Bu perşembe iOS platformu için ücretsiz mobil oyunumuz Neon Jump çıkıyor. #neonjump #oyun #mobiloyun #ios #mobil #yerli #yerlioyun

https://www.facebook.com/profile.php?id=1105853526108593&fref=ts

https://www.youtube.com/watch?v=vGKWe6lOtQM

Neon Jump Endless Hopper

Neon Jump Endless Hopper. 66 beğenme · 10 kişi bunun hakkında konuşuyor. Can you survive in this endless challenging fun with unique line changing arcade...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Transistor incelemesi

Bastion oyununun ruhunu taşıyan Transitor'u konuğumuz Uğur Yurtsever ile inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 62

Yerli mobil oyunlardan seçmeler, 1010, Don't touch the triangle ve Bricks Blocks

Yerli oyun pazarının çok canlı bir hale gelmesiyle, her gün yeni bir mobil oyun görmeye başladık. Biz de bu oyunlardan üç tanesini seçip inceledik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 35

Niyazi Saral ile bilişim sohbeti

Konuğumuz Niyazi Saral ile bilişim sektörü üzerine sohbet ediyoruz. Hangi alana yatırım yapmalı, hangi programlama dillerini kullanmalı, nasıl bir iş modeli oluşturmalı konuları üzerine konuşuyor, sorularınızı yanıtlıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 116
 • hardrock @homerhardrock

  programın ilk bölümünü daha çok psikopat anne ve babaların izlemesi gençlerimiz için daha faydalı olur kanımca

 • Daviance @daviance

  Bana böyle sohbetler biraz boş geliyor çünki ,sizin bir işte gelişip pişmeniz birazda çalışacağınız yerle alakalı bir yerde sizden C++ isterken öbür işte hiç bir değeri olmayabilir ,iş yerinde kullanılan sistem neyse ona adapte olunmalı öğrenmeli aksi takdirde 10 lira aylık bile alamassınız ,çünki adamın kendi sistemini yürütebilecek üstüne ekleyecek insana ihtiyacı var ,Niyazi beyin kader dediği şey kesinlikle doğrudur herkes için bir yol yok malesef.

 • Kalyon1510 @kalyon1510

  Söyleşi çok başarılı. Herşeyden önce içtenlikle fikirler beyan ediliyor. Örgün eğitimin önemine inanıyorum. Azimle çalışarak bilgisayar dünyasında ilerleyebileceğimize inanıyorum. Siber güvenlik ve zararlı yazılımlara karşı savunma konusunda araştırma yaparak zamanla ilerleme sağlayabiliriz. Ayrıca C++ vb. yazılım dili de öğrenilebilir...Programı hazırlayanlara ve konuşmacılara teşekkürlerimi arz ediyorum...

 • UgurEfendy @ugurefendy

  Bilişim sektöründen bahsedilmiş, gerçekten başarılı keyifli bir sohbet olmuş fakat önemli bir eksik var keşke birazda Sistem Yöneticisi, Network Uzmanı, Bilgi Güvenliği Mühendisi gibi meslek gruplarına da değinilseydi, Bilişim Sektörü denilince konunun önemli bir bölümünü de belirttiğim meslek grupları kapsıyor, piyasada bu konuda tecrübeli personel açığı var. Bilişimci denilince sadece yazılımcı ve donanımcı olunur gibi iki ana başlığa ayırmak bir yere kadar mantıklı ama örnek vermek gerekirse günümüzde tecrübeli bir Sistem Admin bu iki başlığa da belirli oranda hakim olması gerekir mesela yazılım tarafında Database yönetimine hakim olması gerekir WEB sitesine veya ERP yazılımına belirli bölümlerine müdahale konfigürasyon veya implementasyon yapabilmek için bununla birlikte donanım tarafında Network cihazlarının konfigürasyonu(Router, Firewall) veya Projelendirmesi gibi konularda uzman olması, Data Server, Mail Server, Aplication Server bunların hepsini kurabilir yönetebilir olması gerekir. 5 sene öncesine kadar sistem admin donanım ağırlıklı çalışırdı fakat günümüzde iki başlık altında da tecrübeli olması şart oldu.
  Bu önemli iş dalına da kendimce değinmek istedim kafasında soru işareti olan arkadaşlar bu konudada kendilerini geliştirebilirler, yayında da bahsedildiği üzere Bilişim Sektöründe Sertifika Programları kesinlikle şart, hem tecrübe edinme açısından hemde iş görüşmesinde sertifika herzaman sorulur bu zaruri bir durum oldu diyebiliriz.

Şu aralar üzerinde çalıştığımız şeyleri merak edenlere..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 49

Manuganu 2 incelemesi

Alper Sarıkaya'nın yeni oyunu Manuganu 2'yi inceliyoruz. Eğlenceli bir oyun olmasının yanında, iyi bir oyunun sahip olması gereken birçok özelliği bünyesinde toplayan oyun, oyun yapma sevdalısı gençlere iyi bir örnek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 53

ZTE Open C Firefox OS

Merhaba,

Önceden bahsettiğim bir hevesle sipariş verdiğim ZTE'nin yeni Firefox OS platformlu telefonunu yeterince inceleme fırsatı buldum.

Başlıca özellikleri
*Ekran: 480x800 4"
*Ağırlık: 125gr.
*Micro SD card slotu
*4gb entegre hafıza
*Wifi, 3G
*3.15MP kamera, 352x288@15fps video çekimi
*Chipset: Qualcomm MSM8210 Snapdragon 200
*CPU: Dual-core 1.2 GHz Cortex-A7
*512 MB RAM
*GPU: Adreno 302
*FM Radyo
*Bluetooth
*1400mAh batarya

Ebay Almanya fiyatı: 85 euro

Şimdi bunları yazdığımıza göre izlenimlere geçelim.

Kutu İçeriği

Bu kısımda şaşırılacak bir durum yok. Bir adet usb kablo ve fişi, bir adet kulaklık, bir adet batarya, telefonun kendisi (e haliyle), kullanma klavuzu ve garanti belgesi. Ama kutunun dışındaki pencereden firefox logosunun görünmesi güzel bi hava katmış.

Fiziksel Yapı

Telefonda genel olarak basit ve ucuz plastik malzeme kullanılmış. Zaten fiyatından da çok bir kalite vaad etmediğini hemen anlaşılıyor. Benim siparişimde bir renk seçeneği yoktu ama bir de turuncusu varmış. Benim sahip olduğum model mat siyah. Iphone 4 ile hemen hemen aynı boya sahip. Ekran camın çok gerisinde kalıyor. Dolayısıyla biraz mat bir görüntü veriyor. Yani Tam olarak ucuz küçük ekranlı androidli Samsung modelleriyle hemen hemen aynı kalitede. Telefonda tuş olarak kilit tuşu, ses açıp kapama tuşu ve ekranın altında da bir adet dokunmatik geri tuşu bulunuyor.

Sistem ve Arayüz

Öncellikle daha önce seyrettiğim bi önceki nesil Firefox OS' lu telefonlar gibi takılan, ilerlemeyen insanı gıcık eden hiçbir takılması kasılması kalmamış gayet stabil bir sistem olmuş. Arayüzde hiçbir takılma, kasılma söz konusu değil. Arayüz Android platformuyla neredeyse aynı gibi. PC ye bağlayınca da "Android Device" olarak gördü. Bu da bana baya ilginç geldi. Sanırım sistemin kökünde birşeylerin ortak olması söz konusu. Dil olarak türkçe seçeneği var fakat neredeyse her uyarı ya da bildirim mesajını farklı dilde görmeniz söz konusu. Kimi zaman ingilizce, kimi zaman ispanyolca. Ayarlar, bildirim çubuğu ve kilit ekranı android ile neredeyse hiçbir fark yok. Zaten resminide paylaşacağım sizde bir yorum yapın.

Uygulama Marketi

Bu platformun herhalde en güçsüz kısmı burası. Çünkü her platformda görmeye alıştığımız uygulamaların neredeyse hiçbiri yok. Hatta o kadar azki şöyle özetleyebilirim. Diğer platformlardan bildiğimiz ve bu platformda uygulamalar şöyle: LINE, SoundCloud, Cut the Rope. Bunlar haricinde Facebook, Twitter, Youtube uygulamaları HTML5 i kullanabilmesinden dolayı mobil sitelerine yönlendiren uygulamalar. Diğer hiçbir tanıyıp aşina olduğumuz hiçbir uygulama mevcut değil. Alternatif programlar var ancak tabii ki gerçeğinden çok uzaklar. Yalnız çok şaşırdığım bir uygulama mevcut bu platformda. "Here Maps" Nokia'nın çok övündüğü harita uygulaması bu telefonda öntanımlı yüklü olarak geldi. Hatta önceden nokia telefonunuzda kaydettiğiniz noktalar var ise giriş yapınca bunlarıda görebiliyorsunuz.

Kamera

Bu kısımda neredeyse söylenecek hiçbirşey yok ne fotoğraf ne de video performansı buraya örneğini koyabileceğim kadar bile iyi değil. Hatta çamur gibi diyebilirim.

Sonuç

Açıkçası bu telefonu ne kamerası ne fiziksel yapısı ne de ZTE için aldım. Sadece çok merak ettiğim Firefox OS platformunu canlı canlı görmek istedim. Hazır elimde de bu fırsat varken edinmek istedim. Kesinlikle beklediğimden iyi çıktı diyebilirim ama yeterli mi derseniz kesinlikle hayır. İlk önce herkesin kullanmaya alıştığı onlarca programın hiçbirinin olmaması büyük bir eksi. Sadece ucuz telefon pazarını hedeflediği içinde fiziksel yapısı çok düzgün kaliteli firefox lu bir telefonda şimdilik çıkmayacak gibi. Eğer bu fiyata bir android li bir telefon varsa tercihinizi o telefondan yana kullanın derim (Gerçi bildiğim kadarıyla şu anda Türkiye pazarında yok ama gelebilir) Herşeyi aynı olsada sonuçta android oturmuş bir platform ve aradığınız herşeyi bulabilirsiniz. Şu anda hazır değil ama firefox bir şekilde bu işten vazgeçmezse akıllı telefon pazarından bir pay alabilir gibi görünüyor.

Umarım benim gibi merak edenler varsa bir nebze olsun merakını giderebilmişimdir. Sorularınız olursa benim aklıma gelmeyen, çekinmeden yorum kısmına sorunuzu yazabilirsiniz.

Hayatınızdan teknoloji eksik olmasın...

Not: Maalesef Teknoseyir sadece 5 adet fotoğrafı kabul ediyor. Hazırladığım toplamda 20 kare vardı fakat kendimce en önemlilerini ekledim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 26