gece gece uğraş çıktı. program kurarken program files'a klasör oluşturmayı unuttum, programı direk program files içine attı. iptal etmeye çalışırken uninstall açıldı. program files'ta ne var ne yok hepsini kaldırdı. ikinci disk olduğu için sistem geri yükleme noktası da yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

bilgi kirliliği bu olsa gerek
afad, deprem esnasında masa altına girin diyor (https://www.afad.gov.tr/tr/4378/Deprem-Aninda-Neler-Yapmalisiniz)
sözcü masa altında ezilirsiniz diyor (https://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/deprem-aninda-uyulmasi-gereken-10-kural-987821/)

Deprem Anında Neler Yapmalısınız? - Deprem - AFAD - Afet ve Acil Durum...

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13
 • bosu @bosu

  abi akıl var mantık var, masa onlarca ton beton ağırlığının üstünde kağıt gibi ezilir gider. Ancak evlerde güçlendirilmiş kalın çelikten yapılmış kaos (panik) odası insan hayatını kurtarabilir.

 • Yiğit @yigit1

  Hocam, bir ara hayat üçgeni diye bir olguyu araştırmıştım. İşte en sağlam 3 nokta arasına atın kendinizi falan diyorlar. Çoğu durumda hepsi palavra. Milyonlarca senaryo var ve onlar sadece 1 senaryoya göre değerlendiriyor. Anlayacağınız; o an şans işi. Eğer üstünüzdeki duvar masanızın üzerine yıkılırsa her türlü gittiniz. Masanın yanında durdunuz yine gittiniz. Yapabileceğiniz şey o an durumu analiz edip ve hislerinize güvenip bir yere saklanmanız. Geçmiş olsun.

  • Halid @abdhbal

   Zemin altında kayarken her insan aynı seviyede analiz yeteneğini kullanamaz. Bu nedenle toplum bilinçlendirme paniğe neden olmayacak şekilde ortak bir hareketin uygulanması yönünde yapılıyor. Bu senelerdir öğretildiği halde bir sürü insan merdivenlere koşup yaralanıyor, koşullandırma yapılmasaydı çok daha fazla sayıda insan yaralanabilirdi. Toplum yaşantısı düzenlenirken istatistiksel düşünülüyor kısacası.

  • Yiğit @yigit1

   @abdhbal Çok haklısın hocam. Çoğu insan bu gibi durumlarda soğuk kanlı davranamıyor. Benim bahsettiğim bu durumlara karşı biraz daha kendimizi hazırlamak, biraz daha soğukkanlı davranmak.

 • CimAdam @cimadam

  Sadece duvar olarak düşünüyorsunuz, cam parçası, dolap, beton parçası her türlü şey olabilir. Tabii ki koca binayı bir masa taşımayacak

 • Gio @gio

  sözcü'nün fazla ciddiye alınmaması lazım, öbür yandan afad'da da ne kadar işini bilen insan vardır bilmiyorum.

Hali hazırda VDSL kullanıyorum. Fakat apartman yeniden yapılacak, müteahhite verilmiş. bu bahaneyle daire içlerine de cat6 kablosu çekmesi için zorlasam mı? bu işler tam olarak nasıl oluyor var mı bir bilginiz

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 20

teknofestteki Solo Türk gösterisi, cumhurbaşkanı geleceği için yapılmadı. Küçük çocuklar ne görmek isterken ne ile karşılaştılar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 18
 • ad33p @ad33p

  Şahsi koruma helikopteri var ya o uçacak belki ondandır.

 • Master @master

  CB geleceği için değil konuşma yapacağı için ertelendi. Konuşmanın hemen sonrasında gösteri yapıldı.

 • Meraklı @merakli

  Solo Türk çok güzel bir gösteri yaptı?

  • Kendi Fikri @kendifikri

   @merakli muhalif olmak için yer arıyorlar işte. aha fırsat diyip atlıyorlar böyle. Halbuki Heykel Çalıştayı var güzel güzel.

  • YCK @yck

   @kendifikri ne alaka? belli bir program vardı. herkes oturdu bekledi. 11deki solo türk gösterisi 12:30da yapıldı. su30 rus gösterisi 1,5 saat sonra yapıldı. türk yıldızlarını izleyemeden döndüm

  • YCK @yck

   @merakli evet güzel gösteriydi. hürkuş da çıktı sahneye

  • Meraklı @merakli

   @yck Her zaman plana sadık kalınamaz ve 1.5 saatlik gecikme çok bir gecikme değil. Dün de Mustafa Sandal konseri vardı ve yağmur dolayısıyla iptal edildi. Belki onun için gelecek olanlar vardı ama elde olmayan sebeblerden dolayı iptal edildi. Bu da aynı şekilde olmuş. 1.5 saat standları gezmek için fırsat olmuş olmalı. Ben standları gezeceğim diye kaç tane uçuş gösterisini kaçırmıştım.

  • YCK @yck

   @merakli bir iyi tarafı o oldu stantları gezdim. ben memnun ayrıldım o anki tepkim sadece bir kişi yüzünden gecikme yaşamamızdı. özellikle çocuklar gerçekten böyle şeylere çok meraklı. her yerde sıra vardı. ilgilerini bu tarafa çekmek çok yararlı olacak hem ülke hem kardeşlerimiz için

  • Enes @b-enes

   @merakli solotürkün türk yıldızlarının gösterilerini defalarca izledim 1 dakika geç kalmadılar.
   geç kalmak hava kuvvetleri için kepazelik.

   Aynı beklemeyi Üniversitenin mezuniyetinde yaşadık. Hemşerim arkdaşlarla sohbet edin ne var ?
   1.5 saat standları gezin nolacak demeye kimsenin hakkı yok. İnsanlar ı bekletmeye kimsenin hakkı yok.

  • Meraklı @merakli

   @b-enes sanki operasyona gidiyorlar. Bu Solo Türk'ün özel gösterisi değil, Teknofest altında yaptığı gösteri. Çamur atacak bir bu kalmıştı. Artık şaşırmıyorum bile.

  • YCK @yck

   @merakli " Bu Solo Türk'ün özel gösterisi değil, Teknofest altında yaptığı gösteri." cümlesi biraz yanlış. cumartesi günü saat 11de solo türk gösterisi var dersen, bunun nerede ve ne altında sunulacağının önemi yok ki. belki de insanlar sırf bunu izlemek için geldi ve geriye kalanları umursamıyor. ben mesela türk yıldızlarını izleyemedim hürkuş çıktığı an dönmek zorunda kaldım. orada tanıştığım iki üniversite öğrencisi vardı ankaradan gelenler, onlar daha rus uçakları çıkamadan gittiler

  • Raistlin @raist

   @merakli Arkadaşım niye her zaman bir şeyleri savunmaya çalışıyorsun ya. Adam programa uyulmadı 1,5 saat geç oldu diyor sen de diyorsun ki her zaman plana sadık kalınmaz 1,5 saatten bir şey olmaz, stantları gezsinler.
   Kaç zamandır ts'deyiz hepimiz bazen söylediklerine bir türlü anlam veremiyorum. Her zaman plana sadık kalınamaz ne demek? Program niye var? 1,5 saat nasıl uzun bir süre değil yahu. Bir de akıl veriyorsun stant gezsinler diye, e adamlar illaki bir şey yapmıştır bu sürede zaten sadece durumu şikayet ediyorlar. Neyi savunuyorsun yani aklım almıyor. Kötü olmuş boşuna beklemişler demek çok mu zor ya. Bazı yazdıklarını dönüp okuyunca sana mantıklı geliyor mu?

türknet gidip geliyor. hayırlısı. hız 35'ten 25.77ye düştü

BeğenFavori PaylaşYorum yap

webdenal'ı nasıl bilirsiniz? Nasıl oluyorsa diğer sitelere göre yaklaşık 30 tl daha ucuz bu ram

https://www.webdenal.com/kingston-hx424c15fb2-8_861163.html

Kingston HyperX Fury Black 8GB CL15 DDR4 Bellek (HX424C15FB2-8)

Kingston HyperX Fury Black 8GB CL15 DDR4 Bellek (HX424C15FB2-8) / CL15 / 2400 MHZ / 8 GB / DDR4 / Var / PC / özellikleri ve özel fiyatıyla Webdenal'da. Şimdi Satın Alın!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 34
 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  Bu adama ilk taşı torrent kullanmayanınız atsın. Gerisi boş konuyor!

  • cestlavie @cestlavie

   telefon tablet pc uzak sunucu hepsinde torrent çalışıyor. enes batur da hırsızdır... ben de. ama en azından ben yayınlamıyorum(seeding akar) çaldığım içerikleri. ya da para kazanmıyorum bunlardan.

  • protego @protego

   Yalnız torrent kullananlar bu iş üzerinden para kazanmıyor, kaçırdığın ufak bir detay.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @protego Yok bir de para kazansaydı. Ki arşiv yapıp satanlar ve yaptığı arşiviyle övünen tonla da adam var.

   Ayrıca adam ürünü doğrudan pazarlamıyor. Çaldığı şey ürün değil. Konsept. @player-1 in de dediği gibi çeviri yapıyor da olabilir. Hatta belki de konseptin sahiplerinden izin bile alıyor olabilir.

   Bizim millete has özelliktir. Hiç bir başarı cezasız kalmaz.

  • protego @protego

   @ybahadir Konsept fikri mülktür. Ürünle hiçbir farkı yoktur. Sen Game of thrones'u telif haklarını almadan Türkiye'ye uyarlayabiliyor musun?

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @protego Yanılıyorsunuz. Konsept ürün değildir. Ben Game Of Thrones’u konseptini dizinin senaryosu farklı olmak şartı ile tamamen aynen alabilirim.

   Örneğin: Yüzüklerin efendisi, Harry Potter, Vikings vs bire bir aynı konseptler işte.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @protego Yüzüklerin Efendisi ile Game Of Thrones arasındaki konsept farkı nedir mesela? Ya konsept kelimesinden anladığımız şeyler farklı ya da başka bir şey var.

  • protego @protego

   @ybahadir Ya arkadaşım gerçekten ya dalga geçiyorsun ya Enes Batur'sun hangisi bilmiyorum. Daha 10 dakika önce yukarıda "belki çeviri yapıyor" diyordun. Yapamaz. YAPAMAZ. Sen bir filmi alıp çevirisini yapıp yayınlayabiliyor musun parasını vermeden? Bu çocuk herşeyi çalıyor. Video kapağında bile suratını orjinalinde neyse o şekle sokuyor. Altyazı renkleri dahi aynı. Tüm içerik baştan sonra aynı. Ve bunun üzerinden para kazanıyor evet bu bir telif hakları ihlalidir. Nasıl ki yabancı diziler Türkiye'ye uyarlanırken parasını verip telif haklarını alıyorlarsa, nasıl ki Survivor ve O ses Türkiye için Acun tonla para döktüyse bu da aynısı. Bu kadar basittir olay. Neyin savunmasını yapıyorsun hakkaten anlamadım

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @protego

   1- Belki çeviri yapıyor dan sonra sahiplerinden belki de izin alıyor dedim. Cımbızla cümle seçmeyelim.

   2- Dizi çevirisi yapıp yayınlamak ile o videolar aynı şey değil. Adam videonun altına Türkçe altyazı koyup yayınlamıyor. Öyle yapsaydı haklısın.

   3- Survivor, O Ses Türkiye gibi yapımlar senaryosu ile birlikte alınıyor. Yani konsept değil. Mesela Survivor konsepti Ninja Warriors dandır. Ama Survivor yapımcısı Ninja Warriors’a beş kuruş ödememiştir. Çünkü senaryo tamamen farklıdır. Mesela O Ses Türkiye ve benzeri programların alayı British Got Talent den devşirmedir. Ama hiç birisi Simon Covell a beş kuruş para ödememiştir.

   Vs vs

   Esasında adamın tek bir videosunu seyretmişliğim yok. Yolda görsem tanımam. Benim kıl olduğum şey; haklı ya da haksız bir başarının arkasında hissettiğim haset duygusudur.

  • protego @protego

   @ybahadir Ya daha yazmayayım diyorum olmuyor, utanmadan gelip burada bizim millete has özelliktir hiçbir başarı cezasız kalmaz, belki izin aldı ne biliyorsunuz falan diye saçmasapan şeyler söylüyorsun. Yukardaki linke hiç tıklamayı akıl ettin mi? Redditteki videoyu izledin mi? enes baturun videolarını çaldığı adamlar kalkıp video çekiyor içerikleri çalıyor diye hala burda belki izin almıştır bilmemne diyorsun. İçerik sahibi dayanamamış patlamış gelip burada millete ad hominem yapıyorsun neyin kafasındasın bilmiyorum ama bu kadar fanboyluk sana zarar verir haberin olsun. Daha bişey yazmayı düşünüyorsan yazma beni engelle lütfen bu saçma tartışmayla zaman kaybetmek istemiyorum

  • cestlavie @cestlavie

   @ybahadir bir çevirmen olarak ingilizce'den türkçe'ye bir şey geçirip (ister yerelleştirme diyin, ister çeviri) ben yaptım diye bir olay olamaz. bu düpedüz HIRSIZLIKTIR. bakış açınızı biraz gerçeklere çevirmeniz dileğiyle.
   @protego ben lisede falan bıraktım insanlarla internette tartışmayı. 10 yılı devirdim herhalde böyle dertsiz tasasız şekilde. bana ne insanların düşüncelerinden. 😀 sana da tavsiye ederim.

 • Player 1 @player-1

  #HaftalıkGündemeMalzeme hashtag'i de atayım belki konuşulur.

Bilgisayarı kapatıp 1-2 saat içerisinde tekrar açmaya çalıştığımda videodaki gibi kesilip geliyor ve bilgisayar açılmıyor.

https://streamable.com/ehxko

denediklerim;
1- ram slotu yer değiştirdim
2- ekran kartını söküp taktım
3- bios pili çıkarıp taktım.

bunların işe yaramadığını düşünüyorum. reset tuşuna bas bırak yapınca görüldüğü gibi power ışığı devamlı yanıyor ve davamında tekrar ışığı tamamen kesiyor.

şuan bilgisayar açıldı. ama nasıl derseniz valla ekran kartını ve ram'i bi oynattım fişi çektim bekledim denedim açıldı. hiç bi şey yapmadan açıldı yani

20190812_204641 - Streamable

Check out this video on Streamable using your phone, tablet or desktop.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

chrome'dan word'e bir resim çek bırak yaptığımda link olarak bırakırken, internet explorer'dan aynı resmi word'e çek bırak yaptığımda resim olarak alıyor. bir güvenlik ayarı mı yapmak lazım acaba chrome için? aksi halde chrome'dan görüntüyü indirip bir daha worde atmam gerekiyor işi uzatıyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap