Merhabalar,

İngilizcemi geliştirmek için ingilizce altyazılı izlemeye başlayacağım,şimdiye kadar sürekli türkçe altyazı ile izledim evet bir yere kadar geliştiyor fakat artık bana birşey katmadığını hissetmeye başladım.Bu yöntemi kullanan varsa tavsiye ettikleri şeyleri duymak isterim.
Dizi olarak sadece The Walking Dead'i takip ediyorum.

#akış #KonuDışı #İngilizce #Eğitim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

Biraz'da gülelim 🙂
#akış #teknomizah

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar
Spotify'widgetları düzgün çalışmıyor gerekli tüm izinleri zaten açık durumda ana sayfadaki widgeti çok nadir olsada çalışıyor ama bildirim paneline gelen widget hiç gelmiyor yani uygulamayı alta taşıyınca gelen widget hiç yok,uygulamadan çıkış yapıp tekrar girdim düzeldi ama telefonu yeniden başlatınca tekrar eski haline döndü.
#TeknoYardım #android #spotify #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar telefon önerisinden herkese gına geldi yazı yazılabilen her platformda telefon önerisi soruları beni çıldırtıyor bu işleri pek sevmem ama yakında bir telefon almak istiyorum max. bütcem 1500 lira, bende Mi5 ile S6 arasında gidip geliyorum bu zamana kadar saf androide yakın arayüzlü telefonlar kullandım GM Discovery -- 4G ve şuanki telefonum Lenovo S1 telefondan gayet memnunum fakat anneme vereceğim o yüzden.

Telefondan en önemli beklentim arka kamerası ve kaliteli bir kulaklık çıkışı olması şu zamana kadar kullandığım telefonların kulak çıkışları korkunç kötü idi müzik dinlemeyi çok severim çok dinlerim bu benim için çok önemli bir kriter ayrıca güzel bir ekolayzeri olmasıda iyi olur Samsungunki güzeldi Abimin Note5 inde test etmiştim ama Miui’de nasıldır bilemiyorum.

-----Yorum yazan herkese teşekkürler Mi5'te karar kıldım.

Şarjı 1 güne yakın giderse iyi olur s6 bu konuda handikaplı sanırım
Etiketler: #TeknoYardım #akış #android #telefon #Öneri #KonuDışı #TeknoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

Merhabalar, Lenovo Vibe S1 kullanıyorum (6.0) pil konusunda biraz kafam karıştı Wi-Fi çok fazla güç tüketiyor Bt ve wireless taramaları,konum taramaları kapalı olmasına rağmen. Bu kadar güç tüketmesi normal değildir herhalde?
#TeknoYardım #wifi #akış #android #Lenovo

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar,Windows 10 kullanıyorum ve Antivirüs programı olarak ne kullanabilirim ücretsiz olması gerek,genellikle internet ve programlama öğrenmek için bilgisayarı kullanıyorum çok nadiren oyun oynarım.Sadece Windows defender yeterli olurmu ?

#Windows10 #antivirüs #WindowsDefender #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 24
 • imperio @imperio

  Windows Defender'ın bir halt koruduğu yok. Tecrübeyle sabit. LP'nin de güzel bir lafı var "Ücretsiz antivirüs olmaz"

  Norton tavsiye ederim. 1 ay ücretsiz veriyor. Sonrasında G2A'da 3 aylık keyler 10 lira

  • ssm @ssm

   @4ever konuyu güzel özetlemiş. bilgisayarı bilinçli kullanırsan virüs bulaşmıyor. defender böyle kişiler için yeter de artar brnce

  • Cem KOÇ @cemkoc

   @samikilic1 LP'nin şöyle de bir deyişi var. "Ne kadar bilinçli olursan ol ben bilgisayarın zararlı yazılıma gözümün önünde izin verdiğini gördükten sonra antivirüs kullanmaya başladım" ya da öyle bişeydi. Şimdi yalancı gibi de olmayayım bi yerde geçmişti ama.

  • imperio @imperio

   @samikilic1 Arkadaş antivirüs kullanmıyorsunuz, sonra "bilinçli kullanırsan bulaşmaz" diyorsunuz. Ne biliyorsunuz bulaşmadığını? Madem kullanmıyorsunuz, bilgisayarınızda şu an virüs var mı yok mu nereden biliyorsunuz? Her virüs kendini belli mi ediyor? Bizzat tecrübeyle sabit, bilinçle alakası yok. Her zaman girdiğin siteye girersin, siteye zararlı bir yazılım bulaşmıştır, farketmezsin bile, girer cihazına. Birebir aynısı oldu ve Norton kurtardı beni. Antivirüsün süresi bittiğinde ben bir kez bile Defender'dan uyarı almadım. Ne girdiğim sitelerdeki izleme çerezlerine karşı uyardı ne crack gibi şeylerde sesini çıkarttı. Taktığım USB'deki virüsü bile yakalayamadı. İSterseniz testini yapın, bulun virüslü bir USB, antivirüs olmadan takın bakalım Defender kurtaracak mı? @orcun bugün paylaştı benzer bir durumu, kim bilir kaç yıldır o virüsle yaşıyordu haberi yok 😀

  • imperio @imperio

   @orcun Öyle diyorsun da orda da virüs var. Android'de de var her yerde var. Az veya çok ama var. Antivirüs kullan rahat edersin, Norton zaten tam ekran bir şey çalıştırınca etkileşimsiz moda alıyor gıkını çıkarmıyor. Sen bilgisayarın başında değilken kendisi tarama yapıyor. Özellikle gece download'ı açıp yattığımda tam tarama yapacak kadar vakti oluyor zaten. Bazı sitelere girdiğimde de "izleme bilgisi içerdiğinden dolayı çerezler engellendi" diye uyarı veriyor. Hatta o kadar çok veriyorki bunu bildirimini kapattım arkaplanda birşeyleri engelleyip duruyor 😀 2-3 günde bir güncelleme geliyor ama onda da rahatsız etmiyor seni, bilgisayarı kullanmadığın bir anda kendi yapıyor ses çıkarmadan. 2011'den beri Norton kullanıyorum. Eski bilgisayarda W7 gelince format atmıştım bir tek. Şimdiki laptop'ta da hiç format atmadım, 2 yıl oldu alalı, sadece yükseltme yaptım W10'a. Hiç format ihtiyacı da hissetmedim 🙂

  • imperio @imperio

   @orcun Update'i tam kapatabiliyorsun 😀 İStediğin bi ara açıp güncellemesini yap 😀 Güncelleme işi kötü evet ama onun dışında 7'den iyi, ben de uzun süre geçmemiştim ama güzel 😀 Oyun oynamıyorsan MAc falan olur tabi bütçe varsa ama oyun oynancaksa Windows'dan gayrısı yalan 😛

  • imperio @imperio

   @orcun Aynen ben AKK'ya girince baktım olacak gibi değil 1 saatte %5 indirmiş, kapattım kökten. güncellemeyi ne arayan var ne soran 😀 O senin dediğin dosyaları kontrol etme işini exe dosyalarına yapıyor ama gerekli olan bir şey işte o. Onu yapmazsa virüsü engelleyemeyen antivirüs oluyor sonra 😀 SSD var mı sende? Bende de her exe'yi kontrol ediyor ama 2-3 saniyeden fazla sürmüyor SSD'de, HDD işini bilmiyorum uzundur belki dediğin gibi

  • Mehmet Temiz @memettmz

   @protego W10'da updateleri kapatma yok diye biliyorum en iyi ihtimalle erteleyebiliyorsunuz.

 • Player 1 @player-1

  Ben defender`a güvenmem. Çünkü şimdi her bilgisayarın içinde geliyor. Yani bir salgın yaratmak istendiğinde ilk hedef alınacak antivirüs Defender. O yüzden alternatiflere bakmak daha iyi olabilir. Ben şuan ad-aware antivirus free kullanıyorum. AVG de fena değildir.

 • Mehmet Temiz @memettmz

  Ad-aware'i deneyeceğim umarım yeterli olur.

 • Onur Şahin @sahinonur2000

  Nereye tıkladığını bilirsen defender bile yeter. Ama yok bne herşeye tıklarım virüs kaptırırım dersen ben yıllarca kaspersky kullandım ve neredeyse her virüsten korudu. Sadece 1 tane virüsü geçirdi kullandığım zaman boyunca. Ama performansı çok etkilediği için bıraktım şu an defender kullanıyorum açıkçası yetiyor. Belki virüs kapmışımdır haberim yoktur olabilir olamaz demiyorum.

Merhaba Arkadaşlar,
Seneye Yazılım mühendisliği okumak istiyorum,fakat devlet üniversitelerinde yazılım bölüm yok gibi (olanlarda teknoloji fakültesi ve puanları düşük) özel üniversitelerde tam burslu olarak kazanmaya çalışacağım fakat 1 sene kalmak istemiyorum üniversite parasını "veremem" eğer üniversitede düzenli ve sıkı çalışırsam kalmadan geçmem mümkün mü? yazılım mühendisliği okuyan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.(izmir 1. tercihim olacak)

etiketler: #akış #KonuDışı #YazılımMühendisliği

BeğenFavori PaylaşYorum yap