Merhabalar;

sizlere bir konuda danışmak istiyorum: Bazı kişiler internet üzerinden filan çok uygun fiyata ps4 hesapları satıyor. hesaplar genelde yurtdışı hesabı oluyor. mesela adam yazmış god 4 resident evil 3 marvels spiderman red dead redemption olan hesap 100 tl demiş. bunlar bu işi nasıl yapıyorlar bilginiz var mı acaba? teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar;
ps4 kullanan arkadaşlara kısa bir sorum olacak. Ben bir arkadaşıma psn secondary hakkımı vermek istiyorum. bu arkadaşım benim hesabımı secondary olarak açtı diyelim. ikimiz aynı anda o priden ben sec den oyun oynayabilir miyiz yoksa çakışır mı? hesap aynı. pri ve sec oynayacağız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

internet sağlayıcılarının sitelerini şöyle bir gezeyim dedim de sanırım hemen hemen hepsi az da olsa yola gelmiş gibi. kendini ilk sıralarda ortaya atan kablonet bile şu an 24 mbps 150 gb AKN li bir tarife çıkarmış 49 liraya. hatta aynı tarife 25 mbps olanı var 59 liraya. olması gereken başından beri buydu. insanlar o kadar da aptal değiller.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  O kadar çok tepki çektiler ki kablonet bile ayağını denk almak zorunda kaldı. Çünkü artık internet lüks değil, hizmettir. Sene 99 da evet lüks sayılabilirdi ama artık öyle değil. Birde internet artık hizmete kaydı evinde elektrik var mı ? gibi birşey yani olmaması demek elektriksiz ev gibi demek, bütün dünya ile iletişimin bir anda gidiyor. Devir değişti haliyle öyle mantık dışı şeyler yapmak artık zor.

 • Mkyb @mkyb

  50-60 liradan fazlası verilmez internet için zaten. Şu AKK kalksa aslında 24 megabit gayet yeterli.

 • gitaran @gitaran

  şu şekil düşün; eskiden aldığın 3 mbps ye düşüyodu şimdi 16 ya düşecek. çok hız sevdalısı değilsen 25 mbps gayet iyi. ve 16 ya düşünce de sıkıntı çekmeyeceksin. bence bu şekilde olması daha iyi gibi.

Ya arkadaş bu internet kotası konusunda ortalığı ilk bulandıranlardan biri değil mi bu Kablonet? Taahhüdüm bitiyor diye beni arayıp diyorlar ki şu anki tarifenize ek 25 gb akk yani 75 olacak, kota yok, ve verdiğimiz hd uydu da bir üst pakete çıkaracağız seni fiyat 57 tl (50 tl idi). Ulan nasıl iş yapıyorsunuz hani kota kalkma durumları ne oldu şimdi milleti alttan alttan normal akkya mı çeviriyorlar pişman mı oldular nedir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhabalar, şuan 4 yıllık bir bölüm okuyorum 2018 e kadar tecilliyim ve son dönemindeyim ve bunu okurken ayrıca açıktan işletmeyi 3 yılda bitirdim. askerliğim kasıma sarkmasın diye bugün askerlik şubesine gittim ve beni ağustosta alın buyurun açıktan işletme diplomam var dedim. adam da dedi ki eğer bu diplomayı sisteme girersem yoklama kaçağı sayılırsın dedi ben de eğer ağustosta beni götürecekseniz sorun yok dedim o da ağustosta gidersin ama 130 tl ceza ödersin dedi. ben de erken gitmek için kabul ettim. memurun dediği gibi beni ağustosta alırlar değil mi ? yoklama kaçağı diye hemen götürmeye çalışırlarsa biterim yani okulum yarım kalır. var mı bilgisi olan? teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8
 • Aykut Ç. @aykut

  açıktan bitirince diplomayı vermediğin sürece mevcut okulumu sayıyolarmış hiç bilmiyordum ben sırf bu yüzden açığı iptal ettim son senede.. 🙁

 • gitaran @gitaran

  aynen ben verdim işte ama ağustostan önce gidemem okulum var dedim sıkıntı olmaz dedi pazartesi işlemlere devam ederken tekrar sorcam burda da bilgili arkadaşlardan yardım almak istedim

 • Orcun @orcun

  Şuan ki okulu bitir öyle git dostum. Niye böyle dolambaçlı yolu seçtin ki ? zaten son senenmiş ? askere gitsen gelsen ne olacak ? seni bekleyen hazırda iş varda askerlik mi bahanesi ? Okulun zaten son yılınmış bitirirsin sonra kaçındaysa askere gider gelirsin. Şimdi seni alıp yaka paça götürebilirler değil mi ?

  • gitaran @gitaran

   sanmam memur öyle bişe söylemedi. daha işlemleri tamamlamadım sağlık raporu istediler onu bekliyolar. öyle bişe olamaz ya memur ağustos dedi. neden böyle bişeye kalkıştığım konusunda ise abd ye yerleşme durumum var kasıma kalmadan bi an önce gitmem gerek ondan

  • Orcun @orcun

   @gitaran Yani şuan sen yoklama kaçağı görünüyorsun o zaman. O işte hiç belli değil benim eski arkadaş 30 yaşına kadar öyle kaçak takıldı. Sonra bedelli çıktı ödedi bitti. Ha ama birtane tanıdık anlattı çocuk kaçağa düşmüş haberi yok, yaka paça evinden götürülmüş falan. O yüzden net birşey bende tam bilmiyorum.

  • Yılmaz Bilgili @ybilgili

   @orcun Ben uzunca bir süre farkında olmadan yoklama kaçağı olarak gezmişim. Sonra bir gün eve gelip sordukları için karakola gttim. Memur, sen hiç buraya gelmemiş ol, diplomanı alınca şubeye gidersin deyip göndermişti beni. Mezun olup gittiğimde de bir sene sonra askere almışlardı. Yani öyle kolay kolay apar topar almıyorlar. En azından eskiden öyleydi.

 • gitaran @gitaran

  güncelleme: bugün tekrar gittim kalan evrakları teslim etmeye durum halloldu. yoklama kaçaklarını apar topar götürme diye bişe yokmuş. bir sonraki celp döneminde gönderiliyormuş ki istediğim de bu idi. asker kaçağı (bakaya) durumuna düşenleri yaka paça götürüyorlarmış.

Buraya sürekli 'benim durumum ne olacak, ben etkilenir miyim, beni kapsar mı' tarzı sorular sormayın. Bu yeni kota sistemi laneti hepimizin sorunu. 2 yıl taahhüdünüz varsa oh ben kurtuldum deyip oturmayın. 2 yıl sonrasını düşünün. Ayrıca bu tarz soruların çok yayılması ve operatörlerin dikkatini çekmesi durumunda eskisini aratır olduk kötünün iyisini dayatalım dedirtmeyin. Biz istiyoruz ki isyan seslerimiz çınlatsın kulaklarını.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sony ile birlikte yaptığınız yarışmanın kazananı olarak beni seçtiğiniz ve bu güzel anlamlı hediyeye beni layık gördüğünüz için teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar. ben Xiaomi 10400 mAh taşınabilir şarj aleti aldım. sorum şu ki :Cihazı uzun süre kullanmamak ve kaldırmak istediğim vakit ne şekilde yapmam gerek bunu? Boş mu dolu mu yoksa yarım mı? Bilen varsa lütfen yazsın teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap