İstanbulda simide zam mı geldi? Tek vapur keyfim, okul yemekhanesi ile aynı fiyat olmuş. Eskiden 1.5’du, 1.75 aldı bugün simitçi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11

Bilgisayarında type c hub kullanan varsa öneriye ihtiyacım var. Hdmi, Gbit Ethernet ve en az 2-3 Usb Type A olması lazım. Kart okuyucuda olsa güzel olur. Olabilecek en ucuz öneriye açığım. uGreen’e baktım. 35 dolar gibi fiyatı var, çok değil mi? Kullanacağım cihaz Lenovo Yoga 720-15IKB.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Muhammet UÇAR paylaştı.

https://m.accuweather.com/en/weather-news/medicane-to-bring-heavy-rain-strong-winds-to-southern-greece-western-turkey/70006195
Herkese iyi geceler.Dün ve bugün Ege başta olmak üzere hafta sonu ve Pazar gününün geç saatlerine doğru aşırı kuvvetli bir rüzgar (kasırga boyutunda)ve sel yapacak kuvvetli bir yağış riski olduğunu söylemiştim.(Bugün zaten her yerde haber oldu) Bu akşam ki model çıktıları bu riski Muğla ve İzmir başta olmak üzere kıyı Ege’de devam ettiriyor.Çanakkale’de ise 100 mm’ye yakin(metrekare’de) yağış beklentisi var.Bu paylaştığım yazıda Ege’de boyu 7-8 metre civarına çıkabilecek dalgalardan bahsetmiş.İstanbul ve Atina ise bu sistemden sel boyutunda etkilenmeyecek.Ama hava şartlarından dolayı hava alanlarında uçuşlar da aksama olabileceğini belirtmiş.Yarın akşam işin rengi belli olur iyice.Yazarım dilerseniz.Esen kalın.

'Medicane' to bring heavy rain, strong winds to southern Greece,...

A rare phenomenon is expected to bring a period of heavy rain and strong winds to southern Greece and western Turkey in the final days of September.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Xbox kardeşlikte, 2.hesap internetsiz oynayamıyormuş. Delilik. 2 haftadır İstanbuldayım, internet bağlatamadım. Game Pass boşa aktı gitti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2si1 arada notebookları tablet modunda yere tam dik bir şekilde tutacak, monitörlerin vesa ayakları gibi bir stand biliyor musunuz? Aleti harici monitörün yanına ikinci bir monitör gibi koymak istiyorum. Hem yerden yükselecek, hem de tablet modunda olduğu için yer kaplamayacak. Kablosuz klavye fare bağlayıp inanılmaz yer tasarrufu sağlayacağım. İşim düşüncede standdan alıp çıkacağım. Öneri ve fikirlere açığım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Boyasını kusan gerçek deriye ne yapılabilir? Bahsettiğim deri kulaklığın taç bandındaki deri. Kel olduğum için ne yapsam olmuyor, boyası kafama çıkıyor. Deri kısmı yenisiyle mi değişmek gerekir yoksa hani şunla sil geçer dediğinz birşey var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

Kokusuz bir şekilde balık pişirmek mümkün mü? Palamut ucuzlamış gördüğüm kadarıyla. Ama kaldığım yer aynı zamanda ofis. Kokutmak istemiyorum. 😀 Beni de bir öğrenci olarak düşünürseniz, bir elektrikli ocağım, bir-iki tavam, bir tost makinam ve birde mini fırınlı mikrodalgam var. Mikrodalgaya fırın poşeti atsak, patlar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 24
Muhammet UÇAR paylaştı.

Merhaba,
Türknet engelli tarifesini kullanan var mı TS’de? Danışmam gereken bir şeyler var da.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 25

Yeni notebooklarda recovery artık harici bir partition olarak gelmiyor mu? Vapurdayım, 1-1.5 saat sonra okula, internete ulaşınca ss atıcam. Biosdan recovery’i başlatınca recovery’i Windows 10 sıfırlama olarak yaptı, cihazın kendi programları falan çalışmıyor şuan. 10+ senedir yeni notebook ve recovery işleri ile uğraşmayınca dünya çok değişmiş. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ad33p @ad33p

  Windows 10 Ayarlar- Güncelleme – Kurtarma – Sıfırla kısmına tıklayın 3 seçenek varsa ve içinde Fabrika ayarları da var ise kurtarma bölümü vardır. Ama iki seçenek varsa (dosyaları sakla, herşeyi kaldır) kurtarma bölümü yoktur.
  Bazen ilk geldiğinde kurtarma diski oluşturmak için araçları oluyor laptopların. O şekilde işi kullanıcıya atıyorlar.

Bir notebooku satın almadan neler ile diagnostic yapıyorsunuz? Bilmediğim birşey var mı öğreneyim. Aida, cpuz, gpuz, furmark, heaven, occt, pixel test, dokunmatik, portlar, klavye vb dışında yol yöntemde olur. @orcun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  İkinci el alıyorsam eğer, sahibinin giyimine kuşamına görüntüsüne konuşma şeklinde mimiklerine bakarım. İnsan seçiyor muyum ? evet.
  Bunun harici cihazın kutusunu, faturasını, kılavuzlarını vs. varsa daha iyi oluyor. Menteşe sistemine bakarım. Nedir bu derseniz eğer, kapağı açarken bir gerginlik var bu hep sabit mi ? yoksa böyle bir yerden sonra yumuşuyor mu ? yumuşuyorsa yada gevşiyorsa o menteşe nanay. Keza gene açıp kapatırken kasada esnemeye bakarım.

  Klavyesinde mesela yazım nasıl ? tuşları ne alemde ? yazarken çıtır çutur sesler mi var ? varsa alt membran diyorlar onda sorun vardır yada değişmiştir. E klavyesi değişmişse cihazın genelde sıvı temaslıdır. Başka testler ise hdd varsa hdtune ile bad sector taraması yaparım. Yanımda usb bellekte memtest oluyor onla da belleğini denerim. İşte adaptörü orjinal mi ? çakma mı ? garanti etiketi varsa açılmış mı ? açılmamış mı ? açılmışsa ne için açılmış ? ssd upgrade yapılmışsa yada bellek vs. sıkıntı değil ama yapılmamışsa şüphelenirim. Ama diyorum ya en dikkat ettiğim şey kişidir.

  Dikkat edin hep, kendi ile ilgilenmeyen kendine dahi saygısı olmayan adamın ne ürününe ne de sana karşı saygısı olmaz. Ürün istediği kadar sorunsuz olsun tip görüntü konuşma bunlar en mühim şeyler. Ya buluşuyorsun herif geç geliyor, hadi okey ulaşım vs. ya ter içinde 5 gündür yıkanmamış gibi kokuyor, dişler sap sarı sakalları işte saçları yağ içinde, konuşması aksak sorulara net cevabı yok vs. vs. ha alıyorum yalan değil ama o zaman da ” ya bu bozulursa da dert etmem ” diyip öldürüp fiyatını alıyorum. Öldürmezse de sorun değil eyvallah der başka ürünlere bakarız, para cepte olduktan sonra herşeyi yaparım.