LianSheng LS125 Quadcopter

Geçenlerde artık merakımı yenemeyip quadcopter sipariş etmeyi kafaya koymuştum. Ucuz yollu bir şeyler ararken gittigidiyor'da bu ürüne rastladım. Yabancı sitelerdeki yorumları ve kullanıcı incelemelerini okuduktan sonra bu ürüne karar kıldım.

Ürünün boyutlarından bahsedecek olursak 35x35x10 cm boyutlarında. Orta boy bir quadcopter. Ağırlık olarak 900 gram civarında.

Drone'umuz 6 axis gyro'ya sahip. Yani 6 eksenli. 4 kanallı bir kumandası mevcut. Ayrıca tek tuşla 360 derece takla atabilme özelliğine sahip ki bu özellik çok iyi ve kullanırken çok zevkli oluyor. Her yönde takla atabiliyor.

Gelelim çekim mesafesine. Yaklaşık açık alanda 100m kadar bir çekim alanına sahip olduğu söyleniyor. Yükseklik olarak ise kendi deneyimlediğim yaklaşık 30-35m civarı. Drone hafif olduğu için o yüksekliklerde rüzgarında etkisi ile biraz savruluyor haliyle. 50m ye kadar çıkabiliyormuş ki bence de çıkabilir ben daha fazla yükseltmedim rüzgardan dolayı savrulmasını istemedim.

Pervaneleri koruma adına plastik bir çerçeve ile geliyor. Gerçekten koruduğunu söyleyebilirim. 4. kattan toprak zemine düştüğünde bile hiçbir şey olmamıştı. Evin içerisinde de o kadar sağa sola çarptığım halde gayet güzel bir koruma sağlıyor. Ayrıca orta kısımda bulunan şeffaf bölmenin altına koyulan renkli ledler karanlıkta uçuşlarda çok güzel bir görüntü ortaya koyuyor. Bunun haricinde motorların alt kısımlarında da ledler mevcut. ön taraftakiler mavi arka taraftakiler ise kırmızı yanıyor. bu uçarken drone'un yönünü anlamamızda çok yardımcı oluyor. Ayrıca ön kısımda da bir adet beyaz led mevcut.

Gelelim kumandaya. Kumandası 4 kanallı bir kontrolcü. Üzerinde bir lcd ekran bulunmakta. bu ekranda drone'dan anlık bilgiler bulunmakta. Ayrıca bu modelinde desteklediği ama benim aldığım kutuda bulunmayan kamera özelliği içinde kumanda da 2 yönlü bir düğme mevcut. bu düğme ile fotoğraf veya video kayıt yaptırabiliyoruz. Benim aldığım modelde kamera dahil değildi. Kamera dahil olarakta satılıyor. Harici olarakta satın alınabiliyor.

Gelelim en önemli sorulardan birine: Bu alet ne kadar uçuyor? Evet. Drone'un orta boy ve hafif olması nedeni ile çok yüksek kapasiteli bir pili yok malesef. Üzerinde 600mAh lik bir LiPo pil ile geliyor. Bu size yaklaşık 10dk lık bir uçuş süresi sağlıyor. Pil dolum süresi ise yaklaşık 1 saat.

Fiyat olarak ben 125 liraya kamerasız olanı aldım. Kamerayı araştırdığımda aliexpress'de 8 dolar civarına bulmuştum. İlerleyen zamanlarda kamerayı o şekilde sipariş etmeyi düşünüyorum.
Kutu içeriği:
1 Adet LS125 Quadcopter
1 Adet 600mAh Lipo Pil
1 Adet 4 Kanallı Kumanda
1 Adet Lipo şarj cihazı
4 Adet Yedek Pervane
1 Adet Mini tornavida

#akış #hobi #rc #quadcopter #drone

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 89

Bu da TS'nin izleyici dağılımı. İlk on şehirden sonrası yüzde 1 altı olduğu için almadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 81

Arkadaş tavsiyesi üstüne keşfedilen grup 😀 #akış #BirazMüzik

Eski Bando - Sarhoş Dünya

Sarhoş Dünya Z Yapım Albüm: Eski Bando -- Renkli Şeyler (2014) Söz&Müzik: Güney Marlen Vokal/Elektro gitar: Güney Marlen Vokal: Eda Baba Keman: Üner Demir Trompet: Volkan Coşar Bas Gitar:...
BeğenFavori PaylaşYorum yap