro hızlı kargo. Toplam 400 euro'ya maal oldu bu arkadaş.

Kutu İçeriği:
Bamix 200W Blender
Stand
Pülverize Edici (Öğütücü/Tozlaştırıcı)
4 Adet Blender Bıçağı
Mutfak Robotu
Mutfak Robotu Kıyıcı Bıçağı
Mutfak Robotu İçin 5 Farklı Rende Bıçağı
1 Litelik Ölçü Kabı (Şeffaf Sert Plastik)

 

Motor Gücü

Blender alışageldiğimiz şekilde boynu sökülebilir cinste değil. Bunun yerine ucunda 4 adet bağlantı noktası ve ortasında ise bir bıçak yuvası var. İhtiyaç durumuna göre bıçak değiştiriyoruz. 200W fırçasız son derece güçlü bir motor söz konusu. İki kademeli çalışma gücü var. 1. kademe bıçağı 12.000 RPM döndürüyor. 2. kademe ise 17.000 RPM. Bu son derece yüksek bir değer. Örneğin Braun Multiquick 13300 RPM ve 750W güç tüketimine sahip. Yani Bamix in 3 katından fazla güç çekiyor ve Bamix in 17.000 RPM lik değerinin çok altında.

Başka bir örnek olarak Philips ProMix modeli 800W güç tüketimine ve 11500 RPM maksimum dönüş hızına sahip. Yani Bamix motor teknolojisi konusunda fark atmış durumda. Peki bu gerçek hayatta ne işimize yarıyor. El blenderlarının en büyük problemi çabucak ısınmalarıdır. Minicik bir alana 800W güç çeken bir motor koyarsanız soğutamazsınız. Alet belli bir yerden sonra elinizi yakacak seviyeye ulaşır. Bol sebzeli lifli gıdalardan oluşan 5 kişilik bir akşam çorbasını ısınan aletlerle çekmek oldukça zordur tecrübeyle sabit. Keza çoğu yeni nesil alet ısındığında RPM değerini düşürür. Her ne kadar blender gerektiğinde kullanılan bir alet olsa da 800W elektrik faturası içinde minik bir fark yaratır. Ama en önemlisi konfor.

Bamix rakiplerinin ulaşamadığı 17000 RPM hızına ulaşıyor. Buda zencefil gibi lifli gıdaları bile suya çevirebilmesi anlamına geliyor. Daha net anlaşılması adına Bamix 2. kademeye dokunduğunuz anda bıçağını dakikada 17000 kere döndürüyor.

Ek İşlev ve Aletler

 

Kutudan blender için 4 adet bıçak çıkıyor. Her bıçağın farklı bir kullanımı var.

1; Bu bıçak Whisk Blade olarak geçiyor. Her tür hafif ve kremamsı dokulu sosun yapımında kullanılıyor. Whisk Blade ile mayonez yapmak 10 saniye sürüyor. Yada Çörek vb işler için kremalı dolguları rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

2; Beater Blade yumurta akını saniyeler içinde beze köpüğüne çevirir. Normal aletlerle bu işlemi yaptığınızda köpük zayıf ve sönük olurken Beater Blade ile yapılan köpükler çimento harcı kadar kıvamlı olur. Buda beze ve köpük kremalarınızın veya sufle ve frappe gibi köpük bazlı karışımlarınızın dolgun ve lezzetli olmasını sağlar.

3; Kıyıcı bıçak kabacaher tür et ve sebzeyi parçalayıp kıymak üzerine dizayn edilmiştir. Etli sebzeli çorbalar. Yoğun içerikli soslar Hepsi bu bıçak ile tamamen kıyılabilir.

4; Çok amaçlı bıçak çorbalardan smoothielere marmelatlardan meyve sos ve pürelerine bebek mamasına kadar pek çok kıyma işinde pürüzsüz bir kıvam elde etmenizi sağlar. Püreler mamalar yoğun marmelat ve nefis smoohieler bu bıçakla yapması kolay işlerden.

 

Pulverize Edici

Bamix Superbox içerisinden çıkan bir diğer önemli aparat pulverize edici. Aparat 3 parçadan ve 1 sabit bıçaktan oluşuyor. Kabaca tozlaştırıcı diyebiliriz. Aparatımız kapak ve sabit bıçak dışında pulverize kapağı isimli şeffaf çok dayanıklı plastik esaslı bir sırra sahip. Normalde öğütücüyü bu haliyle içine malzemeler atarak kaba öğütme modunda kullanabilir sert yemişler tane baharatlar gibi pek çok şeyi kaba bir derecede öğütebilirsiniz. Örneğin çok güzel fıstık ezmeleri yapabilir veya iri taneli baharat karışımları hazırlayabilirsiniz.

Esas sır olan pulverize kapağı malzemeyle ana kapak arasında yerleşiyor. Gıdayla bıçak arasındaki mesafeyi daraltan Powder Disk aparatını taktığınızda öğüttüğünüz herşey toza dönüşüyor. Kahve çekebilir. Aromalı tuzlar hazırlayabilir. Sarımsak/soğan granülleri yapabilirsiniz. Kabuk tarçın karabiber yıldız anason gibi ev ortamında öğütmesi zor baharatları toza çevirip komposto ve şerbetlerde  kullanabilirsiniz. Ben yemeklerde taze öğütülmüş tane karabiberi çok severim. Bunun dışında diğer baharatlarımıda tane alıp kullanacağım zaman öğüterek onlara lezzet veren eterik yağlarının yemek ve soslara geçmesini tercih ederim. Kendi kuruttuğum biberlerden pul biber yapmak gibisi yok. Eğer sizde baharat konusunda hassas biriyseniz ve havayla uzun süre temas edip aromasını yitirmiş baharatlar kullanmak istemiyorsanız pulverize edici tam size göre. 🙂

Her Evin Olmazsa Olmazı Mutfak Robotu

Superbox içersinden çıkan bir diğer harika ürün Bamix SliceSy.
Geleneksel mutfak robotlarının aksine son derece hafif ve tıpkı Pulverize edici gibi gücünü Bamix Blender'dan alan son derece işlevsel bir ürün ile karşı karşıyayız.

SliceSy temel doğrama bıçağı ve bunun dışında çok amaçlı rende diski ve bu diske takılabilir 5 farklı bıçakla geliyor. Evlerde salata ve peynir rendesi gibi işler genelde işkencedir. SliceSy rende bıçakları ve kolay kullanımıyla her tür rende işini kolaylaştırıyor. Kalın Orta ve İnce rende ağızlarının yanında Disk biçiminde doğruma yapan Kalın ve İnce olmak üzere 2 doğrayıcı rende bıçağına sahip. Patates graten kabak graten veya çeşitli kızartmalar için daire biçimli doğramaları saniyeler içinde yapabilirsiniz. Bunun dışında SliceSy iki yönlü ana doğrama bıçağı ile her tür mutfak robotu işlemini çok daha kolay ve hızlı şekilde hallediyor. Köfte içi hazırlamak kaba öğütülmüş soslar yapmak ve hatta kurabiye hamuru bile yoğurmak mümkün. Bamix'in güçlü motorundan aldığı kuvvetle tüm doğrama işlerini sorunsuz şekilde yapıyor. Ayrıca zemininde bulunan plastik aparat sayesinde doğrama kabını olduğu gibi boşaltabilirsiniz. SliceSy her mutfağın en çok kullanılanları arasında olabilecek çok yönlü bir alet.

Sonuç: 

Bamix SuperBox evde yemek yapan soslar ve baharat karışımları hazırlayan benim gibi insanlar için kalite ve işlevselliğiyle zirvede bulunuyor. Kutu içerisinden çıkan stand. Standın arkasında blender bıçakları için olan yuva. Kıvrımlı kaliteli telefon kablosu biçimindeki kablosu. Malzeme kalitesi. Ağırlık denge oranı ve muazzam motor teknolojisiyle kendinden çok daha ucuz olmasına rağmen 1-2 senede ıskartaya çıkan aletler gibi değil. Veya elinize her aldığınızda "of,pof" ettirecek bir araç değil. Kullanmakdan kalitesinden zevk alacağınız tasarımıyla işçiliğiyle İsviçre Malı dedirten mutfak aletlerinin şahikası bir ürünle karşı karşıyayız. Kur sebebiyle fiyatı ilk bakışta çok yüksek gelse de aslında yurt dışı yorumları okursanız Bamix evladiyelik bir ürün. 10 yıldır sorunsuz şekilde aynı Bamix'i ilk günkü gibi kullanan insanlar Bamixlerini adeta bir miras gibi çocuklarına bırakıyor. Eğer mutfakda keyifle yemek yapan ve bunu zamandan da tasarruf ettirecek zevkli aletlerle yapmayı seven biriyseniz Bamix SuperBox'u kesinlikle öneriyorum.

Jamie Oliver ve Gordon Ramsay'ın "En Sevdiğim Alet" dediği Bamix'e bir göz atın derim. 🙂

Bamix'in resmi YouTube kanalı üzerinden tüm bu aletlerin kullanımını ve nefis tarifleri bulabilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCFq89i5ruMvZsxWigDK2KGg/videos

https://www.amazon.de/gp/product/B00T4NQ3AA/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dominions kadim zamanlarda bi tanrıyı yönettiğiniz tur bazlı strateji oyunu. Oyunumuza bir isim seçerek ve bir tanrı olarak yeryüzündeki maddesel tasvirimizi seçerek başlıyoruz. Bize hangi çağlarda oynamak istediğimiz soruluyor. Karanlık çağlarda tanrısal güçlerimiz ve büyüler daha hakim. Çağ ilerledikçe bu avantajlarımız azalıyor. Online oynanabileceği gibi yapay zekaya karşı oynamakta mümkün. Bir tanrı olarak halkımızı kordine ediyor onlara kutsal hediyeler yollayarak ve rahipler vasıtasıyla mesajlar göndererek orduları şekillendiriyoruz.Bazılarının steam de bu oyun için "oynayamazsınız" dediğine bakmayın. Beyni ve isteği olan herkes dominions serisini oynayabilir. Standart god-sim oyunlarının aksine biz daha çok bir savaş tanrısı gibiyiz. Elbette orduları biz direk yönetmiyoruz. Onlara mesajlarımız ve hediyelerimizle bir yön belirliyoruz ve onlarda buyruklarımızı takip ediyor. Herkese hitap etmediği aşikar. Fakat gerçekten çok başka bir tatmin söz konusu bu oyunda. Basit ölümlerin savaşında bir yol gösterici bir ata ruhuz. God-Sim türünü seven ama gezegen şekillendirip milletin çiftleşmesi gibi bayağı konulardan sıkıldıysanız bu oyun tam size göre. Kim olacaksınız? Kan köleleriyle karanlık bir imparatorluğun tiranı mı? Yoksa gerekmedikçe yıkım ve kaos dan uzak durun bilge bir savaş tanrısı mı? Seçim sizin.

Oyunun son derece detaylı bir sistemi var. Büyülerimizden orduların özelliklerine kurban ayinlerine üzerimizdeki etkilerden ölümlü kullarımızın ordu düzenlerine ve ibadethanelerine kadar çok çeşitli konularda ince ayarlar mevcut. Bu bakımdan Dominions gerçekten eşi olmayan oyunlardan diyebilirim. Grafiklerin önemi olduğunu sanmıyorum ama Dominions 5 tahmin edeceğiniz üzere Dominions 4 den daha hoş görsellere sahip. Ancak asla bir Age of Empires vb 3D kalite beklemeyin. Yazı ağırlıklı ve sprite denilen 2 boyutlu el çizimi hoş bir tarza sahip. Derin starteji unsurlarını fantastik ve mitolojik öğelerle birleştiren Dominions u türün meraklılarına şiddetle tavsiye ediyorum. ayrıca çok güzel bir müzik seçkisine sahip olduğunuda belirtmem gerek. İyi oyunlar. 🙂 #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

The Curious Expedition

 

Curious Expedition kısacık oyun süremde beni kendine hayran bıraktı. Ve sanırım çoook uzun saatler keyifle oynayacağım.

Oyunumuz İngiltere Kaşifler Cemiyeti üyesi olarak başlıyor. Oyun başında bir profil seçiyorsunuz. Darwin,Marie Curie,Grigori Rasputin gibi ünlü şahsiyetler mevcut. Örneğin Marie Curie kimya ve bilimsel gözlem üzerine + ları olan ama insan ilişkisi yani RPG tanımıyla karizma bakımından zayıf. Veya Rasputin uhrevi konularda deneyimli ve doğaüstü bilimlere yatkın. Fakat onunda delirmeye meyli var ruhsal olarak. Yani karakterlerin gerçek hayattaki kimlikleri oyunumuzda karakterin + ve - leri şeklinde yer bulmuş.

Oyunumuza karakterimizi seçip başlıyoruz. Kaşifler cemiyetinin bizim dışındaki üyeleri de kendi küçük maceralarını yaşıyor. Tatlı bir rekabet var. Kim daha acayip ve garaip şeyler keşfedecek? Zulu kabilesinin antik madalyonu kim tarafından bulunacak? Mayaların bugüne kadar keşfedilmemiş sırlarını hangimiz keşfedecek? Oyun kaşifimizin bir bölgeye gitmesi bu sırada orayı keşfetmemiz yerlilerle iletişim alışveriş bölgesel sırların keşfi ve strateji üstüne...

 

 

Örneğin gittiğiniz bir afrika kabilesinde tayfanızdan biri kabiledeki bir kadına aşık olup sizden oraya yerleşmek için izin istiyor. Eğer bu izni verirseniz kabile size hayranlık duyuyor ve daha önce gün yüzüne çıkmamış antik bir madalyon veriyor.
Sonrasında bölgeyi keşfetmeye devam ederken aniden bir tapınak buluyorsunuz ve oda ne? Kapının girişi sizin kabileden aldığınız madalyona uygun bir kilide sahip. İçeri girdiniz görkemli bir ortam özel bir yapı tekniğiyle aydınlatılmış sunak odası. Sunağın ortasında saf altından bir lama heykeli. Tamahkârlıkla elinizi uzatıp aldınız...

Tapınak sarsılmaya başladı kadim tanrıların gazabı sonucu tuzaklar tetiklendi üzerinize devasa sel suları akıyor. Meşalenizin aydınlattığı koridorda kıvrak bir hamleyle kendinizi ufak bir oyuktan dışarı attınız. Fakat sular az önce iyi ilişkiler kurduğunuz ve dostlarınızdan birinin kabiledeki kızla evlendiği masum köye hucum etti. Köy sular altında. Sayısız ölü sağa sola koşturan yetim ve öksüz çocuklar! Onları aç gözlülüğünüz bu felakete sürükledi. Karakter daha fazla dayanamaz ve intihar mektubunu noktaladığında hiçliğin ortasında kadim tapınağın kalıntıları gözlerimizde yavaşça solarken büyük bir vicdan azabıyla sonsuzluğa yol alırız.... İşte kısacık oyun süremde yaşadığım maceraya bir örnek. Alın aldırın lütfen. 🙂

 

 

+'lar:

Müzik ve Grafik bakımından kendine has bir tarzı var.

Keşif duygusunu ve aldığınız kararların etkilerini çok iyi veriyor.

15 Saatin üzerinde oyun süresi ve yeniden oynanabilirliği çok fazla

 

-'ler: 

Tam bir eksi sayılmaz daha çok Türk oyuncularla ilgili bir konu. İyi bir İngilizce gerektiriyor ve öğrenme süreci biraz zorlayabilir.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dartwork - Viking Warrior 9th. Century Figür Kiti

Merhaba arkadaşlar.

 

Uzun süredir maketciliğin figür dünyasına dalış yapmak istiyordum. Öncelikle Zvezda markasının mini army serisini denedim. Fakat 2-3 santimlik detaysız figürlerin aradığım şeyler olmadığına karar verince, büst ve koleksiyona uygun figür kitlerini denemek için küçük maket firmalarına bakındım. Sonunda Dartwork firmasının 1/12 Viking Savaşcı figürünün uygun olduğunu düşünüp yurt dışından dönmekte olan arkadaşıma getirttim. 26 Sterlin gibi bir fiyata gelen figürü boyamak gerçekten ustalık istiyor. Gölgeleri ve tonlamayı doğru yaptığınızda kutudaki resime benzer bir sonuç elde ediyorsunuz. Bu nedenle de her ne kadar 26 sterlinlik fiyatı lüks olsada figür boyama alıştırması için uygun ölçekli bir örnekti. Her ne kadar bu figürü muhtemelen ilk figürüm olacağı için rezil de edecek olsam. Buna değeceğine inanıyorum. Kitin resimlerinide sizler için paylaşmak isterim. Kitden bir montaj klavuzu çıkmıyor ancak zaten buna ihtiyaç yok, her şey belli. Bunun yanında kitin standart markalardaki gibi polisitren den değil resin isimli bir plastik den imal edildiğini söylemeliyim. Resin tozu, solunması çok zararlı bir plastik cinsidir. Kesinlikle zımpara vb işler maske ve havalandırma ile yapılmalı. Revell Hasegawa Trumpeter Zvezda gibi markaların aksine düşük üretim kapasiteli ve ufak maket firmaları diyeceğimiz firmalar %90 oranında resin kullanıyorlar. Tedbirinizi aldıktan sonra korkacak bir durum yok. Sizleri kitin resimleriyle baş başa bırakıyorum. Umarım hakkını verebilirim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Paache TGX 2F Vision Airbrush İncelemesi

#akış #airbrush #paasche #turkishairbrush

 

Merhaba arkadaşlar amatör olarak devam ettiğim maket hobimde fırça boyamadan vaz geçmiş ve airbrush a terfi etmiş bulunuyorum. Bu noktada ilk yaptığım araştırmak oldu. Markalar modeller satıcılar derken bu işin çok detaylı olduğunu ve her aşamasında dikkatli olmak gerektiğini. Her şeyden önce iyice araştırmak gerektiğini anladım. Airbrush temelde kompresörden çekilen basınçlı havanın yukarıdan aşşağıya momentum ile hareket eden boya partiküllerinin basınçlı hava ile kanalda buluşturulup ince bir iğne ucundan püskürtülmesi esasına dayanıyor. Bir şırıngayı suyla doldurup çok ama çok güçlü ve ani bir şiddette şırıngaya bastığınızı düşünün. Temelde bundan daha farklı ama aklınızda bir fikir oluşmasını sağlayan bir örnek. Burda temel fark parmak gücü yerine güçlü bir hava basıncı. Ve elbette bu hava boya partiküllerinide birbirinden ayırarak ipek inceliğinde detayların kaybolmadığı bir boya katmanı atılmasına olanak sağlıyor.

 

Gel gelelim Airbrush da iki ekol var single action ve double action. Kısaca özetlemek gerekirse Single action boyanın şiddetini ayarlayabildiğimiz tetk sistemine verilen ad. Double action ise boyanın yanında havayıda kontrol etmemize yarayan daha komplike çift aşamalı tetik sistemi oluyor. Ve detay işler çıkartmak gerçekten bir figür yada maketin en ince parçasına uygun boya vererek boyamak için double action şart. Hatta her ne kadar başta alışması zorda olsa single action a alıştıktan sonra bu süreç daha zor olacağı için direk double action öneriyorum.

 

Alışveriş sürecimde bazı markalarla tanıştım fanghua,badger,paasche İlk etapda ucuz olması sebebiyle (200 Tl) Fanghua almak istedim. Fakat bu cihazın yetenek ve detay kabiliyetinin sınırlı olduğunu öğrenince çok fazla badger önerisi aldım. Patriot Badger 105 olarak geçen makinayı 10 seneyi aşkın kullananlar vardı bunlar cihazı önerdiğinde dikkate aldım ancak ben daha kaliteli birşeyler arıyordum. Ve Paasche ile tanıştım. Markanın her modeli övülüyor airbrush ın mercedes i olarak anılıyordu (daha iyi markalarda mevcut Harder & Steenbeck gibi) Badger 400-500 TL seviyesinde (modeline göre) dolanırken Paasche de iş 650 Tl lerden başlıyordu. Benim aldığım model 800 Tl lik serinin üst modellerinden. Bir önceki modellerden olan Talon modeli ağırlığı ve uzun kullanımda rahatsız etmesi nedeniyle tercih dışıydı. Ürünü aldım ve aldığımda acemiliğin şokunu yaşadım. Zira içinden kompresör bağlantısı çıkmıyordu. Bu işin raconu biraz böyleydi. Son derece şık bir sandıkta sunuluyor. Fakat bağlantı kablosu ve kompresörünüze göre almanız gereken adaptör yok  Maketlerden yapıştırıcı çıkmaması gibi. Ürünü Resif dış ticaret yani http://www.turkeyairbrush.com sitesi üzerinden aldım. Diğer sitelere göre ürün hem çok daha ucuzdu hemde site her yerinden airbrush ve kompresör için özelleşmiş bir site olduğunu belli ediyor. Ürünü aldıktan sonra kablo bağlantısı için firma numarasını aradım. Görüştüğüm kişi son derece yardım sever bir biçimde bana gerekli parçaları, airbrush camiyasını ve genel marka model farklarından ve piyasadaki satıcılardan zaman zaman yaşanan şark kurnazlıklarından söz etti. Ve yine aynı firmadan gerekli kablo ve adaptörü temin etmemde yardımcı oldu. Sonuç itibariyle ürün ve hizmetten son derece memnun kaldım. Satıcı firmada bu konu üzerine uzmanlaşmış olduğu için paylaşıyorum. Zira airbrush konusunda uzman olmayan kişilerden ürün alındığında yaşanan sıkıntıları ve yanlış parça gönderme yanlış teknik müdahale gibi meseleleride internette incelemiştim. Şimdilik diyeceklerim bunlar. Ürünü kullanmayı öğrendikten sonra maketlerde denemeler yapacağım ve sonuçları sizlerle paylaşmayı umuyorum. Herkese mutlu sabahlar 🙂

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fujifilm instax Mini 90 Neo

Merhaba arkadaşlar sizlere yeni aldığım şipşak fotoğraf makinasını tanıtmak istiyorum. Fujifilm in instax Mini 90 neo su şipşak cinsi fotoğrafı çektiğiniz an özel kağıdı sayesinde çıktısını veren yeni nesil bir şipşak makina. instax serisinin farklı makinaları var modele göre değişen teknik özellikler ve film (kağıt) boyutu söz konusu. Ben biraz minimalist hastası olduğum için kredi kartı boyutunda fotoğraf çıktısı veren ve teknik açıdan en üst odel olan 90 neo yu tercih ettim. Makinanın elbette en büyük özelliği fotoğrafı çektiğiniz an basması. Bu özel kağıdın arka planındaki sırlanmış mürekkep sayesinde mümkün. Kağıda vuran ışığa göre ısı tabanlı olarak mürekkep yayılıyor ve fotoğraf basılmış oluyor. Cihazın teknik özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

Film yani baskı ebatı: 86mm x 54mm
Fotoğrafın net ebatı: 62mm x 46mm
60 mm F 12.7 2 komponentli lens söz konusu
Maksimimum iso değeri 800 ve ışık dengesi otomatik
Kırmızı göz engelleme moduyla çalışan bir adet elektronik flaş söz konusu
Pil yerine batarya sistemini kullanıyor ben 20 fotoğraf çektim ve pil göstergesinde bir azalma olmadı sanıyorum ki haftada bir şarj etseniz yetecektir tabii çılgınlar gibi çekmeyecekseniz 🙂
Pil durumu, kalan film sayısı ve mod değişimini gösteren siyah beyaz mini minnacık bir LCD panel bize yardımcı oluyor. Genel teknik özellikler bu şekilde.

 

Kullanıcı deneyimine geçecek olursak öncelikle bu makinayı şipşak sevdiğim için aldım. Beklentim buna göreydi Yani muhteşem fotoğraflar yada baskılar düşünmedim. anlık eğlence ve anında baskıyla güzel anıların belki biraz sanatsal kaygıların yaşandığı hoş estetik fotoğraflardı almak istediğim. Aldım mı? Kesinlikle aldım. Beklentilerimi karşıladı ve bana eğlenceli anlar yaşatmayı başardı. Fujifilm in bu serisinde çeşitli segmantasyonlar var. İsterseniz standart fotoğraf ebadı verende var hemde daha ucuz ama dediğim gibi benim zevkime bu cihaz hitap ediyordu. 249 TL den 499 TL lik benim aldığım 90 neo modeline kadar çeşitli makinalar sunulmuş. Bu seri ve modeller arasında çeşitli görsel ve teknik farklar var. Birde bu makinalar sanırım instagram efektleriyle bağlantılı çünkü ayak üstü baktığım modellerin bazılarının adları bana instagram efektlerini anımsattı. Ve çektiğiniz fotoğraflarda sanki hafif efektli gibi. Kısacası şahsına münasır 499 tl lik bu makinayı şipşak seven veya böyle bir tutkusu olanlara öneriyorum. flmler ne yazıkki pahalı 20 li film 59 tl iken renkli çerçeveli 10 lu film 39 tl. Ama dediğim gibi günde onlarca fotoğraf çekiyorsanız bunu zaten telefndan yaparsınız. Bu makina çektiğiniz fotoğrafın anında çıktısını almanızı ve onu özel kılan bazı detayları için alınabilir. Ben şahsen memnunum kıymetli fotoğraflar yakaladım ve bir albüm yapmaya başladım. Poloroid bir makinayı çalışır halde bulup filminin peşine düşsem sanırım bir kaç bin tl cebimden çıkardı. Fujifilm bu serisiyle güzel bir ihtiyacı karşılamış. Bu arada çeşitli markalarında şipşak çözümleri olduğunu hatırlatmak isterim. Makina ve filmleri D&R dan aldım internette aradığımdada en ucuz film ve makina fiyatları D&R daydı. almak isteyenler düşünmeden alabilirler pooroid hevesinizi ve eğlenceli anı fotoğrafı ihtiyacınızı güzelce karşılayacaktır. Minimalizm seviyor ve saklaması kolay olsun diyorsanız benim aldığım mini film versiyonunu öneririm çok tatlı ve kullanışlı 🙂

 

Makina

 

NOT: RESİMLER SIKIŞTIRILDIĞI İÇİN FOTO BASKISI BULANIK DURUYOR OLABİLİR ELİNİZE ALDIĞINIZ SONUÇ SON DERECE KESKİN VE GÜZEL

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Destiny Ps4 Limited Edition

Merhaba arkadaşlar. Destiny limited edition un kutu içeriğini sizlerle incelemek istedim. Oyunumuzun kutusu mıktanıslı ve gayet gösterişli. Kutuyu açtığımızda özel bölmelerine yerleştirilmiş silah ve zırhların tanıtımını içeren artwork kitabı. Kartpostallar. Muşambaya basılmış harita (poster) Ve eski bir kitap kapağı izlenimi verilmiş koruma kabı ile oyunumuzun bulunduğu Destiny logolu gümüş renkli metal kutu çıkıyor. Ürünü gittigidiyordan sıfır olarak 179 tl ye aldım içinden 2 DLC nin ücretsiz yükleme kodlarıda çıkıyor. Kısacası göz doldurucu ve kaliteli içeriğe sahip rafda sergilemelik bir koleksiyon paketi. Düşünenler PS4 alıp destiny almamış olanlar bulurlarsa kaçırmasınlar. #akış #ps4 #Destiny @leventp @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Swiss Choco-Bits Kahvaltılık Gevrek

#akış #Teknomutfak #KonuDışı

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere çok sevdiğim bir kahvaltılık gevrek olan Familia markasının Swiss Choco-Bits ürününü tanıtacağım. Pek çoğumuz sabahları doğru düzgün bir şey yiyemez. Bazen zamanımız olmaz bazen midemiz almaz. Ama vicut bu durur mu? Şeker düştükçe öfke stres bunalım ve tatsızlık hali vuku bulur. İşte tamda bu noktada kahvaltılık gevrekler bir kurtarıcıdır.Gevrek deneyimini en üste çıkarmanın genel kuralı Familia marka gevreklerden geçer. Swiss Choco-Bits tam bu noktada kaliteli çikolata dolgusu ve kurabiyemsi gofret dış dokusuyla imdada yetişiyor.

Gevrek son derece kaliteli ve gerçekten lezzetli. Ülkemizdeki muadillerini yarışın çok arkalarında bırakıyor ancak genel olarak familia nın tüm gevrekleri ne yazıkki ülkemizde satılanlara zaten fark atıyor. Hemde fersah fersah. Kaliteli çikolata dolgusu baymasın diye dış katman yarı tuzlu tutulmuş. Yerken harika bir his oluşuyor. Damakda buram buram çikolata kokusunu hissediyorsunuz. Sütü çok hızlı bir şekilde renklendirici ve yapay şurup içermeden bisküvi kısmının tozlarıyla kafaya dikilip içilebilir hale getiriyor. Zira sade sütü asla içemeyen birisi olarak severek içmemi sağladı. Bununda dışında şeker düşmesine ve buhran haline karşı çikolatanın verdiği mutlulukla iyi bir mücadele aracı oluyor. Tek sorun inanılmaz kilo aldırma potansiyeli. Ancak zaten yüksek fiyatı sebebiyle (375 gramlık kutu ortalama 25-30 TL) fazla yemek ipin ucunu kaçırmak pek mümkün değil 🙁 Ben Swiss Choco-Bits i kahvaltılık gevrek kültürünü benimsemiş ve yeni lezzetler denemek isteyen herkese öneriyorum. Ancak fiyat ne yazıkki normal dışı. Umuyorum ki bir gün Familia birması ülkemize resmi ve kendi markasıyla girerde şuanki garip gevrekleri tüketme zorunluluğumuz son bulur. Son olarak muz aromalısını beyenemediğimi söylemek zorundayım klasik hali daha lezzetli ama siz bilirsiniz. Afiyet olsun 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • YasinC @yasinc

    Zamanında kardeşimin kaseden corn flakes gold kaşıklayıp hoşuma gidince baya baya sardırmıştım. Sonra ürün marketlerden kalkmış daha doğrusu gold olanı pek yok. Nequick'den arada kaşıklarım. Gevrek severim ancak nedense bir şeyler tuhaf geliyor. Gold olsa yerim ama şuan

  • bu_sekilde @bu_sekilde

    merhaba, Bio Familia firması mueslide kullandığı bazı organik ürünleri uzun yıllardır çalıştığım firmadan tedarik ediyor. Bunlar tahmin edebileceğiniz gibi özellikle Anadolu coğrafyasına ait özel ürünler.Organik Kuru İncir, Organik Kuru Kayısı, Organik Fındık, Organik Kuru Üzüm gibi. Bu nedenle yaklaşık 10 yıldır İsviçre'deki (Sachseln) üretim tesislerine her yıl ziyarete gidiyorum. İsviçre ülke olarak organizasyon gerektiren her hangi bir konuda çok mesafe kaydetmiş bir ülke. Tesisleri hepimizin evinden istikrarlı bir şekilde temizdir. Çok profesyonel yönetiliyor ve İsviçre'de dahi üst segment bir ürün. Uzun yıllardır başka bir çok muesli firmasına da mal tedarik eden firmada çalışan biri olarak Bio Familia'nın muesli konusunda dünyanın en iyi firması olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Firma aslen bebek mamacısı HIPP grubunun bağımsız bir parçasıdır. http://www.bio-familia.com/

    Yukarıda da belirtildiği fiyatı nedeniyle devamlı tüketilmesi alım gücüyle ve tercihle ilgili zorlayıcı bir unsur. Yine de nadir de olsa denenebilir.

Palivor Çiftliği - Kaz Ciğeri (Pate)

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi #Teknomutfak serime devam ediyorum. #akış #KonuDışı

Bugün sizlere yerli bir ürün tanıtacağım. Ben pate yani kaz ciğeri ezmesini çok severim. Ancak pate fransızların havyarı gibidir pahalı ve lüks bir üründür. Her niyet eden pate yapamaz. Lezzet aroma kıvam çok önemlidir ve hiç birinden taviz verilmemesi gerekir. Kısa tanımlamayla ciğerden yapılmış nutelladır. Sabah kahvaltılarda bol tahıllı bir dilim alman ekmeğinin üzerine tereyağ eşliğinde sürülebilir. Yada özel misafirlerinizin tabaklarına koyarak güzel bir lezzet kumkuması oluşturabilirsiniz. Tavada biraz kavurup kaliteli ve sade bir italyan makarnasıda iyi gider. Yada sadece krakerinizi batırıp meze olarak yiyebilirsiniz. Hatta sadece kaşıkla.

Palivor çiftliği kesinlikle kaliteli ürünler sunmayı başarmış yeni yeni duyulan bir oluşum. Ancak patelerinin bu denli başarılı olacağını düşünmemiştim. Denediğimde içindeki baharatların taze ve yeni çekilerek konulduğunu anladım. Karabiberin kişnişin tazesi tatlı bir acılık yayar damakta. Öyle sofradaki toz karabiber gibi olmaz. Gerçekten yaptıkları pate de tüm baharat ve aromaların lezzetini özümsedim. Ben genelde kahvaltıda iştah açıcı olarak kullandım. Siz bu tadı geri planda bırakmayacak şekilde istediğiniz tarzda kullanabilirsiniz. Tavuk pate sevmediğim ve patenin orjinali kaz ciğerinden olduğu için tabii ki kaz patesini denedim. Sizede öneririm. İçerisinde %1 oranında alkol barındırdığınıda söylemeliyim. Kesinlikle yumuşacık kıvamının içinde patlattığı keskin lezzetleriyle palivor çiftliği pate yapımındada uzmanlığını konuşturmuş. Afiyet olsun dostlarım 🙂 (MacroCenter üzerinden aldım fiyatı 60 Tl)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Cadburry Sıcak Çikolata

#akış #Teknomutfak #teknokeyf #KonuDışı

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlerle sıcak çikolataların atası olan, Cadburry sıcak çikolatayı tanıtacağım. Cadburyry gerçekten sıcak çikolataların atası. Zira şuan ismi aklıma gelmeyen ingiliz sosyetesinin ileri gelenlerinden bir beyefendi yerlilerin (muhtemelen amerika yerlileri) kakao tozunu suya katıp içtiklerini görüyor ve bundan etkilenerek kendide deniyor. Fakat tadını mide bulandırıcı buluyor. Bunun üzerine uzun süren çalışmalar yapıyor ve sıcak süt ile hazırlanan cadburry nin enfes tarifini ortaya çıkarıyor.

Ürünü aldığımda beklentim normaldi... Ancak içtiğim an gerçekten sloganının hakkını vererek "İÇİLEBİLİR ÇİKOLATA" olduğunu kanıtladı. Cadburry yurt dışında sayısız çikolata üreten dev bir firma. Ancak firmanın en nam salmış ürünü olan sıcak çikolatası gerçekten bu takdiri hak ediyor. Sıcak sütü bardağın içindeki toz karışıma eklediğinizde ortaya erimiş çikolata kokusu çıkıyor. Özel formülü sayesinde ipeksi bir kıvam ve lezzet ilk yudumda sizleri karşılıyor. Sıcak bir çikolata olmanın ötesine gidip dengeli şeker oranıyla tatlı krizinizinde kurtarıcısı olmaya aday Cadburry Sıcak çikolata. Ben önümüzdeki kış günlerinin kurtarıcısı olarak görüyorum şahsen. Güzel bir teknoseyir gündem gecesi eşliğinizde yatağınıza uzanıp elinizde sütlü sıcak çikolatanızla gündem keyfi yapabilir. Yada sevdiklerinizle vakit geçirirken arkadaşlarla masa oyunları oynarken kesinlikle damak tatlandıran bir eküri olacaktır. Cadburry sıcak çikolatayı gerçek çikolata lezzetini soğuk kış günlerinde derinlemesine yaşamak isteyen her müptelaya şiddetle öneriyorum. Afiyet olsun 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15