TurHiLL WIM ARACLARI 2017 x64 (LiveCD)

TurHiLL WIM ARACLARI 2017 x64 (LiveCD)

GÜNCELLENDİ. GÜNCEL KONUYA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN.

Merhaba.

Windows Ailesi işletim sistemi kullanan arkadaşlar için hazırladığım bu LiveCD medyasını sizinle de paylaşmak istedim.
Bu medya ile Windows açılmadığında bozuk disk den dosya kurtarmada farklı işlerde kullanımı için hazırladım. Böylece kimin ürettiğini bilmediğim kopyaları önermektense benim hazırladığım başımın ağrımayacağı crypto atmayan bir imaj.
Ayrıca bu iso dosyasına Windows kurulum dosyalarını eklemek, kurtarma aracı eklemek vede Acronis yedeklemesinin Windows sürümü yani wim paketini de eklediğinizde tek USB ile farklı işleri kolaylıkla yerine getire bileceksiniz.

Labtop açılmıyor mu? Açılıp donuyor mu? İçinden dosyaları alıp komple format mı atmak istiyorsunuz? Veya sanal makinede kurduğunuz işletim sistemini güncellemelerini yapıp SYSPRep ile WIm imajı mı hazırlamak istiyorsunuz? 🙂
Tam size göre bir LiveCD olduğu kesin? 🙂
Haşere misafir çocukları bilgisayarın içine avakado suyu hesabı virüs mü kaptırdı? Ekleyeceğiniz Acronis WIM dosyası ile önceden aldığınız yedekleri bu liveCD ile 15-20 dakikaya geri alabilirsiniz. (500 GB alınan yedeği de 15 dakika geri yüklenmesini beklememek gerekir. 😛 )

Nasıl olur ki bu iş diyenler için 7Zip ile sıkıştırılan bu pakette yer alıyor tüm açıklama.

Dosya bilgisi:

TurHiLL WIM ARACLARI 2017 x64 - 526 MB (551.780.352 bayt) - Minimum 1,5 GB REM de çalışır.

File : TurHiLL_WIM_ARACLARI_2017_x64.iso
MD5 : A6A44ED030B353A7014B8D714B19DA24

Bu Live CD USB, DVD üzerinden çalışır yapıdadır. WindowsPE yapısına farklı zamanlarda geliştirilen ek araçlar ile Windows pratik kullanımını LiveCD ye aktaran ve kullanımını sağlayan bir yapı sunuyor. Bu LiveCD adını VMware Workstation 12 Player da WIM imajı hazırlamak için kullanıyordum. Bu LiveCD her bilgisayar sahibi olan kişide olması gerektiği aklıma geldi ve yasal sorun çıkarmayacak bir işlemle hazırladım. Peki neler var ve ne yapılabilir?

Var olan programlar, araçlar (64Bit):

Unlocker_x64,7-Zip_x64, Cpu-Z_x64, Defraggler_x64, Gimagex_x64 (WIM imajı hazırlama), Gpu-Z_x64, Recuva_x64, RevoUninstaller_x64, Speccy_x64, SSD-Z_x64, HPUSBDisk_USBFormat, Universal-USB-Installer.

Bu live CD ile sıfır sabit dikler de disk bölümü hazırlayabilir, formatlayabilirsiniz.
Ayrıca tıkla çalıştır Portable güvenlik yazılımlarını da kullanabilirsiniz.
Framework yapısını dahil etmedim. Boyut yükseliyor. Ayrıca gerekirse daha kapsamlı olan program da kurulabilen imaj hazırlarım. Boyutu ve internete yüklemesi zor oluyor. 526 MB dosyayı 3 saat 20 dakika da yükledi. 🙂 Bir kere internet gitti vs..
Şimdi İndirin. (YandexDisk) (526 MB) (Link Güncellendi 15-05-2022)

DipNot:

http://theoven.org ailesine de teşekkür ederim. Yıllardır az işimi kolaylaştırmadı.

 

#Windows7 #WindowsUpdateÇözümü #Windows7GüncellemeÇözümü #WindowsUpdateSorunu #Windows7GüncellemeSorunu #WindowsUpdate #Windows #WindowsSorunu #Sorun #Çözüm #Akış #ÇözümÖnerisi #Çözümler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Windows Kurulumlarını Özelleştirme ve Güncel WIM Oluşturma. (2016)

Windows Kurulumlarını Özelleştirme ve Güncel WIM Oluşturma.

Gündelik işlerde veya internetsiz bilgisayarlada veya çoklu kurulumlarda hayatı kolaylaştıran ve özellikle de güncelleme bekleme durumunu kolayca aşabileceğimiz ortam sunan bu işlemi gelin beraberce kolay bir kaç adımda gerçekleştirelim.

İlk öncelikle VMWare Player  (ortalama 75  MB) da kurduğunuz işletim sistemine göre gerekli ayarları yapın. Çift CPU 1,5 GB rem ve özellikle ayarlardan diskin tek kalıp mı? yoksa 4 GB bölünmüş kalıp mı olacağını seçin. Burası önemli. Eğer bu ayarı yapmaz iseniz uzun disk okumaları sizi bıktırabilir. Güzelce windows kuruyoruz. Windows kurarken Ağ bağlantısı kapalı olamalı. Güzelce kurulumu tamamlayın. Orjinalleştirme yapmayın. (SYSPrep yapıldığında imajdan siliniyor.) Daha sonra gerekli özelleştirmeleri Administrator kullanıcısına geçmeden yapın. Yoksa ki WIm imajı alıp kurulum yaparsanız kurduğunuz her şey için sizden Administrator hesabına geçmeden işlem yapamayacağınızı söyler.

Güzelce Winrar, 7Zip, Skype, Revo Uninstaller free, Opera Web Tarayıcı, Unlocker, Classicshell (kurulumda sadece start menu seçip kurabilirsiniz.) gibi..

Yaptığınız özelleştirmeler den sonra Windows Update/Güncellemeye girin ve tüm güncellemeleri denetleyin. Ve kurun. Kurulum bitince yani tüm güncellemeleri yaptınız ve Güncelleme denetiminde güncellenecek dosya çıkmıyorsa iş tamam demektir.

Windows temizleme ile tüm update dosyalarını sistemsel olarak temizletin. Temizleme aracında çıkan "Sistem Temizleme Butonu" ile. Bu sistemi baya bir zora sokan işlemdir. i7 cihazlarda bile baya baya kastırır. O yüzden bilgisayarı bu işlemde yanlız bırakın ve sanal makine üstünde de müdehalede bulunmayın. (Windows 7 sürümü için allah kolaylık versin diyorum başka bir şey demiyorum.:) )

O işte bitince sıra Administrator hesabına gelip oluşturduğumuz kullanıcı adını sileceğiz. Böylelikle aynı Microsoft dağıtımı gibi olacak.

Oluşturulan kullanıcı hesabında komut satırını yönetici olarak açın. Ve lu komut satırını kullanın.

net user administrator /active:yes (aktifleştirme için)

Ve işlem tamamlandı yazısını görün. Daha sonra pencereyi kapatın ve oturumu da kapatıp Administrator hesabına geçin. Bu hesapta Denetim masasından açmış olduğumuz ilk kurulum esnasında ki kullanıcı hesabını silin. Tüm Dosyaları Sil seçeneği ile kullanıcıyı silin.

Daha sonra komut satırını açın. ve satıra

net user administrator /active:no (pasifleştirmek için için) yazarak onaylayın ve işlem tamamlandı yazsını görün. Bu Administrator hesabını pasif hale getirecektir. Hiç açılmamış hesabı. Daha sonra aşşağıda yer alan dizinden SYSPRep yani işletim sistemini ilk kullanım moduna alacak olan araç.

C:\Windows\System32\Sysprep  klasör içinde yer alan sysprep.exe ye tıklayın. WIM imajı için sistemi hazırlayacak.

Uygulama ekranında:

->Sistemi İlk Çalıştırma Deneyimi (OOBE) Moduna Gir

->Genelleştir. Seçili olacak

->Kapatma seçeği ise: Kapat olacak şekilde ayarlıyoruz. Tamam dedikten sonra bekliyoruz.

Bu işlem 10 dakika sürebilir. Daha sonra sanal makinenin kapandığını göreceksiniz.

VMWare player açılırken F2 ye basılı tutun ve aynı normal pc gibi biosuna girin. Boot seçeneklerinden CD seçili olsun ve kaydedip çıkın. Böylece VMWare Player CD ile başlayacaktır.

----Reklamlar---- 🙂

Şu konudan GIMAGEX olan çalışabilir LIVECD indirin. Ve bu oluşturduğumuz sanal makineye takın. 🙂

Videoya göz atabilirsiniz. Gimagex Kullanımı

Bu aşamada sanal makine rem miktarını 2048MB olarak ayarlayın. Ve livecd üzerinden C:\Users\Administrator klasörünü silin. Ve GImagex ile WIm imajını alın. Bu ana PC gücüne göre 1 saat sürebilir. Bu esnada ana bilgisayarı da kullanmayın. Böylece daha hızlı iş bitecektir. Alınan imajın kaydedileceği yer ya ağ üstünden paylaştığınız bir klasöre yada USB disk veya USB bellek üzerine kaydedin. Ben geçici oluşturduğum gerçek bilgisayar dizininde paylaşılmış AAAB klasörünün içine kaydediyorum.

Ve elde ettiğimiz WIm imaja install.wim olarak adlandırın. WIM uzantı oluyor.

Daha sonra kurduğunuz İSO dosyası içine UltraIso tarzı programlarla ekleyin. CD dizininde sources klasörü içine atın. Ve dosya değişimini onaylayın. Eğer CD üzerinde ki install.ESD dosyası ise iki install dosyası olmasın. ESD olan yani eski imajı silin. Ve kaydedin iso imajını.

Kaydettiğiniz isonun isminin sonuna 03-10-2016 Güncellemeli olarak adlandırın. Böylece arşive iso dosyalarınızı daha kolay tesbit edebilirsiniz.

Bu işlemden sonra kendi özelleştirmiş, güncellemiş iso dosyanıza kavuşmuş olacaksınız. İsterseniz bu iso dan eski bilgisayarlarda Netbook gibi Atom CPU kullanan cihazlarda kullanmak üzere Lite yani güncellenemeyen ama her işe koşan bi işletim sistemi de elde edebilirsiniz.

Bu konuyu da ileri ki günlerde paylaşacağım.

 

İyi günler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

TurHiLL Kurtarma Live CD 2019 x64bit

TurHiLL Kurtarma Live CD 2019 x64bit

TurHiLL Live CD 2022 Gold çıktı. < KONUYA GİDİN >

 

 

En son 2016 da yaptığım Live cd medyasını sizinle paylaşmıştım. Şimdi güncel ve yeni programlar eklenmiş olarak yeniden tasarladım. Resimde de görüldüğü üzere lisans olmayan programları ekledim. Güzelde oldu. Bu live CD üzerinden windows kurtarma ve acronis ile yedek almada yapabilirsiniz. Fakat kendiniz bulmanız lazım Acronis wim dosyasını. Paylaşmam etik olmaz. Fakat dosya yeri belli. Bulursanız dosyayı ilgili yere kopyalayarak elde edebilirsiniz. Tam donanımlısını kendime hazırlıyorum. Ama sizinle bu GOLD sürümü paylaşamam. 🙂

 

 

Yukarıda da görüldüğü gibi son sürüm Firefox da eklendi. Flash Player eklentisi de eklendi. Dosya kurtarma yaparken youtube üzerinden müzik dinleyebilirsiniz. USB den boot edilebilir bu Live CD umarım çok işinizi görür. Tek kazancım memnuniyettir.

Arıca SUPERAntiSpyware Free Edition gibi güvenlik yazlımlarını da destekler.

Haberiniz olsun: @ooze-away @joe @sahintez  @paheli  @drfree  @paheli  @airoso  @baysalkenan  @tim-aydogdu  @leventp @gamsizm @hkellecioglu  @jubei  @joe 

Şimdi indirin. 670 MB 7zip Arşivi

 

(TurHiLL Live CD 2020 Windows 10 64 bit sistem üzerine hazırlama aşamasındadır.

Beklemede kalınız. 🙂

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 39

Her Bütçeye İsteğe Uygun Telefon Önerileri 2018 Ocak Ayı Tavsiyeleri

Yeni yılın ilk telefon tavsiyeleri yazısına hoş geldiniz. Yeni yılınızı en içten dileklerimle kutlar sağlıklı, mutlu bir yıl geçirmenizi dilerim. Bu ay fiyatların her cihazda düştüğünü görmek hoş bir duygu ve bu olayın yeni senede yeni neslin geleceğinin habercisi olmasıda ayrıca heyecanlandıran bir durum… Ve  bende lafı fazla uzatmadan sizleri bu ayki tavsiye yazısı ile başbaşa bırakıyorum.

1000TL Altı Telefonlar

• Lenovo K5 Plus ₺600
• ‎Vestel Venus V3 5580 ₺650
• ‎Vestel Venus V3 5070 ₺655
• ‎Xiaomi Redmi 4X ₺750
• ‎Lenovo K6 Note ₺850
• ‎Xiaomi Redmi Note 4 / Note 4X ₺900
• ‎Quatro FSM1453 ₺900
• ‎Alcatel Idol 4 ₺950

1000-1500TL Arası Telefonlar

• Huawei P9 Lite (2017) ₺1020
• ‎Xiaomi Mi A1 ₺1120
• ‎Xiaomi Mi Max 2 ₺1150
• ‎Lenovo P2 ₺1200
• ‎Samsung Galaxy C7 ₺1230
• ‎Samsung Galaxy C5 Pro ₺1245
• ‎Huawei P10 Lite ₺1250
• ‎Nubia Z17 Mini ₺1400
• ‎Xiaomi Mi 5S ₺1400
• ‎Xiaomi Mi 5S Plus ₺1490
• ‎Sony Xperia X ₺1500

1500-2000TL Arası Telefonlar

• Lenovo Moto G5s Plus ₺1550
• ‎Samsung Galaxy C9 Pro ₺1640
• ‎Lenovo Moto Z ₺1700
• ‎Xiaomi Mi Note 3 ₺1700
• ‎Apple iPhone SE ₺1740
• ‎Sony Xperia XZ ₺1800
• ‎Xiaomi Mi6 ₺1800
• ‎Samsung Galaxy S7 ₺1850

2000-2500TL Arası Telefonlar

• Huawei P10 ₺2040
• ‎Huawei Mate 9 ₺2150
• ‎OnePlus 5 ₺2150
• HTC U11 ₺2170
• ‎Sony Xperia XZ1 ₺2440
• ‎Nokia 8 ₺2480
• ‎Huawi P10 Plus ₺2490

2500-3000TL Arası Telefonlar

• Apple iPhone 6s ₺2500
• ‎Sony Xperia XZ Premium ₺2730
• ‎OnePlus 5T ₺2780
• ‎Apple iPhone 7 ₺2950

3000-3500TL Arası Telefonlar

• Samsung Galaxy S8 ₺3120
• ‎Samsung Galaxy Note 8 ₺3400

3500-4000TL Arası Telefonlar

• Apple iPhone 7 Plus ₺3600
• Apple iPhone 8 ₺3700

4000-4500TL Arası Telefonlar

• Huawei Mate 10 Pro ₺4100
• ‎Apple iPhone 8 Plus ₺4350

Klasman dışı ürün : Apple iPhone X ₺5650

İhtiyaç Duyulan Özelliğe Göre Sıralama

Kamera :

500-1000TL arası : 1) Alcatel Idol 4 2) Xiaomi Redmi Note 4 / Note 4X 3) Vestel 5070

1000-1500TL arası : 1) Xiaomi Mi A1 2) Xiaomi Mi 5S 3) Xiaomi Mi 5S Plus

1500-2000TL arası : 1) Xiaomi Mi6 2) Samsung Galaxy S7 3) Xiaomi Mi Note 3

2000-2500TL arası : 1) Huawei P10 Plus 2) Huawei Mate 9 3) Huawei P10

Pil :

500-1000TL arası : 1) Xiaomi Redmi Note 4 / Note 4X 2) Xiaomi Redmi 4X 3) Lenovo K6 Note

1000-1500TL arası : 1) Lenovo P2 2) Xiaomi Mi Max 2

1500-2000TL arası : 1) Xiaomi Mi Note 3 2) Xiaomi Mi6 3) Samsung Galaxy S7

2000-2500TL arası : 1) OnePlus 5 2) Huawei Mate 9 3) Huawei P10 Plus

Ekran :

500-1000TL arası : 1) Alcatel Idol 4 2) Xiaomi Redmi Note 4 / Note 4X 3) Vestel 5580

1000-1500TL arası : 1) Samsung Galaxy C serisi 2) Xiaomi Mi 5S 3) Xiaomi Mi 5S Plus

1500-2000TL arası : 1) Samsung Galaxy S7 2) Lenovo Moto Z 3) Xiaomi Mi6

2000-2500TL arası : 1) OnePlus 5 2) HTC U11 3) Sony Xperia XZ1

Donanım :

500-1000TL arası : 1) Xiaomi Redmi Note 4 / Note 4X 2) Alcatel Idol 4 3) Lenovo K6 Note

1000-1500TL arası : 1) Xiaomi Mi 5S Plus 2) Xiaomi Mi 5S 3) Xiaomi Mi A1

1500-2000TL arası : 1) Xiaomi Mi6 2) Samsung Galaxy S7 3) Xiaomi Mi Note 3

2000-2500TL arası : 1) HTC U11 2) Sony Xperia XZ1 3) OnePlus 5

Not : “İhtiyaç Duyulan Özelliğe Göre Sıralama” bölümünde 2500TL üstüne listeleme yapılmamasının nedeni o kadar para verilen cihazların düzeyini kıyaslamak istemememden kaynaklanıyor. Bunun alt fiyatlar için daha önemli bir durum olduğunu düşünüyorum.

Not : “İhtiyaç Duyulan Özelliğe Göre Sıralama” bölümü tavsiye edilen cihazlar içerisinden belirlenmektedir.

Not : Liste zaruri durumlar hariç ayda bir güncellenir. Tarih : 31.12.2017

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 29

Torrentte gece 2 de başlayıp sabah 8'den sonra indirmemesini nasıl sağlarım ? işte yanıtı : Seçenekler-tercihler-zaman çizelgesi . çizelge başta full yeşil olur ,bu fotoğraftaki gibi yaparsanız gece 2-8 olur. #akış #TeknoYardım #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #ücretsizoyun Güzel yapmışlar.
Classic Tomb Raider open-source engine
http://xproger.info/projects/OpenLara/

BeğenFavori PaylaşYorum yap