ytyasar paylaştı.

Çizgi Tagem'in ve http://www.mcu-turkey.com Gömülü Sistemler platformumuzun download edilebilir tüm eğitim ve proje dosyalarına erişmek ister misiniz?
Çoğu Tübitak sunucularında barındırılan Çizgi Tagem içeriği ve http://www.mcu-turkey.com platformu proje ve eğitim dosyaları 220GB'dan fazla olup tamamı download edilebilir ve paylaşılabilir. Linklerimiz yenilendi, tüm platformlarımızda yenilenen linklerimiz bulunmaktadır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir fotoğraf makinesi ile doğru pozlama nasıl yapılır?

Pozlamanın üç unsuru olan diyafram, enstantane ve ISO'yu ayarlaryarak, nasıl doğru pozlama elde ederiz konusunu, bir DSLR'ın içine girerek gösteriyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 47

Tamamen ücretsiz matbu (A4'e basılı) Bilişim Sertifikası için son fırsat.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Titan Souls. Bu oyunu takip etmek gerek.

Titan Souls - Gameplay Trailer

Coming soon for PlayStation 4, PS Vita, PC, Mac, and Linux. http://www.acidnerve.com Between our world and the world beyond lie the Titan Souls, the spiritual source and sum of all living things. Now...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

OnePlus One Ön İncelemesi

İzleyicimiz Seçkin Çiçek bize kendine aldığı OnePlus One'ı göndermiş. Biz de kutuyu açıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 99

Düğün fotoğrafçılığı nedir nasıl yapılır?

BasÇek bölümümüzde sadece ekipmanlara değil, çekim tekniklerine de yer vereceğiz. İlk konumuz çok merak edilen ve sorulan düğün fotoğrafçılığı. Editörümüz Barış Özkök, aynı zamanda bir düğün fotoğrafçısı. Kendi tecrübelerini de katarak bize bu işin ince noktalarını anlatıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 135

Steam ev içi yayın ile oyunları istediğiniz yerde oynayın

Steam'in ev içi yayın sistemini kurup canlı canlı deniyoruz. Bu sistem sayesinde çok zayıf sistemlerde bile merkez bilgisayara bağlanıp oyun oynamak mümkün.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 83
 • Sencer Demir @sencer-demir

  Denemek amaçlı LG X140 Netbookuma steam kurdum client optionstan Fast ve advanced client optionstan 852x480 çözünürlük işaretliyken COD MW3 çalıştırdım 1 saniyeden daha az bi geçikmeyle oynadım ve çözünürlüğü ekrana tam sığdırdı. Daha önce netbookta Onlive denemiştim programı bile kaldırmamıştı şimdi netbookta COD oynamak baya bi şaşırtıcı oldu.bence başarılı bi adım ,tabi netbookta o kadar küçük ekranda oyun oynamayı tavsiye etmem gözlere yazık olur 🙂

 • Hakan @piranha

  Çok güzel bir videoydu ellerinize sağlık.
  Yeni gördüm PCLABS ve TEKNOSEYIR olarak açılmış STEAM guruplarınız varmış, acaba bunlar official guruplar mı? değilse peki kendi açtığınız gurubunuz olacak mı? (mutlaka olmalı bence). Son durumları nedir merak ettim.

 • Fatih Hakan Asa @fatihasa1818

  daha çok geliştirilmesi gereken bir teknoloji. ileride şimdi nasıl server alıyoruz bizde oyun serverları alacağız o sunucuya bağlanacağız orada oynayacak bizim ekrana aktaracak. ama gerçekten güzel bir uygulama. ve arayüzü basit.

 • Yunus Gürke @yunusgurke

  Güzel insanlar... Ana makineye yodm3d yüklerseniz, linux'taki gibi 4 ayrı ekranınız olur, böylece ana bilgisayardaki küçük oyun ekranını görmeden diğer işlemlerinizi yapabilirsiniz. pek fazla kasacağını sanmıyorum, birinci ekranda steam ve oyun ekranı olur, diğer ekranlara geçer işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ytyasar paylaştı.

Mount&Blade'in mutfağı Taleworlds ofisindeyiz

TeknoSeyir, Mount & Blade serisinin yapımcısı Taleworlds Entertainment'i Ankara ofislerinde ziyaret ediyor. Videomuzda hem Taleworlds ekibini ve ofisini tanıyor, hem de geliştirmekte oldukları yeni oyun Bannerlord üzerine ilk ağızdan bilgiler alıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 90

Next Minix HD Cool

Uydu yayını dünyasına girdiğinizde kendinizi kaybedebilirsiniz. Çok fazla marka ve bu markaların sayısız modelleri mevcut. Farklı fiyatlarda farklı özellikler. Hatta bir çok özelliğin ne olduğunu, ne işe yaradığını bile bilmiyoruz. Uydu yayınları ve cihazlarıyla ilgili çok fazla forum ve blog sitesi de mevcut. Herkes birşeyler yazıp çiziyor.

1 yıl kadar ucuz bir uydu alıcısı kullandım. Kötü malzeme kalitesi sebebiyle cihaz bozuldu. Bu sebeple de almışken iyi birşey alayım dedim. Bu sektörde çalışan bir arkadaşımın önerisi ile Next Minix HD Cool (Mavi) aldım. Memnun kaldığım için de incelemeye karar verdim.

Öncelikle fiziksel yapısına bakarsak set-top box diye adlandırılan eski VCD playerlar gibi değil. Çok küçük bir yapısı var.

HDMI çıkışı, analog ses çıkışı, kumanda kontrolü için IR alıcısı bağlantı noktası, güç girişi, USB 2.0 portu ve uydu girişi mevcut. Kutu içeriğinde HDMI kablosu, 2 adet kumanda (biri tam fonksiyonal, biri ise çok daha basitleştirilmiş bir kumanda), kumanda için alıcı (aynı zamanda küçük bir bilgi ekranı mevcut.) ve güç adaptörü çıkıyor. Yeni çıkan Next Minix HD Cool yeşil renk olanın yanında USB Wifi adaptörünü de veriyorlar. Benim wifi adaptörünü ekstra 25 TL’ye almıştım. Bununla ilgili olarak da dikkat etmeniz gereken bir nokta ise sadece kendilerinin sattığı wifi adaptörü çalışıyor.

Bağlantısı gerçekten çok kolay. Kutu içeriğinde çıkan HDMI kablosunun uçları kıvrılabildiği için televizyonunuzun arkasında takarken veya kullanırken sorun yaşamıyorsunuz.

Uydu alıcısı yazılımı yaklaşık 1 yıldır sanırım 4 defa güncelleme aldı. Next firması sattığı ürünün arkasında durup sürekli yazılım güncellemeleri ile sorunları düzeltip yeni özellikler ekliyor. Bu durum benim en beğendiğim nokta. Güncellemeleri isterseniz internet üzerinden, isterseniz uydudan otomatik olarak ve Next Destek sitesinden indireceğiniz güncelleme araçları ile USB üzerinden güncellemeyebiliyorsunuz.

Kendi içerinde Youtube, Dailymotion, Google Maps, Online Radyo, Hava Durumu, RSS okuyucu, Google Picasa, IP TV gibi uygulamalar ve Othello, Sudoku gibi de oyunlar mavcut. Tabii ki bu uygulamaları kullanabilmek için mutlaka USB Wifi adaptörünü almalısınız. Arayüz tamamen türkçe. Youtube, Dailymotion gibi video izleme uygulamalarında arama yaparken ekrana harflerin ve sayıların olduğu basit bir pencere geliyor. Bu pencere ile yazmak biraz zahmetli olsada iş görüyor. Bunun dışında kumanda yerine geçen android uygulaması buldum fakat bu da klavye olmuyor.

HD yayınları televizyonunuz da full hd (1080p) desteğine sahipse gerçekten çok kaliteli bir şekilde izleyebiliyorsunuz.

USB üzerinden bağlayacağınız bir flash disk veya harici harddisk ile isterseniz disk üzerindeki video, müzik ve fotoğrafları oynatabilir isterseniz de izlediğiniz görüntüyü kaydedebilirsiniz. Aynı zamanda TimeShift özelliği ile izlediğiniz programı durdurup devam edebilirsiniz.

Problem yaşadığım noktalara gelecek olursak,

IP TV de stabil bir görüntü akışı pek alamadım ki 20 Mbit bağlantım olmasına rağmen. Ayrıca IP TV uygulamasını kurcalarken cihaz kilitlenebiliyor. Bu durumda fişini çekip takmaktan başka çare yok.

Cihazın uydu üzerinden güncellenebildiğinden bahsetmiştim fakat belki benim uydu bağlantımdan, belki hava koşullarından bilemiyorum ama uydu üzerinden de çok iyi bir güncelleme performansı alamadım. Yazılım indirilirken sık sık hata alıyorum. İnternet üzerinden güncelleme çok rahat bir şekilde yapılabiliyor ama bu defa cihazı yeniden başlattığımda yeni yazılım çıktı güncellemek istiyormusun uyarısı almaya devam ediyorum. Taki uydu üzerinden güncelleyene kadar.

Genel olarak beğendiğim bir cihaz.

Kaynak : http://www.chndkmn.com/genel/next-minix-hd-cool-incelemesi/

Next Minix HD Cool İncelemesi

Uydu yayını dünyasına girdiğinizde kendinizi kaybedebilirsiniz. Çok fazla marka ve bu markaların sayısız modelleri mevcut. Farklı fiyatlarda farklı özellikler.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • yusuf_bilgin @yusuf_bilgin

  uydu güncelleme olayında en iyi olan marka şüphesiz next dir...yüzlercesini güncelledim hiç birinde sorun yaşamadm..gönül rahatlığıyla kulllan derim...güncelleme yapamaması çanak antenden veya kablonun kalitesiz oluşundan kaynaklanabilir.....