Bugün @ugury ve Tansel'in canlı yayın saatinde gidip Konsol Üssü kanalında yayın yapmayı tercih etmenin hem izleyiciye hem de Oyun Gündemi'ni yapan arkadaşlara saygısızlık olduğunu düşünüyorum.

@leventp ve @gamsizm 'ın buna benzer davranışlarla da Tekno Seyir'e zarar verdiğini düşünüyorum. Sonuçta kendi mecraları elbette keyifleri bilir.

Bu hareketten rahatsız olduğum için hem Konsol Üssü hem de Tekno Seyir'e Twitch ve Youtube'dan kendi çapımda destek olmak için verdiğim katkıları artık yapmayacağım.

#OyunGündemi #oyungundemi #akış #konsolüssü

________________________________________________________________

Edit : Yorumlara yazdım ama gözden kaçmaması için duruma da aşağıdaki güncellemeyi eklemek istedim.

Kesinlikle para veriyorum o zaman her istediğim yapılır demek istemedim. Öyle anlaşıldıysa elbette çok üzüldüm. Mesaj ve gelen yorumlardaki bütünlüğü bozmamak için yazdığım mesajı güncelleyip o bölümü silmiyorum.

Teknoseyir ve Konsol Üssü emeklerine değer verdiğim, sektörde olmalarını iyi ve kötü yanlarıyla desteklemekten keyif aldığım yayınlar. Sahiplenip, hoşlanmadığım ve doğru olmadığını düşündüğüm durumlara karşı fikir belirtmem buna dayanıyor. Değer vermiyor olsaydım zaten bana ne der bırakırdım. Geri bildirimlerim daha iyi olması için paylaşılıyor ve başka türlü algılanmasını kesinlikle istemem. Öyle görünüytorsa da gerçekten özür diliyorum.

Üyelerin görüşlerine ve daha önemlisi gönüllü bir iş yapan ekip arkadaşlarına değer verip açıklama yaptığı için @gamsizm ve @ugury 'ye teşekkür ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • johan @johan28

  Bende bu fikre katılıyorum ama sonuçta silinip gitmiyor ya eskiden olsa tv gibi silinip gitse çok mantıklı olmayan bir hareket ama ister canlı seyret ister sonra seyret

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   Her hafta aynı gün ve saatte yayın yapanlar varken kayıt edip yayınlaması gereken Oyun Gündemi değil Konsol Üssü olmalı eğer öyle bir hareket yapılacaksa. Son saniyede haber verip yayını hiç eden zihniyetin kendisini anlatması gerekmiyor, sonuçta işletme kendilerinin ama bu zihniyeti destekleyip desteklememe kararı da üyelerin diye düşünüyorum.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Uğurlar kendileri istemediler yayın yapmayı. İzlenmez diye ama ben aynı fikirde değilim. Herkesin kendi kitlesi var bence. Kaldı ki tüm canlı yayınlarda asıl izlenme daha sonra alınıyor. Bin kişinin izlediği gündem ve muhabbet daha sonra 20 katına çıkıyor. Dolayısıyla bence bu sorun değil.

  Ek olarak bizim Konsol Üssüne sözümüz vardı sene bitiyor çok ayıp olacaktı. TS'de perşembe hariç her gün canlı yayın var. Bu perşembe zaten yılbaşı. Ekstra bir şeyler yapılacaksa çakıştırmamak çok zor artık. Mesela Twitch tarafını da TS ile çakıştırmamak için hep buraya göre ayarlıyoruz. O yüzden genelde yayın saatleri kötü oluyor cumartesi hariç.

  Yani bu çakışma kafasını bırakmamız lazım. Normal yayınlarda çoktan bıraktık. Eskiden incelemeler ile canlı yayınları çakıştırmıyorduk. Artık mümkün değil bu. Dün Hamdi'lerden önce video girdi ve videonun izlenmelerini olumsuz etkiledi. Ama bu kafa ile videoları girecek zaman aralığı yok. O yüzden artık ona aldırmıyoruz.

 • teknosevir @teknosevir

  tavra eleştriiye lafım yok ancak bunun bu şekilde dile getirilmiş olması eleştirilenden daha büyük bi hata bana göre. Murat Gamsız ulaşılabilir birisi burada, onunla bu konuyu tartışmak varken para vurgusu ne olursa olsun hoş değil. Belki abartıyorum ama bu biraz "başa kakma"ya "benim paramla adam oldun"a çıkıyor.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Onun çıkmaya niyeti varmış üyelikten biz vesile olmuşuz. Ben Uğurlara biz çıkıyoruz aman siz yapmayın yayın diye engel olmuşuz gibi görünmesini istemedim o yüzden açıkladım.

  • teknosevir @teknosevir

   @gamsizm Asıl tartışılanla bir problemim yok, yadırgamıyorum da tartışılmasını. Takip etmeyeceğim beyanı bana göre aşırı duygusal bi tepki ama anlaşılır bir tepki sonuçta. Ama belirttiğim kısmı masum göremiyorum bir türlü.

  • Polystyrene @polystyrene

   @gamsizm Çıkmaya niyeti varsa neden bahane arasın ki? Siz Uğur ve Tansel'e haber vermemekle hata etmişsiniz. Altındaki sebep her neyse "Evet söylemeyi unuttuk, biz hata ettik; onlar da nezaketen ertelediler sağ olsunlar" demek yerine bu Mesut Çevik vari tavırlar neden?

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @polystyrene Bu ilk değil çünkü. Kendisi genelde bu tavırdadır.
   Söylemeyi unutmadık. Dün akşam karar verildi. Ben gün içinde Uğur'la konuşup yayını yapmalarını söyledim. Gönüllü bir iş olduğu için ısrar etme durumum yok. Fikrimi söyleyip kararı onlara bırakıyorum.

  • Polystyrene @polystyrene

   @gamsizm Önceki tavırlarını bilmediğim için yorum yapamayacağım. Yine de çıtayı düşürmeyin, bu tavır başkalarına yakışıyor çünkü.
   Uğur ve Tansel'in yerinde kim olsa o yayını ertelerdi, LP gibi bir "rakip" var çünkü. Her neyse sağlık olsun diyelim.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @polystyrene İşte ben buna katılmıyorum. Bence Uğur ve Tansel'in kitlesi yine ekran başında olurdu. Yapmadıkları için haklı olduğumu ispat etme şansım yok 🙂 Ek olarak benim gözümde yayının sonradan izlenmesi değersiz bir şey değil. Dediğim gibi biz 20 katı izleniyoruz. Buna bakarak aslında 1000 kişi izleyecek diye canlı yayının stresini çekmeye değmez diyebiliriz. Hem çakışma sorunu da olmaz böylece. Ama gerçekte canlı yayın olması da kendi özelinde değerli bir şey çünkü az da olsa izleyici iletişimi var. Bir şeyi yanlış söylesen anında düzelten var soru var vs.

  • ad33p @ad33p

   Zamanında Uğur ve Tansel oyun gündemini yapmaya başladılar diye TS'ye küsenler, oyun incelemelerini LP yapmıyor diye de kızanlar vardı 😀

  • Polystyrene @polystyrene

   @gamsizm Uğur abi bu haftaki yayının canlı olması gerektiğini, canlı olmasa tadının çıkmayacağını söylemişti ( https://teknoseyir.com/durum/1361528#comment-4851325 ). Yani sizin aksinize en azından bu haftaki içerik için canlı canlı izlemenin daha değerli olduğunu söylemiş oldu. Yayın yaptırmadınız demiyorum elbette ama dediğim gibi bence kim olsa 5 kişi de olsa kendi izleyicisini kaptırmak istemezdi. Bugün olması gereken yayına göre planlarını ertelemiş olmalarını da düşünüyorum bir yandan. Hepinizi sevdiğimizden söylüyoruz elbette bunları. Eminim ki bizim kadar dertlenmemişlerdir. 😀 Dediğim gibi sağlık olsun.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @ad33p Onlar hatırlanmaz genelde 🙂 Umut'a söylenenleri saymıyorum bile.

  • ad33p @ad33p

   @gamsizm Malesef orada ayıp sınırını bile aştı insanlar ama hatırlanmıyor dediğin gibi.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @polystyrene Ben de canlı izlenmenin tamamen diğer tarafa kayacağı düşüncesi yanlış diyorum 🙂 Onlar nedense peşinen bunu kabul etmişler. Ortada öyle bir durum olsa sizce siz yarın yapmayın daha iyi olur demez miydim? Plansız olduğunu kabul etmekle beraber ben kendi yayınımın sahibi olarak bizde yayın varken başka kanala gidebiliyorum. Bu rahatlığı da ' izlenirler' fikrimden alıyorum. Kemik kitle denen şey gerçek. Canlı yayını kaçıracak tek kişi bendim ben mağdur olacaktım 🙂 Sonra izleyecektim. Şimdi hiç izleyemiyorum.

   Ayrıca yayında olsalardı hazır diğer tarafta iken ben de fırsattan istifade burdayız ama TS yayında diyecektim. Zaten aslında bu ziyaretlerin amacı budur. Twitch'te bunun aracı var, YouTube'ta sözle yönlendiriyorsunuz.

  • Polystyrene @polystyrene

   @gamsizm @gamsizm İzlenme istatistikleri sizin elinizde. Her ne kadar yanlış düşündüğünüz yerler olduğunu düşünsem de elimde veri olmadığı için inatlaşmak istemiyorum.
   Potansiyel yanlış çıkarımlar yüzünden "ortalığı karıştırmak" gibi bir niyetim yok ama ben attığım bağlantıdaki "Herkes yapsın biz en son yaparız ne yapalım." ve bu yorumu okuduğumda Uğur Abi'nin biraz sitemkar olduğunu düşündüm.

  • teknosevir @teknosevir

   @polystyrene Ben de sitemkar olduğunu olabileceğini düşünüyorum aslında ama durum buysa bile bu profesyonelce bir tavır olmayacağı için heralde yanlış anlaşılma diyorum. Sitemse şayet hatalı bir tutum, bize yansımamalı

 • brujah @brujah

  Kendi yazdıklarından anladığım kadarıyla uğur da alınmış bu duruma. ben de bir izleyici olarak haklı görüyorum, yanlış anlaşılma, iletişimsizlik, önemsememe artık her neyse sorun bilmiyorum ama bence çok iyi bir iş çıkartıyor arkadaşlar. İş planınız nedir, aranızdaki ilişki profesyonel mi bilmiyorum ama daha fazla değer görmeyi hakediyorlar, bu olaya özgü de değil, gerçek başka olabilir ama bendeki algı biraz üvey evlat muamelesi gördükleri şeklinde

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Tek bir yayında üvey evlat muamelesini nasıl çıkardınız bilmiyorum ama dediğim gibi ben zaten Uğur'a da yayın yapmalarını söyledim. Konsol Üssü başka bir yer. LP'nin adını bilmeyenleri chatte görmüşsünüzdür.

   Öte yandan o kadar planlı bir iş değildi, yıl biterken son dakika oldu. Daha önce yapmamız gerekiyordu ama uymadı bir türlü. Zaten uymaması da biraz bu sebeple. Sürekli ya bizle çakışıyor ya onlarla çakışıyor.

   Önceden haber veremedik. Pazartesi akşam karar verildi. Uğur'ların bir şey yapıp kurtarma şansları da kalmamıştı. Ama zaten bence yayın yapılmalıydı. Bundan sonra da benzer çakışmalar, içerik artarsa yaşanabilir. Daha önce olmayınca bir ne yapacağını şaşırma durumu oldu. Ama gerek yok. Bence kendi izleyicisine güvenecek seviyeye geldi yayın.

  • brujah @brujah

   @gamsizm ps5 ile birlikte bir fotoları bile yok 😀, bazı büyük oyunlar onlara gitmiyor (kendileri istememiş de olabilir tabi ama) ben kendi algımı söyledim, gerçek başkadır, sebepleri vardır bilemem.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @brujah PS5'i hele bizim kargo firmaları ile bir Ankara bir İstanbul gönderemeyiz. Maalesef lojistik olarak ona bir çözüm yok. Oyunları genelde kendileri seçiyor. Bize çok nadir oyun anahtarı gelir. Teklif edilenleri de iletiyorum, isterlerse onlara iletiyorum. Zaten firmadan gelmesine gerek yok. Twitch gelirleri ile yayın yapmak şartı ile istedikleri oyunu alabiliriz onlara. Umut boşuna Fifa 21 oynamıyor 🙂

  • Erhan M. @erhanm

   Bence çakışan yayın başka kanalda olduğu için bunun bir sorun olabileceğini düşünmemişlerdir.

   Nihayetinde çoğu zaman konsolussu ile canlı yayınlar çakışıyor.

  • Tony Montana @tonymontana

   @gamsizm PS5'i neden kargo gönderemiyorsunuz hocam?

 • Muhammet Aktaş @muhammet-aktas

  @definitive Dostum senden böyle bir tavır hiç beklemiyordum, açıkca @ugury Uğurların yayınının yapılmamasına ben de üzüldüm. Sana diyebileceğim beklemediğin bir durumla karşılaştığında biraz daha sakince durup düşünüp öyle yorum yap, ayrıca "maddi destek" konusunu kim ortaya atarsa atsın pek yakışı kalmıyor, bu cümlelerimi sadece tavsiye olarak almanı isterim ama üzüldüğünü ve TS yayınlarını sevdiğin için ister istemez alınmanı saygıyla karşılayıp anlıyorum, bu normal bir durum.

  Yayınların çakışma veya ertelenme durumu artık sadece TS'ye özel bir durum değil, bir çok eski yeni veya yerli-yabancı kanalda olabilen bir durum ama yine de @gamsizm Murat Ağabeyin biraz daha program/iletişim planlarına daha dikkat etmelerini isterim (ettiğinizi biliyorum da), ayrıca @ugury uğur hocam artık kemik kadronuz var ve bu işe inandığını da biliyorum, çünkü oyun kültürün/oyuncu ruhun çok güzel ve senin düşüncelerini (yayınlarını) hiçbir şeyin ertelemesine izin verme, az ya da çok seyredilir ama inan yayınlarını bekleyen çok kişi var, mesela bu gece ile alakalı ciddi bir şeyi göz önüne sermek istiyorum, "Konsolüssü" misafir yayını canlı izlenmesini gerektirecek kadar şartlı bir yayın değildi ve @gamsizm Murat Ağabeyin dediği gibi sonradan da çok seyredeni olacaktır ama oyun ve oyun kültürü muhabbeti tüüüm TS abonelerinin ortak yönü ve etkileşimin çok yüksek olduğu konular ve bu da @ugury senin yayınlarını muhakkak bekleyen kemik kadro varlığının apaçık bir kanıtı. Şahsım adına yayın ve cümlelerine, düşüncelerine önem veren biriyim ve benden de çok var...

 • Nostromo @nostromo

  Yanlış veya doğru, fikrinizi beyan edebilirsiniz ancak para muhabbeti yapmanız hiç şık olmamış. Ts ekibinin kendi arasındaki bir duruma tarafgir bir tavır takınmanız doğru değil. Uğur ve Tansel bu duruma alındıysa da kendi içlerindeki meseledir bu, seni beni ilgilendirmemesi lâzım.

 • Uğur Yurtsever @ugury

  Herkese tek bir yanıt altında cevap vereyim derli toplu olsun. 🙂

  @brujah @polystyrene @muhammet-aktas @nostromo @teknosevir Öncelikle ortada sitemkar olunacak veya alınacak bir durum yok. Sadece yoğun bir haftanın içinde planlamaya çalıştığınız bir işin son anda istediğiniz gibi olmayacağını anladığınızda yaşanan bir motivasyon eksikliği olabilir. Yine de yayını yapmama nedenimiz bu değil.

  Canlı oyun gündemlerinin başka kanallara konuk gidilen canlı yayınlarla çakışması ilk kez olmuyor zaten. Bu gayet normal bir durum. Daha önce de yaşandı dediğim gibi ve yayınlar ertelenmedi. Lakin bu akşam daha özel bir durumdu. Konuk olunan diğer yayının da bir oyun kanalında olması ve konuşulacak konuların da tamamen aynı olması açıkçası aynı anda iki "benzer" canlı yayını anlamsız kıldı benin gözümde.

  Son dönemde seyirci etkileşimiyle ve zaman zaman da anketlerle (ki bu akşam da bir değil birkaç canlı anket olacaktı) herkes için daha keyifli hale gelen bir yayını, "ya sonra izlenir nasıl olsa" diye yapmak istemedim açıkçası. Canlı yayın yapmamızın nedeni olabildiğince çok insanla iletişim kurmak, muhabbet etmek. Her zaman beceremiyoruz bunu belki; ama yapmak istediğimiz bu. Yoksa yayınlara banttan devam ederdik.

  Evet, bizi izlemek isteyenlere haksızlık ve saygısızlık gibi oldu biraz farkındayım. Bunun için özür dilerim. Ama neşesiz ve etkileşimi düşük bir yayın yapmaktansa, yayını iptal etmek herkes adına daha sağlıklı geldi bana. Katılmayabilirsiniz. Bir şey diyemem. Bu akşam konuşmayı planladığımız şeylerin bir kısmını önümüzdeki haftanın içeriğine göre yine konuşmaya çalışırız zaten.

  Son olarak; @definitive elbette ideal bir ortamda her şeyin planlı olması gerekir; ama sen de takdir edersin ki dünya olarak bu aralar o ideal ortamdan çok uzağız. Bu yüzden bir anlık düş kırıklığıyla verdiğin kararını tekrar gözden geçireceğini umuyorum. Daha önce Tansel ve bana da çok öfkelendiğini hatırlıyorum; zaman içinde gönlünü tekrar kazanabilmişiz demek ki. Konsol Üssü de TeknoSeyir de kendi alanlarında değerli ve biricik yayınlar. Böyle ufak olaylar seni takip ettiğin yayınlara karşı küstürmesin. Doğru düzgün, tarafsız içerik üreten pek kimse kalmadı zira.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @elpresidente Teşekkürler. Söylediklerinizi anlıyorum. 🙂 Çanak anten falan... 🙂 ama içeriğini kendim planladığım bir yayının nasıl sunulması gerektiğine karar verebilirim sanırım. İyi niyetiniz için teşekkür ederim. 🙂 Bir daha son saniyede benzer bir durum tekrar yaşanırsa ve o günkü içerik bunun katılımlı bir canlı olmasını gerektiriyorsa yine iptal olacaktır muhtemelen. Elbette herkesin canlı izlememe hakkı var. Tıpkı benim de yukarıda anlattığım nedenlerden dolayı yayını iptal etme hakkım olduğu gibi. 🙂 Canlı yayında etkileşime önem vermeseydik banttan, montajlı yayına devam ederdik. Tembellikten böyle yapmıyoruz yani. Kolayımıza geldiği için de değil, tam tersi. Canlı yayın, adı üstünde. Yani bunları belirteyim de bir dahakine yapmamız "gerekenleri" sıralarken dikkate alabilirsiniz. Mutlu, sağlıklı, güzel yıllar. 🙂

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @elpresidente Tembel dediğinizi söylediğimi nereden çıkardınız? Derdimi olabildiğince detaylı anlatmaya çalıştım. Size bir laf sokmak ya da kızdırmaya çalışmak gibi bir amacım yoktu. Öyle olduysa kusura bakmayın. Tamam, demek ki söylemek istediğimi tam olarak anlatamamışım. O yüzden daha açık anlatayım.

   Canlı yayın yapmamızın tek nedeni seyirciyle etkileşim ve iletişim kurabilmek. Dışarıdan canlı yayın kolay görünüyor olabilir; sonuçta montaj yok. (ama öyle değil). Yapın geçin işte sonra izleriz diye bir mantık benim yayın görüşüme uymuyor. Zira bu, canlı olduğunda anlamı olacak bir yayındı. Çünkü yayının başlığında da söylediğimiz gibi hep beraber 2020 yılında oynadığımız en iyi oyunları değerlendirecektik. Birden fazla anket olacaktı, sizin oynadığınız en iyi oyunları değerlendirecektik, belki geçen hafta olduğu gibi birkaç kişiye oyun hediye edecektik vs... Biz yayını canlı izleyecek bir avuç insan için yapıyoruz zaten. Banttan izleyeceklerin kendi tercihi elbette. Ama banttan izlensin diye yapıyor olsak, eskisi gibi montajlı yayına devam ederdik. Yani canlı yayının amacı montajdan kaçmak falan değil. İnsanlarla birebir iletişim halinde olmak. O yüzden gündem maddeleri arasında durup uzun uzun sohbet ediyoruz.

   "Zaten izleyici azalmayacaktı" demek hoş olsa da aslında boş bir temenni.

   Daha önceki canlı yayınlarımızda aynı anda hangi kanalda ne yayını vardı hep takip ettim ve daha önce benzer oyun yayınları yüzünden izleyici sayısının %50-60 etkilendiğine bile şahit oldum.

   Benim asıl üzüldüğüm ve hatta biraz da sinirlendiğim nokta; herkesin her şeyi bizden daha iyi biliyormuş gibi davranması. Yayınımın ne kadar izlendiğini, hangi yayından ne kadar etkilenebileceğini herkesten iyi biliyorum. Dahası bir kez olsun yayını hazırlayan insanların aldığı karara saygı duyulması.

   Nasıl aynı kanalın editörleri, bizim yayınımızın olduğunun bilindiği bir günde ve aynı saatte, aynı konuların konuşulacağı ve bizden çok daha popüler bir yayına konuk oluyor ve buna saygı duyuluyorsa; bu içeriği hazırlayanlar olarak bizim aldığımız karara da saygı duyulabilmeli. Ben de yıl sonu oyunları değerlendirme programını Tansel ile birlikte Murat ve Levent Abi'yi konuk alarak yapmak isterdim mesela. İzleyiciden de zırt pırt şunlara konuk olun, bunlarla program yapın yok bunu konuk alın yerine arada sırada böyle bir talep gelmesini beklerdim. Ben izleyiciye gönül koyuyor muyum? Hayır. 🙂

   Üstelik yukarıda uzun uzun açıklama yapmışım;

   "bizi izlemek isteyenlere haksızlık ve saygısızlık gibi oldu biraz farkındayım. Bunun için özür dilerim. Ama neşesiz ve etkileşimi düşük bir yayın yapmaktansa, yayını iptal etmek herkes adına daha sağlıklı geldi bana. Katılmayabilirsiniz. Bir şey diyemem. Bu akşam konuşmayı planladığımız şeylerin bir kısmını önümüzdeki haftanın içeriğine göre yine konuşmaya çalışırız zaten."

   Bunları söyledikten sonra hala bunu yapmalıydınız, bundan sonra şöyle yapmanız sizin için iyi olur, bunu yapmanız gerek gibi şeyler görmek, demek ki derdimizi anlatamıyoruz hissi yaratıyor bende.

   Sanırım benim hatam, gelip buralarda açıklama yapmak. Kimseye bir şey söylemeden, buralara uğramadan, herkesle burada birebir iletişime girmeden her şey daha pürüzsüz gidiyor galiba. Bu durumu bir gözden geçirmem lazım sanırım.

 • lterlemez :) @lterlemez

  Hiç gerek yok bu tür tartışmalara; hatta, bazı durumlarda faydalıdır bile. Çünkü, olağan TS takipçisi Konsol Üssü yayınına gider ise ki gitmiştir, onların dışında yeni takipçi çekip çekemediği daha anlaşılır olur.

 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  Kesinlikle para veriyorum o zaman her istediğim yapılır demek istemedim. Öyle anlaşıldıysa elbette çok üzüldüm. Mesaj ve gelen yorumlardaki bütünlüğü bozmamak için yazdığım mesajı güncelleyip o bölümü silmiyorum.

  Teknoseyir ve Konsol Üssü emeklerine değer verdiğim, sektörde olmalarını iyi ve kötü yanlarıyla desteklemekten keyif aldığım yayınlar. Sahiplenip, hoşlanmadığım ve doğru olmadığını düşündüğüm durumlara karşı fikir belirtmem buna dayanıyor. Değer vermiyor olsaydım zaten bana ne der bırakırdım. Geri bildirimlerim daha iyi olması için paylaşılıyor ve başka türlü algılanmasını kesinlikle istemem. Öyle görünüytorsa da gerçekten özür diliyorum.

  Üyelerin görüşlerine ve daha önemlisi gönüllü bir iş yapan ekip arkadaşlarına değer verip açıklama yaptığı için @gamsizm ve @ugury 'ye teşekkür ediyorum.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Bu takılınacak bir şey değil. Haftada 7 gün var. Denk gelmiş ertelenememiş de olabilir. Herkesin emek verdiği düşüncesindeyim.