Logitech G600 MMO Gaming Mouse

Ürünü büyük bir hevesle satın aldım, aslında amacım mmo oyunlarında daha fazla atanabilir tuş ile daha rahat oyun oynamaktı. Gel gör ki sol yandaki 12 tuşun 6 tanesini kullanamayana kadar. Arka tarafta ve elimle o tuşa basana kadar canım çıkıyor çünkü ulaşılması güç yerdeler ve oyunun hızından o tuşların yerini bulup basmak zaman alıyor. Sol yanda o kadar tuş varki hangisi neydi diye alışana kadar fareden hevesiniz kaçıyor. Üstteki 3.tuş yani G tuşu ile 12 tuşa yepyeni 12 fonksiyon ekleyebiliyorsunuz ancak normal haliyle sol tuşların hepsini fonksiyon atamak zaten zor. G tuşuna aksiyonlu anlarda yanlışlıkla basıyorum ve 12 tuşun fonksiyonu değişince saçma sapan olaylar gerçekleşiyor oyunda. G tuşunun fonksiyonunu da değiştirme imkanımızda var bu arada.

Yazılım olarak mükemmel bir sisteme sahip Logitech. Tuşların birbirinden farklı aydınlatma seçenekleri, ışığın parlaklığı ve istemediğiniz kadar fonksiyon imkanı bu konuda beni memnun etti. Kablo uzunluğu ve sağlamlığı gayet iyi, farede ufak bir hafıza var böylelikle kaydettiğiniz profillerinizi başka bilgisayara takınca otomatik olarak kendi yüklüyor ve o bilgisayara yazılım kurmanız gerekmiyor ancak kendi hafızasında neredeyse fonksiyon ayarları %70 kısıtlanıyor. Birçok oyunun ayarları otomatik olarak var isterseniz onları kullanabiliyorsunuz, isterseniz oynamalar yapabiliyorsunuz. Belirlediğiniz profili belirlediğiniz oyuna kaydedince oyunu girince direkt o profile geçiş yapabiliyor. DPI (hız) ayarlarında geniş aralığa sahip ben bir kere ayarladım dahada dokunmadım, değiştirmem gerektiğinde genelde oyun ayarlarında değiştirdim. Konfor olarak diyecek lafım yok gerçektne çok rahat bir fare. Fareyi oyunlardan ziyade daha çok günlük kullanımda kullanıyorum ve beni oldukça memnun ediyor. Bazen klavyeye ihtiyacım olmadığını bile düşünüyorum. Tek tuşla ayarladığım siteye gidebiliyor, istediğim müziği açabiliyor veya ses açma kapama ayarlarını yapabiliyorum.

Gösteriş olarak 10/10 puan verebilirim. Geçişli ışık efekti sayesinde gökkuşağı renkleri değişip duruyor tuşlar üzerinde ve oldukça güzel bir görüntü oluşuyor. Fareyi görenler ''bu nasıl bir fare'' diyorlar.

Özetlemek gerekirse büyük hevesle aldığım fare beni hayal kırıklığına uğrattı. Tuşların birbirine çok yakın olması ve özellikle arkadaki 6 tuşun basması zor olması neredeyse işlevsiz hale getiriyor o tuşları. Almadan önce kesinlikle denenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Atladığım yada eksik olduğum kısımlar aklıma geldikçe ekleyeceğim. Sorularınız varsa yanıtlayabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler