Paylaş Paylaş

2.5 Dolarlık Kulaklık QKZ DM7

Umut'un kendine 2.5 Dolar'a aldığı kulaklığı, QKZ DM7'yi inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CimAdam @cimadam

  Alırken düşünceye sevketmeyecek fiyatta ürün incelemesinin hiçbir gereği yok

 • PhoeniXim @phoenixim

  Ben Umut'un kulaklık serilerini seviyorum.

 • ISA @isasntrk

  Video başlığı 2.5$ - Kapak resmi 2.6$ 😀 ucuz olunca şaşırıyor insan (tabi ele ucuz bize yine ucuz değil)

 • MustafaYavas @mustafayavas

  Telefonların yanından çıkan kulaklıkları kullansanız bundan daha iyi kalite elde edersiniz zaten.

 • Ali Mali @mali5481

  murat bey yapmak istemedi heralde incelemeyi, "iyi bakalım hadi çekelim amaaan" der gibi duruyor 😀
  umut tek başına çekseydin daha iyiydi. 🙂

 • CanSimit @cansimit

  İşte TS farkı, işte UMTK farkı! (1) Bu kulaklığın incelemesi başka nerede var? (2) UMTK'nın verdiği doyurucu bilgileri çoğu zaman MG bile vermiyor. Bravo UMTK!

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  Ulan bu da çok fakir işi be. O kadar da ölmedik.

 • Jpage @jpage

  Levent abi sohbet yayınlarında bir düşüncesini paylaşmıştı, dolar ne olacak ürün alamıyoruz vs yayın konuları olmaması lazım diye. Şimdi ne demek istediğini anladım. Teknoseyir'in misyonu bence ucuza ürün öneren bir kanal şeklinde olmamalı.

 • altalena @altalena

  Ben de yukardaki arkadaşlara kısmen katılıyorum. Yani evet ucuz ürün incelemesi de olabilir ama tek başına 2.5 dolarlık kulaklığın incelemesi mantıklı değil. "2.5 dolar (ucuz kulaklıklar) bandındaki kulakların incelemesi ve tavsiyesi, ucuz kulaklık alınır mı?" isimli tek video olsa o olabilir. 2.5 dolar fiyatlı kulaklığı alan zaten ürünün çalışması hariç hiçbir beklentiye girmemesi lazım zaten ki alan kişi de direkt alıp geçiyordur diye tahmin ediyorum.

  • CanSimit @cansimit

   Video'yu seyrettiniz mi? Ben şaşırdım özelliklerine, yok 10mm yapıp boşluktan sesi iyileştiriyor, yok kulak padleri kolay çıkmasın diye özel şekilli vs. Benim işimi görecekse fiyatı önemli değil ki, ne kadar ucuz olursa o kadar iyi. Fiyatı düşük diye önyargı oluyor.

  • altalena @altalena

   @cansimit Yorumu yazdıktan sonra yine de bir izleyeyim diyerek izledim. Fiyattan ötürü ön yargılı yaklaştığım bir gerçek çünkü bu fiyata kaliteli bir kulaklığın üretilmesi teknik olarak imkansız olsa gerek. Çoğunlukla ürünü üreten firmanın bilgileri verilmiş ama kim inanır? Sürücünün küçültülüp sesin iyileştirme iddiasını ise bu konuda uzman biri söylerse inanırım çünkü teknik bir konu ve ses konusunda yalan yanlış birçok bilginin döndüğünü kulaklık araştırırken öğrenmiştim. Ve yine benim bildiğim kadarıyla sürücünün küçülmesi, ses aralığı açısından dezavantaj yaratan bir durum.

   Kulaklıkların teknik yönlerinden ziyade kişisel deneyimler yönünden incelenmesini mantıklı buluyorum çünkü ses konusunda "bassta iyi şunda kötü" demenin hiçbir anlamı yok, zaten ucuz kulaklılar bass'ı abartısız şekilde öne çıkarılmış, ses aralığı rezil seviyede olan, birbirinin çok benzeri oluyor. Belki incelenen ürün gibi biri diğerlerine göre daha az kötüdür onu bilemem. O yüzden bu tarz ekonomik olması amaçlanmış ve kaliteden düşülmüş kulaklıklar ele alınacaksa toplu olarak ele alınıp direkt bir hedefe yönlendirilmesi daha mantıklı olur. 10 liralık bim kulaklığı incelemesi veya yukardaki kulaklığın incelemesini ayrı ayrı incelemek yerine bu konuda genel bir sohbet videosu çekseler daha faydalı ve anlamlı olur bence.

 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Bu kadar ucuz ürünlerin malzeme kalitesinin sağlığa etkisi beni endişelendiriyor. Dokunduğum bir üründe bu yüzden ucuza kaçmama taraftarıyım.

 • KontDRACULA @kontdracula

  Bu modelden değil ama QKZ ürünlerinden sık sık alan biriyim. Kulaklığı sürekli kullanırım. Dikkat etmemem rağmen bir süre sonra o kulaklık kopar sıkıntı oluşur. O yüzden hep elimde yedek bir kulaklık vardır. Bir kaç senedir Kulaklık seçerken QKZ alıyorum. Bahsi geçen modeli değil ama sanırım 7-8 farklı ürünü nü kullandım. Ses kalitesinde ve mikrofonda hiç sıkıntı yaşamadım. Çoook farklı ürünleri var. Kulağa girmede farklı bir şekli tercih edende sadece ilk alışma sürecim sıkıntılıydı. Halende çantamda yedekte KD7 modeli var. CKZ sürekli kullandığım kulaklık. Asıl sevdiğim modeli ise artık üretmiyorlar. Modelini bulamadım. KD4ê benziyordu biraz. Bozuldu gitti

 • MustafaYavas @mustafayavas

  @gavanator En son samsung note 10 lite aldım kutunun içerisinden çıkan kulaklık gayet yeterli seviyede ki bu kulaklıkla aynı ses kalitesini veriyordur hatta geçiyordur bana kalırsa.

 • DRTOLGA @platinium08

  Arkadaşlar böyle incelemeler daha fazla tık kazandırabiliyor. Teknoseyir de bir teknoloji kanalı ve sitesi bence 1 dolarlık ürün bile inceleseler yeridir. Sonuçta ederiyle kıyasladıktan doğruları söyledikten sonra inceleme incelemedir. yarın bir gün gelir sony sennheiser incelenir ertesi gün orta segment xiaomi incelenir vs. normal bunlar. Mesut çevik in 1 dolarlık mikrofon videosu da çok seyredilmişti

 • LOOP @loop

  aliexpreste bile 7 dolar civarındanerde 2.5 dolar?

 • asendur @asendur

  En azından alınabilir ürünleri inceliyorlar. Pratikte alamayacağım ürunleri genel kültür olarak seyrediyorum. Bu ise ucuz, normalde bakmayacağım ama artık dikkatimi çeken bir ürün olmuş. Sonuçta 1000+tl bir ürünün iyi olduğunu biliyordum.

 • dmnokia @dmnokia

  Merhabalar @umtk bey, derslerde kullandığımız kulaklıkların mikrofonları ve kulaklıkları bu geçen 9-10 ayda artık iflas etti veya etmek üzere. Kulaklıklar ile ilgili bir çok çalışmanız oldu, elimizden geldiği kadar takip ettik. Genelde nispeten ucuz olup da ses fonksiyonu iyi olan kulaklıkların mikrofonlarının beklenen performansta olmadığını hem söylediniz hem gösterdiniz. Sizden mümkün ise müzik dinlemek amaçlı değilde, toplantı ve ders amaçlı mikrofon kalitesi iyi olan, bir kaç fiyat performans odaklı kablolu kulaklık önerisi. Eğer bu aralar böyle bir çalışma yaptıysanız ve ben kaçırdıysam da, link'ini verirseniz çok mutlu olurum. Sağlıcakla kalın.

 • LOOP @loop

  Şimdi deniyorum Tiz ve mide kayan aralığını beğendim .ama baslar ve bastan mide kayan taraf kirli bence. Ama fiyatına göre fena değil kulağa oturması silikonu vs. Kablosu da saglam gibi ama zaman gösterir onu. İlk dinlerken uyuya kalıp üzerinde debelenme testinden geçti