" #KONUDIŞI "

2 hafta önce yapılan Ales sınavına giren var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
NocturneEminor paylaştı.

Kesintisiz güç kaynağı kullanıyor musunuz? Ankete katılır mısınız? 🙂
http://www.strawpoll.me/14514663

Kesintisiz güç kaynağı kullanıyor musunuz ?

Vote Now! [Evet] [Hayır] [Kullanmıyorum fakat ileride almayı düşünüyorum]
BeğenFavori PaylaşYorum yap
NocturneEminor paylaştı.

#Xiaomi #GearBest

[GearBest İndirim] Xiaomi Mi Wifi Router 3A $23.99! - Xiaomi Reports

Şık tasarımı ve sinyal gücü ile dikkat çeken Xiaomi Mi Wifi Router 3A’yı verdiğimiz link üzerinden indirimli olarak alabilirsiniz! Sınırlı sayıda kullanıcının faydalanabileceği...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 23

Bu sosyal mecrada insanlar tarafından nasıl bilindiğim zerre umrumda değil. Dar görüşlü bir insan değilim Dar görüşlü biri olmadığımı sadece kendim bilsem bile bana yeter. Ayrıca engelli listemde ne bir hükümet yanlısı ne de kripto para düşmanı var. Herkesin görüşünü okumaktan zevk duyuyorum. Sadece saygısızlık yapmayın yeter.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ofpoyraz @redmaner

  Hocam bunu takdir ediyorum lakin keşke bazı şeyleri içinizde yaşasanız ve sürekli durum paylaşarak insanların nezdinde kredinizi tüketmeseniz. Son 24 saatte 18 durum paylaşmışsınız ve çoğu ya sitem ya serzeniş... Olması gerekenden çok fazla..

  BENCE..

 • Ofpoyraz @redmaner

  Ah işte. Biri birine böcek der, diğeri çomar der, sonra öbürü yobaz diye saldırır diğeri kronik diye misilleme yapar....bu böyle gider....En son ne olur....

  OLAN GÜZEL ÜLKEME YANİ HEPİMİZE OLUR.

  YANLIŞ...

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  çok fazla boş zamanın var galiba TS senin durumların dolmuş. şuraya kafa dağıtalım diye giren insanlarda kafa bırakmadınız. bir engelle geç vakası daha çıkardın bana.

2 yıldır zorunlu olarak halk bankası kullandığım için kendimi vatanıma karşı suçlu hissediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • tiki @taka

  Çalan çırpan suçlu hissetmezsen senin şu halin çok naif geldi doğrusu. Helal olsun

 • merakli @merakli

  Neden? Halk Bankası ABD ambargosu sözde deldiğinden dolayı mı?

  • merakli @merakli

   @fakircoinci Halk Bankası ile ilgisi ne peki? Halk Bankası Reza'nın mı? Halk Bankasının İran'a para transferi sağlamaktan başka bir işi yok ki.

  • NocturneEminor @nocturneeminor

   @merakli51 Bankalar devlete karşı sorumludur ve şüpheli her kuruşu incelmek zorundadır. Benim cebime girecek 21000 TL ve üstü parayı inceleyen bir banka milyonlarca euroluk vurguna dur diyecekti. Herkes işini hakıyla yapsa bu ülke bu durumda olmazdı 🙁

  • merakli @merakli

   @fakircoinci Yani Halk Bankasının cebinden çıkan birşey yok ki. Ben bunu demek istiyorum sadece. Rezanın birilerine rüşvet vermesi Halk Bankasını neden ilgilendirsin? Bu davada Halk Bankası ambargoyu delmekten dolayı suçlu durumda ve ben bu durumda olan bankanın yanında oluyorum çünkü ABD ambargo koydu diye İran'la yaptığımız o kadar anlaşmanın çöpe gitmesini saçma bulurum ki Ambargo zaten sürekli bir ambargo değil. ABD çocuk oyuncağı gibi Ambargo koyup kaldırıyor. Amaç belli Ambargo olmadan devlet anlaşma yapsın sonra Ambargo koyalım sonrada ceza keselim. Bu duruma düşen sadece Türkiye olmadı. Avrupada 18 banka ceza aldı bu durumdan dolayı. İNG,HSBC,BNP,ANZ... gibi büyük bankalar.

   Yani demek istediğim aslında kişileri istediğiniz kadar eleştirin ama Halk Bankasını eleştirmenizi yanlış buldum sadece. 🙂

  • merakli @merakli

   @soulcalibur Attığınız Entry'nin ilk maddesini görünce hemen kapattım siteyi hocam. Çünkü BM'nin koyduğu ambargo sadece Nükleer ile ilgili konularda ve bu oylamada Türkiye Ret oyu verdi. Size bir flood bırakıyorum. Burada BM'nin ve ABD'nin ambargo konuları ve hususlar. BM'nin oylama sonuçları hepsi var. Okumanız dileğiyle...

   https://twitter.com/EmreErcis1/status/932690996848136192

  • Waterfallll @waterfallll

   Ersan Şen gibi birçok hukukçu da ambargonun Türkiye'yi bağlamadığını anlatıyor. Haklı olarak İran parasını peşin istemiş olabilir. İran a enerji olarak beğımlı bir ülkeyiz. Rusya krizi falan gibi nedenlerle daha da muhtaç olmuş durumda kalabiliyoruz zaten. Adam sattığı milyarlarca dolarlık petrol ve doğalgazı kumaş ya da meyve sebze ya da herneyse olarak istemiyor da olabilir. Uzun yıllardır doğalgaza zam gelmemesi ve hatta %13 indirim de kârımıza duruyor. Tüm anlaşmaları bilmeden hangi taraf kârda hangi taraf zararda anlamak biraz zor.

   Ayrıca rüşvet nakit ve değerli eşya şeklinde verilmiş. Alınan para da bizim vergilerimiz değil Zarrab'ın parası. Orada da Halkbank'ın bir aracılığı yok. Bankanın yaptığı 10 basamaklı bir halkanın bir basamağında yer almak.

   Ben koca iki devletin bu kadar sığ düşünmeyeceğini düşünüyorum. Şirket değil yani bunlar illa ki karşılıklı çıkar gözetilmiştir. Sonuçta anketlere göre hükümet en fazla ekonomi konusunda oy alıyor. Bile isteye zaten kötü ekonomiye bir tekme daha atmak istemezler, mantıklı değil. Kimse akan musluktan bir bidon doldurup gitmek istemez. Musluk zaten ellerinde.

Ben size bir kaç gün önce 1 aylık geliriniz kadar döviziniz olsun dedim. Ama ben daha çok muhtemel banka krizi için demiştim. Şu anda krizlerin daha büyüğü kapıda. Allah yardımcımız olsun 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Paylaşımlarım boşmuş Ben insanlara satma diyerek insanların büyük bir yanlışa girmesini istemedim. Kardeşim sizin o sistem toplamanıza oyun oynamanıza benzemez bu iş. Ne yazıkki bu dalgalanmalarda bilinçsiz insanların parası gidiyor parası! insanlara yardımcı olmak çöplükse ben çöpüm. 9000 bin tane saçma sapan yorum yapmak nedir onu Allah bilir. Ben insanlara satma normale dönecek dedim. Ne oldu? bitcoin yeniden 10.000 dolar'a döndü. dediğim oldu mu? Oldu! Ben uyarmasaydım ve insanlar o komik fiyatlara satsaydı ne olacaktı?

@zalades

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20
 • 3dfx @3dfx

  kardesim bilincsiz insanlar bu ise girmeyecek o zaman. Yabancilar bosuna arastirin demiyor. BTCnin toplayacagi belliydi, hep topluyor zaten. Ama ya toplamasaydi burada yedigin küfürlerin haddi hesabi olacak miydi? Altin alip sürekli bozuyormusunuz? hele düserken? hayir, bekliyorsunuz, bu da ayni mantik. Kripto tehlikeli bir market. Forexten bile riskli ve vahsi. Regülasyon yok, yaptirim yok. Kaldiracli Tether islemleriyle fiyat pompalaniyor. BTC ve BTH bir savas icerisinde, bu yükselsede düssede bu sekilde.

  Adam 10 milyon dolarlik coinin birine 5 milyon dolar yatirip istedigi gibi oynuyor. Buraya girecek kisinin arastirmadan, baskasinin tavsiyesiyle girmesi intihar. BTC Trade yapmayacaksan cold / paper wallete atip unutacaksin. Bu kadar basit. Yarin "online cüzdanlar" hacklendiginde param gitti diye aglarsin. (bkz:mt.gox olayi) Yanlis anlama burada sadece sana söylemiyorum, genel konusuyorum.

  Gecen gördüm adam btc düsecek daha alma demis adama adamda beklemis almamis simdi bi mersedes parami yedi diye sayiyordu. E kardesim 350-400 bin lira yatiracaksin kendin hicmi bakmiyorsun? Kimseden tavsiye almayin, milletin yaptigini yapin dedigini yapmayin.

  Baron Rotsshildin lafi var: "The time to buy is when there's blood in the streets."

  • NocturneEminor @nocturneeminor

   Herkes yeni olur hocam. Ben öğrenene kadar bozdur al yaparken 150 lira kaybettim. Yazık burada alanların çoğu öğrenci. Aynı hataları yaşamasınlar 🙂 insanların paralarını korumalarında yardımcı olacaksam boş insanlar istedikleri küfrü etsin.

  • 3dfx @3dfx

   @fakircoinci kaybedebileceginiz parayla girin derken milletin demek istedigi bu, milletin parasinda gözüm oldugundan falan degil. bugün sen iyi niyetlisindir satma dersin, kurtarirlar. yarin baskasi kötü niyetlidir sat oglum manyak misin der satarlar sonra vay efendim param gitti. demek istedigim bu, herkes kendi bacagindan.

   4chande senin gibilere inaniyor 1-2 hintli, sonra vay efendim 100 dolarlik bilmemnemokcoinle kaldim, aldim paranin yüzde 20si anca ediyor.

 • Mr.Bell @mr-bell

  Seni etiketleyerek soru sordum ama arada kaynadı herhalde,bir bakabilirsen makbule geçer 🙂

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  milletin derdi neden seni bu kadar gerdi ki? satar ya da satmaz, kime ne. insanlar böyle para birimleri,yatırım hakkında sağda solda konuşuyor falan da bir notu düşmeyi unutmuyorlar: YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. siz siz olun kimseye yatırım tavsiyesi vermeyin. parasını kaybederse kaybetsin, size ne? kavga sirkine çevirdiniz TS'i sağolun cidden.