Adventure sevenlere. Thimbleweed Park' Epic Games'de 7 Mart'a kadar ucretsiz.
https://www.epicgames.com/store/en-US/product/thimbleweed-park/home

Thimbleweed Park - Welcome to Thimbleweed Park. Population: 80 nutcases.

A haunted hotel, an abandoned circus, a burnt-out pillow factory, a dead body pixelating under the bridge, toilets that run on vacuum tubes... you’ve never visited a place like this before. In...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2019'da hala Amiga diye kendimizi paraliyorsak su aradaki farki bize yasattigi icindir. Unutamiyor tabi insan. Ilk link Amiga versiyonu, ikincisi PC.
https://www.youtube.com/watch?v=KHc7-D6lQWE
https://www.youtube.com/watch?v=N0OCRUGR7HY

Lemmings 2: The Tribes - Amiga Soundtrack [emulated]

Composer: Brian Jonhson, Raymond Usher, David Wittacker Year: 1993 Recorded with: DeliPlayer 2.50 Beta Music files ripped by BuZz @ UnExoticA Tracklist: ----...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir oyun alacagim zaman, "Simdi alsam mi, acaba sonra fiyati duser mi yoksa artar mi" diye hesap yaparken ya da elimdeki bir oyunun degerini incelerken oldukca isime yarayan bir web sitesi.
pricecharting.com

Video Game Prices & Values | VideoGamePriceCharts | VGPC

Formerly VideoGamePriceCharts. Daily updated video game prices & values for more than 26,600 games and video game consoles. Includes charts of historic prices. Price for Resale | Trade | Used
BeğenFavori PaylaşYorum yap

NEW PIPE

YouTube'u anonim bir sekilde izlemek ya da arkaplanda dinlemek isterseniz %100 ozgur New Pipe uygulamasini oneririm. Kanallara ve playlist'lere abone olabiliyorsunuz. Sadece takip ettiginiz iceriklere odaklaninca Youtube'daki video kirliliginden de kurtulmus oluyorsunuz. RSS destegi de var.

Uzun bir suredir kullaniyorum, cok memnunum.

https://newpipe.schabi.org/

NewPipe - a free YouTube client

Welcome to the Website of NewPipe the lightweight YouTube experience for Android.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Su mukemmelligin Dead Space 3 soundtrack'inde bulunmamasi nedendir?

https://www.youtube.com/watch?v=dI2sKjv_fa4

Dead Space 3 - Credits Song

Dead Space 3 Credits Song. Pelican -- Ephemeral.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

An Astronaut's Guide to Life on Earth

Bir astronottan hayat dersleri. Kitap, her ne kadar sevenleri içinde bir şeyler bulabilecek olsa da, kesinlikle bir astronomi kitabı değil. Chris Hadfield, astronot olma hikayesini ve bu süreçte edindiği hayat tecrübelerini paylaşıyor. Dili çok sade, anlatımı çok eğlenceli ve akıcı. O yüzden, sanırım Türkçe baskısı yok bu kitabın ama belirli bir seviye İngilizce ile rahat okunabilir.

Tüm o ruhsuz kişisel gelişim kitaplarını unutun, gerçek bir hayat tecrübesi için bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • JohnSmith @johnsmith

  Bu adam fazla medyaya oynuyor geliyor bana, gerçekten güzel mi kitap?

  • RetrolinuZ @retrolinuz

   Kitabı okuyunca aslında medayaya oynamadığını, tam tersine karakterinin böyle olduğunu ve tam da bu nedenle medya ile ilişkiler için görevlendirildiğini anlıyorsunuz. Çok heyecanlı ve neşeli birisi.

   Kitapta negatif düşünmenin aslında kötü bir şey olmadığı gibi ezber bozan, çok güzel tespitler var. Tüm kişisel gelişim zırvaları pozitif düşünmeyi, Polyanna olmayı tavsiye ederken bu çok daha anlamlı, rasyonel ve bilimsel bir yaklaşım mesela.

Evrim tartismalarinda da, uzayla ilgili mesafeleri ve buyuklukleri anlamaya calisirken de yasadigimiz en buyuk problem, zamanin ve mesafelerin bizim aklimizin kolay kolay alamayacagi boyutlarda olmasi.

Ornegin milyon ile milyar arasindaki fark o kadar buyuk ki, bir ornek vermek isterim:
1 milyon saniye ~ 11 gun ederken,
1 milyar saniye ~ 31 YIL ediyor.

Dolayisiyla 2 milyon yillik bir fosil ile 4.5 milyar yillik dunyayi karsilastirirken, ya da Dunya ile Gunes arasi 150 milyon km derken bu sayilar uzerinde gercekten dusunulmesi gerekiyor. Gercekten cok buyuk zaman araliklardan ya da mesafelerden bahsediyoruz.

Bunu anlamadigimiz zaman "Evrim varsa neden maymunlar insana donusmuyor?", ya da "Neden Ay'a bir daha gitmedi insanoglu?" gibi sorular sormaya devam ediyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Mozilla, Firefox icin ProtonVPN ile anlasmis. Muthis bir haber.

https://protonvpn.com/blog/mozilla-partnership/

We're partnering with Mozilla to bring online privacy to more people - ProtonVPN...

Our core mission is protecting privacy and security online. Mozilla, the creator of Firefox, strongly aligns with this mission and we’re proud to partner with them to help more people stay safe....
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11