Merhaba, bugün almanyadan note 4 geldi, telefonun sim kartını takıyorum ancak ''Ağ kilidi açma talebi başarısız'' diyor. forumlarda baktım ancak bir siteden kod almak gerekiyormuş, aveayı aradım bizlik birşey yok samsungu arayın dedi samsung da bu saatte destek vermiyormuş. Aynı problemi yaşayan arkadaşlar var mı acaba? #akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Makro fotoğraftan anlayan arkadaşlara birkaç sorum olacaktı,

Sinek, arı, böcek gibi çok ufak canlıların fotoğraflarını çekmek istiyorum. Elimde minolta 50mm f/2.8 ve harici flaş var bunların dışında başka bir şeye ihtiyacım var mıdır? Ölü böcek bulabilsem makineyi tripoda bağlayıp deneyeceğim ama sabırsızlıktan dayanamadım, lens ve flaş dışında başka ekipmana ihtiyacım var mıdır 2x teleconverter gibi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 20

#SonyA58 #A58 #Fotograf #Sony

Benden birkaç fotoğraf, giriş seviyesi fotoğraf makinesi düşünenler için yardımcı olabilir fotoğraflar, daha fazla fotoğraf için web siteme göz atabilirsiniz. Bu arada Tamron 18 250 lens kullanılmıştır.

http://fotograf.muratgencer.com.tr/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19

Bilgisayarım Yavaşladı!

Belki de hepimizin sorunudur bu. Bilgisayarı aldığımızda yada yeni format attığımız zamanlarda 20 saniyede açılan bilgisayar her geçen gün daha uzun sürede açılmaya başlar. 1 yıl veya daha fazla bir süreye ulaştıktan sonra artık bilgisayarın güç düğmesine basıp dakikalarca açılıp kendine gelmesini bekleriz.

Bu aralar sıkça duyduğum ve yazma ihtiyacı hissettiğim bir konu. Soru ve cevap şeklinde konu hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Hemen konumuza başlayalım.

Bilgisayarım Neden Yavaşlıyor?
Bu sorunun cevabını anlatmaya ömür yetmez aslında. Her canlı nasıl hasta oluyor yaşlanıyor ve ölüyorsa teknolojik aletlerimiz içinde bu geçerlidir. Bilgisayarımızın yavaşlamasında en çok rol oynayan sebepleri burada sizlerle paylaşacağım.

Bilgisayarımızı Yavaşlatan Temel Sebepler:
- Kayıt defterinin hasar görmesi (Dosyaların silinmesi yada bozulması)
– Yetersiz Sistem Gereksinimi (Sisteminizin, yüklediğiniz dosya yada programları kaldıracak güçte olmaması)
– Bilgisayarın gereğinden fazla ısınması ve soğutulamaması
– Bilgisayarda virüs gibi zararlı dosyaların bulunması
– Programları kaldırdığımızda tamamen silinmemesi ve zamanla birçok programın artık dosyalarının birikmesi

Temel olarak bilgisayarımızı yavaşlatan sebepleri belirttim, şimdi bu sebepleri nasıl düzeltebileceğimize geçelim. Kısa olarak her sorunun çözümlerini yazacağım, ilerleyen zamanlarda her biri için geniş bir yazı hazırlayacağım.

Kayıt Defterinin Hasar Görmesi:
Kayıt defteri sorunları genellikle işlem yaparken güç kesintisi veya beklenmedik bir durdurulma işleminden meydana gelir. Örneğin bilgisayarınız çalışırken güç düğmesine basarak bilgisayarı kapatmak o anda işlem yapan bir kayıt defteri dosyasının hasar görmesine neden olabilir. Kayıt defterinin hasar görmesi herhangi bir donanınım çalışmamasına yada bilgisayarınızdan tam olarak performans alamamanızı ve sisteminiz yavaşlamasına sebep olur. Bazı programlar ile hasarlı dosyaları onarmak mümkündür.

Yetersiz Sistem Gereksinimi:
Zamanla her teknolojik üründe meydana gelen problem. Atalarımızın dediği gibi ‘’Kurt kocayınca köpeğin maskarası olurmuş.’’ sözü bu sebebi tamamıyla anlatıyor aslında. Donanımınızın, yeni programların yada kullandığınız sisteminizi artık kaldıramayacak güçte olması bilgisayarınızın yavaşlamasına sebep olabilir. Sisteminizi yeni donanımlarla güncelleyerek sorunu giderebilirsiniz.

Sistemin Gereğinden Fazla Isınması:
Çoğu teknolojik ürünün en büyük düşmanı ısıdır. Sistemin çalışması ve ısı meydana getirmesi gayet normal aslında, problem bu ısının dağıtılmaması yada soğutulmamasından kaynaklanıyor. Zamanla bilgisayarların tozlanması ve ısıyı iyi dağıtamaması sonucu bilgisayarımızın performansı düşer. Bilgisayarımızı tozlardan arındırarak yada yeni soğutucular ile destekleyerek problemi düzeltebiliriz.

Bilgisayarımızda Virüs Gibi Zararlı Dosyalar Bulunması:
Virüs ve zararlı dosyaların bilgisayarımızda bulunması sistemin düzgün çalışmasını engeller. Bu tür zararlı dosyaları engellemek için birçok yazılım vardır. Bu programları yükleyerek hem bu dosyaların bilgisayarımıza dadanmasını engelleyebilir hem de bilgisayarımızda bulunan zararlı dosyaları belirleyerek silebiliriz. Bazı zararlı dosyalar kullandığımız yazılımlara bulaşmışsa virüsü sildiğimiz zaman yazılıma da zarar verebilir. Virüs ve zararlı dosyaları silerek problemimizi düzeltebiliriz.

Programların Tamamen Silinmemesi:
Yüklediğimiz bir programla işimiz bittiğinde bilgisayarımızdan kaldırıyoruz. Programın yüklendiği ana klasörü sildiğimiz zaman programı aslında kaldırmış olmuyoruz. Program Ekle veya Kaldır ile kaldırdığımız zaman programın birçok dosyaları siliniyor ancak hala tamamen kaldırmış olmuyoruz. Program yüklendiği zaman birçok dizine ve kayıt defterine yüklemeler yapar, biz programı kaldıracağımız zaman tamamen kaldıramamamız ileride büyük performans kaybına neden olur. Zamanla bu program silme işlemlerimizi yaptıkça silemediğimiz dosyalar birikir ve performansı düşürüyor. Bunun çözümü ise oldukça emek istiyor. Bazı yazılımlar bir müddet size yardımcı olabiliyor olsa da tamamen kurtulmak için çözümümüz format. Format atarak tamamen bu problemi halledebiliyoruz.

http://www.muratgencer.com.tr/bilgisayarim-yavasladi/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ana sayfa dahada özelleştirilebilir olsa dahada güzel olabilirmiş. Öne çıkanlar ve son videolar anasayfanın kullanılışlığını bitiriyor çünkü gereğinden fazla büyük olmuşlar bence, sosyal kısımı biraz daha geniş tutup öne çıkanlar yada son videolar gibi birkaç daha başlık eklenip kullanıcıların isteğine göre ayarlayabilmesi daha hoş olacaktır. @gamsizm @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap