Türk Telekom'un geliştirdiği sosyal medya "yaay" sanırım 1 Eylül'de açılacak. Bir ihtimal 30 Ağustos'ta olabilir. Siteyi yavaş yavaş canlıya alıyorlar.

https://yaay.com.tr/yardim.html
Yukarıdaki adreste rozet sistemi falan yazıyor. Tutmayacağını bilsem de merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sabah sadece e-postaları kaptırdık diye mail atmışlardı şimdi şifrelerin gittiğini de fark etmişler 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

China is now blocking all encrypted HTTPS traffic that uses TLS 1.3 and ESNI |...

The block was put in place at the end of July and is enforced via China's Great Firewall.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kei @kei

  Devletler teknolojiyi çin gibi vatandaşı aktif olarak izlemeye geçecek zamanla bence. Hatta "uzaktan bakalım ne kadar başarılılar" diye bakıyor da olabilirler.

  • Mehmet Emre Doğan @mehmetemredogan

   Bu durum ilerde internetin daha farklı bir halinin ortaya çıkmasına sebep olacak gibi geliyor bana. Devletler kontrol etmeye çalışırken tamamen kontrolü kaybettikleri bir internet bulacaklar karşılarında.

  • lterlemez @lterlemez

   Zaten, hepsi birer birer otomasyon güvenlikli intranete geçecekler. Intel'in, Nintendo'nun, Sony'nin hacklenmesi, bankaların saldırı altında olması falan, hep bu yöne itiyor. Mesela, eğer normal interneti olsaydı, Amerika ve diğerleri Kuzey Kore hakkında daha fazla istihbarata sahip olabileceklerdi ama yok. Dolayısı ile internetin yolu bu sapağa sapacak eninde sonunda. Ha belki, sansür uygulamayacak olan da var uygulamayacak olan da ama, en kötü güvenlik zaafiyetlerini gidermek için her ülke kendi içinde bir intranet oluşturacak ve zaafiyet ortaya çıktığında anında internet ile bağlantısı kesilerek, ülke içi iletişimin kesilmesi engellenecek. Aslında, çok geç bile kalındı diyebilirim.

 • FFE4 @0x41414141

  TLS1.3 un yayilmasiyla RSA 2048 ve uzeri de iyice yayginlastigi icin Cin, kiramadigim seyi kullanamazsiniz demis. 🙂

  • Batuhan @achfighter

   Firefox sanırım TLS1.0 açmıyor sen ayrıca izin vermezsen. Ekran kıpkırmızı oluyor TLS1.0 sitelere girerken. Sürat kargonun sitesi de bunlardan biri. Zaten bugüne kadar sadece sürat kargonun sitesinde alarm verdi. En çulsuz dolandırıcı bile TLS1.2'den aşağısını kullanmıyor, sürat kargonun kalitesini anlamak zor değil.

Google'ın GCP için kullandığı bir veri merkezinin fiziksel güvenlik katmanı. Yazılım açığı tüm güvenliği etkisiz kılar tabi 🙂

Türkiye'ye neden veri merkezi açmıyorlar sorusunun da yanıtı olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=kd33UVZhnAA

Google Data Center Security: 6 Layers Deep

Security is one of the most critical elements of our data centers’ DNA. With dozens of data centers globally, security operations means managing a massively ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Cloudflare hız testi işine de girmiş. Hızımı yanlış ölçtü ama olsun 😀

https://twitter.com/Cloudflare/status/1265327671501824000

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu platformun büyük bir kitlesi ayarın nasıl yapıldığını zaten biliyordur ama belki bir iki kişiyi kurtarırız. İnternet üzerinden sınavlara katılmadan önce Windows Update üzerinden "Etkin Saatler" ayarını sınav zamanınızı kapsayacak şekilde güncellemeniz sınav zamanında olası bir güncelleme dalgasının önüne geçmenizi sağlayabilir.

Bu ayar varsayılan olarak 08:00 - 17:00 aralığında tanımlı ancak 17:00 sonrasında sınavınız veya dersiniz olursa sıkıntı yaşayabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hemen hemen tüm üniversitelerin uzaktan eğitim için kullandıkları altyapıları (geliştiricilerin ülkeleriyle birlikte) tek tek tespit edip tablo yapmaya çalıştım. Çok az sayıda üniversite kendi altyapısını geliştirmiş. Üniversitelerin çoğu bu duruma hazırlıksız yakalanmış.

https://drive.google.com/file/d/1UA4aNPl5e01Zz3u1uDsSulPfhrPFvlaJ/view

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 23

Aşağıdaki linkte anlattığım durum her gün daha kötüye gidiyor. Bütün kabloların yenilenmesine rağmen Türk Telekom ısrarla iç tesisat demeye devam ediyor. Kafayı yemek üzereyim 😀

https://teknoseyir.com/durum/1217938

BeğenFavori PaylaşYorum yap