Detayları anlatılan 10 komutu kullanarak bir #Linux sisteminde 1 dakika içinde performans analizi yapabilirsiniz. Bu komutlar sayesinde sistem kaynaklarının kullanımı, çalışan uygulamalar gibi parametleri kontrol edip sature olmuş metrikleri ve sistem hatalarını bulabilirsiniz. Sature olmak (doyuma ulaşmak), bir kaynağın kapasitesinden daha fazla yüke sahip olması anlamına gelmektedir. İstek sayısındaki artış veya bekleme sürelerinin uzaması bu tarz bir duruma sebep olabilir.
https://www.bilgio.com/60-saniyede-linux-performans-analizi/

60 Saniyede Linux Performans Analizi | BilgiO - Bilgi Güvenliği ve İnternet...

Aşağıda detayları anlatılan 10 komutu kullanarak bir Linux sisteminde 1 dakika içinde performans analizi yapabilirsiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Spotify premium 3 ay 0.99 TL enpara ile 0.50 TL

Arkadaşlar spotify güzel bir indirim yapmış premium dinlemek isteyenler bu fırsatı kaçırmasın https://www.spotify.com/tr/ Edit: proxs
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 18

#akış #dizi @protego senin güzel dizi tavsiyelerine bir iki ekleme yapayım 😀 The last man on earth (dünyada yalnız kaldığınızı düşünürseniz ne olur mantığını işliyo), The affair (yasak ilişkiye iki taraf açısından bakış açılarını anlatan bir dizi), How to get away with murder (adı üstünde "Cinayet Nasıl Yanına Kar Kalır?" tavsiye ederim), Narcos (pablo escobarın hayatını merak edenlere), futurama (leyla ile mecnunu sevdiyseniz hafif benzeri ama cizgi dizi), halt and catch fire (1980 bilgisayar icatları üzerine), Hplus(beynimize çip takarsak ve bu çip vürüs kaparsa ne olur sorusuna bir cevap), Man seeking woman (ilişkilere fantastik bir bakış açısıyla absürt komedi, ısrarla tavsiye ediyorum), Scrubs(mutlaka biliyorsunuzdur bilmiyorsanız izleyin efsane komedilerden), Penny dreadful (bol fantastik Korku, psikoloji ve dramayı güzel işleyen bir dizi), The brink (güzel bir siyasi komedi fırsat tanınacak bir dizi), The strain (vampir olayına farklı bir bakış ve kitap uyarlaması o nedenle 1. sezon biraz vasattı), Wayward Pines (polisiye bağlayıp bilim kurgu fantastik ilerleyen güzel bir dizi). diziler hakkında çok açıklama yapamadım merak eden arkadaşlar fragmanlarını izlesinler daha aydınlatıcı olur. @protego özellikle senin paylaştıklarını yazmamaya çalıştım ama paylaştıklarını da yazmış olabilirim. bu diziler takip ettiğim ve epey beğendiğim dizler. senin yazdıklarınında çoğunu takip ediyorum güzel diziler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 66

Arkadaşlar
Bu başlık altında herkes karşılaştığı sorun veya edindiği tecrübeleri paylaşmasını düşündüm. Eğer herkes ne kullandığını yazarsa bu başlığın altına, kim kime ne sorabileceğini daha iyi kavrayabilir.
Siz bilgileri yazdıktan sonra ben bu bölüme yazınca, siz silin ki hem herkes kaybolmadan görsün hem de düzenli olsun. Ayrıca çabuk ulaşabilmek için favoriye ekleyiniz bence.
Eğer bunun yapılmasını istemiyorsanız görüş bildirin gerekirse sileriz.
@harun Raspberry Pi 2 | OpenELEC | Raspbian |
@avubay
@besiktas
@omerpektas | Xbian | Torrent - Media Player(Yatse)
@fatihy Raspberry Pi 2 | Torrent | OpenELEC | Xbian | MX4 remote keyboard
@cannizaro Raspberry Pi 2 | OpenELEC | Torrent | Media Player
#Raspberry #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 97

Raspberry Pi 2 almak istiyorum arkadaşlar. Akıllı tv'ye bağlayarak gerçek smart tv, tv'yi monitör olarak kullanan pc, t.o.r.r.e.n.t pc hatta teamviewer ile işyerinde yasaklı olan internete evden özgürce giren pc olarak kullanma niyetlerim var. Bu bağlamda ek olarak wi-fi modülü ihtiyacım var. Kutu da iyi olur. Bu gibi bir kit var mı ürünle alabileceğim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

UC30 geldi. Kasa birebir aynı. Ancak bu sefer full kutulu geldi. Zaten buna 57$ ödemiştim, ilkine ise 45$. İlk model 300 denmesine rağmen 80 Lümendi. Bu ise 400 imiş. Yakında ne kadar doğru olduğunu öğreneceğiz.

Ayrıca kutudan çıkan adaptör ne yazık ki ABD standardında. Buna çevirici almak veya eldekilerden birini devşirmek icap edecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14

Özellikle işe yaramayan, çöpe atmayı, herhangi bir al satçıya yok pahasına satmayı düşündüğünüz notebooklarınız, organlarını bağışlayınca çok yararlı bileşenlere dönüşüyor.
1- HDD için basit bir dönüştürücü kutu alarak 10 - 30 TL arasında bir masraf yapıp, ister IDE ister SATA olsun harici disk meydana getirmek mümkün.
2- Yine ister IDE ister SATA DVD ROM'unuzu 10 - 20 TL gibi masraflarla harici DVD ROM yapmak mümkün.
3- En önemlisi ise, içindeki çok değerli olan paneller. 1280x800 gibi çok da matah görünmeyen panellerin Türkiye'deki al satçılar tarafından satıldığı en ucuz fiyat 80 TL. Çin'den sıfırını 60 - 90$ gibi ücretlerle getirebiliyorsunuz. Bu paneller 70 - 100 TL gibi harcamalarla TV ve masa üstü monitörlere dönüştürülebiliyor, daha lüks harcamalar yapılarak kapasitif dokunmatik panel haline getirilebiliyor.

Daha önce bir video paylaşmıştım ancak vakit bulunca tamamlayacağım bu proje bitince tüm detaylarıyla paylaşacağım. O vakte kadar çok geç olmasın diyerek, eskimiş notebooklarınızı, tam paylaşımı gerçekleştirene kadar saklamanızı öneriyorum. Paylaşacağım konu gerçekten çok basit. Yani hiç detay yok. Tek mesele, hangi amaç için neye ihtiyaç duyduğunuzu ve nereden satın almanız gerektiğini bilmek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gerginix @gerginix

  Söylemeyi unuttum. İçindeki anakart ve RAM'ler ise HDD'yi - DVD'yi dönüştürmek için finans yaratacak kadar para edebilir. Yani işin bir de bu boyutu var. Hani ölünce bir çiçeğin sapında, bir arının midesinde yaşamak misali, hem farklı bileşenlere dönüşüyor hem de dönüşüm sırasındaki maliyetlerin bir kısmını da çıkarabiliyor nihayetinde doğayı kirletme oranınızı azaltıyorsunuz.

  Biraz daha abartayım, yeryüzünde her şeyinden faydalandığımız:
  1- Büyük baş hayvan
  2- Notebook
  var.

  Basit bir spoiler vereyim:

 • Hayalet @down

  Yaptığın ayıp.Buradan ucuza laptop kapatacaktım ben.Sen milleti uyandırırsan satmazlar ki. 😀

 • Gerginix @gerginix

  @down işler biraz daha ilerledi. Gıdım gıdım. Dokunmatik ve paneli birbirine sabitledim. Kaymıyor. Dokunmatik USB çıkışı panelin arkasına katlayıp yapıştırdım. Çerçeve ve sistemi kasalama kaldı.