2 video birleştirmek için adobe premiere clip indirdim. uğraştım ettim, birleştirdim. ama ufacık çözünürlükte export etti videoyu 😀 düzgün bir program önerir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

sporculara yine bir sorum olacak 😀 yağ oranı vs ideal sayılabilcek bir seviyede olduğu için protein takibi yapmak istedim. samsung health gördüğüm kadarıyla bu iş için iyi. sade ve kolay. ama protein hedefi 56 g gösteriyor. 4 gün ve günde yaklaşık 1-1,5 saat geçiriyorum spor salonunda. 56 g protein az değil mi? etkinlik seviyesi diye bir şey koymuş s health onu max yapıyorum, 5 saatlik bir kaç egzersiz ekledim hala hedef önerilen 56 g diyor 😀 myfitnesspal kurdum o da fazla detay ve günlük protein hedefini vs göstermiyor premium istiyor sanırım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

fitness salonuna kayıt yaptım. ama ağırlık kaldırmak için gereken eldivenleri almayı unuttum 😀 önerilerinizi bekliyorum nerden kaliteli bir eldiven alırım? ve ilk defa gidiyorum başka önerileriniz varsa dinlemeye hazırım. bir tek 3 saat öncesinde yemek işini halletmek gerektiğini öğrendim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 30

netflix üyeliği denedim az önce. hd paket alınca 1080p izlemek için eklentiyle vs uğraşmak gerekiyor. elle 1080p'ye zorlama yok. windows app üzerinden offline indireyim dedim bird box 1.9 gb yer tutuyor. malum yerlerde indirdiğim diziler 2 gb, bird box film nasıl 1.9 gb olur çözünürlük düşük demekki. para verip 1080p izleyememek saçma geldi bana

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 35
 • Bella Ciao @bestami

  Bedava olana hem para verhem rezil ol,

 • Meraklı @merakli

  1.9GB olmasının sebepleri:

  -Ayarlardan indirme kalitesini en iyi yapmamış olabilirsiniz.
  -Netflix'in video codec'i farklı ve çok iyi bir sıkıştırma oranına sahip. Düşük boyut iyi kalite olması normal.

 • YCK @yck

  @merakli @ermanyurdakann @anil_ @namarie gördüklerimi hızlıca etiketledim. denemeler yaptım. deneme sürümü var zaten en yüksek paketi seçtim. yüksek kalite seçtim. stream ederken pcde edge ve yandex üzerinden denedim ortalama 1 dakikada 1080p'ye çıkıyor . windows 10 store'daki netflix ile offline film indirdim ortalama 2 gb filmler.

  offline film 480p
  offline dizi 720p iniyor

  • Namarie @namarie

   Bu gerçekten sorun netflix için. En azından standart sürümü kolaylık stratejisi için hiçbir ayarın olmadığı bu şekilde olsa da ekstra bir sürümle izleme ve indirme konusunda kalite seçeneği gibi özellikler de sunulmalı. 4K TV'de film izlerken sürekli hangi kalitede şu an diye info tuşuna basmaktan konsantre olamıyorum. 😀

 • LOOP @loop

  Aynen dün girdim bende hiçbir ayar yok zırva...

https://youtu.be/71DTtVt78D4?t=957

Müşteri kazanmak için kredi kartlarında puan ve kampanya sistemi var. Fakat eğer aidatsız alırsanız bu kampanyaları size sunmuyolar. Aydın Ağaoğlu'nun 16ncı dakikada sarf ettiği cümlenin aynısını tüm çevreme söylüyorum. Herkes aidatsız kart alırsa bu sefer aidatsız kartlara kampanya yapmaya başlayacaklar. Bilinçlenmek çok önemli

Kredi kartı aidatı yalanı "Şeytan ayrıntıda gizli" | Tüketici Haklı

Bankarların kredi kartları için aldıkları aylık ücretler ne kadar adil ve yasal? Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu ile hazırladığımız Tü...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
YCK paylaştı.

Bedelli askerlik macerası, yapacaklara tavsiyeler
Bugün bedelli askerlik programı dahilinde askerliğimi tamamladım. Bu, söz verdiğim birkaç üye @tongyabgu @yck için kısa bir bilgilendirme yazısıdır.
UYARI, burada yaptığım öneriler tavsiye vs benim askerlik yaptığım yerde yaşadığım tecrübelerden faydalanarak yapıyorum. Ancak askerlik tecrübesi yerden yere göre çok değişen bir durum olduğunu unutmamak lazım. O yüzden şunu bildireyim, ben Tekirdağ Jandarma birliğinde askerliğimi yaptım.
1. SAAT
Yanınızda cep telefonu taşımak yasak, istenmiyor. O yüzden kol saatiniz mutlaka olmalı. Askerde sürekli saat kovalıyorsunuz. Yemek saatleri belli, nöbet saatleri belli, içtima saatleri... Akıllı saatlere birşey demiyorlar ancak çok göze batan büyük modeller sıkıntı yaratabilir. Mi band tarzı ürünler sorun yaratmıyor.
2. KALEM
Kısa askerlik maceranızda çeşitli belge işleri sürekli oluyor. Mavi tükenmez kalem size kolaylık sağlayabilir. Ufak bir not defteri de fena olmaz.
3. KIYAFET
Belki de en önemli madde. "Askere giderken yanına birşey almana gerek yok. Orada herşey veriliyor." durumu bedelli askerler için GEÇERLİ DEĞİL. Size sadece 2 tane slip don, 2 tane atlet, 2 tane çorap, ayak, el ve banyo havluları ve kamuflaj elbisesi veriliyor. Pijama, eşofman gibi şeyler verilmiyor. Yanınıza pijama ve askerliğin amelelik işlerini yapmak için dandik bir eşofman takımı almanızı tavsiye ederim. Banyo terliğini de unutmamak gerek. 20 gün için çamaşırhaneye bulaşmak istemeyebilirsiniz. Yanınıza bol iç çamaşırı alıp kullan at yapmak bir yol.
4. TELEFON
Akıllı telefon istenmiyor. Kullanan var mı, elbette var. Ancak hem çalınma riski, hem şarj etme sorunu gibi durumlardan dolayı tavsiye etmiyorum. Tuşlu telefon iyidir. Ama onu bile yanınızda taşımanızı istemiyorlar. Her türlü telefon aslında istenmiyor. Ancak sadece koğuşta komutanların gözüne sokmadan kullanmanıza göz yumuyorlar. Ben tuşlu bir telefon hazırlamıştım ama simkartımı telefonda çalıştırmayı başaramadım.
5. KİŞİSEL BAKIM VE BENZERİ
Saçları kestirmeyi unutmayın. Yoksa askerde sağlıksız şartlarda kestirmek zorunda kalırsınız. Üstler 3 yanlar 1 olacak şeklinde istiyorlar. Benim berber biraz uzun bırakmış diye gidince tekrar kestirmek zorunda kaldım.
Dediğim gibi size orada herşey verilmiyor. Kantinden bu başlıktaki eksikleri oldukça ucuza temin edebilirsiniz. Ama çantanızda yeriniz varsa sizin koymanıza engel değil. Bazı yerlerde kantinden alışveriş etmek kolay olmayabilir(bkz uzun kuyruklar) Koğuşta uyumak horlayanlardan dolayı zor olabilir. Bir kulak tıkacı ve uyku bandı fena olmaz. Permatik, traş köpüğü, ufak boy bir bot boyası, ıslak mendil, askı, tırnak makası.
6. PARA
Askeriyede kantinler yavaş yavaş peşin para ile alışverişi bırakıyor. Sadece kartın geçerli olduğu yerler var. Benim askerlik yaptığım yerde ikisi de geçiyordu. Paranızı taşımak için boyna takılan asker cüzdanlarını tercih edebilirsiniz.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Tüm zorunlu askerlere ve askerlik bekleyenlere hayırlı tezkereler.

EDIT: Bedelli askerlik için 37 celp birden açıklanınca bu durum hit almaya başlamış. Hazır yeniden bu durum karşıma çıkmışken şunu da ekleyeyim:
7. ÇENGELİ İĞNE
Malum askerlikte her sabah yatağınızın toplu olması gerekiyor. Askerde size verilen nevresimlerin boyları, içine yerleştireceğiniz battaniyenin boylarından farklı olabiliyor. Olaki aynı olsa bile gece nevresimin içindeki battaniyenin yeri bozulabiliyor. Sabah bu şekle gelen nevresimlerinizi düzeltmeye uğraşmak yerine; yanınızda götüreceğiniz 4 adet çengelli iğne ile battaniyeyi nevresime sabitleyip, rahat rahat yatabilirsiniz. Hadi geçmiş olsun.

#Bedelliaskerlik #bedelli #askerlik #Askercell

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 20

Eski telefonum Sony Xperia Z2'yi dijital saat yaptım 😀 var mı başka önerileriniz? bu telefona kıyamıyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17

ben bugüne kadar telefonları kılıfsız kullandım. ama şimdi o kadar özgüven yok bende 😀 şunu alsam idare eder mi? hem ön film var hem de şeffaf kılıf
https://urun.n11.com/ekran-koruyucu/samsung-galaxy-s9-s8-plus-s7-edge-s6-s5-s4-s3-mini-kilif-cam-P53090714

Samsung Galaxy S9-s8-plus-s7 Edge-s6-s5-s4-s3-mini Kılıf - Cam - n11.com

Samsung Galaxy S9-s8-plus-s7 Edge-s6-s5-s4-s3-mini Kılıf - Cam 14,90 TL ve ücretsiz kargo ile n11.com'da! Ekran Koruyucu fiyatı Telefon & Aksesuarları kategorisinde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

https://youtu.be/VTpyreXhaKw

ne yalan söyliyim bazılarını bilmiyodum 😀 kaliteli ürün markaları da var

Yabancı Sanılan Çok Şaşıracağınız "50 YERLİ MARKA"

Yemek Sepeti gibi online alışveriş yaptığımız ve yerli sandığımız bazı markalar aslında yabancılara ait olsa da yabancı sanılan Türk markaları da vardır. 2. ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap