Paylaş Paylaş

Tefal Freemove 9920 kablosuz ütü incelemesi

Tefal'in kablosuz kullanılabilen ütüsü freemove'u test ettik. Ürünün özelliği, ısındıktan sonra yavaş soğuması ve bu sayede ütüye devam edilebilmesi. Bu sayede kablo derdi olmuyor ve hareket serbestliği sayesinde daha önce mümkün olmayan bir rahatlıkta ütü yapmak mümkün hale geliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • laqosuntmsahl

  Beklediği inceleme nihayetinde gelmiş 🙂

 • tropik

  Kablosuz ütü? İzleyelim bakalım neymiş.

 • CaptainCombo @captaincombo

  Elektirikli ütülerden önceki ütülere benzemiş. 🙂

 • IC

  Olaylar olaylar olaylaar

 • serhanhepsen @serhanhepsen

  Hem ürünü hemde incelemeyi çok beğendim. İlaç gibi geldi 🙂

  Herkez gibi ilk benimde aklıma sıcak kalma süresi, senin bir part ütü yapma süren ile aynı olucakmı sorusu geldi.Görüldüğü üzere fazlası ile yeterli geliyor. Teknolojiside çok zekice bir teknoloji. Tefali tebrik etmek lazım. Fiyatıda konforu göz önüne alınınca mantıklı duruyor.

  Alınabilir hediyeler listeme aldım 🙂

 • Teknoseyir İzleyicisi

  Yalnız site şaka maka ev aletleri incelemeleri ile dolmaya başladı.

 • ceyhun

  ev aletleri incelemesi Teknoseyir'de izlenir. 🙂

 • uncle rico

  Bizim ütü görse bunu isyan eder zaten zoraki çalışıyo...

 • Daneel Olivaw @daneel-olivaw

  Bu yeni teknoloji ütü (buhar kazanlı, kablosuz vs vs) incelemelerinde gözden kaçan bir nokta oluyor. O ütüleri ve/veya ünitelerini ütü masası üzerinde nereye yerleştireceğimiz konusuna değinmiyorsunuz. Ütü teknolojilerine el atarken ütü masası tasarımlarına da değinmek gerek. Bu ütüyü ve ünitesini (ya da buhar kazanlı bir modeli) benim ütü masasına yerleştirmeye kalksam ütülenecek giysiye masada yer kalmaz. Kalsa da hareket alanım daralır. Bu tür aletler için değişik masalara gerek var. Bir ara masa teknolojilerine de girseniz fena olmaz.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Doğru ama artık masalarda ütü için ayrı platform var. Bu ütüyü de masaya ek olarak bulunan bu platforma koyarak kullanabilirsiniz. Şu ucuz masada bile var.

   Ama tabii kalite önemli. Bu bölüm ütü ağırlığını taşımayıp bir gece an sızın gürültüyle uyanmanıza sebep olabilir. Buhar kazanlı ütü ise ayrı bir olay. Onda gerçekten sağlam bir yüzey lazım. Ütü masasının haricinde bir yere koysanız da oluyor kazanı.

  • Daneel Olivaw @daneel-olivaw

   Murat, tam da benim anlatmaya çalıştığım konuya değinmişsin. O platformlar genellikle çıplak ütüyü yerleştirmek için tasarlanıyorlar. Hadi bu incelemedeki cradle oraya sığdı diyelim, bu sefer de tek elle ütüyü platform üzerindeki üniteye yerleştirirken hokkabazlık yapmaya başlayacağız. Platformun yanlardan üzerindeki üniteyi kavrayıp sabitleyecek uzantıları olsa kurtarır ama şimdiye kadar öyle bir tasarım görmedim.

   Buhar kazanlı modellerde ise o platform bile kurtarmaz. Ütü yapmak için önüme ayrı bir tezgah kurmak durumunda kalırım. Masa, ünitenin masası, kablo tutucu, yerine göre yedek su, ütülenenleri yerleştireceğim sepet vs, ütüleneceklerin içinde bulunacağı sepet vs. Aklıma Charlie Chaplin filmlerinden sahneler geldi birden 🙂 Ütü üreticisi yalnızca kendi ürününe odaklanıyor. Ütünün teorisi kurtarmaz, pratiğe de girmeleri gerek.

  • Daneel Olivaw @daneel-olivaw

   Vay ütü masalarında gerekli teknolojik atılımlar yapılmış meğer. Bunların da incelemesini bekleriz.

   http://goo.gl/9Csbk
   http://goo.gl/qQQ4G
   http://goo.gl/bgsdv
   http://goo.gl/EViCD

  • RocKhan

   Buhar kazanı yerleştirilebilen modeller var.

   http://goo.gl/XGBEX
   http://goo.gl/6GgjE
   http://goo.gl/BwF59

 • Ziyaretçi

  valla utu guzelmis bunuda begendim fiyati biraz pahali geldi sadece

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Ütüleri toplu test yapıcak mısınız ? 🙂

  Annemden bir ipucu vereyim yeri gelmişken. 🙂 O koyduğumuz suyun daha az kireç yapması için onu bir kaynatıyor annem sonra ütüye koyuyor. Böylece bir kere kireçlendirilmiş su konmuş oluyor ütüye ve daha az kireç oluyor ütüde. 🙂

  Bunu biraz abartırsak, bu kaynatma işlemini 3-5 kez tekrarladıktan sonra elimizdeki suyu buzdolabında buz haline getirince de cam gibi arkasını görebileceğimiz buzlar elde edebiliyorsunuz. 🙂

 • skaplan @sedatkaplan

  Tefal kitapçığında bataryanın ne kadar süre sonra veriminin düşeceğine değinmiş mi.
  Veya içindeki şarj olabilen bataryanın yedeği var mı ?

 • GaRGaMEL @gargamel

  İçinde batarya yok ki, neyine değinsin...

 • seyirci

  Enteresan bir urun, ve guzel bir inceleme olmus.
  Boyle enteresan urunlerin incelenmesi guzel oluyor..

  TeknoSeyir ekibi nezaman yeni bir (GAMING) laptopu inceleyeceksiniz?

 • ismail ozan izci @asaltek

  Ninelerimizin mangal kömürlü ütüleri vardı, hatırlarsınız, onlar da kablosuzdu 🙂 Kullanan birini gören var mıdır bilmem?

  Bu bir TS incelemesi olmasa, kimse, üzerinde android, ios ya da windows işletim sistemi olmayan herhangi bir ütü incelemesini sonuna kadar izlemezdi herhalde, hem de 5 günde 2 defa 🙂

  "Niye ütü inceliyorsunuz?" diye kimse TS'ye boşuna kızmasın. Bu ülkenin en iyi teknoloji sitesine "htc one" gönderdiler de incelemediler mi? LP, Tozlu raflarda kömürlü ütü incelesin, onu da inadına izlerim, hem de zevkle!

 • batuhan @zealot06

  bizim evde kazanlı tefal var kireç çözücüyü temizlemeyince ütü çalışmıyo.
  incelediğiniz ütü güzelmiş.

 • civilization @civilization

  Hani olmaz da eğer bir öğrenci evine düşerse yıkanıp asılıp kurulduktan 3 gün sonra başka birisinin çamaşır yıkaması sonucu askılığın ihtiyaç duyulması sebebi ile toplanan sonra yuvarlanıp önce yatağı üstüne sonra akşam uyku vakti gelince sandalyenin üstüne aynı yuvarlılıkla konulan ve bu işlem on gün kadar devam ettikten sonra depo kıyafetler bittiğinde bir gömleğin ihtiyacı duyulan senaryoda o ütünün depo etmiş olduğu ısı ne kadar yeter acaba merak etmedim değil 🙂 çünkü bazı gömleklerin var artık kırışıklıkları kendi desenleri oldu 🙂

 • kemal

  Bekar izliyecilere yavaş yavaş ceyiz dizdiriliyo, subliman evlilik çağrısı var 🙂

 • Ümit

  Ben TeknoSeyir'in daha çok merak uyandıran yeni ürünleri test etmesinden yanayım. OUYA, android tv stick vb. ürünleri inceleseniz ne güzel olur...

 • Veysel @spectrum

  Konudan bağımsız:

  http://www.youtube.com/user/teknoseyir/about

  Ve, Teknoseyir Youtube'da 10.000'den fazla kişi tarafından takip ediliyor!!!

  Süpersiniz...

  Darısı 100.000'e. Zaten bu hızla giderse, 1 yıla kalmaz 100.000 kişi olur 🙂

 • Mustafa

  2 haftadır hep ilgi alanım dışında incelemeler geliyor. 🙁

 • wustti @wustti

  bence çok güzel bi inceleme. ürün de baya iyiymiş. ilk defa bi ürün incelemesini iki kere üst üste izledim:) bence bu tür ürünler incelenmeli. devamı da gelmeli. teknoloji her alanda var. değişik bi ürün değişik bi teknoloji. anneler günü için de iyi bi seçenek sunumşsunuz. elinize sağlık. başarılar:))

 • optimus prime @neo_exx44

  tv de reklamını seyrettim de çok merak etmiştim. acaba nasıl oluyoda kablosuz ütülüyo pilli mi degilmi gibisinden kafamda sorular oluşmuştu. sayenizde bunuda ögrenmiş olduk.

 • ÖMER FARUK VAROL @omer-faruk-varol

  Bırakın artık şu ütüyü süpürgeyi çorba makinasınıda özünüze dönün artık... video dağılımı bence çok yanlış teknoseyirden soğutuyor bu dağılım...

 • tropik

  Manken lazım bu işler için. Acaba kim ağda cihazına manken olur? Benim önerim Özkan iyi olur ağda işi için. 🙂

 • Bonbreka

  Valla hiç "yine mi beyaz eşya yeaa" diye ağlamayın;

  LP konseyde; "teknoloji firması telefonlarıma çıkmazken, ev eşyası firması kapımda yatıyor" diyerek herşeyi özetlemiş aslında.

  Bazıları gibi onlar da firmlara yalakalık yapsalar haftasında görürdük o çok beklediğimiz incelemeleri. Hem dürüst olup hem de bu kalitede iş yapmaya çalışmanın zorlukları bunlar. Firmalar ve tüketen kitle internettek kaliteli içeriği çöp olandan ayırmadıkça ve ona değer vermedikçe bu zorlukları aşmak pek mümkün değil. Çoğu insan halâ interneteki herşeyi bedava sanıyor, parasını verdiğin bir hizmet olsa sonuna kadar giydir ama yok, arkaplanda işlerin nasıl yürüdüğünü bilmeden (bilse de umursamadan) sallayıyp duruyor.

  İlgini çekmeyen bir konuysa geçersin. “İşim gücüm yok bütün gün sitenin başında “F5” e basıp duruyorum” diyorsan ütüden incelemesinden daha büyük sorunların vardır demektir.

  Bu arada İrem'e ne oldu ? ikidir ütü tanıtılıyor ama kendisi yok ortalarda. Rowenta incelemesi iyi yorumlar almıştı halbuki.

  • wustti @wustti

   +1

   zamanında vita için neler yaptı bütün siteler gördük. yorumlarda yapmayın etmeyin yazdım ama dinlemediler ne oldu herkesin elinde kaldı. hatta programı hazırlayan editör bile programın birinde çıktı özür diledi. burada ben o editörlerin kötü niyetli olduğunuda sanmıyorum ama bu işler biraz da böyle yürüyor. şuraya 500 tani mesaj atıp ergenler birbirini yiyeceğine 15 tane adam akıllı mesaj atılsın daha iyi. ben taknoseyirin kalitesini seviyorum. iniş çıkış yok sallamasyon program yok. video yayımlamak için video yapılmıyor. şu beğenilmeyen ütü incelemesi bile dopdolu bu ve benzer ürünler hakkında bilgi verici bi video. bence de kaliteden ve duruşlarından taviz vermesinler. firmanın kapısında yatmasınlar. bu duruşu bozmadıkları sürece ne inceleseler izlerim.

 • liberal @liberal

  Ürün ve incelemeyi beğendim.
  Şu incelemelerden bıktık diyenler için söyle söyleyeyim. Ev eşyası olarak lcd tv ve klima incelendiğinde sorun yok teknolojik bir ütü incelendiğinde nasıl saçma bulursunuz? Siz yine dua edin nevresim takımı incelenmediğine 🙂

 • Hakan Biçtiren @hakanbictiren

  güzel bir inceleme ütü incelemeleri bile zevkli hale gelmeye başladı 🙂

 • Oğuz Can

  Evde 10 yıldır 50 liralık ütüyü kullanıyor annem ısrarla. Hiç bir şikayeti de yok 🙂

 • Hanifi Özgül

  Ben dün eşimle beraber teknosada bu ürünü görmüştük. Eşimde bende acaba nasıl çalışıyor diyerek standdaki görevliden bilgi aldık ama tatmin olmamıştık. Bugün bu inceleme her derdimize derman oldu, hemde eşimin ne var bu sitede hergün izliyorsun şeklindeki yorumlarına çok güzel bir cevap oldu. 🙂 . Çok teşekkürler TS ekibi... Bu arada şunu inceleyin bunu inceleyin diyen arkadaşlara bir zahmet satın alın TS ye kargolayın ve öyle incelensin .Yoksa firma göndermezse bu adamlar ne yapsın. İsteklerde el insaf el vicdan diyorum....

 • Murat S @atehaa

  Kablosu cihazlara bayılıyorum ama bazı şeyler kablolu kalmalı 😀

 • Uğurcan Kaya

  Ütü incelemelerini heyecanla bekliyorduk 🙁

 • Cengiz

  Amanın teknolojiye bak oldu olacak kömürlü yapsaydınız o zamanda kablosuz olurdu bende elektriği kablosuz aktarma gibi bir teknoloji buldular sandim.

 • Sarper Sonal

  Web arayuzu uzerinden kumas turu secebiliyor muyuz? Guvenlik ne durumda? Kablolu komsu kizi kiskanip hackleyip yangin cikartmaz umarim 🙂

  En iyisi sizin videolari desteklemeyen telefonumu degistireyim, izleyemeyince sonuc malum 🙂 Utu de yapabilen bir Galaxy fena olmazdi :p 🙂

 • Söylev

  Teknoseyir oldu ütüseyir 🙂

  Teşekkürler.

 • Ziyaretçi

  Videolara alt yazi ekleme secenegi olsa keske. Ben gonullu olaraka ingilizceye ceviririm

 • Hitokiri

  yeni birşey değil Bildiğin eski "KÖMÜRLÜ ÜTÜ" teknolojisi , :))

 • Afsinyus @ufo

  tefalin böyle saçma bişey yapması hayret verici. Benim 5 senelik ve üç kuruşluk ütü de 8 saniye (hatta daha fazla) sıcak kalabiliyor. Bir espirisi yok. Bari bir gömlek ütüleyene kadar sıcak kalabilirdi veya daha kolay ısınabilirdi.

  Ütüleri izliyorum henüz kafama göre bişey bulamadım. Çok güzeller var da pahalı 🙂 F/P ütüsü isterük

 • Emre K @emre-k

  Donanım dünyasında yeni gelişmeler yok. Ekran kartı ilerlemesi durdu gibi bir şey, AMD havlu atmış, Intel'de bir Haswell çıkacak sadece. Yeni çıkan telefonlar birbirlerini ve kendilerini taklit ediyor bir de üstüne inceleme için ürün göndermiyorlar HTC One örneği gibi.

  Öte yandan ev eşyası firmaları da ürün gönderiyorsa onların incelemesi çıkar. Her yeni ürünü parayı basıp alamayacaklarına göre kim ürün gönderirse onun incelemesini izlememiz kadar normal bir şey yok.

  Telefon incelemesi istiyorum diyen ürün göndermeyenlere çatsın. Elin Noctua'sı Teknoküp videosunu yurt dışında izleyip ürün gönderiyor, HTC burnunun dibindeki yere göndermiyorsa bu onların vizyonsuzluğudur.

 • DKasim

  Teknoloji = Hayatı Kolaylaştırmaksa
  Sizin hayatınızda ütü yoksa, kimseninde yok mu?
  Bu siteyi Tozlu Rafların adamı seyrediyor, RC'ci seyrediyor, OC'ci seyrediyor, Otocu seyrediyor, Figürcü seyrediyorda evine alacağı ürünün teknolojisini öğrenmeye çalışan neden seyredemiyor? İsyanınız kime?
  Bu adamlar teknolojik klozet incelesinler, seyreylim...

 • hanifi özgül

  ya arkadaş bu benim yorumlar neden hep 4-6 saat sonra çıkıyor?

 • Ziyaretçi

  Bilgisayar donanımları yerinde sayıyor, TV'lerin sunabileceği pek bir şey kalmadı(artık sesli komut, hareket izleme filanla uğraşıyorlar), cep telefonları kendini tekrarlıyor. Ev aletleri henüz ayak basılmamış, çeşitliliği olan bir alan. Niye incelenmesin?

  Ben Philips Soup Maker'i burada görüp aldım, çok da memnunum. Bu ütüyü de anneler gününde anneme hediye almaya karar verdim. Elektirikli süpürgem bozulduğunda ilk uğrayacağım yer de burası olacak.

  Teknolojiyi İntel İşlemci olarak görmekten vazgeçin.

 • foti

  Çok güzel olmuş inceleme 🙂 baya da yorum almış 🙂

  ben ütüyü oldum olası sevmem, kendi kendine ütü yapacak bir cihaz çıkmadıkça kablolu kablosuz fark etmez 🙂

 • mfeyzifar @mfeyzifar

  Guzel bir urun, keyifli bir incelemeydi, tesekkurler.

  Homeland'in dokunmatik paneli ile bu urunun kablosuz ozellikleri birlesse cok guzel ve kullanimi kolay/rahat bir urun cikartilabilir.

  Klasik "teknoloji urunleri" anlayisindan cikip gunluk hayatta lazim olan ve baska yerde incelemesini bulamayacagimiz urunleri de incelediginiz icin ayrica tesekkur ederim.

  Sevgiler

 • Selim

  Çok güzel bir ütü.

 • hakan1

  irem hn nerede göremiyoruz 🙁

 • Ziyaretçi

  Şirinevlerde e5 üzerinde tefalin outletinde yüzeyel çizikli defılu ürünler var 149 tl

Benzer Videolar