Hemen hemen tüm üniversitelerin uzaktan eğitim için kullandıkları altyapıları (geliştiricilerin ülkeleriyle birlikte) tek tek tespit edip tablo yapmaya çalıştım. Çok az sayıda üniversite kendi altyapısını geliştirmiş. Üniversitelerin çoğu bu duruma hazırlıksız yakalanmış.

https://drive.google.com/file/d/1UA4aNPl5e01Zz3u1uDsSulPfhrPFvlaJ/view

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 29

Aşağıdaki linkte anlattığım durum her gün daha kötüye gidiyor. Bütün kabloların yenilenmesine rağmen Türk Telekom ısrarla iç tesisat demeye devam ediyor. Kafayı yemek üzereyim 😀

https://teknoseyir.com/durum/1217938

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Perşembe günü internet bir kaç dakika gitti ve geldiğinde hat değerleri oldukça kötü duruma gelmişti. TT altyapısı üzerinden SOL kullanıyorum. Arıza kaydı açıldı önce iç tesisattan dediler kontrol ettiğimi söyledim eve ekip yolladılar. Gelen eleman "Kablolar ıslanıyor yaza düzelir" diyip gitti 😀

Şimdi hat değerleri normale döndü ancak dün bir kesintiyle değerler düşüp sabaha tekrar yükseldi.

TT'nin altyapıyı sabote ettiğini düşünmeye başladım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Muhtar tüm mahalleye ortak WhatsApp grubu kurmuş. Kadınların numarası da erkeklerin eline geçti. Sınıra takılıp Grup 1, Grup 2 diye adlandırmış bir de. KVKK'da böyle bir şikayet sistemi yok sanırım. Ekran görüntüleriyle CİMER üzerinden İçişleri Bakanlığı'na şikayet etsem sonuç alır mıyım?

Bunun sonraki aşaması ülke geneline grup kurmak olacak herhalde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 38

Crypto AG isimli İsviçre merkezli bir şirket üzerinden satılan cihazlarla neredeyse tüm dünyanın şifreli iletişimi CIA tarafından dinlenmiş #HaftalıkGündemeMalzeme

https://www.washingtonpost.com/graphics/2020/world/national-security/cia-crypto-encryption-machines-espionage/?itid=hp_hp-top-table-main_crypto-730am%3Ahomepage%2Fstory-ans

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ULAKNET 100 Gbps Ankara Küresel İnternet geçişine 60 Gbps İstanbul'u da ekleyerek toplam kapasitesini 160 Gbps'e çıkarmış.

Peki ne işimize yarayacak diyecek olursanız bilmiyorum 🙂 Takıntı oldu bulduğum internet trafiğini gösteren grafikleri ara ara kontrol edip kapasitelerine bakıyorum.

https://stat.ulakbim.gov.tr/ulaknet/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android için Twitter'a az önce gelen güncellemeyi yapan oldu mu? Uygulama açılmıyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung Galaxy A51 yakın zamanda Türkiye'ye gelecek sanırım. Fiyat olarak 3744 TL yazıyor ama operatör haricinde 3000 TL civarında olur gibi. Google servislerinin olup olmayacağını merak ediyorum.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/cihazlar/sayfalar/evde-internet/samsung-galaxy-a51.aspx

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yerli e-posta 3. çeyrekte hazır

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, yerli e-posta servislerini 3. çeyrek itibarıyla tüm Türkiye'nin kullanımına açacaklarını söyledi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap