rx560 rx550 rx460 satmak isteyen varsa alınır #ikinciel #alınık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

İyi akşamlar, bir arkadaşıma kasa topluyoruz. after effects , Adobe premiere gibi programlarda hızlandırma için. rx 570 8gb ve GTX 1650 4 GB fiyat olarak yakin. Cuda ,opencl açısından hangisi daha avantajlı olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10
 • Barış Ataç @barisatac

  Baş ağrısı ile ne alakası ben bilemedim ama yazdığın iki program içinde Nvidia daha peformanslı. Ama oraya gibi koyunca tabi iş karışıyor, sonuçta her programda aynı sonucu almayacaksın. Bu yüzden kullanacağın programların tam listesini verirsen belki net bir sonuç yazabiliriz.

 • Mert @quantum

  Ne yazık ki bunu üzülerek diyorum radeon ekran kartları premier ile çok uyumlu değiller hee şöyle bi 5700 falan olsa onu al derdim ama 570 serileri hiç fayda etmiyor o yüzden NVDIA tarafını almalı arkadaşın CUDA tam uyum ile çalışıyor. Alabiliyorsa 6GB olan versiyonu alsın.

  • Domates @taneriskenderr

   Grafik hızlandırma konusunda pek fikrim yok ama AMD nin daha kotu durumda olması tuhaf geliyor. Profesyoneller Apple ve Adobe ürünlerini sık kullaniyor, Apple AMD ekran kartı kullanıyor. Ama Adobe ile AMD uyumsuz. Çok enteresan bir şey bence.

  • Mert @quantum

   @taneriskenderr söz konusu firma bazlı olunca böyle oluyor AMD de bir ton ekran kartı çeşiti var ve Premier bunlarınki hepsini desteklemiyor. Ama Apple tek firma olduğu için Mac tarafında Premier ile iyi çalışıyor. Macbooklar güzel cihazlar.

 • kurtcuk @kurtcuk

  gerekli tavsiye verilmiş nwidia olarak ama ben de şunu ekleyeyim. çok üst bir sistem kurmadığın sürece o premiere pro timeline'ı doğru kullanılmadığı sürece hep sıkıntılı çalışacak. insanlar çok çok iyi bir pcleri olmadığı sürece premiere'e görüntü import etmeyi bilmiyor. kıssadan hisse: arkadaşına sistem kalbur üstü de olsa görüntüyü atarken prores'e dönüştürmediği sürece o programların tam randımanla çalışmadığı için sıkıntı varmış hissi vereceğini söyle.

 • Domates @taneriskenderr

  Ben GTX 1650 ile devam edicem o vakit. Herkese teşekkür ederim. Sistemin kalanı 480gb sata 3 SSD , 32 GB ddr4 3000 ram, ryzen 5 1600 olacak gibi duruyor. Elimizde halı hazirda olan parçaları verimli bir şekilde kullanıp sistemi olusturucaz.

Uydunette sorun var sanırım, kendi web sitelerine de ulaşılamıyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir arkadaşıma direksiyon eğitimi vermek istiyorum. Ankara'da trafiğe kapalı bir yer biliyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

corsa 2012 1.3 cdti kullanan var mı ? Esp var mı anlamaya çalışıyorum kesin bilgi bulamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

bir işlemci diyelim ki 4 ghz de 1,3 volt ile stabil çalışıyor olsun. ben 1,4 verip aynı frekansta çalıştırırsam zararı olur mu, yoksa sadece gereksiz voltaj mı vermiş olurum ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Geçmiş gündem podcastlerini indirip biriktiren var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu gece bir tanesine başlayacağım. Watch dogs mu, Sleeping dogs mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

Ryzen 3 2200g 8x pci Express desteği ile darboğaz yaratır mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7