XBOX SERIES S 512GB SSD YENI NESIL! - İlan ve alışverişte ilk adres...

XBOX SERIES S 512GB SSD YENI NESIL! - En ucuz Xbox Series S konsol fiyatları, İkinci El oyun konsolları ilan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@umtk @ademhelvaci
Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Makineci @makineci

  Burası a101 herhalde, 2000 lira gözüküyor a101de.
  Trendyolda daha ucuz. 1770₺

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  İlk defa duydum bu markayı. 400 hz neyi ifade ediyor orada? Ekran tazeleme hızı değildir diye tahmin ediyorum.

  • Makineci @makineci

   yazılımsal cart curt arttırıyorlar. 50hz lik panel hepsi 🙂

  • KRAK3NN @passenoir

   Gerçek hz değeri 50 veya 60 diye geçiyor.TV'lerde bu hz değerleri milletin kafasını karıştırıyor.10 yıllık Arçelik tv var etiketinde 400hz yaziyor ama benim 60hz'lik monitörden daha fazla gecikmeye sahip 😀

  • Adem Helvacı @ademhelvaci

   @passenoir İstedikleri de bu değil mi zaten? 🙂 Şebeke hızı olan 50hz ile tft teknolojisindeki hz çok zaman birbirine karışır o nedenle günümüz panellerinin asıl yenileme hızı olan 60hz yi yazmayı tercih ediyorum ben. = yazan 400 500 1000 3000 gibi değerleri çok güzel yazıyorlar da, kim ölçüyor, hangi kriter esas alınıyor belli değil. Aynı maı bu sene 1800, sonraki sene 2000hz diye satıyorlar.

   Ne yaptın kardeşim?
   Eee kodları değiştirdim,
   E mübarek geçen sene değiştireydin de millet 2000hz izleyeydi.
   Olmaaaaz o zaman sonraki seneye model değiştirdiğimizde ne diyeceğiz millete?

   Yaaa 😀

  • KRAK3NN @passenoir

   @ademhelvaci Haklısınız kesinlikle.Sadece gösteriş olarak sunuluyor 2000-3000 gibi uçuk değerler.Yenilikçi bir tarafı zaten yok bunun pazarlama stratejisi nasıl olabiliyor bende anlamıyorum açıkçası zaten kim gidip bunun tazeleme hızı 200hz daha fazlaymış diye aynı ürünü değiştirir ki. 🙂

  • Adem Helvacı @ademhelvaci

   @passenoir Yurt dışından Luminometre ve Datacolor araştırdığım dönemde bir de bu rate değerinin ölçümünü yapabilecek teknoloji aradım fakat sonuç alamadım.

   Ben şu aklımdaki projeyi hayata geçirirsem bu TV üreticilerinin elimden çekeceği çok şey var dostlar.

 • Kvothe @amurado

  @ademhelvaci Hocam, buna birde askı aparatı lazım oldu, sağa sola doksanar derece dönebilen bir aparat arıyorum onerebileceginiz bir ürün var mıdır?

  • Adem Helvacı @ademhelvaci

   Değerli kardeşim günaydın; Aslında bu işin biri biliyorsunuz vogels dir. Yalnız ciddi anlamda pahalılar. Ben evimde Vogelsin duvar aparatından yıllardır kullanıyorum, Sonorus da kullanıyorum, buna paralel elektronik malzemecisinden alınmış Onur marka da kullanıyorum. Ömür ve dayanıklılık anlamında inan ki aralarında fark yok. Birisini alıyorsun 500tl, diğerini alıyorsun 50tl gibi saçma bir durum çıkıyor ortaya. Yalnız fonksiyonellik anlamında durum değişiyor elbette. Yani o ep bahsettiğim MÜHENDİSLİK denen şey bu meretlerde de etken ne yazık ki. Hareketli aparatlarda en önemli konuların başında kol eklem yerlerindeki ince detaylar gelir zira bu detaylar bahsi geçen ucuz markalarda önemsenmediği için, köşeli montajlarda tv ne yazık ki simetrisini kaybediyor. Mesela Vontech firmasının ürettiği VT752 yi kendim de aldım test ettim, Eklem yerlerindeki yüzükler öyle iptidai seçilmiş ki, bütünlüğü sağlayacak olan sabitleme pimi içinde salınım halinde geziyor, bu da elbette kolların dengesini bozuyor tv hareket ettirilirken.

   Senin kullanım alanın ve amacına göre ''Sadece şurada otururken sağa, şurada otururken sola çevireceğim'' tarzında ise durum başka, ''Köşe montajı olacağı için lazım, yoksa bir yere çevireceğimden değil'' diyorsan o durumda başka yaklaşım sergilenir. Sırf köşeli montaj için lazımsa 50 100tl lik her türlü aparat işini görür. Yalnız aktif hareketli bir kullanım olacaksa, kullanım koşullarına göre ergonomik duruşa varana kadar detaylar senin için önemli ise elbette şartları Vogels için zorlamak gerekebilir. (Tekrar yazıyorum, gereksiz derecede pahalılar)

  • Kvothe @amurado

   @ademhelvaci anladım hocam, maalesef hareket önemli mutfak salon tarzı bir odada kullanacağım yönünü değiştirmek önemli, bahçe evi olacağı için 200tl bandında bir ürün bakıyorum.

  • Kvothe @amurado

   @ademhelvaci https://www.akakce.com/siparis/?p=974212974
   bunu alacağım çok sarkma yaparsa sabit olarak kullanırım ve tecrübelerimi sizinle de paylaşırım. her halükarda askı aparatı gerekli.

  • Adem Helvacı @ademhelvaci

   @amurado Diğer Vontech tarzı çift kollulara nazaran daha stabil üründür bu. Yalnız temel dayanak noktanız kuvvetli olmalı. Mümkünse lütfen tuğlaya denk gelmesin çıkış noktanız zira bütün yük oraya binecek malum.

 • Adem Helvacı @ademhelvaci

  Güzel günlerde kullanmanızı dilerim. Beyaz ekranda eğer beyazın kelvin değerini siz de benim gibi beğenmezseniz, bana ulaşın, size servis menüsünden bazı ayarları değiştirteyim 😉

  • Kvothe @amurado

   Çok teşekkürler, memnun kalmaz işlem rahatsız ederim, ancak pek zannetmiyorum, soğukta çocuklar dışarı cikamadiklari için evde sıkıldıklari için aldığım bir televizyon, havalar iyileşince eve gitmiyorlar 🙂

https://ty.gl/xvotyez5
40" civari bahçe evim için tv* bakıyorum. Bu ürün nasıldır bilen var mı? Başka tavsiyesi olan var mı? 2000tl civarı bütçe ayırdım.

AWOX A 204300S 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı Full HD LED TV | Trendyol

Trendyol.com sayesinde AWOX ürününe çok özel indirimlerle sahip olabilecek ve alışveriş alışkanlıklarınızı değiştireceksiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • megadeth @megadeth

  Awox'un başka bir modelini almıştım, görüntüsünde problem yoktu ancak ciddi bir ses problemi vardı, bu modelde var mı bilemiyorum tabii ki.

  2000 lira civarlarında Hi-Level televizyonlar geliyor A101'e, üstelik Vestel üretimi olanların smart kısmı baya iyi.

 • Adem Helvacı @ademhelvaci

  Awox 4-5 yıl önce ne idiyse, bu gün de o 🙂 Sevgili @megadeth olayı çözmüş ve önerisine katılıyorum.

  • Umut Koçak @umtk

   Aradığı kıstaslara göre bu hafta A101'e gelecek Onvo televizyon nasıl olur?

   https://youtu.be/3ztm_UaoMmg

  • Adem Helvacı @ademhelvaci

   @umtk Awoxa kıyasla çok daha stabil ürün. Yalnız aynı tabanı kullanıyor olmaları nedeniyle en büyük korkum, Awoxların klasik sorunu olan kanal silme ve karıştırma sorununun bunlarda da çıkması olur. Umarım bununla karşılaşmayız onun dışında elimden geldiğince zorladığım bir ürün.
   Bana dayanamayıp birkaç res atmıştır ama normaldir zira sub menüde değiştirmediğim değer kalmadı neredeyse. Standart kullanıcı koşullarına dayanır diye düşünüyorum. Anne baba tv si mi? OK. Bahçe tv si mi? OK. yatakodasına duvara asıp yattığım yerden tımbırdasın yeter mantığı mı? OK. Ancak Demir Bükey abimiz gibi ileri sürüş teknikleri denenecek tv ise uzak durulmalıdır 🙂

   Perşembe günü resmi olarak satılacak olan ancak bu gün teknik olarak satışı yapılan OV42250 model, bahsi geçen awox a nazaran bir tık ve hatta belki 2 tık daha stabildir. Şu an test panomdaki 9 tv den birisi Awoxun U5100 modeli mesela, yanlarında duran Samung Lg Phılıps vs ile kıyslayınca, ''Yahu bunlar tv ise bu ne o zaman'' dedirtiyor adama 😀 kelvin değerleri tutmuyor, renk algoritması oturmuyor, muldischarge hiç bir şekilde düzelmiyor vs vs Sıfır tv yani bir de incelemek için satın almıştım onu 🙂

  • Kvothe @amurado

   @ademhelvaci teşekkürler perşembe günü edinmeye çalışacağım.

Elhamdülillah

BeğenFavori PaylaşYorum yap