#Pardus17 ilk kurulumu yaptım. Şuan sıkıntı yok gibi youtubeda tearing yok ve güzel çalışıyor.#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • skyforce @skyforce

  Fena olmamış aslında ama daha çok kurumsal duruyor. Pek ev kullanıcısına yönelik olmamış.

  • seckyn @seckyn

   @tramp devlet hastahanesinde de pardus xfce ile kullanıyorlardı 😀 Bende kendi kendime bilgi işlemciye aferin demiştim. Demek varsayılan olarak var artık 😀

  • skyforce @skyforce

   @tramp

   Ben eskiden KDE severdim. Ama daha güzel alternatiflerinin çıkmasıyla ve KDE nin ağır olmasından dolayı GNOME, MATE, CİNNAMON daha güzel bir tercih olarak göründü bana. LINUX camiasında bir XFCE furyası var. Tamam güzel masa üstü ama çok yavaş ilerliyor eskisine göre. Adamlar hala GTK 3 e geçmedi. Bence MATE çok daha iyi bir tercih olurdu. Bakalım zaman ne gösterecek.

  • skyforce @skyforce

   @tramp

   XFCE deki popülerlikten maksadım. Bir çok dağıtımın XFCE versiyonunun olması veya kullanıcıların bu konuda dağıtımlara baskı yapması. Ama gel gör ki XFCE gıdım gıdım ilerliyor. Geliştirici sıkıntısı çekiyor adamlar. En azından MATE de 6 ayda bir sürüm çıkıyor.

   Bunun dışında ben tek masa üstü taraftarıyım. Çünkü zaten az olan insan güçü iyice dağılıyor. Bunun yanında tek masa üstü odaklı olunca daha özelleşmiş, kullanımı kolaylaştırılmış bir sürüm ortaya çıkıyor.

   Dediğim gibi bu varsın XFCE olsun. Bence KDE den şu an için kat kat daha iyi. Ama bakalım nasıl seyredecek geliştirilmesi. Çünkü son 5-6 yıldır pek iç açıcı değil.

  • skyforce @skyforce

   @tramp

   Windowsta bir masa üstü var kullanan sayısına bakın. Linuxteki masa üstü sayısına bakın ve ne kadar kullanıcı olduğuna bakın. Ben linux ile ilk tanıştığım andan itibaren istediğim şeyi hala bulamadım. Kolay kullanılabilirlik. Girin distrowatch a bakın tek bir masa üstüne yoğunlaşan dağıtımlar diğerlerine göre daha kolay kullanılabiliyor. Kaos, Bodhi, Netrunner i kurun, görün. Debian in KDE lisi mi ? Netrunner mi ? Arch in KDE lisi mi Kaos mu ? Yoksa Debian ın enlightenmet mi ? Bodhi mi ?

   Demem o ki çok işlevsel ve kolay bir dağıtım olması için tek bir masa üstünden gitmek şart. Elbette sizi tercih eden olacaktır veya olmayacaktır. Bu kullanıcıların tercihi. Ben yaklaşık 2000 yılından beri LINUX u takip ediyorum. Sırf bu çok seçeneklilik yüzünden çok yavaş ilerledi masa üstünde. Çok seçenek olsun tamamda gücün yetiyorsa.

#TeknoYardım bf1 denuvosu donanim limiti var mi varsa ekran karti etkiliyor mu? #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GTX1060 #ITX #Intel #teknobiyotik #akış teknobiyotikte Zotac GTX1060 ITX 1100TL sihirbaza özel fiyatla itx kasa toplamak isteyenler için oldukça iyi 3500tl ya i5 ve konsol boyutlarında kasa toplanabiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Sizin incelemelerinizin sadeligini seviyim. Technopat sitesinin anakart incelemesine verdigim tepki ve cevabi. @gamsizm @leventp @hkellecioglu #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

#G3258 #Antutu #android #pc #AMDRadeon #akış g3258 ile android x86 platformunda 68.000 gormek guzel bir duygu

BeğenFavori PaylaşYorum yap