Tüketici Hakem Heyeti Başvurum / LG G4 (SONUÇLANDI)

Herkese Merhabalar,

Sosyalde çokça paylaşmamdan çoğunuzun bildiği gibi LG G4 telefonum telefondan kaynaklanan kronik bir sıkıntı sebebi ile bootloop'a girmişti ve kullanılmaz hale gelmişti. Telefonu ilk arızasından sonra servise göndermiştim, servisten dönen telefonumda elektronik kompanent değişimi yapıldığı iddaa edilmişti. Telefon elime ulaştıktan yaklaşık 1 ay sonra telefon tekrar aynı arızayı verdi. Bende bunun serviste değil mahkemede sonuçlanacağını düşünerek tüketici hakları başvuru noktasına gidip durumu anlattım. Yeni cihaz istemiyordum çünkü çokça rastlanan bir durumdu, yeni verilecek cihazda olması muhtemeldi. Bende para iadesi talep ettiğimi belirttim. Bana telefonu iade talep yazısı ile tekrar göndermemi söylediler. Bende telefonu tüm aksesuarları dahil olmak üzere iade talep yazısı ile birlikte gönderdim. Sanki yazı yokmuş gibi telefon tekrar tamire alındı. Ama tamir kontrol ekranında yazan tek şey ''Yedek Parça Bekleniyor'' idi. Telefon 20 iş gününden daha uzun bir süredir serviste olmasından kaynaklı tekrar gittim ve durumu anlattım. Bana verdikleri formda kişisel bilgilerimi, imei kodu, şikayet edilen yerin bilgileri ve olayı anlatan yazıyı yazdım. Bunun yanında kargo kağıtları, teslim aldıklarına dahil ekran görüntülerinin çıktıları, ilk servise girdi çıktı yazısını da dosyaya ekledim.

ve dün telefonum çaldı, şikayet edilen yerin Medcell İletişim yerine Hepsiburada olarak değiştirmemi istediler çünkü para iadesi istiyormuşum. Bende bugün gidip şikayet edilen yeri değiştirdim.

Ortalama bu işlemler ne kadar sürer diye sorduğumda 1 ay savunma süreleri, savunmaya göre 1-2 ayda sonuç alması sürer ortalama 2-3 aya sonuç almış olursun dendi. Tabi yasal olarak 6 ay içerisinde sonuçlanması gerekmekte. Bu sadece tüketici hakem heyetindeki hanımın düşüncesi idi.

Az önce müjdeli haberi aldım. Para iadesi talebim kabul edildi. 1598,99 TL geri ödeme alacağım. Kendilerinin 15 gün itiraz süresi var.

 

Parayı alınca haberdar ederim.

 • 15 gün sonra ben herhangi bir ekstra talepte bulunmadan Hepsiburada'dan Kadir bey beni aradı. Telefonu kendilerine göndermemi sonrada paramın karta yatacağını belirtti. Servisten tamir görmüş ilk önce kabul etmediğim (servis süresini geçmesi sebebiyle) telefonu alıp gönderdim. 8 iş günü içinde Telefon bedeli+ kargo bedeli olarak 1606 lira hesabıma yatırdılar.

 

 

İlk bloga (sildiğim) gelen yorumlar: ( @brave @alikoprulu29  @mucahitkambur @cates  @mcakal )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Favorilere ekleyenler: @erenyl @imjfatih @ihsan @samedl @yck

 

Blogumdaki yazım: http://kirmizineptun.xyz/lg-g4-tuketici-haklari-hakem-heyeti-basvurum/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 45
 • Yasin Söylemez @fr3x0n_55

  Dostlar bende hepsiburada.com'dan lg telefon almıştım evo denilen nalet firmaya 4 kere telefonumu gönderdim her seferinde farklı sorunla geldi . bende gidip tüketici hakem heyetine şikayet ettim.
  firma parayı iade çıkartacakmı hiç fikrim yok. THK'ye veripde parayı alabilen varmı?

 • Kadir Kavkacı @kkavkaci

  ben thk verdim fatura bedelini avukat aracılığıyla aldım. sonrasında tel satın alınan yer hakem heyeti kararına itiraz davasını 17şubat 2017'de açtı. mahkeme dava gününü 25ocak 2018e verdi. bakalım mahkeme bu itiraza ne diyecek. sonuç olarak hakem heyetine vermeli ve peşini bırakmamalı

 • Serdar Kutluay @sserdarkutluayy

  Kadir Kavkacı bende gost screen sorunu ile lg g4 u T.H.H ye basvuru yaptim. BUGUN sonuc aciklandi karar lehime. 2163 tl para iadesi olacak insallah. Kurul karari 15 gun icinde aciklayacakmiş. Kurul acikladiktan sonra surec nasil isliyo bundan sonra ???

 • safiiiiss @safiiiiss

  tüketici hakem heyeti kararı alındığı halde ücret iadesi yapmayan firmayı icraya verdiğimizde bu işlemler ne kadar sürüyor. yani icraya verince paramı ne kadar zamanda alabilirim?

Büyük prodüksiyon. Stopmotion nedir bir ders niteliğinde 😀
https://twitter.com/deinoncyhusx/status/769479578607812608
#StopMotion

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Gencin kim olduğunu bilmiyorum çok başarılı çizimler. Desteklenmeli takip edilmeli. #OtoSeyir @can @lawnmower

BMW M4 F82 Realistic Car Drawing

BMW M4 is one of the powerful and stylish car. German car producer put 6 cylinder twin turbo engine in M4. I want to draw this M4 because it has very differe...
BeğenFavori PaylaşYorum yap