#akış
#TeknoYardım

Ubuntu’ya tam destek bir ultrabook listesine nereden ulaşabilirim? thinkpad e 470, thinkpad carbon x1 gibi modellerin ubuntu’yu destekleyip desteklediğimi nereden öğrenebilirim? Misal ortada kırmızı izotop var, ubuntu’da bunu kullanabiliyor muyuz?

Mesela dell xps’in tam destek verdiğini gördüm de thnikpad’lerle ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış Technopat Msi’ın gt serisini çok iyi inceliyor. Alma ihtimalin yüzde 0 ama izlettiriyor.

MSI GT75VR 7RF Titan Pro İncelemesi

MSI'ın GTX 1080 ekran kartlı, 120 Hz panelli oyuncu dizüstü bilgisayarı GT75VR 7RF Titan Pro'yu inceliyoruz. Ayrıntılı bilgi için: https://goo.gl/FcLKuo Inte...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #TeknoYardım #KonuDışı
Bir blogger arkadaşım var. İstanbul’la ilgili bir sergi yapacak -ilk sergisi- Fotoğraflar ise çok çok iyi. Daha sonrasında ne ile çektiğini sorduğumda samsung telefonuyla çektiğini söyledi. bu sergideki fotoğraflar da internet üzerinden liste biçiminde paylaşılacak. En azından paylaşılacağı gün çoğu içerik sitesinde en çok hit alan listeye gireceğine eminim. Daha sonrasında da tekrar tekrar bakılacak bir içerik. Bunu bir içerik konusuna yıllarını vermiş bir editör olarak söylüyorum. Soracağım şey şu; Samsung ile ortak bir çalışma mümkün olur mu? Ve Samsung ile nasıl iletişime geçebiliriz?

@gamsizm Murat Abi siz fotoğafın da bu işin de uzmanısınız. Kısaca sorum, başarılı olacak ve iki seneyi aşkın süren bir çalışma için Samsung’un da sponsor olmasını istiyoruz. Nasıl yapabiliriz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Bitcoin #akış
Battı batıyor vs gibi yorumlar dört tarafımı sardı. Geleceğe not olarak bırakmak istiyorum. YAZ/18’de 20 bin seviyelerinde KIŞ/18-19’da ise 40 bin seviyelerini çok rahat koruyacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış
#TeknoYardım
#KonuDışı

Selamlar, ben mart-nisan gibi dünya turuna çıkmayı planlıyorum. Vizesiz olarak seyahat edebileceğim ülkelere gitmeyi düşünüyorum. Rusya-Uzakdoğu-Güney Amerika-Balkanlar gibi bir plan çizdim.

Bu dönem için şimdiden hazırlık yapıyorum. Yanıma mümkün olduğunca az şey almak istiyorum. Blog, instagram, vlog gibi şeyler hiç düşünmüyorum. Telefon, nintendo -belki-, 2 tb taşınabilir disk, e-kitap okuyucu ve bir tane de laptop almayı düşünüyorum teknolojik olarak. Bu nedenle birkaç sorum olacak.

-Dell xps 13 mü yoksa macbook 12 mi alaym? Biraz not alacağım. Ortalama 3-4 bin kelime yazıyorum günlük. En fazla da tarayıcı da 1-2 saat iş uğraşırım o kadar.
-Güvenlik özelliği olan bir çanta var mı? Teknoseyir youtube’da böyle bir inceleme olduğunu hatırlıyorum ama videoyu bulamadım.
-Daha önce uzun soluklu bir seyahata çıkan oldu mu? Telefon hattı için nasıl bir tavsiyeniz olur. Hangi hat, tarife uygundur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #Apple #iphone

iphone x, soğukta fotoğraf çekerken flaşı iptal ediyor ama flaşı el fenerini kullanabiliyorsun. Çok garibime gitti benim. Bunun bir mantıklı açıklaması var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

#TeknoYardım
Kuzenim için pc toplama için saçma sapan bir liste vermişler eline. gtx 1050 ti, i7, 8 gb ram diye gidiyor. Yazılım, çizim vs anlıyor da donanım bilgisi çok az. Listeyi ben tekrar elden geçiriyorum da birkaç sorum olacaktı. 16 gb bellek koydum. ryzen 1700+ gtx 1060 6 gb mı yoksa 1070 mi uygun kaçar? full hd monitörde en azından 5 sene kullanmayı planlıyor. Üniversite öğrencisi, öğrenci olduğu için de uzun dönemde kolay kolay upgrade edemez. Zaten dedesi alacak. Online’dan çok AAA oyunlara meraklı.

İleri dönemde upgrade şansı çok düşük.
5 sene full hd için 1060 mı yoksa 1070 mi tavsiye edersiniz? 1060 bana uygun gibi gelse de kararsız kaldım. Bugün vatan’a gideceğiz önceden de vaktim olmadı sormak için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14
 • protego @protego

  5 seneye 1060 yetersiz kalır. 1070 daha uygun gibi..

 • Erturk @erturk

  @spawn_king

  Şuan ekran kartı fiyatları uçmuş durumda. Geçen ay 1070 fiyat ortalaması Vatan’ da 2.000 TL iken şuan 3.000 TL yi buldu. 1060′ lar da aynı oranda artmış. Siz aldıktan bir kaç hafta sonra fiyatlar düşerse üzülürsünüz.

  Bulabiliyorsanız 2.000 TL sularında ikinci el 1070 alın. Bulamıyorsanız geçici bir çözüm olarak 600-700 arası (sıfır) amd 4gb ya da 600 TL sularında ikinci el 1050Ti alıp fiyatların düşmesini bekleyin derim.

  Kişisel tahminim firmalar 3.000 TL den 1070’i satamayacaklarını anladıklarında fiyatları düşüreceklerdir. Ethereum fiyatı artarsa fiyat düşmeyecektir. Bu durumda ekran kartını yurt dışından getirtirsiniz.

 • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

  Benim kafama takılan soru; bütün ayarları tamamen açmak zorunda mıyız?
  Bence ekran kartlarına bu kadar yüksek ücret ödenmesi çok gereksiz, biraz ayarlardan kısar devam eder.

 • zalades @zalades

  1 ay bekleyin ciddi indirim yapıldı bize de yansıyacak 1060 ile 1070 arasında uçurum fiyat farkı var onu da düşünün. Bence 1060 alın 2 sene rahat idare eder. Sonra satıp biraz ekleyip yine güzel bir kart alır. Her sene kart çıkıyor. Aynı fiyat bandında performans sürekli yükseliyor

#TeknoYardım
Yanınızda taşımanız gereken hassas veriler varsa ve bu veriler bilgisayarda. Güvenlik için neler öneririsiniz? Sonuçta basit bir şifre haricinde neler yapılır, neler yapılması gerekir? Linux, ios veya windows farketmez. Konuya ilişkin yardımcı olabilecek kimselerin olduğunu düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #Bitcoin Önceden Spk çok güzel bir yazı hazırlamıştı konu ile ilgili. Şimdilerde ise bakanlıktan vs açıklamalar. Türkiye beni şaşırtmazsa birkaç yıla kadar bitcoin’in en pahalı satın alındığı ve en ucuza satıldığı ülke olacak. Türkiye’de de benim bildiğim en az 20 tane tahminim ise minimum 100 tane balina var. Balinalarda da ortalama 400 bitcoin var.

Eğer minning firmaları, borsalar vs ile konuşabilme imkanı yakalarsanız en çok Çin sonra da Türkiye’den talep geldiğini size söylerler. Avrupa’da konu ile ilgili firma ve insanlarla konuştuğunuzda Türkiye’nin kripto para imajını görebilirsiniz. Yani bu konuda Türk insanları geç kalmadı ve erken dönemde yakaladı. Muhtemlen Türkiye’deki bitcoin oranı diğer ülkelere göre çok daha yüksektir. Maliye Bakanlığı’na az sonra mail göndereceğim. Özellikle bu konularda büyük sermaye kazanmış insanları vergi ile ürkütmemeli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış
#google
Google’ın saçma sapan algoritmalarından bıktım. Seoda saçma sapan, bir değeri olmayan internet sitelerini yukarı taşıyor, bu haliyle zaten hem içerikleri hem de haberleri yozlaştırıyor. Youtube trendlerde de yine aynı durum var. Google Play’de de spam dolu uygulamalar var.

Google Türkiye’ye galiba dört senedir soruyorum bu sorunları özellikle seo için. Gelen cevaplar hep önümüzdeki ay daha farklı daha kaliteli içerikleri öne alacağız ama yok. Hep aynı terane. Bu durumdan rahatsız olan sadece ben miyim? Kullanıcı olarak bir arama yaptığınızda karşınıza gelen sorunlu “news” içerikleri yok mu?

Google kendi ağlarında ne kadar çöp varsa girmesine izin veriyor hatta para kazandırma işine gelince de güzel kazandırıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap