#Windows10
Bu gerzek windows 10'un (1903) "tam ekran modunda bildirimleriniz sessiz kalacak" bildirimini nasıl "sessize" alıcaz bilen var mı. Ulan bildirim sessizde kalıcak bildirimini her 10 dakkada bir ne diye bildiriyon bana be! Lanet olası federal!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #TürkTelekom #İnternet

Şubat ayı başından beri telefon ve dolayısıyla internet hattımız arızalı. Sebep: Kablolar ıslak. Burdaki pek çok kişide ve esnafda da aynı problem var ama şikayet bile etmiyorlar. Daha da bişi diyemiyorum görüntülere bakınız ve geldiğimiz noktayı görünüz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#chrome
Şekil a'da görüldüğü üzre chrome arayüzü hayvan evladı gibi bişiy oldu. 😁 Bunu eski haline getirmenin bi yolu var mıdır acaba. Tiksindim yeminle. 😒

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Turknet kullanıcı adı ve şifreyi yolladı modeme girdik, ama web yok. Anladığım kadarıyla sinyal verilmiş ama, kullanıcı aktivitasyonu yapılmamış. Bu gibi durumlarla ttnet ve d-smart da vs. başıma geldi. Müşteri hizmetlerini arayıp 30 saniyede vakayı çözüyorduk. Gelgelelim turknet de müşteri hizmetleri yok. Bu akşamda internet lazım, ne yapabiliriz bilgisi olan var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 17
 • SonkaBonka @sonkabonka

  Kullanıcı adınızın sonuna "@ turk.net" değil de "@ turknet" yazmış olabilir misiniz ?
  Küçük bir ayrıntı ama insanlık hali, yanlış yazmış olabilirsiniz.

  • Ati @ati

   Yok hocam, çift kontrolsüz iş yapmam. 🙂 Hatta sinyal gelmiş ama, aktivitasyon yapılmamış. Müşteri temsilcisi olmadığından arayıpta, sorunu çözemiyoruz. Ttnet de d-smart da başıma geldi bu olay, pıt arıosun 30 saniyede aktif ediyorlar. Ama bu beyfendilere ulaşamıyoruz.

 • Ali Pektaş @alipektas

  Bende de aktivasyon yapılmamıştı, modemde kendi bilgilerimle bağlantı yapınca direkt internet geldi. Eş zamanlı olarak da telefonuma "Türknet'e hoş geldiniz, internetiniz kullanıma hazır" şeklinde bir mesaj geldi. Bilgiler ve kurulum ile ilgili her detayı tekrar gözden geçir derim. Belki beklemeden kavuşursun internetine.

  • Ati @ati

   Online işlemler zımbırtısına baktım biraz evel, aktivitasyon yapılmamış. Müşteri hizmetleri olsa çözücez vakayı ya, yok işte. Hayır hat var, sinyal gelio, aktivitasyon niye yapılmıyor onu anlamadım ben. Rezillik...

  • Ali Pektaş @alipektas

   @ati Valla garip, bende de öyle yazıyordu online işlemlerde. Türk Telekom ankastrede etiketleme yapmadığı için Türknet'in randevuya gelen eleman aktivasyon yapamadan gitmişti. Sonra ben Telekom'ı defalarca ziyaret edip ikna ettim, gelip direkt bağladılar hattı. Ben de modemde dsl sinyali yanacak mı diye denemek maksatlı bağladım. Aktivasyon yapılmamıştır diye ümidim de yoktu. Baktım modem kurulumunda kullanıcı bilgileri falan istiyor, girdim hemen. Sonrası anlattığım gibi işte. Bu arada, online işlemlerde de "aktivasyon süreciniz devam etmektedir" yazıyordu tam olarak. Sende faeklı bir şey yazıyorsa ayrı tabi.

  • Ati @ati

   @alipektas "aktivasyon süreciniz devam etmektedir" yazıyor. dediğin gibi dsl ışığı yanıyor, modemde hızlar falan resimdeki gibi, ama bağlantı yok. Kullanıcı adı şifre vs. kontrol ederek girdim, ama yok kullanamıyoruz.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @ati Umarım olur hocam, internetin dibine kadar gelip kullanılmaması çok sinir bozucu oluyor cidden. Ben de benzer şeyleri yaşadım, zor valla.

 • deathline @deathline

  Dsl ışığı yanıyor diyorsun ama gönderdiğin ekran görüntüsünde dünya şeklindeki dsl ışığı yanmıyor yada yanıp sönüyorken çıkmadı ama bu şekildeyken gözüken hız bilgisi yanlış olabilir, bağlant bilgileri sayfasına da paylaşırsan daha iyi olur..

 • Ati @ati

  Denemkten zarar gelmez hocam, teşekkürler. Eve gidince dneyeceğim.

Dark mı mod? Deviantart'a daki temalar bundan iyidir. Allah ıslah etsin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12