YCK paylaştı.

Arkadaşlar İstanbul da KBB konusunda güvenilir doktor veyahut hastane öneriniz var mı? ( Ameliyatlık durum söz konusu)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 34
 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  Bu adama ilk taşı torrent kullanmayanınız atsın. Gerisi boş konuyor!

  • cestlavie @cestlavie

   telefon tablet pc uzak sunucu hepsinde torrent çalışıyor. enes batur da hırsızdır... ben de. ama en azından ben yayınlamıyorum(seeding akar) çaldığım içerikleri. ya da para kazanmıyorum bunlardan.

  • protego @protego

   Yalnız torrent kullananlar bu iş üzerinden para kazanmıyor, kaçırdığın ufak bir detay.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @protego Yok bir de para kazansaydı. Ki arşiv yapıp satanlar ve yaptığı arşiviyle övünen tonla da adam var.

   Ayrıca adam ürünü doğrudan pazarlamıyor. Çaldığı şey ürün değil. Konsept. @player-1 in de dediği gibi çeviri yapıyor da olabilir. Hatta belki de konseptin sahiplerinden izin bile alıyor olabilir.

   Bizim millete has özelliktir. Hiç bir başarı cezasız kalmaz.

  • protego @protego

   @ybahadir Konsept fikri mülktür. Ürünle hiçbir farkı yoktur. Sen Game of thrones'u telif haklarını almadan Türkiye'ye uyarlayabiliyor musun?

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @protego Yanılıyorsunuz. Konsept ürün değildir. Ben Game Of Thrones’u konseptini dizinin senaryosu farklı olmak şartı ile tamamen aynen alabilirim.

   Örneğin: Yüzüklerin efendisi, Harry Potter, Vikings vs bire bir aynı konseptler işte.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @protego Yüzüklerin Efendisi ile Game Of Thrones arasındaki konsept farkı nedir mesela? Ya konsept kelimesinden anladığımız şeyler farklı ya da başka bir şey var.

  • protego @protego

   @ybahadir Ya arkadaşım gerçekten ya dalga geçiyorsun ya Enes Batur'sun hangisi bilmiyorum. Daha 10 dakika önce yukarıda "belki çeviri yapıyor" diyordun. Yapamaz. YAPAMAZ. Sen bir filmi alıp çevirisini yapıp yayınlayabiliyor musun parasını vermeden? Bu çocuk herşeyi çalıyor. Video kapağında bile suratını orjinalinde neyse o şekle sokuyor. Altyazı renkleri dahi aynı. Tüm içerik baştan sonra aynı. Ve bunun üzerinden para kazanıyor evet bu bir telif hakları ihlalidir. Nasıl ki yabancı diziler Türkiye'ye uyarlanırken parasını verip telif haklarını alıyorlarsa, nasıl ki Survivor ve O ses Türkiye için Acun tonla para döktüyse bu da aynısı. Bu kadar basittir olay. Neyin savunmasını yapıyorsun hakkaten anlamadım

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @protego

   1- Belki çeviri yapıyor dan sonra sahiplerinden belki de izin alıyor dedim. Cımbızla cümle seçmeyelim.

   2- Dizi çevirisi yapıp yayınlamak ile o videolar aynı şey değil. Adam videonun altına Türkçe altyazı koyup yayınlamıyor. Öyle yapsaydı haklısın.

   3- Survivor, O Ses Türkiye gibi yapımlar senaryosu ile birlikte alınıyor. Yani konsept değil. Mesela Survivor konsepti Ninja Warriors dandır. Ama Survivor yapımcısı Ninja Warriors’a beş kuruş ödememiştir. Çünkü senaryo tamamen farklıdır. Mesela O Ses Türkiye ve benzeri programların alayı British Got Talent den devşirmedir. Ama hiç birisi Simon Covell a beş kuruş para ödememiştir.

   Vs vs

   Esasında adamın tek bir videosunu seyretmişliğim yok. Yolda görsem tanımam. Benim kıl olduğum şey; haklı ya da haksız bir başarının arkasında hissettiğim haset duygusudur.

  • protego @protego

   @ybahadir Ya daha yazmayayım diyorum olmuyor, utanmadan gelip burada bizim millete has özelliktir hiçbir başarı cezasız kalmaz, belki izin aldı ne biliyorsunuz falan diye saçmasapan şeyler söylüyorsun. Yukardaki linke hiç tıklamayı akıl ettin mi? Redditteki videoyu izledin mi? enes baturun videolarını çaldığı adamlar kalkıp video çekiyor içerikleri çalıyor diye hala burda belki izin almıştır bilmemne diyorsun. İçerik sahibi dayanamamış patlamış gelip burada millete ad hominem yapıyorsun neyin kafasındasın bilmiyorum ama bu kadar fanboyluk sana zarar verir haberin olsun. Daha bişey yazmayı düşünüyorsan yazma beni engelle lütfen bu saçma tartışmayla zaman kaybetmek istemiyorum

  • cestlavie @cestlavie

   @ybahadir bir çevirmen olarak ingilizce'den türkçe'ye bir şey geçirip (ister yerelleştirme diyin, ister çeviri) ben yaptım diye bir olay olamaz. bu düpedüz HIRSIZLIKTIR. bakış açınızı biraz gerçeklere çevirmeniz dileğiyle.
   @protego ben lisede falan bıraktım insanlarla internette tartışmayı. 10 yılı devirdim herhalde böyle dertsiz tasasız şekilde. bana ne insanların düşüncelerinden. 😀 sana da tavsiye ederim.

 • Player 1 @player-1

  #HaftalıkGündemeMalzeme hashtag'i de atayım belki konuşulur.

Bilgisayarı kapatıp 1-2 saat içerisinde tekrar açmaya çalıştığımda videodaki gibi kesilip geliyor ve bilgisayar açılmıyor.

https://streamable.com/ehxko

denediklerim;
1- ram slotu yer değiştirdim
2- ekran kartını söküp taktım
3- bios pili çıkarıp taktım.

bunların işe yaramadığını düşünüyorum. reset tuşuna bas bırak yapınca görüldüğü gibi power ışığı devamlı yanıyor ve davamında tekrar ışığı tamamen kesiyor.

şuan bilgisayar açıldı. ama nasıl derseniz valla ekran kartını ve ram'i bi oynattım fişi çektim bekledim denedim açıldı. hiç bi şey yapmadan açıldı yani

20190812_204641 - Streamable

Check out this video on Streamable using your phone, tablet or desktop.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

chrome'dan word'e bir resim çek bırak yaptığımda link olarak bırakırken, internet explorer'dan aynı resmi word'e çek bırak yaptığımda resim olarak alıyor. bir güvenlik ayarı mı yapmak lazım acaba chrome için? aksi halde chrome'dan görüntüyü indirip bir daha worde atmam gerekiyor işi uzatıyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap

daha önce şarjda iken ısınıp kapanan ve anakartı değişen samsung galaxy s7 edge modelinin şimdi de bataryası şişti. garantisi de bitti. kadıköy samsung servisine götürmeyi düşünüyordum ama cep market diye bir yerle karşılaştım. cep market 150 tl fiyat koymuş. daha önce böyle bir işlem yaptıran var mı, samsung servisi kaç para ister? fazla ücret isterse cep markete verip risk almaya değer mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

türknet gitti. İnterneti geçtim çevir sesi bile yok. destek kaydı bıraktım onlar da hiç bi şey çalışmıyor dedi. Azerbaycan firmasının satın aldığı millenicom araştırıyorum şimdi. araplar yedi Türkler yedi azcık da bunlar yesin

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

bir süredir karşılaşmadığım sorun tekrar başladı. Bilgisayar power tuşuna basıyorum. işlemci fanını duyuyorum. kasa fanı ışıkları yanıyor ama görüntü yok. power tuşunun üstündeki ışık ve klavye ışığı da yanmıyor. görüntü gelmiyor. elektriği kesip tekrar denediğim de ise, kasaya güç gelip gidiyor.

bios pilini çıkarıp denedim düzelmedi
tüm usb leri söküp denedim çalışmadı

kasayı açıp bi donanımları oynatıyorum çalışıyo

BeğenFavori PaylaşYorum yap
YCK paylaştı.

Ya şu siteye SPOİLER özelliği getirmek bu kadar mı zor arkadaşım ya. Yeter artık ya.

FESLİYİ, PLATFORMUNU YADA KENDİNİ SAVUNMA GAYRETİNİZİN BİNDE BİRİNİ ŞUNA AYIRSAYDINIZ BİN SEFER SPOİLER ÖZELLİĞİ GELMİŞTİ SİTEYE.

Olacak iş mi yani bu. Sabrımın son noktasındayım zor tutuyorum kendimi ama vallaha yetti artık ya.

Yazık günah güzelim siteyi sıçtınız bıraktınız ya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 54

Bitiremedğim oyunlar serisi ;
7 billion humans -- 78 dakika
Batman 4 seri -- başlamadım 😀
Dying Light -- 82 dakika
The long dark -- 7 saat
MudRunner -- 52 dakika
Ori -- başlamadım
Orwell -- başlamadım
Undertale -- başlamadım
Witcher 3 -- 48 saat
Rise of Tomb Raider -- 11 saat
Middle Earth Shadow of Mordor -- başlamadım

artık eve dönünce nette dolaşıyorum sadece. dizi/film de izlemiyorum eskisi kadar. kitap yolda okuyodum onu da bıraktım. bu konular bir kaç kere daha konuşuldu biliyorum ama çıkmaza girdik sanki 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12