Bir yıl kadar önce dizüstü bilgisayarımın adaptörünün kablosunun kaplaması yırtılmıştı. Elektrik bandıyla kemik gibi sarıp idare etmiştim fakat bugün farkında olmadan bilgisayarın altında kalıp kıvrılmış. Sanırsam kablosu da koptu artık. Akım geçmiyor. Gittigidiyor benzeri sitelerde aynı model numarasıyla yan sanayi ürünler çıkıyor, voltajlar tutsa da akım değerleri orjinal ürünün 1-1,5-2 amper kadar aşağıda. Şarj etme konusunda sıkıntı çıkarırlar mı ? Konuya pek hakim değilim. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Ömer Çınar paylaştı.

1000 aboneye son 9. 1000. abone bizden yeni TS anahtarlığını kapacak 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 37

Biraz önce dizüstüne #ElementaryOS'i kurdum. Uygulama mağazası bu devir için fazla ilkel kalıyor, teker teker terminale komut yazarak indiriyor ve kuruyoruz ama terminali de özlemişim. Bazı şeyleri hala daha manuel yapmanın tadı hiçbir şeyde yok. Ayrıca oyun gibi işlerim için masaüstü kullandığımdan dolayı terminalle de fazla uğraşmama gerek kalmadı. Sadece Spotify, Chrome ve arada bir uzaktan kontrol için Steam'i kurdum. Dizüstünde SSD yoktu. Windows 10'da mekanik diski son 2 yıldır eziyet edercesine kullanıyordu. Parola ekranından sonra 1-2 dakikada kendine gelen makina şu anda tüy hafifliğinde çalışıyor. Şimdilik çok memnunum. Çok hızlı, geri tepki konusunda aşırı başarılı ve oldukça da stabil duruyor. Yalnızca ilk kuruluma özel bir kaç dil ve kişiselleştirme ayarı yapmak gerekiyor hepsi bu. Biraz daha kullandıktan sonra kronik olarak karşılaştığım bir sıkıntısı olursa tekrar yazarım. #Linux #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Zibil @zibil

  Ubuntu'nun eski bir sürümü üzerine yapılandırılmış diye duymuştum. Ubuntu gayet güzel bence, macera aramak istemeyenler için.

  • Ömer Çınar @yipyip

   Şimdi ben de çok biliyormuşum gibi yazacağım ama ben de daha yeniyim. Yanlışım varsa gören/bilen düzeltsin.

   Önce Ubuntu'nun teması olarak tasarlanmış daha sonradan işletim sistemine dönüştürme kararı almışlar. MacOS e araç çubuğu olarak çok benziyor. Masaüstüne ek klasör simge falan koydurmayan değişik bir işletim sistemi, benim hoşuma gitti şimdilik. Sadece şarj normalden daha hızlı azalıyor gibi geliyor ama daha ilk sefer bu kesin bir şey söyleyemeyeceğim. Ölçüm yapınca tekrar yazarım.

Ömer Çınar paylaştı.

Ve 24 saat dolmadan 500'e az önce ulaşıldı. Herkese teşekkürler. Hedef bu hafta 1000 olsun o zaman 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 112

400 kişiye çok yaklaşmışız. İlk günden epey sevindirici bir sayı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tüm Teknoseyir ailesine merhaba. Öncelikle abonelik sistemi herkese hayırlı olsun, şahsen çok mutluyum. Yeni gelen sistemle birlikte bugünden itibaren platformda aktif olmayı planlıyorum. Buna da ilgi alanım olan oyun incelemeleriyle başlamak istedim. Zamanla kütüphaneyi genişletmeyi planlıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap