#akış #TeknoYardım #dolar

Yarın 20 bin dolarlık bir ödemem var. Hesabımda da TL olarak para var sadece. Yarın dolar almam da ve 20 bin dolar transfer etmem de bir problem oluşur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#dolar
#akış
#euro
#KonuDışı
TL’nin bu kadar değer kaybedeceğini düşünen var mıydı? Ben düşünüyordum da bu kadar hızlı bir şekilde düşeceğini hiç tahmin etmedim. Benim endişelendiğim bir konu var ve sizlere de sormak istiyorum. Sistemin tamamen dışına çıkmak istiyorum bu hafta. BTC için fiziksel debit karta başvurdum. Belli birkaç ödememi yapıp kalan paramı nakit olarak çekeceğim. Bu sayede sadece btc ve nakit tutmuş olacam elimde.

Son dönemlerde artan sabit kur endişesi ve bu endişeyi destekleyen “altını, dövizi bozdurun” çağrısı beni korkutuyor. Kısaca sormak istiyorum. Sizler ne düşündünüz gelecek için? Nasıl bir pozisyon alıyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Temp @temp

  @spawn_king Ben 6 yı görmesini bekliyodum ama bu kadar erken değil.
  Gidişata göre bi tahmin yapacaktım.
  Beklenti kur un sabit tutulup ay sonunda 6 yı görmesiydi.
  Fakat bi kaç gün içinde rekor üzerine rekor kırdı.
  Ben bundan sonrasını kestiremiyorum.
  Ben biliyodum böyle olacağını diyen de yalan söyler.
  Çünkü kimse bi anda bu kadar dibe vuracağımızı tahmin etmiyodu.
  Freni patlak arabayı durduramazsın.Ancak kontrol ederek hızını düşürebilirsin.
  Piyasaların ateşi dinecek durumda değil ne yazık ki.
  2 ay içinde dolar 7 de olabilir 8 de 9 da.
  Hiç yaşamadığımız şeyleri yaşayacağız gibi gözüküyor.
  Şuan yapacak bişey yok.Bekleyip göreceğiz.

 • winternals @winternals

  BTC yatırım için iyimidir acaba. Ne zaman kontrol etsem düşüşte görüyorum. Son bir haftada % 18 değer kaybetmiş.

 • James Gosling @emrek

  Bence mevcut şartlarda yapılması gerekenler şöyle; Sistemden paranızı bir an önce çıkarın. Mümkünse bir miktarını dolara çevirin. Dövizle ve değişen faiz oranlarıyla borçlanmayın. Mümkünse hiç borçlanmayın.

 • Ergin GİRGİN @dt-ergingirgin

  Umarım yanılıyorum ama; devlet dövizin ateşini bilerek yükseltiyor olabilir. Halkın alım gücünü kırarak ithal ürünlerin bir nebze önüne geçmeyi planlayıp değersizleşen tl ile de Çin gibi üretim merkezi haline getirmenin planını yapıyor olabilir. Tek olumlu yanı büyüme ve işsizlik rakamları olurken bir çok olumsuz yanından en büyüğü halkın alım gücünün bitik düzeyde olmasıdır.

#akış
#TeknoYardım
#fotoğrafçılık
Telefon olarak akılsız, Samsung e1190 satın aldım. Uzun süredir kullanıyorum ve memnunum. 12 senedir bu da nereden baksam 16 yaş sayılır. Devamlı fotoğraf çekerim. Yanımda bir fotoğraf makinesi taşımak istiyorum. Daha önce Dslr kullandım Canon 650d, 5d mark ii. Bu makineleri taşıması epey zor. Sırt çantamda duracak hafif ve tuzlu olmayan bir makineye bakıyordum. Bulduğum en makul aday Sony DSC-RX100 MV (RX100M5). Sizin düşünceleriniz ne? Alınır mı?

Bir taraftan da paraya kıyıp Sony DSC-RX1R II almayı düşünüyorum ama çok fena kararsızım. :/

Sorularımı şöyle kısaltayım. Çok uzattım.
Sony DSC-RX1R II fiyatına rağmen almaya değer mi?
Sony DSC-RX100 MV (RX100M5) modelinin rakipleri nelerdir? Yine aynı şekilde bu seviyede farklı alternatifler var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oyun dünyasının ya da daha doğrusu Nintendo ekolojisinin en güzide üyelerinden birisi de: Super Smash Bros Ultimate.
Oyunun bugünkü tanıtımından edindiğim ilk izlenim oyna oyna bitmeyecek bir oyun olduğu.
Benim gördüğüm, bildiğim tüm karakterler var.

Taşınabilir modda ekran kapalı durumunda Super Smash Bros Ultimate müzikleri dinlenebilecek. Oyunda ise 800’den fazla müzik var. (Kaynak: Nintendocu) Bu sayı DLC ile 903’ü bulacak.

Takdir ettiğim dev firmalardan sadece iki tane var. Birisi Blizzard biri de Nintendo. Bunlar bir oyun çıkarttığında ne kuşku oluyor insanda ne de tedirginlik. <3

ilgililer için video:
https://www.youtube.com/watch?v=P-kQWJrjRV4

Göz ucuyla bakmak isteyenler için:
https://www.youtube.com/watch?v=uHRwMmwbFnA

Super Smash Bros. Ultimate Direct 8.8.2018

A Super Smash Bros. Ultimate Direct featuring game information delivered by director Masahiro Sakurai. Subscribe for more Nintendo fun! https://goo.gl/HYYsot...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

5.31 civarında seyrediyor #dolar. Ben kısa dönem içerisinde düşme ihtimalini de görmüyorum. Var mı böyle bir ümit? Dolar üç olduğunda çok zorlandık şimdi en küçük şeyler bile ateş pahası oldu, daha da olacak gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

#akış
#teknoyardım
#çokgereksiz
#fluo
Galatasaray’ın kolundaki reklamı ben hep araç kiralama hizmeti sanıyordum. İnternet elimin altındayken bir bakayım dedim. Telefon markası çıktı. Bu adamlar Galatasray’a nasıl sponsor olmuş anlamadım. Tablet-akıllı telefon ve klima diyor. Bu sektörün birinde liderler mi? Bir ürünlerini ne kullandım ne de gördüm reklamını dahi görmedim. İşin içinde iş mi var yoksa ben mi artniyetliyim? Pazarlama gibi konularda bilgisi olan kimse aydınlatabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış
Denk geldi paylaşmak istedim. Level ve Chip dergisi hatırladığım kadarıyla özellikle XP döneminde kraldı. Level’in Doğan grubuna ait olduğunu az önce öğrendim. Zaten Chip’in Doğan’da olduğunu biliyordum da bu iki bir dönemin efsane dergileri aynı ofiste hatta aynı açıdan çekim yapıyorlar artık.

Monster a5 v13.4 incelemelerini listelerken karşılaştım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

#akış
1 haftadır akılsız, sadece sms ve konuşma özellikli kapaklı samsung telefona geçtim. Kendimi insan gibi hissettim. Zaman zaman ihtiyaç duysam da akıllı bir telefona genel olarak hayatımın kalitesi değişti. Sabahları mutlu uyanıyorum, sosyal ağlardaki gündemin insanı nasıl etkilediği gördükçe şaşırdım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  Ben akıllı telefonu akılsız gibi kullandığım için pek sorun olmuyor. Genelde arama ve mesajlaşma için kullanıyorum. İnternette bir işim olursa bilgisayardan hallediyorum. Sosyal medya olarak da buradan başka yere bakmıyorum.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Bende hergün sosyal medyayı takip ediyorum. Sabah akşam instagram youtube haberler facebook twitter vs vs.. bazen hep aynı şeyler karşıma çıkıyor 2 gün boyunca canım sıkılıyor… hiç mi yeni birşey yok moduna giriyorum 😁canım sıkılıyor öyle olunca

 • E.T. @e-t

  ben de bayadır düşünüyorum bunu. bir de iki hat ve dolayısı ile iki telefon taşıyorum. çok istiyorum ama birini kullanmak zorundayım. belki 3gli bir tablet ile önüne geçebilirim.

 • lterlemez @lterlemez

  Akıllı telefon faydalı bir cihaz, abartan biz kullanıcılarız. Facebook, twitter kullanıyorum ama hiç birisinin uygulaması telefonumda yüklü değil. İş arkadaşlarımın hepsinde whatsup yüklü ve iş grubu var ama bende whatsup yüklü değil (en son ben öğreniyorum veya hiç öğrenmiyorum ama çok da önemli değiil). Takvimi, e-postayı ve klasik telefon sistemini sonuna kadar kullanıyorum.

#akış
#KonuDışı
#bolumsonucanavari
bir dönem çok hareketli bir siteydi bolumsonucanavari.com, hakkımızda kısmına baktığımda donanımhaber’in editörleri de burada çalışıyor görünüyor. Sosyal ağlarına baktığımda da tamamen donanımhaber’in kölesi olmuş gibi. Bir dönem iyi giden ancak daha sonrasında yıldızı kaymış bir site daha görünce üzülüyorum. Şu siteyi satın alsam Çin ekonomisi gibi büyütürüm 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ahmet Erken @ahmeterken55

  bsc zaten donanımhaberin sitesi değil mi? ekleme: projesi desek daha doğru olur.

  • spawn_king @spawn_king

   Yanlış hatırlamıyorsam daha sonrasında satın alındı diye biliyorum tabii o kadar hakim değilim. Bu kadar fazla donanımhaber içeriği yoktu en azından.

  • blackfyre @blackfyre

   @spawn_king BSC başından beri DH kuruluşu bir siteydi bildiğim kadarıyla. Zaten artık içerik üreten kimse yok sadece haber giriyorlar. Eskilerden sayılabilecek bir tek Tunahan var o da DH için çalışıyor galiba artık.

  • Ahmet Erken @ahmeterken55

   @spawn_king kurucusu dh diye aklımda kalmış. 2012 den öncesini bilmiyorum gerçi. neyse. gelelim eskilerin güzelliği mevzusuna witcher 3 sonrası oyun dünyası bana haz vermeyi bıraktı. sadece haberleri değil oyunlar için de geçerli. 3 yıldır beni benden alan bir oyun bulamadım. pc oyuncusuyum playstation tarafını deneme zamanım geldi diye düşünüyorum. ps 5 için bekliyorum. last of us, god of war gibi oyunlar hala o güzel hissiyatı veriyor gibi bir izlenim oluştu bende. geçen gün bulduğum şu efsane 2013 yılında yazılmış bioshock infinite sonunu anlatan şaheseri buraya bırakıyorum http://fragtist.com/dosya-konusu/bioshock-infinitein-sonu-ve-gizemleri/

  • spawn_king @spawn_king

   @blackfyre Benim hatırladığım şey, çok kaliteli incelemelerin olmasıydı. O incelemeleri okumadan oyun almazdım. DH projesiyse diyecek birşey yok ama ben iki farklı sitenin bu kadar karışmasını doğru bulmadım 🙁

  • spawn_king @spawn_king

   @ahmeterken55 o yazıyı biliyorum okudum çok çok iyi bir inceleme. İçerikler videoya kayıyor, insanlar internetten okumak yerine izlemeyi tercih ediyor artık. Bu da doğal olarak en güçlü kalesi yazılı içerik olan siteleri zorluyor. Pc’de oyunculuğu bıraktım. Sadece nintendo ile ileriliyorum ve memnunum. Bence ps5 beklemek yerine şimdiden bir ps4 pro alırsanız zaten uzun seneler mutlu olacaksınız. Ps4’ün altın çağları. İmkanım olsa hemen alırım.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @ahmeterken55 Konsola geçmek kararı isabetli olacaktır bence. Ben de biraz bu durumdan şikayetçi olduğum için hem de PC donanımları hakkından pahalı hale geldiği için konsola geçtim yakın zamanda. Hem de PS4 bile değil, PS3 aldım, retro takılıyorum ve gerçekten uzun zamandır PC’de oynarken alamadığım ve özlediğim o keyfi alıyorum. 720p çözünürlük, AA yok, yansıma yok, kaplamalar kötü falan fistan ama buna rağmen oyunlardan öyle keyif almaktayım ki hiç rahatsız etmiyor grafiklerin eskiliği. Öyle hoşuma gitti ki, geçmişte PC’de malum yerlerden tedarik edip oynadığım oyunların PS3 versiyonlarını satın almaya başladım indirim denk geldikçe, bir de orada oynayacağım.

   Benim daha önce hiç konsolum olmamıştı, oynamadığım çok exc oyun vardı, PS3 oyunları çok daha ucuz olduğu için PS3 tercih ettim. PS3 belki size göre fazla eski kalmış olabilir, PS4 alın, çok keyifli oluyormuş valla. Ben de şaşırıyorum bu kadar eğlenmeme, çok şüphelerim vardı alırken, PC’de oynamaktan vazgeçme fikri kolay gelmiyor insana. Ama ben artık sadece belli başlı birkaç oyunu PC’de oynarım, onlar da zaten çok yüksek donanım istemeyen oyunlar, Pillars of Eternity falan fistan.

 • bozcan @bozcan

  Editörlerini tek tek kaybetti. Pek bişey olmaz artık bsc’den.

 • Orcun @orcun

  Hala dh’in çocuğu bsc, ne zaman çöküşe geçti derseniz eğer bence Erdinç İyikul gidince ufak ufak bitti.

 • Joe @joe

  Bsc bir dh projesidir. Özetlersem Talha genel yayın yönetmenliğini istedi,kabul edilmeyince işler bozldu ayrıldı. Önemli isimler Erdinç iyikul gibi Riot vb yerlere transfer oldu, kimisi yrtdışına gitti böylece bsc diye bir şey kalmadı.