Garanti bankasında sorun var gibi, gittigidiyordan ssd alacaktım ödemeyi garantipay den yaptım "ödeme gerçekleşti" olarak görünüyordu uygulamada, fakat gittigidiyor sayfasında satın alma görünmüyor.İkinci kez denediğimde hata verdi ve güvenlik nedeniyle kredi kartımı kullanıma kapattıklarına dair sms geldi.Müşteri hizmetlerine de ulaşılamıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İkinci el gtx 1060 3gb alınır mı?Mining için kullanılmış büyük olasılıkla, satıcıda 2 asus 2 msi var fiyat 1100 tl. Garantisi 1 yıl sonra bitiyor.Sizce riske girmeye değer mi?Dün de rx 580 8gb ilanı vardı 1300 tl ye karasız kaldım, 2 saat içinde satıldı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
 • Galford_ @galford_

  acil değil, oyun amaçlı kullandıklarını iddia edenler 1300 tl ye kadar fiyatlandırmış gördüklerim

 • Galford_ @galford_

  Yanıtlarınız için teşekkür ederim, beklemek daha mantıklı sanırım.

 • CimAdam @cimadam

  Temmuzda nvidia yeni seriyi çıkartacak sanırım haliyle fiyatlar biraz düzelebilir hem seçim sonrası dolar ne olur onu da görmüş oluruz

 • Galford_ @galford_

  @sallanansandalye bende 2k freesync monitör kullanıyorum, tek fanlı rx460 vardı gürültülü çalıştığı için satmıştım, aslında idare ediyordu fan gürültüsü olmasa.Gerçi bu kartla da freesync randımanlı değildi ,4-5 yıl öncesi oyunları saymazsak.Aslında ne olur ne olmaz diye satın almıştım kararsız olunca, buradaki arkadaşların yorumlarına göre iptal ederim düşüncesiyle., biraz araştırdım garanti olayını.Garantide sorun yaşayan olmamış gibi.Sonuçta firmalar biliyor kamyonla sattıkları kartları gta 5 için almadılar.Tabi yine onların keyfine kalıyor arıza durumunda "kullanıcı hatası " diyerek geri çevirmek.İptal edip beklemeli, dediğiniz gibi olur belki. ilk tercihim amd ydi ama fiyatları nvidia yı bile geride bıraktı tarihinde ilk kez.

Syberia 2 origin de ücretsiz, oynamayanlar kaçırmasın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşım almış fiyatına göre çok başarılı dedi, kulaklık almak isteyen arkadaşlar seçeneklerine eklesin.
http://www.teknobiyotik.com/cevre-birimleri/ses-ve-goruntu-urunleri/kulaklik-mikrofon-headset/plantronics-high-fidelity-stereo-gaming-kulaklik-pt-206806-05.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amatör duvar resmi çalışmaları, 500-600 yıl önce yaşasaydık belki saray ressamı olurduk ya da en kötü ihtimal fresk ustası :)Bugün için para kazandırmadığı gerçek:(

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Galford_ @galford_

  aslında en kötü olacağını düşündüğüm o resimdi, fena olmadı
  İş yeri sahibinin internetten bulduğu bir resimdi ama ben değiştirdim biraz, orjinali kötü duruyordu renk ve anatomi olarak

 • kizilsakal @kizilsakal

  profesyonel olarak söylüyorum 500-600 yıl öncede ressam olamazdın ama ciddi emek sarfetmişsin çalışmaya devam edersen geliştirmeye kendini bu işi başarabilirsin. 500-600 yıl önceki ressamlar günümüzden çoooooooooooooook ama çok ilerdeler sanat konusunda 😀

  • Galford_ @galford_

   tabiki de, fotoğraf makinesinin dijital baskının olmadığı bir devir.ama olsaydı ilerleyiş daha farklı olurdu sanatta .18. ve 19 yy sanat akımlarını yüzyıllar öncesinde görmüş olurduk

  • Galford_ @galford_

   Sanat eğitimi almadan önce bizim de bakış açımız sizin gibiydi rönesans ustalarından ötesi yok biliyorduk. ama şimdi sorsalar odana ünlü bir resim as deseler Van Gogh un Ayçiçekleri olurdu seçimim

  • kizilsakal @kizilsakal

   @galford_ 😀 18-19 yıllık sanat geçmişim var hala bu iş usta çırakla ile gidecek iştir ben bu işte hem alaylıyım hem mektepli ve hala eski ustaların işcilikleri sanatçılıkları tasarımları ustalıklarını fazlasıyla beğeniyorum internet bu bizim işte kolaylık ekstradırsağlar evet ama sana tavsiyem oldum bittim deme özellikle eski ustaların mantıklarını çözmeye çalış ( hocanı bilmiyorum ona itafen demiyorum ) iyi bir hoca seç çünkü hocanın çizgileri yöntemlerini kopyalarsın bizim işte ordan geçer yetenek.
   Şunlara dikkat et ÇALIŞ:
   - Anatomi hatalrın inanılmaz anatomin sıfır.
   -Perspektif hataların var inanılmaz bazen tam yapmışsın bazen bozmuşsun mesela fıçıların olduğu yer ile tavan hatta yer kendi içinde sağ sol zemininde bile perspektifi kaçırmışsın.
   Doğada gözlem gezilerine çıkarak renkleri uzun uzun incele renkleri çok bozmuşsun çamurlaştırmışsın. ( muhtemelen boyama tekniğinden kaynaklı )
   -Detayları geçiştirme. mesela güne bakan tarlasında arka plandakiler'i sarı fırça ile vurmuş bırakmışsın çok kötü gözüküyor. fıçılarda manzara çimenlerde bulutlarda detayları hep geçiştirmişsin.

   Daha Saysam hatalarını fırçayı bırakır kaçar gidersin bir daha eski ustalara laf atma buna kızarım resim sanatı insanla doğdu sen ben bu sanattın içinde küçük bir mikrop bile değiliz düşün o sebep ile saygı duy ustalara.

   Not: bunları seni geliştirmek için yazıyorum yermek, bozmak vb. bir amaç yok bu işin çok başındasın ama gayretin güzel çalış çalış çalış durmadan çalış bu iş dünyanın en zor ve en köklü işidir basite alma.

  • Galford_ @galford_

   @kizilsakal Teşekkür ederim :)eski ustalara bir şey dediğim yok zaten.onlardan sonrakilerde onlardan ilham almış zaten.benim yorumum resim sanatının gelişimiyle ilgiliydi.4-5 yıldır resim yapmadığım için kabul ettiğim bir işti bu.baya soğumuş elim.Yoksa komik bir rakam zaten aldığım.Tabi tuvale çalışmaktan daha yorucu,zaten ben natürmort çalışıyordum okuldayken, 100 kişiden 99 u figüratif resim çalışınca natürmort daha etkili geldi bana.Bu duvar resimlerini kendi çalışma tekniğinden ziyade iş yeri sahiplerinin beğenisine göre yaptım.Anatomi olarak zaten kötüydü buldukları resimler olduğu gibi yapsam daha kötü yorumlar duyardım sanırım:)Anatomi zordur zaten çok çalışma gerektirir.Bu resimlerde fazla anatomiyle uğraşmadım acele ettikleri için tabi uzun sürünce sıkıcı hale geliyor maddi karşılığı da az olunca.Perspektifi kendi resimlerimde de bozuyorum zaten derinlik hissini daha etkili verdiğini düşündüğümden.Eleştiriye karşı değilim ama özgün çalışmalar için yapılması daha doğru olur bence.Bu duvar resimleri dekoratif amaçlı sizin yazmış olduğunuz detaylara inseydim adam iş yerini ipotek ederdi:)Kendi resimlerinden birini ekliyorum yorumlarınız için, saygılarımla

  • kizilsakal @kizilsakal

   @galford_ tiner kullanma inceltmek için boyayı bu genel yapılan hatadır keten yağı veya haşhaş yağı kullan adam resim üni okumuş yağlı boyayı tinerle inceltiyor ( burası sana değil ) ulan sığır adı üzerinde yağlı boya hiç mi beynin yok 4 yıl o ünide ne b*k yedin yağlı boya yağ ile inceltilir. Diyesim geliyor birde öğretmenlik yapıp öğrenciye'de aynı hatayı geçiriyorlar. Bu arada ikinci attığın resmin renklerini beğendim bu rsimde perspektifi dobabilirsin ama diğerlerinde olmaz hata olur bu tarz biraz perspektif bozmaya uygun bu resimde çok sade gitmiş boş duruyor ama yukarda ki resimlerden sonra iyi gözüküyor diyemedim fazla ama yukardakiler hiç iyi değil bu fena değil. Beni ressam atölyesine aldığında ilk okul 5 e gidiyordum neredeyse 1 ay bana kağıt karalatdı içimden diyordum bu benle d*şş*k geçiyor. Sonra karakalemi aldı tükenmezle karalattı bir süre içimden neler diyorum ama çocuğuz ya ( ayaklarının altını öperim onun ben, ustam ,kurtarıcım, Allah rahmet eylesin ayağına paspas mezarının başına köpek olurum ) bana işin abc sinden başlatmış resmen ilmek ilmek dokumuş yeteneğini kanımıza, bu işin ilmini vermiş şimdilerde anlıyoruz bu yol karanlıktır bazen bir şey yaparken ne yaptığını anlamazsın sabret çalış.

  • Galford_ @galford_

   @kizilsakal Ne mutlu size eski ustalar gibi, usta çırak eğitimi ile yetişmişsiniz.
   Ara vermeye gelmiyor resim ,uzun süre geçince soğuyorsunuz, süreklilik şart.ben haşhaş yağı kullanıyordum ama en iyisi keten ya da pamuk yağıymış sanırım.ben de genç sayılmam :)yaş 40 oldu, 4 yaşında başladım resim yapmaya tabi kara kalemle gazete boşluklarına çizilenleri resim kabul edersek :)Bu resim bitirme projelerinden biriydi aslında mayıs 2005 de "renkler ve yaşam" konulu bir yarışma vardı bütün sınıf resim göndermiştik.ödül almıştı o yıl ve Uludağ Ü. koleksiyonunda kaldı.

Hep merak ettiğim bir soru var:
(1 tl=1 dolar sabitlenip tl tedavülden kalksa) tl yerine abd dolarına geçsek para birimi olarak nasıl etkileri olurdu acaba?Maaşlar, ekmek, her şey dolar sent olsa.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14