Merhana. Dün akşam oyun oynarken ısınıp kapanan bilgisayarımın bi tozunu alıyım dedim. İşlemci fanının soğutma bloğu baya tozlanmıştı. Bende çıkarıp kuru bir bezle sildim. Tekrar takıp açtım bilgisayarı. Ama oyuna girince 2 dk gibi bi sürede ısınıp kapandı. Fan çok yüksek devirlere çıkmamıştı bile. Bugünde daha windows açılırken kendiğinden kapanıyor. Ne yapmam gerek?
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ev telefonundan birisini aradığımda borcunuzdan dolayı kapalıdır diyo ama borcum yok. Telekomu aradığımda ise arıza kaydı oluşturdular eve bi adam gönderdiler burda sorun yok dedi. Sonra tekrar arıza kaydı oluşturduk buseferde şu mesajı attılar. 10 ile 50 tl arasında bi ücretle yapabiliriz diyolar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GTAV Aranızda gta5i 4gb ramle oynayabilen varmı? Bende ayarları en düşüğe alsam bile arabayla hızlanınca fps 10-15e düşüyo. 4 gb daha takviye yapsam sorunum düzelebilirmi? İşlemcim fx6300 ekran kartım hd7850.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#birazkonudışı Bilişim dersinde sınıftan 2 kişi ios ve androidin farkını anlatıyodu. Arayüzden bahsetmeye başladılar. Android 4 ve 5in arayüzü olarak touchwizi gösterdiler. Bunun saf android olmadığını, saf androidi göstermelerini gerektiğini söylediğimde konuyu geçiştirdiler. Ders bittikten sonra da yanıma gelmiş bana niye saçma sapan sorular soruyosun, ne alıp veremediğin var felan diyo.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14
 • Yusuf Kıraç @uludana

  Sağol Emre 😀 Alev hoca 256gb ssd mi var diyen biri. Bu sunuma tam puan vermesine şaşmamalı.

 • Deniz Etkin @denizetkin

  @Sasha
  Yaptığın çıkışla ne elde ettin ne kaybettin diye kendine sormalısın.

  İlkokul 2 de hoca sormuş "5, 2'ye bölünür mü?" diye. İlkokul olduğu için hocanın beklediği cevap tabiki "bölünmez" imiş. Fakat öğrencinin teki "tabiki bölünür" demiş ve hocanın sorusunda ısrar etmiş. Hoca sonunda "neymiş peki sonuç" demiş. Çocuk da "2,5" demiş. Hocanın cevabı "otur yerine gerizekalı" olmuş. Şimdi hoca mı haklı çocuk mu haklı?
  Sizin olay biraz buna benzemiş. Sen diyorsun ki çocuk haklı. Ben diyorum ki ikiside haklı değil. Çünkü hoca sayma sayılar kümesini kullanırken (bunu belirtmemiş) çocuk Rasyonel sayılar kümesini kullanmış. Doğru cevap sayma sayılar kümesinde bölünmez iken rasyonel sayılar kümesinde bölünür.

 • Rasko @rasko

  Bayan öğretmenler öyle oluyor genelde. Sadece öğretmenler değil, eline herhangi bir yetki geçmiş bayanların başı arşa eriyor bir anda ama çoğunun bunu kaldıracak altyapısı olmadığından böyle buhranlar yaşıyorlar. Bir aralar çalıştığım yerde bayan müdüremiz vardı, şimdi açmayayım ağzımı 😀

 • emirclio @emirclio

  @sasha öğrenci misiniz ,hoca mı yada asistanmısınız? Hoca yada asistansanız diyeceğim birşey yok ama öğrenci iseniz ayıp etmişlsiniz. Öğrenciler arasında gizli bir anlaşma vardır. Sunum sırasında beni sıkıntıya sokma bende sen sunum yaparken sıkıntıya sokmıyayım. Zaten tüm sınıf sana bakıyor ,her yerinden ter akıyor , yabancı dilde sunum yapıyorsa pot kırmamak amaç. öğrencinin biri gelmiş zor bir soru soruyor senin dengeni bozuyor. Olmaazzz . Sunumdan sonra istersen kaynak kodunu sor android in .Ama sunum sırasında olmaz.
  Çocuk az bile yapmış

  • Yusuf Kıraç @uludana

   @emirclio Öğrenciyim. 10.sınıfa gidiyorum. Terletecek bir sunum değil yaptığımız. Küçük bir sınıfta tek yaptığımız hazırlanan slaytı tahtadan okumak. Zaten bilişim de haftada 1 saatlik bir ders. Hocanın 100 dışında bir not da vereceğini sanmıyorum. Öğrenciler arası anlaşma demişsiniz, sınıftakiler yazıyı yanlış okudu diye düşük almasını isteyen tipler. Ben yanlış bilgi verilmesin diye sormuşum, çok mu yapmışım?

  • sawgent @sawgent

   Elektrik icat edilirken de "mum satıcılarına ayıp olmasın" diye düşünselerdi şimdi güvercinlerin paçalarına kağıt sıkıştırıyor olacaktınız. Bu mantıkla devam etmeyin genç arkadaşlarım yolun daha başındasınız.

#benimmasaüstüm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Bilgisayar dersinde hoca bi konu hakkında sunum yapmamızı istedi. Sizce neyi sunabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Merhaba. Bugün annem odamı süpürürken pc'yi biraz yerinden oynatmış. Döndüğümde ethernet çalışmıyordu. Başka ethernet kablosuz da denedim ama yine olmadı.Sizce sorun Anakarttan mıdır yazılımdan mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bi arkadaşım steame gelen süre kısıtlamalı oyunları (örneğin şu anda dont starve ) bilgisayardan silene kadar oynayabilirsin demişti. Bu doğru mu ? Ona göre alacağım da.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5