Logitech G600 MMO Gaming Mouse

Ürünü büyük bir hevesle satın aldım, aslında amacım mmo oyunlarında daha fazla atanabilir tuş ile daha rahat oyun oynamaktı. Gel gör ki sol yandaki 12 tuşun 6 tanesini kullanamayana kadar. Arka tarafta ve elimle o tuşa basana kadar canım çıkıyor çünkü ulaşılması güç yerdeler ve oyunun hızından o tuşların yerini bulup basmak zaman alıyor. Sol yanda o kadar tuş varki hangisi neydi diye alışana kadar fareden hevesiniz kaçıyor. Üstteki 3.tuş yani G tuşu ile 12 tuşa yepyeni 12 fonksiyon ekleyebiliyorsunuz ancak normal haliyle sol tuşların hepsini fonksiyon atamak zaten zor. G tuşuna aksiyonlu anlarda yanlışlıkla basıyorum ve 12 tuşun fonksiyonu değişince saçma sapan olaylar gerçekleşiyor oyunda. G tuşunun fonksiyonunu da değiştirme imkanımızda var bu arada.

Yazılım olarak mükemmel bir sisteme sahip Logitech. Tuşların birbirinden farklı aydınlatma seçenekleri, ışığın parlaklığı ve istemediğiniz kadar fonksiyon imkanı bu konuda beni memnun etti. Kablo uzunluğu ve sağlamlığı gayet iyi, farede ufak bir hafıza var böylelikle kaydettiğiniz profillerinizi başka bilgisayara takınca otomatik olarak kendi yüklüyor ve o bilgisayara yazılım kurmanız gerekmiyor ancak kendi hafızasında neredeyse fonksiyon ayarları %70 kısıtlanıyor. Birçok oyunun ayarları otomatik olarak var isterseniz onları kullanabiliyorsunuz, isterseniz oynamalar yapabiliyorsunuz. Belirlediğiniz profili belirlediğiniz oyuna kaydedince oyunu girince direkt o profile geçiş yapabiliyor. DPI (hız) ayarlarında geniş aralığa sahip ben bir kere ayarladım dahada dokunmadım, değiştirmem gerektiğinde genelde oyun ayarlarında değiştirdim. Konfor olarak diyecek lafım yok gerçektne çok rahat bir fare. Fareyi oyunlardan ziyade daha çok günlük kullanımda kullanıyorum ve beni oldukça memnun ediyor. Bazen klavyeye ihtiyacım olmadığını bile düşünüyorum. Tek tuşla ayarladığım siteye gidebiliyor, istediğim müziği açabiliyor veya ses açma kapama ayarlarını yapabiliyorum.

Gösteriş olarak 10/10 puan verebilirim. Geçişli ışık efekti sayesinde gökkuşağı renkleri değişip duruyor tuşlar üzerinde ve oldukça güzel bir görüntü oluşuyor. Fareyi görenler ''bu nasıl bir fare'' diyorlar.

Özetlemek gerekirse büyük hevesle aldığım fare beni hayal kırıklığına uğrattı. Tuşların birbirine çok yakın olması ve özellikle arkadaki 6 tuşun basması zor olması neredeyse işlevsiz hale getiriyor o tuşları. Almadan önce kesinlikle denenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Atladığım yada eksik olduğum kısımlar aklıma geldikçe ekleyeceğim. Sorularınız varsa yanıtlayabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Slik F740 Tripod

Tripod yeni başlayanlar için ideal ancak video çekecek arkadaşlar için daha iyi modellere yönelmesini öneririm, sağa sola döndürüp kilitlemek istediğim zaman yönünde oynamalar oluyor ve yönünü değiştirirken tam istediğim gibi tabiri caizse akıp gitmiyor. Fotoğraf yada sabit video çekimleri için fiyatına göre güzel bir ürün, sağlamlık konusunda tartar mı gibi düşünceler olmuyor. Aşağı yukarı, sağa sola ve yana dogru 90 derece dönebiliyor. Boy olarak 170'lere kadar uzayabiliyor. Yanında taşıma çantasıda cabası diyebilirim. Yeni başlıyor ve bütçeniz kısıtlıysa önerebileceğim bir ürün.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

Lowepro DSLR Video Pack 250AW Fotoğraf Çantası

Ürün oldukça dayanıklı. Dışarıdan gelebilecek herhangi bir hasara karşı oldukça sağlam malzemeden yapılmış koruyucuları bulunmakta. Sırtıma aldığım zaman ortalama 5kg gibi bir ağırlık ilk 1 2 saat pek rahatsız etmesede zamanla yavaş yavaş yorulduğumu hissediyorum. İçerisinde oldukça fazla göz var. Yağmura karşı oldukça dayanıklı olmasına rağmen yağmurluğada sahip. Tripod veya su koyman için özel kısım. 1 DSLR 5 Lens alabilecek kapasiteye sahip alt kısmı bulunmakta. Ayrıca 15inc laptop için oldukça korunaklı bir kısmı bulunmakta. Üst göz video ekipmanları için ayrılmış ancak istenirse 2 DSLR bile alabilecek kadar büyük (ben kitabımı suyumu şarj aletlerimi mp4 player ve kulaklığımı koyuyorum) Fotoğraf makinesi için sırt çantası almayı düşünen arkadaşlara rahatlıkla önerebilirim. Fiyatı biraz yüksek olsada gerçekten hakkını veren bir ürün.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steam

Her oyuncunun orjinal oyun oynamasını destekleyen bir sistem. Her hafta birbirinden farklı oyunlar için indirimler, oyuncularla iletişim için kendi sosyal medyası, muhteşem bir hesap güvenlik sistemi, aldığınız oyunun cd'sinin çizilme sorunu olmaması, yükleme sınırı gibi sorunları olmadığı için ömür boyu sahip olmanız, tek tuşla oyunu yükleyip kurma imkanı, oyun kayıt dosyaları yedekleme sistemi, ailenizden insanlarla oyunlarınızı paylaşabilme gibi birbirinden çok avantajları olan mükemmel bir platform.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sony SLT A58K

F/P 10/10
Lens Çeşitliliği 4/10
2.EL 5/10
Fotoğraf Kalitesi 9/10
LCD Kalitesi 8/10
Vizör Kalitesi 10/10
Seri Çekim Kalitesi 10/10
Menü Ayar Seçenekleri 9/10

Fiyatına ve rakiplerine göre puanlamasını yaptım.
Her türlü soruda yardımcı olabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Criticalwave @criticalwave

    Lens fiyatları nasıldır? ilkdefa DSLR alıcağım önerirmisin nekadar götürür beni video ve Foto için kullanacğım nekadar lense ihtyiac duyarım bilmıyorum

  • Murat Gencer @mrtgncr

    Hocam lens fiyatları türkiyede kime sorsan sony alma der ama minolta gibi lensleri kullanabiliyorsun 400 500 liralık lensleri 200 liraya efsane minolta lensleri yada takamur lensleri satın alabiliyorsun. Lens konusunda sıkıntı yaşamassınız. Flash yada battery grip gibi aksesurda sony biraz sıkıntı yaşatıyor. A58 fiyatına göre canon'danda iyi nikondanda. Üzerinde af ve titreşim motoru var lens alırken bunlara fazla para vermiyorsunuz. Aldığınız zaman herhangi bir kişiye sony aldım derseniz size naptın sen sony alınır mı gibi tepkilere hazır olun. Eğer bunu söyleyen bir fotoğrafçıysa emin olun o sadece deklanşöre basıyor bir bilgisi yok demektir. Sony'nin teknoseyirde videoları var girip izleyebilirsiniz. forum.alphaturk.com'da birçok profesyonel sony kullanan arkadaş var burada çok güzel muhabbetler dönüyor 18 mayısta sony çanakkale'ye geziye götürdü herşey dahil 1 kuruş almadılar. Sony aldığım zaman ilk başta pişmanlık yaşadım ancak kullanmayı öğrendikçe dahada bir seviniyorsunuz sony aldığınıza. Elektronik vizör efsane alıştık mı bırakmak zor ve elektronik vizör başka hiçbir markada yok. SLT teknolojisini kullanıyor bunun hakkında detaylı bilgi için: http://www.muratgencer.com.tr/slt-teknolojisi-nedir/ Video konusunda hiçbir marka fiyat oranında sony ile yarışamaz. AF si çok hızlı bunu murat gamsiz'da söylüyor videoda. fotoğraf konusundada benim çekmiş olduğum fotoğraflara göz atabilirsiniz. 3 aydır kullanıyorum http://500px.com/mrtgncr fotoğraflar burada.

    Aklınızda soru varsa yardımcı olurum. Kesinlikle öneriyorum sony'i.