UC30 Mini Projeksiyon

UC30 Mini Projeksiyon İncelemesi (57$'a ev sineması)
https://www.youtube.com/watch?v=48gTgIoODl8&feature=youtu.be

Tekrar merhaba.
Bildiğiniz gibi dindirilemez merakım sonucu ufak tefek - ıvır zıvır ucuz şeyler alıp, minimum maliyetle maksimum sonuç elde etme umuduyla, Çin'in altını üstüne getiriyorum. Burada projeksiyon başlığında daha önce incelemiş olduğum UC28 kodlu 45$'lık mini projeksiyon, TL karşılığı sırf 110 TL olduğu için sınıfı son anda geçmeyi başarmış olsa da daha o ürün elime geçmeden bu sefer de http://www.dx.com/p/ruiq-uc-30-24w-portable-mini-lcd-projector-w-sd-av-vga-hdmi-black-us-plug-100-240v-233749#.VNxla-asVUU linkindeki DX mağazasından 57$'a UC30 sipariş etmiştim. Satın aldığım dönemdeki kur hesabıyla tam olarak 136 TL ödemiş oldum.

Her iki ürün de ortalama olarak 15 - 16 günde elime ulaştı ancak Çin'de 18 şubat - 03 Mart tarihleri arasında Bahar Bayramı yaşanacağından, bu sürede verilecek siparişlerin 45 günden önce teslim alınama ihtimalini de arada belirtmiş olayım.

UC30 elime geçtiği anda ilk olarak reciever ile TV bağlantısı yapıp elde ettiğim görüntüyle bir önce satın aldığım UC28'in bozuk olduğunu anlamış oldum. Neden derseniz, İki ürünün lensinden tutun da kontrast ve çözünürlüğüne kadar her şey aynı. Tek fark, UC28 80 Lümen, UC30 ise 400 Lümen. UC28'in kumanda menüsündeki bir çok ayar çalışmaz - seçilemez durumdayken, herhangi bir bağlantı birimi aktif değilken, kendi menüsündeki ayarlar bile neredeyse okunamaz durumdayken, UC30'da durum tam tersi. Ürün tertemiz bir kutu içinde geldi. çalıştırdığım zaman UC28'den çıkan kokunun bu üründe zerresi yok. Menüdeki tüm ayarlar seçilebilir ve aktif durumda. Yani bu linkteki: http://www.aliexpress.com/item/Freeshipping-UC28-with-HDMI-Mini-Micro-AV-LED-Digital-Video-Game-Projectors-Multimedia-player-Inputs-AV/1586641779.html
KINGSTONE Electronic Co., Ltd isimli mağazaya henüz yeterli tecrübeyi elde etmeden verdiğim 5 yıldız geçersiz ve mutlu olan diğer müşterilerin arasına kazıklanmış birisi olarak eklenmiş durumdayım. Adamlarla iletişime geçip içinde bulunduğum durumu anlatarak para iadesi vs... de istemeyeceğim çünkü UC28'in anatomisi beni şu an daha çok ilgilendiriyor. Lafı bu kadar uzatmaktaki amacım alışverişlerinizdeki olası sorunları da hesaba katmanız ve çözümsüz olmadığınız yönünde. Çünkü ürün satın alındıktan kısa bir süre sonra yaşanan sorunlarda kısmi veya tam para iadesi mümkün olabiliyor. Neyse, gelelim UC30'umuza

Bir önceki incelememde UC28'e verdiğim 7 puanı kırıp 4'e düşüreceğim ama bu ürün 10 üzerinden 8 alıyor. Çünkü PC'deki masa üstü ikonları bile neredeyse okunacak düzeyde bir netlik - çözünürlük sunuyor.

Bir önceki ürünle ilk temasımda 110 TL ödeyerek taşınabilir portatif ve birçok bağlantı arabirimine sahip bir projeksiyon olmasından sebep verdiğim yüksek puan aslında 136 TL ödeyerek satın aldığım UC30 için geçerlidir. Videoların yüklenmesi çok zahmetli olduğu için sadece bir video ekledim ama vakit bulursam ve ısrar ederseniz en azından PC masa üstü bağlantısı ile TV performansını (HDMI kullanarak) gösteren video veya foto da ekleyebilirim. Videodaki görüntü VGA kablosu ile sağlandı.

+ Özellikler
1- Ucuz
2- 1W'lık speakerlar hiç fena iş görmüyor, en azından yalnız başınıza sessiz bir oramda, projeksiyona çok uzak olmadığınız bir pozisyonda, evin diğer odalarında uyuyan kimseyi rahatsız etmeden ses alıyorsunuz.
3- 480x240 çözünürlük, TV, film veya küçük yazı karakterlerine sahip olmayan sunumlarda iş görüyor.
- Özellikler
1- Pahalı bir projeksiyonun sunduğu tüm ergonominin her şekilde bir gömlek altında. Ancak 10'da 1'i fiyatın için bunun da sığmasını istemek, Türkiye'nin mevcut koşullarından Ortadoğu veya Dünya liderliği beklemekle eş değer @yiğit bulut yalan mı 🙂
2- 100"e kadar netlikte sorun yok. Ancak 300 denilen parlaklık bence 80 olan UC28'den farksız. Ekran genişleyince aydınlık ortamda görüntü elde etmek imkansız. Ekran genişliği aydınlık ortamda izlenebilir olmak için maksimum 30"e kadar müsaade ediyor.

Kısacası bu projeksiyonu TV - Film - İri yazılara sahip sunumlar için ama kesinlikle karanlık ortamda kullanmak üzere satın almanızda hiçbir sıkıntı yok.

Bu arada videoya konu olan örnek, 24" bir TV'nin sökülen panelinden arta kalan beyaz ve pürüzlü pleksi üzerine yansıtılmıştır.

Sonuç olarak full kutulu - temiz - çalıştığı zaman koku üretmeyen - 57$ ödeyerek satın aldığım bu ürünü bu sefer gönül rahatlığıyla önerebiliyorum. Alttaki mesajımda satıcının sayfasında belirtilen özelliklerin listesini bulabilirsiniz.

Benden şimdilik bu kadar, söylemeyi unuttuğum noktaları editleyeceğimden emin olabilirsiniz. Ayrıca bir iki örnek video daha atmayı düşünüyorum.

UC30 Mini Projeksiyon 57$

UC28'e göre 12 $ daha pahalı kesinlikle çok daha başarılı. Neredeyse sunum bile yapılabilir. Ancak doğal çözünürlük 240p olduğu için en verimli film izlenebiliyor. Bunun dışında çok...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler