https://twitter.com/eha_medya/status/1437734027721646082
@merakli neredesin sensiz yetişemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Philips The One Performans Serisi 70PUS8505/12 70'' (178 cm) 4K UHD LED Android...

Philips The One Performans Serisi 70PUS8505/12 70'' (178 cm) 4K UHD LED Android TV (3 taraflı Ambilight ile) : Amazon.com.tr: Elektronik
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Maşallah.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

spa benim için bitmiştir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Kvothe @amurado

   aşı karşıtlarına zerre kadar saygım yok.

  • Höşelek @benvaryaben

   @amurado kimse kimsenin saygısına ihtiyacı yok. düşünce özgürlüğünü katletmeyin yeter.

  • YasinC @yasinc

   @benvaryaben Bu düşünce özgürlüğü diye bahsedilen şeyin sjw'ist kıvamına gelince bir anlamı kalmıyor yalnız.

  • Kvothe @amurado

   @benvaryaben toplum sağlığını ilgilendiren konularda düşünce özgürlüğüne siginilarak insanların sagliklariyla oynuyorlar. Kimse kusura bakmasın ben çıkıp çocukları her gün 5 dk nefessiz bırakmak iyi gelir desem. U düşünce özgürlüğü olmaz. Asi karşıtlığının benim verdiğim örnekten tek farkı sonuçlarının anlık olmaması. Sokayım öyle ifade özgürlüğüne ağzı olan konuşuyor.

  • Höşelek @benvaryaben

   @amurado toplum sağlığı bireylerle ilgilidir. ve her birey kendi kararını kendisi verecek kapasitededir sonuçta sandığa da milyon tane propaganda dinledikten sonra gidiyor. üstelik medya faktörüne ve tüm adaletsiz şartlara rağmen. aşı içinde isteyen vurulur isteyen vurulmaz isteyen aşıyla ilgili düşüncelerini söyleyebilir. ha sen dersen ki ben aşının şimdi ve sonraki tüm yan etkilerinin sorumluluğunu alacağım o zaman sen de kendi propagandanı yap.

  • Kvothe @amurado

   @benvaryaben anlaşıldı bir düz dunyaci daha. Aşıların etkisini gormke istiyorsanız ortalama insan ömrünün yıllara göre artışını inceleyerek kafanızdaki (varsa) soru işaretlerini kaldırabilirsiniz.

  • Höşelek @benvaryaben

   @amurado aşının etkilerinden bahsettiğimi nerden çıkardın. Okuduğunu anlamıyorsun ki sana ben ne anlatayım. Ayrıca bir insan yaşamak için değil ölmek için bile aşı vurulmayabilir. O kişinin kendi kararı. Ve her zaman kendi kararı olmalıdır.

  • YasinC @yasinc

   @benvaryaben Toplum sağlığı bireylerle ilgilidir diyorsun ya. Ha işte bu saçma sapan aşı karşıtlığı zamanında iyi ki yoktu da şimdi bebekler ölmüyor. Kızamık, su çiçeği gibi hastalıklar basit görülüyor. Kaba kulak yüzünden ömrü boyunca insanlar iz taşımıyor.

   İsteyen vurulur isteyen vurulmaz diye bir şey yok. Eğer senin aşı olmaman diğer bireyleri tehlikeye atıyorsa senin böyle bir özgürlüğün olamaz. İnsandan uzak dağda bayırda tek başına yaşıyorsan sorun yok. Ancak ben senle bakkalda, markette, iş yerinde karşılaşıyorsam sorun var.

  • Höşelek @benvaryaben

   @yasinc aşı karşıtlığını savunmuyorum. aşı özgürlüğünü savunuyorum. hala bana yok aşılar şöyle yararlı böyle yararlı diyorsun. herkes yaşamayı istemek zorunda mı?

   toplum sağlığı konusuna gelince. insanlar açlıktan vitaminsizlikten ölüyor. işsizlikten kendini asıyor. asgari ücretten, geleceksizlikten, patronların kokmuş ağızlarından yaşamak istemiyor. sen kendi zengin poponu kurtarmış olabilirsin. barakada yaşayan insan için birşeyler yapmadığın sürece toplum sağlığından vs bahsetmen senin bencilliğin.

   kıtalar ötesinden virüsü getirenlerin hiç günahı yok da bakkalda karşılaştığın adam suçlu. hadi ordan...

  • YasinC @yasinc

   @benvaryaben Yok artık benim bencilliğimmiş 😀

   Ağır saçmalıyorsun sırf cevap vermek için.

  • Höşelek @benvaryaben

   @yasinc özgürlüğün saçmalığı olmaz. saçmalık insanlara zorla bi şey dayatmaktır.

  • YasinC @yasinc

   @benvaryaben İnsanların vitaminsizliklerin den, işsizlikten, asgari ücrette yaşadığı sıkıntılar ile aşının hiç bir alakası yok. Aşı olmama özgürlüğü diye ciyak ciyak zırlamak pandemi döneminde APTALLIK. Başka bir şey değil.

   Burada konuyu bulandırıp kendini haklı göstermeye çalışman demagoji tamamen. kapitalizm şöyle böyle diye zırlamaya çevirme her şeyi.