Paylaş Paylaş

Nokia Lumia 925 İncelemesi

Nokia'nın yeni telefonu 925, 920'nin kusurlarını gideriyor ve oldukça çekici bir tasarım ve fiyatla piyasaya çıkıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ziyaretçi

  izleyelim bakalim

 • halil

  hadi bakalım gece gece iyi geldi

 • cevat candar @cevat-candar

  digital dergi projelerine devam etmeyi düşünüyormusunuz?

 • ... @shelby_gt5oo_eleanor

  Daha izlemedim incelemenizi ama şimdiden daha birçok donanım sitesi lumia serisini ve WP8' i kötüler oldu. Adamlar açık açık almayın yanarsınız diyor. WP8'in geleceği çokta parlak değil galiba.

  Lumia 520 kullanıyorum ve üzülüyorum bu duruma. Aslında lumia cihazlar piyasaya çıktığından beri aldığı güncellemeler beni şaşırtmıştı, ki Lumia 520'ye GDR3 güncellemesininde geleceğini duyduğumda dahada aklım karıştı. Lumia serisinin en alt düzeydeki telefonuna dahi güncelleme eksiksiz geliyorsa bu telefonu almayın diyecek kadar kötü giden ne var?

  • ömer

   ben de 620 kullanıyordum. telefon gerçekten gayet akıcı bir deneyim sunuyor. city lens ve here maps uygulamaları favorimdir. sadece o uygulamalar için bile alınabilir bir telefondu. haziran ayında microsoftun nokia'yı alacağı ile ilgili dedikodular çıkınca piyasaya hemen elimden çıkardım. microsoft telefon konusunda ne yapacağı belli olmayan bir firma. bir anda karşımıza yeni bir tasarım ile gelebilir ve eski telefonları çöp durumuna getirebilir.

   şu anda asha'ların durumu belirsiz. dün bir mağazada inceledim bu telefonları. iyi bir kullanımı var. küçük ve şık telefonlar hem de renkliler. mağazada bu telefonları alanlar vardı. fiyatları gayet uygun. o fiyatlara android almaktansa o telefonlar tercih edilebilir.

   microsoft geldi yine ortalığı karıştırdı.

  • ... @shelby_gt5oo_eleanor

   Microsoft'un Nokia'yı satın alacağını bilseydim kesinlikle almazdım. İyi ki üst seviye bi Lumia almadan önce 520 ile bi deniyim demişim WP8'i

 • Ugur

  Stereo Hoparlör Mu Var Acaba ??

 • EMRE

  İnceleme için Teşekkürler.

  Yine çok güzel bir inceleme olmuş.Deneyimler üzerinde gene nokta atışlar TS klasiği.Başkaları gibi rakamlara boğmuyorsunuz güzel oluyor.Hele Murat abinin soruları yok mu farkı bu yaratıyor.Levent abi karşımda olsa bu konu hakkında konuşsak soracağım sorular Murat abinin soruları gibi olur.

  Ürüne gelecek olursak şık ve güzel bir ürüne benziyor fiyatıda iyi ama bir dropbox olsun be abi tamam bu oyun şu oyun yok diye üzülmem ama önemli,damar yazılımlar olmalı(telefonda fazla oyun oynamam).

  Birde Levent abiye bir şey sormak istiyorum;gündemlerde falan bahsederken bir telefon için 1800-2000 lira telefon için pahalı diyordu ki buna katılıyorum.Peki Levent abi 1400 lira sizce nasıl?Bence kabul edilebilir bir fiyat sınırı gibi duruyor sizinde görüşlerinizi merak ediyorum.

 • Ziyaretçi

  1400 tl verip bunu alacagima biraz daha verip Samsung S4 alir keyfime bakarim.

 • Naim

  huawei ascend p6 incelemesi yapacakmısınız acaba çok merak ediyorum bu telefon hakkındaki düşüncelerinizi.

 • Fallout @fallout

  http://allaboutwindowsphone.com/features/item/18194_Amber-powered_Nokia_Lumia_920_.php

  Bu adrese bakmakta fayda olabilir. İki telefonda da amber güncellemesi var ve çektikleri fotorağlar karşılaştırılıyor.
  Not:Site ingilizcedir.

  • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

   Çok belirgin bir şekilde 920'nin üstünlüğü var. Demekki iki modeli incelemeden önce aynı güncel yazılım seviyesine getirmek lazım. Teknoseyir'e bir iş daha çıkıyor 🙂

   Şunu demek geliyor içimden, demekki foto işini iyi yapabilmek için alana ihtiyaç var.

  • red

   bu sitede 920 fotoda daha üstün resimlerde.oysa incelemede 925 daha iyi denmiş.aslında banada 920 resimleri güzel gözükmüştü birtek şişe yazısındaki detay hariç.bu durumda inceleme insanı 180 derece yanıltıyor.dikkat

  • Murat Gamsız @gamsizm

   925'in fotoları kesinlikle daha iyi. Fotoğrafın rengini kendi isteğiniz doğrultusunda değiştirebilirsiniz. Ancak çekilmeyen detaylarını sonradan ilave edemezsiniz. Detay mı renk doğruluğumu gibi bir seçim yapılması gerekirse her zaman detayı tercih edin. Üstün olan odur.

 • Ersan Yılmaz @ersanmaz

  İnceleme için çok teşekkürler. Yeni bir telefon alma arefesindeyim. Merak ettiğim bir kaç konu var. Kulaklıktan ve hoparlörden aldığınız ses kalitesi nasıl? Örneğin Htc One ve S4 ile kıyasladığınızda nereye konumlandırırsınız? Diğer sorum ise kamerası ile ilgili. Piyasaya çıkmış ve yakında çıkacak olan z1 ve g2 gibi tellerle karşılaştırır mısınız?

 • by_SplinterCell @by_splintercell

  Sırf harita uygulamaları için tercih ediyorum 520 kullanıcısıyım güncelleme problemim hiç olmadı romdur rootdur derdim olmadı telefon kapalı kutu kurcalamayı sevsemde androidde yaşadığım birçok dertten kurtulduğuma seviniyorum. 1020yi merakla bekliyorum eğer rekabetçi bir fiyatla gelirse tercih listemde en üst sıraya çıkar ancak özelliklerine göre rekabetçi olamazsa yine lumialardan devam edeceğim sırf kamera performansı için 925 tercih edilebilirmi diye merak ediyordumki gereken cevabı videoda aldım birçok soruya cevap getiren bir inceleme olmuş teşekkürler.

  Bence burada özellikle durulması gereken nokta neredeyse 2 yıllık donanım özellikleriyle harika bir akıcılığa sahip işletim sisteminin oluşturulması. Kim ne derse desin bu bir başarıdır. Özellikle android cephesinin geliştiricilerin oturup bunu incelemesi gerekiyor. Mikinin yaptığı en iyi değil ancak en doğru işi diyebilirim WP8 için.

 • Efe

  Levent abi haberin yok sanırım fakat Microsoft'un güncellemesi ile Procam ve Smartcam uygulamaları çalışıyor 920'de. Amber'i beklemene gerek yok.

  • LP

   Merak etme Levent abinin haberi var hepsinden... Sadece sizin bu "sorunun çevresinden dolaştım, günü kurtardım" yaklaşımınızı kabul etmiyor, "Amber güncellemesi çıktıysa başka ülkelerde olduğu gibi buraya da gelsin" diyor.

  • ömer

   Levent abi, son kullanıcı günü kurtarmaya bakar. Siz aslında geleceği kurtarmanın peşindesiniz. Ben de dahil hemen hemen herkes işimizi görsün yeter baba modundayız.

  • Efe

   Günü kurtarmakla ne alakası var yahu? Ben haberi yoksa söylemek istedim sadece. Elbette gelsin ben de aynı şeyden tarafım. Sadece bunun için beklemeye gerek yok dedim. Bu nasıl bir tavırdır Allah aşkına?

  • Burak Yavuz

   Bildiğim kadarı ile tam fonksiyonel çalışmıyor "Amber"siz. Mesela ISO3200'e çıkamıyorsunuz. Bu sebeple GDR2 ile bu uygulamalar geldi demek, bence doğru değil.

 • Ziyaretçi

  Ne zamandır bunu bekliyordum büyük bir sabırsızlıkla başlıyorum izlemeye.

 • AFK1905 @afk1905

  Nokia'nın güzel iş çıkardığı bir telefon olmuş. Yazılım tarafındaysa WP'in akıcılığı kullananlar ve merak edip araştıranlar tarafından zaten bilinen bir gerçek. Şimdi tek kuşkulandıran olay, satın alma sonrası Microsoft'un izleyeceği stratejinin belirsizliği. Ayrıca bazı popüler uygulamaların WP8 marketindeki yorumları pek parlak değil, sürekli şikayetler var, uygulamaların diğer platformlardaki gibi kullanım sunmadığı veya daha dar kapsamlı olduğu söyleniyor . Örnek vermem gerekirse, foursquare'in bazı özelliklerinin olmayışı, twitter uygulamasının türkçe olmaması gibi şikayetleri uygulama marketinde görebilirsiniz. Bu iki örneği verdim çünkü bunlar fazlasıyla popüler uygulamalar ve bunlarda yaşanan sıkıntılara uzun zamandır bir çözüm üretilebilmiş değil. Piyasada büyük oyuncu olmak isteyen Microsoft'un en azından bu tarz uygulamaların üzerine düşüp eksikliklerini gidermesi gerekli diye düşünüyorum. Markette bu uygulamaların altındaki şikayetleri okudukça insan ister istemez WP8'in mevcut durumundan ve geleceğinden kuşku duymaya başlıyor tabi birde bu duruma eklenmiş olan Microsoft'un Nokia'yı satın alma konusu var. Bazı soruların ve sorunların en kısa zamanda çözüme kavuşmasını diliyorum, böyle güzel bir işletim sisteminin piyasadaki payının eriyip gitmesi pek hoş olmaz. Murat'ın dediğine aynen katılıyorum, MS şu WP8'deki gibi bir sistemi PC'lere çıkaramadı, telefonda iyi bir iş çıkarmışken bunu yönetemeyip çuvallaması üzücü olur.

  Düzenleme : İnceleme için teşekkürler 🙂

  • Özgür

   Bence marketteki uygulama yorumlarına fazla takılma. Tamam bazı uygulamalar da eksiklikler ve sorunlar var ama o kadar saçma sapan ve yanlış yorumlar görüyorumki bazen şaşırıyorum. İnanılmaz bir bilinçsiz tüketici profili şu anda wp8 telefonları kullanıyor. Yaş ortalamaları da düşük olduğu için yaptıkları yorumlarda pek hayırlı olmuyor.

   Ayrıca uygulama sorunları Microsoft'u değil ilgili uygulama geliştiriciyi ilgilendirir. MS adamların kulağından tutup düzeltin bakayım diyecek halleri yok. Ben twitter uygulaması neden türkçe değil diye twitter'e mail attım, tiwit attım ama lütfedip cevap bile vermediler.

   Şu anda özellikle uygulama geliştiricilerinde wp8'e karşı bir duruş söz konusu ve bu çok anlamsız. Bunda google'ın payı olduğun ciddi ciddi inanmaya başladım artık.

  • AFK1905 @afk1905

   Bende aynı şekilde düşünüyorum, uygulama geliştiricileri WP8 sistemine pek fazla eğilmiyor. Bunun zaten iki nedeni olabilir birisi sistemin pazar payı bir diğeri ise sizin dediğiniz Google'ın parmağı. Takip eden herkes biliyor zaten Google'ın başından beri WP8'e olan düşmanlığını.

   Uygulama sorunları hakkında dediğiniz doğru Microsoft zorla bir şey yaptıramaz ama en azından mevcut durumda Facebook ile masaya oturdular ve düzgün bir uygulama geliştiriyorlar keşke bunu diğer popüler uygulamalar içinde yapabilseler ama tabi bu karşılıklı olacak bir şey, tek taraflı olmuyor.

  • gordeza

   WP8, MS'dan beklenmeyecek kadar hakikaten stabil ve düzgün çalışan bir işletim sistemi. Bazılarının beğenmediği grafik arayüzü gerçekten çok başarılı, hatta IOS'dan bile daha iyi bence, Android tam bir çorba zaten o sayılmaz bile. MS aynı şekilde masaüstü PC'de de böyle başarılı ve stabil bir sistem yapsa keşke...

  • AFK1905 @afk1905

   En azından WP8 diğerlerinden daha farklı arayüze sahip 🙂 IOS ve Android'e bakınca yıllar öncesinin Symbian'ı aklıma geliyor. Simgelerden uygulama çalıştırma yerine canlı kutulardan çalıştırmak farklı bir deneyim benim için.

 • Seçkin

  İncelemeyi izledim inceleme için çok teşekkürler. Levent abi ve Murat abiye merakımdan dolayı bir kaç sorum olacak cevap verirlerse çok sevinirim.

  Windows Phone hızlı gelişen ve yeni yeni kendini gösteren bir işletim sistemi olduğu için ve gelen yenilikleri ve değişiklikleri direk yakından takip edebilmek için mi kişisel hayatınızda da Windows Phone kullanıyorsunuz ? Eğer cevap "Evet" ise böyle bir iş yapmıyor olsaydınız İOS ve Android alternatiflerinin yanında Windows Phone kullanmayı tercih eder miydiniz ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

 • Kesb-i @kesb-i

  G2 gibi uçuk kaçık bir telefon bile 1600 liraya çıkıyor. Bence bunun hiç şansı yok.

 • bmelikoglu @bmelikoglu

  Nokia'nın yenisini çıkana kadar Amiral Gemisi budur.

 • Arda Dumanlidaglar @ardadumanlidaglar

  Ben Nokia 520 kullanıcısıyım. Şimdi bu videoyu izledim de benim ki çöpmüş ya... 🙁

 • freeman

  http://r1309.hizliresim.com/1f/j/srsjg.jpg resimdeki işaretli alan bende mi bu şekilde yoksa herkeste aynı mı

 • tachyon @tachyon

  920'de video çekimleri için bulunan görüntü sabitleyici 925'te varmı? İnceleme de değinilmemiş, öyle zannediyorum yok, çünkü 920'nin ağır olmasının en büyük nedeni bu teknolojiydi. Bir de küçük gibi görünen ama gerçekten can sıkıcı problemler giderilmiş mi? Örneğin ses profillerinin olmaması gibi?

 • alperencsm

  İnceleme için teşekkürler.

  Levent abi; Wp8 hakkında bir sorum olacak. Androidde birçok uygulamayı yükle kaldır yapınca telefon bir kaç ayda şişiyor ve telefonu sıfırlamak zorunda kalıyoruz. Wp8 tarafında bu durum nasıl?

  925'in fiyatı çok ideal. Hemde tepe seviyesi bir telefonun böyle bir fiyattan gelmesi sevindirici. Ben donanıma değil yaşattığı deneyime bakarım.

  Şu kamera etrafındaki çıkıntı hakkında bir yorum yapayım. Bilenler bilir Nokia N70 vardı, keşke şu an elimde olsada fotoğrafını göstersem. N70'de ki kamera kapağında bulunan çıkıntının tepesi masalarda sürtüne sürtüne sıyrılıp gitmişti. 925'inde kamera çevresi çıkıntısı bu kaderi yaşar. Kullananlar masada fazla şişe çevirmesin 925 ile 🙂

  • LP

   Lumia 920'yi bir yıldır kullanıyorum. Bu süre içinde hiç resetlemedim. Toplamda 100 kadar uygulama kurup kaldırmışımdır herhalde. Performansta benim gözlediğim bir düşüş vs. yok.

 • Machine

  Bunu almaktansa bekleyip L1020'yi alırım daha iyi 🙂

 • Utku

  Su iki fotografi karsilastirmali olarak degerlendirirseniz ne dersiniz Murat bey?

  http://i.imgur.com/r1EXzYm.jpg

  http://i.imgur.com/RHjKbmf.jpg

 • Özgür

  Öncelikle bu müthiş incelemeniz için çok teşekkür ederim. Gerçekten faydalı olmuş. Birkaç nokta eksik kalmış. Onları söylemek isterim. GDR3 ve WP8.1 güncellemesi 920 dahil bütün wp8 telefonlara gönderilecek. MS yetkilileri bunu pek çok kere özellikle belirttiler. Şu anda 2016 yılına kadar güncelleme desteği mevcut cihazlar için ki bu müthiş bir rakam. Güncelleme konusunda kimsenin korkusu olmasın.

  MS kapalı bir işletim sistemi yaptığı için ve pek çok api'yi uygulama geliştiricilere açmadığı için video player uygulamaları yok. Fakat herkesin yana yakıla beklediği özellikleri GDR3 ve WP8.1 ile kullanıcılara sunacaklar. Bununla da kalmayıp pek çok api'yi uygulama geliştiricilere açacaklar. O zaman mağazaya player yağmuru başlayacak. Ve daha bir sürü uygulama.

  Ben 920'yi satıp iphone 4s aldım. Daha önce hiç ios kullanmadığım için meraktan açıkçası böyle bir şey yaptım. Daha 2 gün oldu ama şimdiden hafiften pişman oldum desem yeridir. Eğer MS eline yüzüne bulaştırmazsa WP8 geleceğin işletim sistemi olur.

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  Nokia'nın en önemli özelliği verdiği navigason uygulaması ve kamerası. Yanında verilen kulaklık da gerçekten kaliteli. Uygulama mağazası da gelişti..

  Ama Microsoft satın aldı ve Nokia ismini bitiriyor. Telefon alacak arkadaşlar da sürekli bana soruyor ve artık Nokia tavsiye edemiyorum. Yani alacağız da ne kadar süre destek gelecek. Ya da artık üzerinde Nokia yazanlara gelmeyecek de microsof'un kendi ürettiklerine mi destek verilecek.

  Açıkçası sırf bu yüzden Nokia tavsiye edemez oldum alacaklara. Sizce haklı mıyım yoksa çok mu büyütüyorum..

  • Ziyaretçi

   bence haklısınız windows bi zahmet aldığında basın açıklaması yapıp ürünlere desteğinin devam edeceğini söyleyebilirdi ama yok öyle bişey

  • İbrahim

   ms bi noktada desteği kesecektir ama şimdiden desteğini keserse bi taban wp8 kullanıcısı yaratamaz zaten çok çekişmeli olan bu pazarda elindeki az sayılabilecek kullanıcıyı da küstürürse pazarda yenilir böyle bir hata yapacaklarını sanmıyorum

  • Mr. Paramedik @mr-paramedik

   İbrahim kardeşim doğru diyorsunuz da karşımızdakiler mobil cihazları batırmasıyla ünlü bir firma.. Güvensizlik bundan kaynaklı ya zaten.

 • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

  Merak ettiğim bir telefon modeliydi, inceleme için çok teşekkürler.
  3.5 seneyi geçen bir süredir iPhone 3Gs kullanıcısıyım.
  3 ay kadar sonra yeni bir telefon almak istiyorum. Listemde olan modellerden biri de Lumia 925 ve tabiki Lumia 1020.

  LP'nin bahsettiği cep telefonu ve tablet üretici markaların, işletim sistemi güncellemesini, satış politikası şeklinde kullandığını yada kullanmak zorunda kaldığını en çok androidli cihazlarda görüyoruz. Apple bu konuda en kazançlı platform 4 senelik cihazını hala en son sürümde kullanabiliyorsunuz isterseniz. (Tabi artık nefesi yetmeyip performans düşüyor normal olarak). Windows cephesinde ne olacağı belirsiz ama artık kendi cihazlarını üretebildiklerine göre Apple'ın izinden gitmesi daha mantıklı olur. Böylece androidli cihazlara karşı Apple'ın sahip olduğu avantaja, WP'li cihazlarda eklenir.

  LP'nin keşke 2 GB RAM olsaymış şeklindeki serzenişini çok anlayamadım. Zira Android gibi RAM canavarı bir mobil işletim sistemi olmadığını görüyoruz WP8'in? Dolayısı ile hala 1GB RAM ile iOS'li cihazların sıkıntısız her türlü işi yapabildiğini düşünecek olursak, benzer şekilde WP8 içinde 1GB RAM uzun vadede yeterli olmayacak mı? Yoksa android kullanımından gelen bir alışkanlık mı fazla ram tepkisi 🙂

  Son olarak LP örnek olarak S4 mini donanımında olduğunu söyledi ancak kamera özelliği olarak minileri geçin orjinal abilerinden bile iyi bir donanıma sahip bu cihaz. Aklımıza bu karşılaştırmanın nedeninin fiyat politikasını belirlemek mi olduğu sorusu gelirse, o zamanda iPhone'nun her zaman için donanım olarak rakiplerinden düşük seviyesede olmasına rağmen rakiplerden daha yüksek fiyat seviyesinde satılabilmesi geliyor. Dolayısıyla firmaların fiyat politikalarında sadece donanım özelliklerinden yola çıkarak bir değerlendirme yada strateji belirledikleri düşünülemez.

 • Emre K @emre-k

  Öncelikle inceleme için teşekkürler.

  Meraklı arkadaşlar için bir Lumia 920 kullanıcısı olarak bilgi vermek istedim. Yazı uzun oldu genelde 920'den bahsettim hep ama ikisi kardeş telefonlar olduğu için 925 meraklılarına fikir vereceğini düşünüyorum.

  Aklım 925'te idi ama geçen ay Almanya'da 280€'ya sıfır bulunca aldım telefonu. 🙂 925 çıkınca bunun fiyatı düşmüş doğal olarak.

  Fotoğraf kısmına gelince, Amber ile birlikte 920'deki beyaz dengesi sorunu düzeliyor biraz. Keskinlik biraz daha artıyor. Aslında siz karşılaştırma yaparken keşke iki telefonda da Amber olsaydı daha iyi fikir verirdi. Tabi 925'teki kamera, bir lens daha olması ve 920'nin tecrübesiyle bir adım önde olacaktır kanımca.

  Ekranda saat olayı sürekli açık olursa 920'de çok şarj yiyor IPS'ten dolayı. Ben elimi telefonun üstüne götürünce çıkacak şekilde ayarladım o zaman sorun olmuyor, bir de telefonu cepten çıkarınca otomatik olarak saat gösteriliyor ki bence çok faydalı bir şey.

  Çift dokunma ile tuş kilidi açma, telefonu cepte taşıyorsanız sorunlu. Yürürken kilit açılabiliyor. Benim başıma geldi bu. Ancak masaüstü kullanımda da çok rahat bir şey.

  925'te gördüğüm tek kusur ram ve depolama alanı. WP8 düşük donanımda bile çok iyi bir deneyim sunuyor ancak sırf rakipleriyle mukayese için bile olsa 920'den donanım olarak biraz daha yüksek çıkmalıydı bence.

  Bazı arkadaşlar ses kalitesini sorumuş. 920'de hayatımdaki en net telefon görüşmelerini yapıyorum. Bir iPhone veya S4 kullanmadığım için onlarla mukayese edemem ama sorunsuz ve temiz bir ses var. Video kayıtlarında ise ses gürültüsünü giderme çok iyi çalışıyor. 925'te de böyledir büyük ihtimal.

  WP8'e gelince açıkçası ben Instagram ve Dropbox'un kasıtlı olarak çıkarılmadığına inanıyorum. Yoksa bu gibi büyük firmalar basar parayı bir ayda en kral uygulamayı yaptırırlar. Biraz komplo teorisi olacak ama bu işin arkasında başka pazarlıklar var, hatta Google bile olabilir. Mesela ilk baharda Microsoft çok güzel bir Youtube uygulaması üretti ama Google reklamları bahane ederek gıcıklık olsun diye kaldırttı bunu. Benzer durum haritalarda da var ancak Nokia haritalardan dolayı kimse Gmaps kullanmaya ihtiyaç duymuyor tabi. iOS'a Android'lerden daha güzel uygulamalar çıkaran Google, WP8'in önünü tıkamak veya gıcıklık için bu gibi yollara başvuruyor sürekli ama gün gelecek bu platform geliştikçe paşa paşa yapacaklar uygulamaları.

  Son olarak da WP8'i merak edenler için kullandığım bazı uygulamaların çalışmalarından bahsedeyim:

  Whatsapp: Bildirimler ve program sorunsuz.

  Viber: Bildirimler nadir de olsa geç gelebiliyor ancak program sorunsuz. Sesli görüşme de iyi.

  Facebook: Bunu Microsoft bizzat geliştiriyor, eskiden biraz sıkıntı vardı ancak son sürümüyle birlikte bildirimler ve program sorunsuz.

  Skype: Zaten MS'nin ürünü olduğu için sisteme tam entegre. Bildirimler, görüntülü/görüntüsüz konuşma sorunsuz.

  İşCep: Şifre üretme, ATM bulma kısmı güzel ama online bankacılık için arkaplanda Wap şubesi çalıştırıyor Android uygulamasının ilk sürümlerindeki gibi. Güncelleme gerek.

  Garanti Cep: Sorunsuz ve çok başarılı bir uygulama.

  Fotor: Fotoğrafları düzenlemek, efekt vermek için başarılı ve ücretsiz bir program.

  6tagram: Çok başarılı bir Instagram uygulaması. Kullanıcı yorumları ve puanı yüksek.

  Skydrive: Zaten bir MS ürünü olduğu için sorunsuz çalışıyor. İsterseniz resimleri ve videoları otomatik senkronize ediyor. Bana Dropbox'u hiç aratmadı bugüne kadar.

  Office: Tüm Excell, Word, Powerpoint dosyaları açılabiliyor, düzenlenebiliyor. Tabi telefondan düzenleme işi PC'deki gibi pratik değil ama acil durumlarda iş görür.

  • İbrahim

   google hakkında söyledikleriniz komplo teorisi değil bizzat google en başta dedi ben oturup wp8 için uygulama yapmam diye

 • Ziyaretçi

  murat abi sarı çekiyolar neden sarı yapıyolar bu çekim kamerasını bunların bilgi verirsen sevinirim sarı çektimide at çöpe gitsin dışarsını aynı renk göstermedimi kıymeti yok

 • Ziyaretçi

  murat abi 625 ide bekliyoruz tanıtımını

 • dandare @dandare

  İnceleme güzel fakat 1400TL civarında şansı çok az.

 • klicko

  Levent Abi waffen ss subayı gibi :))

 • Volkan Tuğcu @volkantugcu

  Arka kamera camı ne kadar dikkat etseniz de çiziliyor, korumak gerekiyor. bataryası 14 15 saat civarı gidiyor. eve geç dönen birisi, sosyal medyayı da sürekli 'bıtbıt'lıyorsa gece telefonsuz eve dönecektir. WP8 çok hoşuma gitmesine rağmen, 'Bu nasıl olmaz' dedirten eksikleri çıkabiliyor ki en büyük eksikliği telefonunuzu elinize almadığınız sürece hiç bir bildirimden haberiniz olmuyor. GDR3 ile Glance'a geleceği söyleniyor, bekliyoruz.

  Sadece negatif yorumlar yazmam cihazın kötü olduğu anlamına gelmesin, bunlar benim eksik olduğunu düşündüğüm yönleri.

  Bunlar dışında tasarımı, taleplerinize tepki süresi, güneş ışığı altında ekran okunabilirliği, fotoğraf çekim kalitesi daha önce kullandığım android cihazlarda deneyimlediğimden daha iyi derecede.

  Sözün özü WP8'i saymazsak kalitesi oldukça tatmin edici. diğer kusurları da yazılımsal olarak düzeltmesi için Microsoft'un Nokia için düşüncelerini, müşterilerinin de memnuniyetini gözeterek gerçekleştirmesi için dua etmek sanırım.

 • Murat

  Teknoseyirdeki incelemeri objektif olduğu için izlemeyi seviyordum ama Sony ile Japonya'ya nokia ile Amerika'ya gittikleri için artık isteseler de objektif davranamadıklarını düşünmeye başladım. Bence bir an önce firmaların verdiği uçak biletleri ile fuarlara falan gitmeyi bırakıp kendi istedikleri ürünleri incelemeye başlamalılar. Bir de teknoseyir seyircisinin hiç ilgisini çekmeyecek, kimsenin umurunda oladığı ürünleri sırf üretici gönderdi diye incelemek de viral reklamdan farklı bir pazarlama tekniği değil. Teknoseyir'in bir an önce pclabs ruhuna yani özüne dönmesi ve on numara ses kalitesi var türü kahve ağzı inceleme yöntemini bırakması gerekiyor. Ayrıca asıl merak edilen ürünleri göndermiyorlar diye firmalara veryansın ediyorlar ama zaten olay o ürünü inceleyebilmek. Ürünü alacak paramız yok, inceleyemiyoruz diyorsanız da o zaman bırakın ürün inceleme sitesi işini. Bu şekilde firma gönderirse inceleriz tarzı ve masraflarını karşılayarak yurtdışı fuarlara gittiğiniz zaman da o firmaların mağazadaki satış temsilcinizden ne farkınız kalıyor. Uygulama fakiri windows phone için yeterli uygulama var diyecek kadar gerçekten sapmanıza, ya da telefon isteyenler için yeterli türü komedi yorumlara sebep oluyorlar sonra. Akıllı telefon incelesinde sadece telefon özellikleri istiyorsanız yeterli demek bu telefon yetersiz yanında bir de laptop taşıyın demektir. Kimsenin kalbini kırmak için konuşmuyorum ama bu tarz incelemeleri ben teknoseyir ve pclabs okuyucusu olarak görmek istemiyorum.
  Bir seferinde ürün göndermemişler de sizden bir arkadaş aldığı için inceleyebildiğiniz ürünler olmuştu mesela. İşte benim istediğim o şekilde objektif olabileceğiniz incelemeler yapabilmeniz. İnsan doğasında kendisine faydası dokunana karşı, sizi fuarlara götüren ve ürün gönderen firmaları kastediyorum, istese de gerçekçi ve tarafsız olamama içgüdüsü var. Aynı şekilde htc'ydi sanırım ürün göndermemişti ve siz o ürünü incelerken de o firmaya olan kırgınlık ve sinirden dolayı da tarafsızca adaletli bir incelemeye yapmaya çalışsanız da bence yapamadınız. Olumsuz birşey söylediğinizde acaba firmaya kızgınlığından mı böyle söylüyor diye aklıma soru işaretleri gelmişti. Amacım dediğim gibi kimseyi üzmek ya da hakaret etmek kesinlikle değil. Ben sadece eski objektik ve en önemlisi söylemek istediğini rahatça söyleyebildiğiniz ve yazabildiğiniz o pclabs ruhunu geri istiyorum. Bu yeni ruh hoşuma gitmedi.

  • LP

   İzleyiciye karşı sert konuşmak istemiyorum ama mesajınız saçmalamaktan ibaret. "Ürünleri alacak paranız yoksa yapmayın bu işi" ha? 🙂

   Ne zaman Sony ile Japonya'ya, Nokia ile Amerika'ya gitmişiz? Biz hiç farkında değiliz o seyahatlerin? Ne zaman, hangi fuara gitmişiz Japonya ve Amerika'da, lütfen bize hatırlatın. İddia ediyorsanız, arkasında durmak zorundasınız.

   Firma davetiyle herhangi bir yurtdışı fuara katılmak bizi de mutlu eden bir durum değil. Ancak şu andaki çalışma modelinde farklı bir yol bulmak olanaklı gözükmüyor. Aynı eleştiriyi başka yayınlara da yapıyor musunuz?

  • Emre K @emre-k

   Her yerden giydireyim derken şaşırmışsınız bence.

   Parayı basıp alın dediğiniz şeylerin yıllık maliyetini üst üste koyun bakalım ne yapıyor. Bugün Türkiye'de hatta dünyada her şeyi satın alıp çalışan inceleme sitesi yok.

   LP'nin Sony ile gittiği fuar IFA'dır, o da Almanya'dadır. Ayrıca hem Sony için hem de diğer markalar için iki video yayınladılar. Sony'nin adamı olsalar neden ikinci videoyu yayınlasınlar?

   Atıyorsunuz bari biraz destekli atın, insaf!

  • Veysel @spectrum

   Ben de şöyle söyleyeyim:

   "Ürünü alacak paramız yok, inceleyemiyoruz diyorsanız da o zaman bırakın ürün inceleme sitesi işini." dediğiniz siteyi izlemeyi bırakın?

  • fatih

   bakınız sony xperia sp incelemesi bakalım bi kayırma var mı???? bence yok gayet yerin dibine girmiş durumda.....

  • Ziyaretçi

   Levent Abi vallahi Allah size sabır versin. Eskiden "Ağzı olan konuşuyor" gibi moda bir terim vardı günümüz teknolojisinde de "Klavyesi olan yazıyor" diyoruz. Gerçi yazsın hiç sorun değil sizi bilen zaten biliyor benim tek üzüldüğüm nokta sizin gibi bu işi içten yapanını görmedim böyle şeylere kızıpta (kızmamak elde değil) bir gün "yok arkadaş biz hakettiğimiz değeri görmüyoruz madem öyle bırakıyoruz" derseniz nereyi izleyeceğim ben yahu !?

  • kadir

   Aah ah, çok doğru diyorsun arkadaş. Bu tip sataşmaları görünce hep aklıma eski anet haber grubundan Volkan Ersoy geliyor kulakları çınlasın 🙂 O abime de böyle yüklenirlerdi küsüp gitmişti adam vakti zamanında. Halbuki alanında gayet uzman ve yardımsever bir kişiydi. Korkum teknoseyirin de bu noktaya gelmesi. Hakikaten klavyesi olan yazıyor, yapıcı eleştiri ve saygı hak getire. Ne demiş Yunus:

   ilim meclislerinde aradım, kıldım talep,
   ilim geride kaldı ille edep ille edep

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Volkan Ersoy ülkeyi bile terk etti sadece küsse iyi 🙂 Sonuca baktığımızda kendisi için en hayırlısı olanı yapmış. İyi ki küstürmüşler diyebiliriz. Bilişim camiası kaybetti kendisi bir şey kaybetmedi aksine çok şey kazandı buralardan giderek.

  • kadir

   Doğru, her şeyde bir hayır var. Aman abi siz de küsmeyin de 🙂 Yeni nesil maalesef kaliteli içeriğin kıymetini bilemiyor, tüketip atıyor. Konuya bir şeyler ilave edip zenginleştirmek yerine anca patavatsızca eleştiriyor. Keşke o eski PC World'lar, PC Magazine'ler olsa da tekrar dergi koleksiyonu yapmaya başlasak. Niso Levistas ustanın da kulaklarını çınlatayım bu arada 🙂 Hey gidi günler...

  • Murat Gamsız @gamsizm

   O da ülkeyi terk edenlerden 🙂 Öyle bir gidiyorlar ki geri de dönmüyorlar.

  • Ahmet Yücel

   TeknoSeyir'in girişine bir tabela mı tasarlasak? "Teknoloji'yi sohbet tadında anlatan program" diye. Burası Pclabs değil ki. TeknoSeyir. Pclabs özünü çok istiyorsan, site açık, ekle RSS'lerine oku yazılarımı. TeknoSeyir'in kuruluş amaçlarından birisi sohbet tadında olması yaw. Neymiş, "On numara kamera" denilmesi kahve ağzıymış. Oldu o zaman bırakalım on numara deyimini. En iyisi mi sen, diğer yayınlarda telefonun boyut kısmını kullanım klavuzundan bakıp, aynı şekilde direk söyleyen yayınlara bak. Bu adamlar deneyim aktarıyor, bizim kutusunu açıp görebiliceğimiz detayları değil.
   Sonra bize fanboy diyorlar. 😀 TeknoSeyir'e yakışır eleştiri gelmiyor ki +1'leyelim...

  • dede

   sen ne diyon la değişik

  • mustaa @mustaa

   yazınıza yer yer katılıyorum ancak gerek yazı üslubunuz gerekse değindiğiniz bazı noktalar sizin de art niyet taşıdığınızı düşündürtüyor bana. üstüne üstlük bazı şeyleri de tam manasıyla sallamışsınız. ayrıca yorumlarınız sığ.
   işin aslı bende isterim her hareketini kendi sermayesi ile yapan bir yayın görmeyi ancak bu yayınların takipçisi nicelik olarak az olduğu için bu mümkün değil ve büyük ihtimalle mümkün de olmayacak.

   "Ürün inceleme işini bırakın" bu ne ya? sizin dünya üzerinde kapladığınız alan ne ki birisine "senin yaptığın işi beğenmiyorum bu işi bırak" diyebiliyorsunuz? Koimiksiniz. Egonuzu bilgiyle güçlendirin ki komik olmayın.

  • AFK1905 @afk1905

   Yapıcı eleştiri yerine yıkıcı eleştiri seçilmiş 🙂

   Üretici firma tarafından fuarlara götürülmek veya üretici firmanın reklamını siteye almak, bunların incelemelere etkisini ben hiç görmedim ki konusu ilgimi çekmeyen incelemeleri bile izledim burada sırf bilgim olsun konu hakkında diye.

   Bu sitenin arkasındaki kişileri gerçek hayatta tanımıyoruz ama buradan gördüğümüz kadarıyla, bizleri bilerek yanlış bilgilendirecek insanlar değiller hatta bunu sırf onlar için değil bu sitenin takipçilerinin büyük çoğunluğu için bile söyleyebilirim. Tamamen kişisel gözlemimdir, TeknoSeyir tarafından fuarlara götürülmeden söylüyorum bunu.

  • Ziyaretçi

   Tango mesala şu anda en populer program ve yok. İzledigin video yu anainda paylasma yok whasut da yok.Bir android kulanıcısı olarak az geldi bna 925

 • maximi

  Ederi 1000 lira oda kamerası için.

 • Ziyaretçi

  Keşke sizleri düşündükleri kadar, biz görme engellileri de düşünseler. Microsoft ne zaman bizi düşündü ki? Benim elimdeki iphone 5 parasını haketmeyecek kadar pahalı. Bu telefonlardaki çoğu özellik yok. Örnek vermek gerekirse: ben kesinlikle amolede ekran istiyorum.

  Bu telefonda keşke ekran okuyucu olsa. Yemin derim elimdeki cihazı satar alırdım. İos iyi bir işletim sistemi. Ama, apple en kkötü sentezleyici üreten nuance firması ile anlaşmalı ve ios 7 ile birlikte hayatınızda duyabileceğiniz en kötü ses olan yelda sesi geliyor. Ben telefondan soğudum. Üstelik klavyede yazı yazarken çe,ö,ü,i için abes abes şeyler diyor sentezleyiciler.

  Ayrıca, bnvmptd gibi harfler birbirine benziyor sentezleyicinin seslendirişinde. Berbat bir sentezleyicisi var. Ekran okuyucusu da bir o kadar iyi. Keşke android gibi olsaydı. Kapalı olduğu kadar, diğer ses firmalarına izin veren bir firma olsaydı apple.

  Rezalet yelda sesiyle kullanacağız cihazı. Çok sinirim bozuluyor.

 • hakan

  iyi güzel hoşda bu fiyata saglam bir rakip piyasaya giriyor
  Lg G2 çok saglam bir telefon
  levent bey kadar nokia telefonlara sahip çıksaydı micrsofta satmazdı bu fiyata lg g2 al keyfine bak yok uygulam eksik yok akıık falan geciniz bunları

 • ufc

  bu wp8 un herşeyi iyi güzel hoş ama bir alex değil.
  wp8 denen şey gittikçe çöp kıvamına yaklaşıyor ne fiyat olarak telefonları cazip nede kullanıcıya sunabileceği farklı bir deneyime sahip. Sıkıcı sıkıcı mavi kutularla birde nokia nın kendi geliştirdiği kamerasıyla şunla bunla vakit geçirmek isteyenler buyursun alsın.

 • fatih

  sony ericsson u satın aldıığında bir önceki yıla ait telefonların hepsine android 4,0 yüklemişti (android kendi platformu olmamasına rağmen) böylece artık telefon sony ericsson olarak değil yalnızca sony olarak açılıyordu bence sırf bunun için bile microsoft güncelleme yapacaktır. en azından bir üst sürümü görür lumia lar

 • Murat

  Levent abi lumia 820 alacak olanlar biraz daha para ekleyerek 925 alsın dediniz ama benim haberim olmadığı ve acil telefona ihtiyacım olmasından 820 almak zorunda kaldım şimdide keşke lumia 925 alabilseydim diyorum. 820 ile 925 arasında çok belirgin farklar var o kesin ama çok önemli olan aralarından hangisi veya hangileri acaba birde 820 den sonra 925 geçmek saçma olur mu sonuçta 1 ay oldu lumia 820 alalı..

 • tachyon @tachyon

  28. Yorumda bazı sorularım vardı öyle zannediyorum LP veya Murat göremediler. Hala cevap bekliyorum...

 • steelfiist

  Bütün yorumları okumadım belki yazan arkadaşlar olmuştur ancak ben lumia 620 kullanıcısı olarak 2 tane güncelleme aldım telefona geldi ve yükledim. Ekrana saat geldi ki gece kırmızı oluyor korkunç gözüküyor. Bir diğer gelen ise data sense onu henüz açmadım çünkü fatura kesimim 22 si . bu güncelleme yaklaşık 2 haftadır bende kurulu durumda. Bildirmek istedim.

  Bir diğer bahsetmek istediğim arkadaşlarımda Sony xperia Z , s4, s3 , iphone 4s ve 5 kullanan çeşitli bir grubum var. Bende eski android kullanıcısı olarak söylemek istediğim halen 4 çekirdekli de olsa androidde biraz uyguluma kurulduğunda rehber yavaşlıyor anlamıyorum neden . bundan tüm çevrem şikayetçi en çok da ben. Yoğun telefon kullanmalarında rehberimden birini bulmak istediğimde yavaş açılan rehber beni delirtiyordu ancak dediğim gibi benim neredeyse diğer androidlerden 3 te 1 fiyatına aldığım lumia 620mim ile daha rehber mesaj soruu yaşamadım herşey yağ gibi akıyor ve gayet hızlı çalışıyor telefonum. Androidde bunu neden çözemiyorlar. Bu arada bahsedeyim telefonumun rehberinde hemen hemen tüm kişilerimde resim var ve sosyal hesapları birbirine bağlı. Ben rehber yüzünden WP8 platformuna geçtim ve gerçekten çok memnunum şuan tek sıkıntım fotoğraf onuda maddi durumum iyi olduğunda lumia 925 olarak düzeltebilirm. 620 de günü kurtarıyor yanlış anlaşılmasın.

  Sürçü lisan ettiysem affola ufacıkta olsa lumia ile ilgili bildiklerimi paylaşmak istedim iyi günler

 • Efe

  Murat abi maalesef 925 belirgin bir şekilde daha iyi fotoğraf çekiyor görüşüne katılamayacağım. Karşılaştırdığın fotoğraflarda dahi keskinlik açısından 920 daha üstün duruyor. http://allaboutwindowsphone.com/features/item/18194_Amber-powered_Nokia_Lumia_920_.php şu linkte de gayet belirgin 920'nin üstünlüğü.

  Donanım olarak 925'in daha üstün olduğu bir gerçek fakat yazılımsal olarak henüz sorunlar giderilmiş değil. Yabancı forumlarda ve Donanımhaber'de 820'nin dahi 925'ten daha keskin ve doygun fotoğraflar çektiği belirgin bir şekilde görülüyor.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Ben kendi çektiğim fotoğraf dışında bir fotoğrafa bakıp yorum yapmam. Kendi örneklerimde 925 daha iyi.

  • Efe

   İyi olması beklenen bir şey zaten fakat 920'nin ilk yaşadığı sorunlar 925'te de görülüyor şu anda. Amber güncellemesiyle de giderilememiş maalesef. Senin görüşlerine sonuna kadar katılmakla birlikte görüşlerine çok güvenen birisi olarak 820 ile bir karşılaştırma yapmanı istiyorum abi. Purewiev teknolojisi bazen fotoğrafları allak bullak edebiliyor.

  • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

   Murat bey sizin yayınladığınız fotoğraflarında bazılarında sanki 920'nin beyaz dengesi daha iyi gibi? IPS monitorlerden bakıyorum, neyse 1020 gelince güncel 920, 925 ve 1020 için detaylı bir fotoğraf ve video karşılaştırması yaparsanız çok hora geçecek 🙂

  • Murat Gamsız @gamsizm

   O biraz da sizin beğeninizle alakalı. Çünkü ben mekanların gerçek rengini de görüyorum o anda. 920 daha soluk geliyor bana o yüzden.

 • Ersin

  Huawei Ascend P6 İncelemesini yapacakmısınız ? Bu telefonu almayı düşünüyorum. Sizce güzel bir telefon mu özellik ve görünüş bakımından ?

 • Ziyaretçi

  Güzel telefon ama tek kusuru Wındows Phone olması. Android olsaydı bu kez bir kusuru daha olacaktı. Android telefon olsaydı bu kez dual core bir telefon için çok pahalı diyecektik 🙂

 • Yaya

  wp8 henüz olmamış bir os. early androidi anımsatıyor.
  user interface'i hosuma gitti ama wp9 u beklemek gerekiyor.
  bir dropbox instagram yok.

  • Efe

   Nesi olmamış? Instagram yok dropbox yok deyip WP8 olmamış diyorsun öyle mi? Android olmuş mu çok pardon?

  • Yaya

   ilk sürümlerinden beri iOS kullandim. Android 2.x ve 4.x kullandim.

   Nokia Lumia 820 ile Windows phone 8 deneyimim ;

   Kilit ekraninda iken ekranı yukarı kaydırmak istediğimde dokunmatiği algılamaması. ekranı kapatıp açmak zorunda kalmak.

   Telefonun menü geçişlerinde kilitlenmesi ve bataryayi cikarmak zorunda kalmak.

   SD kart takılı olduğu halde SD kart takılı değil uyarısı almak.

   Dokunmatiğin bir anda algılamaması ve telefonu kilitleyip tekrar acmak zorunda kalmak.

   Telefon kilitliyken deklanşöre basıp cameraya geçişin androide göre çok yavaş olması (xperia z yi baz alıyorum).

   Müzik uygulaması çok yavaş. 32 gb lik CLASS 10 sdcard icindeki müzik arşivinin görüntelenmesi çok uzun sürüyor. Bir şarkıyı çalmaya başladığınızda şarkı çalıyor ancak ismi gözükmüyor. telefon 10-20 saniyeliğine donuyor bu sürede kilit bile yapamıyorsunuz.

   Bunlar olmamış. Bunlar başıma gelen sorunlar ancak kronik sorunlar. Bu sorunları yaşayıp çözüm arayan insanlar tarafından sayfalar dolusu yazıyı forumlarda bulabilirsiniz.

   Instagram ve dropbox bile yok ayrıca.

   iOS cok stabil ama her yıl telefona 2.5k para vericek durumda degilseniz, 2. tercihiniz şimdilik android olsun. (LG G2 ince çerçevesiyle şık duruyor bakalım nexus 5 nasıl olacak)

   Nokia'ya devasa bir saygım var ancak microsoft'a yok maalesef.
   Major telefon sitelerinde Nokia'nın bir bölümünün microsoft tarafından alınmasından önce Nokia'nın androidi cihazları üstünde test ettiği haberleri yer aldı.
   Microsoft, Lumia ismini satın aldı ancak Nokia kendi yoluna bakmaya devam edecek.
   2014'de Nokia-Microsoft işbirliği sözleşmesinin biteceği ve Nokia'nın android cihazlar üreteceği söyleniyor. Tüketiciler tarafından gelen feedbackler çok olumlu. Nokia 2014'de Samsung'un başına çorap örebilir.

  • Efe

   Microsoft konusunda hemfikiriz. Yalnız WP8 her açıdan olmuş bir sistemdir bana göre. Söylediğiniz sorunların hiçbirisi ile 920'de karşılaşmadım. Android mesajlardan ana ekrana geçerken bile kasma problemi varken ne türk özellikler sunarsa sunsun asla tercih etmeyeceği bir sistemdir. WP8'in akıcılığı, sadeliği, hızlı büyümesi her açıdan beni cezbetti. Instagram'ın yerine istemciler mevcut ve her türlü özelliği sunuyorlar. Müzik uygulaması konusunda kesinlikle katılıyorum kullandığım en kötü müzik programına sahip Lumia serisi.

   Fakat takılmalar, algılamamalar konusunda asla bir problemle karşılaşmadım. iOS'tan sonra kullandığım en iyi işletim sistemi kesinlikle WP8'dir. Android bir kere tercih ettim onda da bin pişman oldum. Bu kadar yavaş, bu kadar kasılan bir sistem nasıl bu kadar popüler oluyor anlamış değilim. Sanırım kişiselleştirilebirliği ve açık kaynak kodlu olması ağır basıyor. Eskiden bir uygulamanın yüzlerce versiyonunu barındıran marketi ile WP'nin önüne geçebilirdi. Levent abinin de dediği gibi artık o da kalmadı maalesef. Nokia'nın akıllı telefon pazarına tekrar gireceği düşüncesinde değilim ben. Aksine WP'nin çok daha gelişeceği görüşündeyim. Fakat Nokia Lumia markasını ve birçok patentini Microsoft'a satmakla büyük bir hata yaptı. Üzerinde Microsoft yazan bir Lumia'yı asla kullanmam. O güveni vermez çünkü bana. Hardware konusunda Microsoft'a klavye ve mouse dışında asla güvenmem. Fakat iş işletim sistemine geldiğinde olaylar değişir. Hele ki WP'nin sunduğu farklılıklar ve stabilite olayları çok değiştirdi benim gözümde. Sanırım size istisnai bir cihaz gelmiş. Kullanan hiç kimseden bu tür eleştiriler duymadım.

   Android tek tercih olarak kalsa bile asla alıp kullanmam. Stabilite her şeyden önemli benim için. Ve Android bunu sağlayamıyor maalesef. Apple'ın gereksiz pahalılığı ve prestij şımarıklığı varken de pek kullanılası durmuyor.

  • Yaya

   Şu anda WP8 telefon satın almak bana tüketici olarak kullanılıyormuşum hissi veriyor.
   Nedeni şöyle kısaca anlatayım.

   Rakiplerinin çok gerisinde bir marketi var.
   Uygulama geliştiricilerin çoğu bu markete yönelmiyor çünkü telefonu kullanan yok. Adam uygulama yazıp android ve ios a koyunca 1000$ kazanıyorsa burdan WP marketten 100$ lık satış yapacak. Çünkü kullanıcı sayısı çok geride.
   Şimdi biz bu telefonu aldık. Markette aradığımızı bulamıyoruz ama kullanıyoruz yinede. Ne yaptık böylece WP kullanıcı sayısının artmasına yardımcı oluyoruz. Arttıkca uygulama geliştiricilerinin yavaş yavaş dikkatini çekti ve bu platforma güzel uygulamalar gelmeye başladı. Market genişleyince microsoft düğmeye bastı "beyler yükselişteyiz stabilite sorunlarını giderelim" dediler. Cok iyi fixler geldi. iOS ayarında bir stabilite ve market oldu sonunda. ama ceremesini biz cektik. dropbox bile yokken, müzik dinlemek işkenceyken, kitlenmeler yaşıyorken aldık kullandık. WP belli bi seviyeye geldikten sonra alacak olan adam bunları yaşamayacak.
   Paranızla işkence çekmeye gerek yok. Kobay olmaya gerek yok.
   Şahsım adına Nokia icin olurdum bundan sonra microsoft için asla.
   Şimdilik uzun durulması gerektiğini düşünüyorum.
   Takipte kalın ilerde adam olursa satın alırsınız.

 • Intel @intel

  Çektğiniz fotoğrafların ve videoların orjinallerini paylaşır mısınız?

 • Alican

  920'den başka telefona geçecek param yok ancak imkanım olsaydı şu noktalar beni vazgeçtirirdi:

  -Usb konumu
  -16 Gb hafızası
  -Pentile dizisi.

  Arkdaşlarımın Galaxy S3lerini gördüğümde keskinkliği sorun etmesem bile renk doğruluğu ve parlaklık kesinlikle çok feci durumda standartları çok yüksek olmayan biriyimdir ama beni soğutmaya yetti. Bence IPS'in tek sorunu siyah rengi verememesi. Şimdi düşündüm de hala crt ve plazma beni mutlu eden ekran türleri....

 • Musa

  Windows Phone'un bence geleceği yok.İçi boş bir balon.Kendi düşüncem sizin düşüncelerinize de saygı duyuyorum tabi.

 • Ziyaretçi

  aşırı ısınıyor ondanda bahsetseydiniz iyidi...

 • Murat

  Kamera kıyaslamalarında 925 in kamerası biraz fazla övülmüş gibime geldi. Fotoğraf ve videoları incelediğimde şunu gördüm,
  920 nin kamerası daha iyi kontrast sunuyor, beyaz ayarı biraz sıcağa (sarı) kaçıyor.
  925 in kamerası daha nötr beyaz ayarı vermekle birlikte, fotoğrafların ve videoların parlaklığı olması gerektiğinden yüksek. foto ve videoda noise filtresi uygulamıyor, özellikle gece çekimlerinde 925 in kamerası berbat. hem noise çok belli hemde siyah olması gereken yerler siyah değil.
  920 nin kamerası gece çekiminde ve noise düzeltmede 925 den bir kaç gömlek daha iyi.

  Bence nokia gene becerememiş. Şu iki kamerayı birleştirip 930 çıkarsa eminim güzel birşey olurdu. Ancak bu haliyle seçim yapmak gerekirse, 925 in hafif ve ince gövdesi + 925 in beyaz ayarı şaşmış kamerasını seçerdim.

 • Recai @recai

  Lumia serisi, windows phone herseyiyle iyi guzel ama su arayuzune alisamayan bir ben miyim?

 • Ziyaretçi

  murat abi işte benimde beğenmediğim şey okadar para verecem sarı çekecek ne anladım 2 sene oldu 603 var kullanıyom telefon almıyom başka hep sarı çekiyolar bakalım ilerki modellerde düzeltirlerse alırım

 • Ziyaretçi

  nokıa için aslında sarı çekmesi ayarlamak mesele değil neden yapmıyolar hepsine ayrı renk veriyolar anlamış değilim lumıa 720 de yaramaz sarı çekiyo

 • Ziyaretçi

  murat abi lumıa 625 tanıtımı yapacakmısınız

 • Ziyaretçi

  Nokia Microsoft ile görüşürken kasada bir Lumia Android telefon tutuyormuş. Microsoft ile anlaşamasa 2014 yılında bir Lumia Android telefon çıkarma planları hazırmış. Nokia ve Microsoft'un Windows Phone anlaşması 2014 başına kadar geçerliymiş. Yazık oldu Nokia'ya ..

 • Berkubi

  1 ay önce sizlerin incelemelerinize rastladım 1,2 inceleme videosu derken artık pc başında sürekli TeknoSeyir'i takip ediyorum.

  Daha önce böyle tarafsız, mantıklı,başarılı ve keyfli bir ekip görmedim.

  Şahsım adına şunu söylemeliyim ki; seyretmekten/takip edilmekten keyf alınan başarılı bir ekipsiniz.

  Türkiye'de sizin gibi bir ekip olduğu için çok şanslıyız.

 • Ziyaretçi

  L820 kullanıyordum nokıa nın satıldığı gün değiştirdim telefonda seskaydı yok saçmalık

 • kerim

  cep telefonla rinda suan onemli olan noktalardan biride kamerw performansi ve malesef siz bu konuda pekte objktif yorum yapmamış siniz.bariz bir sekilde 920 kamerasi daha iyi ve yukarda arkadasin verdigi linkte bunun kaniti.
  Ayrica market konusuda cabasi nokiya telefonlarina karsi bu sempatiniz insanlari yanls yonlendirmenze sebep olan luyor

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Fotoğraf konusuna genel cevap vereyim. Öncelikle başka linkleri göstermenizin bir anlamı yok. Bu sadece sizin iki telefonu bizim yaptığımız gibi kıyaslamadığınızı gösterir. Yoksa kendi kıyaslamanızı koyardınız.

  Elimde her iki telefon da bulunduğundan, kendi çektiğim fotoğrafları değerlendiriyorum. Başka birinin yaptığı testin sonucunda 920 iyi çıkarsa, benim sonucumdaki daha kötü 920 kareleri birden güzelleşmiyor.

  Aşağıda iki örnek veriyorum. Hala 920 daha iyi diyen olursa fotoğraf konusunda yorum yapmamasını tavsiye ederim. Her test, yapanı bağlar. Bizdeki telefonların ürettiği sonuçlar bu şekilde ve 925'in net üstünlüğü var. Başka bir yerde 920'nin daha iyi çıkması bu testin sonucunu değiştirmez. Her iki telefon da tıpkı diğerlerinde olduğu gibi, gece gürültülü sonuçlar üretiyor. Kötünün iyisini seçiyorsunuz. Daha büyük algılayıcısı olan telefonlar haricinde bunun gibi iki benzer telefonun karşılaştırılması özellikle ışıksız ortamda sadece zaman kaybı.

  Az ışıklı ortamda çekilen İlk örnekte, 925'in gürültü filtresinin daha keskin sonuçlar üretilecek şekilde ayarlandığı belli oluyor. 920 ise keskinliği kaybediyor ve gürültüleri yok ederken görüntüyü çok yumuşatıyor. Bu kadar büyük bakmadığınızda, 925'in yönteminin daha iyi tercih olduğunu görüyorsunuz çünkü detayları koruduğu için keskin çekilmiş izlenimi veriyor. Diğeri ise detay kaybından dolayı netlik konusunda yetersiz kalıyor.

  http://tinyurl.com/njm7odc

  İkinci fotoğrafta ise ISO 100 çekimi olduğundan, gürültü filtresi gece olduğu kadar şiddetli değil. Ama burada da ters bir durum var. 925'in filtresi olması gerektiği gibi daha az gürültü filtresi uygularken, 920 daha çok uygulamış ve piksellerin sayılmasına olanak vermiş. Halbuki gündüz çekiminde bu kadar şiddetli filtre uygulamasına gerek yoktu.

  http://tinyurl.com/nm6qp3f

  Gece video çekimi incelemede var. Orada da 925'in daha aydınlık çekmeye çalıştığını görüyoruz. Her iki video da oldukça gürültülü ve aynı derecede kötü. Kötülüğün niteliği çok önemli değil. Bir olaya tanıklık etmiyorsanız, çekmemek en doğrusu. Tüm küçük algılayıcılı telefonlar için geçerli.

 • Utku

  http://i.imgur.com/r1EXzYm.jpg

  http://i.imgur.com/RHjKbmf.jpg

  kendi fotograf karsilastirmam. Ustteki 820, alttaki 925.

  820 keskinlik ve kontrast acisindan daha basarili.

 • Emen

  Kamera geriye gitmiş bence...

 • Sami

  Wifi ac yok? bu nası yeni telefon

  • Murat

   Wifi AC cep telefonlarında çokta gerekli birşey değil. Zaten daha yaygınlaşmadı bile. Cep telefonundan gigabit hızında dosya transferi yapmanızı engelleyen bir faktör var: eMMC okuma/yazma hızları. O yüzden böyle ufak şeyleri kafanıza takmayın.

 • HakanAyhan

  arayüz daha iyi olabilir aslında. ben o kutucukların içinde boğulduğumu hissediyorum. bir kaç tane ana ekran olsa iyi idi

 • Şinasi Dantel

  Yaptığım yorum yayınlanmamış...

 • Ziyaretçi

  Bence wp8 gelecegi olan bir ekosistem ve cok da basarili olacak. Sadece zamana ihtiyaci var.

 • SerhatSoylemez

  Hayırlı olsun. Meraktan soruyorum. Bu videonun yüklendiği tarihte bırakın 920'yi benim kullandığım 620'ye dahi amber güncellemesi gelmişti. Anladığım kadarı ile (acaba ben mi yanlış anladım) siz 920 ile 925'in fotoğraf çekimlerini kıyaslarken elinizdeki 920'ye henüz yazılım güncelleştirmesi gelmemiş. Bu kıyaslama doğru sonuç verir mi? Bir de bu makinaların testi, inceleme videosunun çekilmesi ve montajlanıp yayına hazırlanması ne kadar sürüyor?

 • berk

  note 3 ne zaman incelineblir teşekkürler 🙂

 • haluk

  aşırı ısınıyo. görüntülü konuşma yok. pişmanım keşke galaxy4 veya iphone 5 alsaydım diyorum… elimde kaldı gibi birşey 🙁

 • Ali

  mükemmel bir inceleme, lg g2 alıcak iken kafamda soru işaretleri oluşturdu ? Genelde web de dolasırım mailleri sık sık takip ederim ; iş ortamından dolayıda şıklığa ve özelikle gösterişe önem vermek zorundayım (toplantılar yemekler telefon sürekli masada).Hal böyle iken sizlerin görüşlerini de öğrenmek isterim.

  • Cavid

   Bence her ikisi wik telefon ama siz ilk once windows phone mu androidmi deye bi dusunun. Windows phonesa 925 en iyisi,,,,android se lg optimus g2
   Ama iphone 5s her ikisindende wik....

 • Ziyaretçi

  bedavaya almam sarı çekiyo

 • Ziyaretçi

  murat bey başka renk gösterdimi bence o telefon yaramaz dışarda gözünüzle gördüğünüz yeri o telefon aynı çıkarmadımı o telefon sıfır

 • roar

  Herkese selam.ben 925 kullanıyorum..
  fena değil ama , şebeke üzerinden konuşma yok, bu
  affedilemez bir hata , eksiklik ve demodelik.bunun dışınd
  here ve camera birer artı.

  • Şinasi Dantel

   Maalesef arkadaşım bas bas bağırıyoruz ama pek umursayan yok maalesef, kamerası iyi mi kötü mü tasarımı uygulaması derken bunlardan hiç bahsedilmyor. Araştıran bulur deniliyor belki de. Ekran döndürme kilidi de sim karta numara kaydı da çağrı sırasında sürekli titreşim ed yok.

 • ali_iscan @ali_iscan

  incelemerleriniz gerçekten güzel teşekkür ederim yıllarca android kullanıcısı olarak devamlı kitlenme ve bir müddet sonra kasılma sorunlarını yaşadım gördüm bir macera yapıp 925 i önerirmisiniz cihazın görselliği vs si çok güzel hoşuma gidiyor fakat bir türlü karar veremedim s4 mini 925 arasında karar veremiyorum

  • Cavid

   Ben sony xperia sp kullaniyorum cihazdan fazlasiyla Memnunum ama 925 almayi dusunuyorum
   Lumia 925 ve s4 mini arasinda tabiki lumia 925 alinir....

  • ali

   teşekkür ederim nokia 925 görünüm olarak harika bir cihaz kaliteli w8 hiç kullanmadım biraz kurcaladım hoş geldi sanırım alıcam 925 öle duruyor inşallah pişman olmam

 • lumia

  Murat abi lumia 925 ve 920 arasinda kaldim
  Simdi 925 wik bir telefon ama kenarindaki alminyun cerciveyi
  hiç beğenmedim.kamera konusunda sizce 920 925 i aratırmı?
  Veya ses konususunda. Bide 925in aldığı tüm güncellemeleri 920 de alırmı???

  Ve sonuç olarak ne dersiniz bütceyi zorlayıb 925 mi alsam. Azerbaycand

  • lumia

   Nokianin symbian telefonlarından sonra bir daya hiç düşünmezdim nokia alacağım
   🙂 xperia sp kullanıyorum ama lumia istiyorum artık

 • murat

  alalı 1 ay oldu bence mukemmel.bundan önce 6 aydır s3 mini kullanıyordum. kıyaslarsak arada dağlar kadar fark var zaten bu farkı iki telefonuda eline alınca nalayabiliyorsun. malzemesi çok kaliteli.telefon gerçekten güzel kötü bir yanını görmedim mağazada androitten sonra bana biraz zayıf geldi.ayrıca androitte rotlama rom yükleme olayları falan var bu wp8 de yok ama ben androidden sonra wp8 i tek geçerim artık.kötülenecek telefon değil.

 • BARIŞ

  Sizce lumia 925 mi yoksa lg g2 mi almalıyım karar veremedim sizler ne düşünüyorsunuz ?

 • Ziyaretçi

  Mesaj geldiğinde ekranda görünmemesi için ne yapabilirim arkadaşlar

 • Emre Sarı

  murat abi bana bir tavsiyede bulunurmusunuz 2 telefonuda denedim ama 925 in o çıkıntılı duran kamerasından ve arka dış dizaynını beğenmediğim içinde ve de yine 920yle aynı ısındığı için geri gönderdim . bununla birlikte aklım 920 de kaldı ve 920yi almayı düşünüyorum hem 32 gb hemde tip olarak daha çok hoşuma gitti senin görüşün nelerdir

  • Murat Gamsız @gamsizm

   920 takoz gibi bir kasaya sahip bence 925 kesinlikle üstün model. 1020'yi de sevmezseniz marka değiştirin.

  • Emre sarı

   abi son olarak şunu sorıyım mesela bir donma oldu telde 920 nin altta vidaları varya ordan aççınca sadece kapak fonsiyonumu yoksa batarya fln görmek mümkünmü içinde 925 te de açılabiliirmi ben açılmaz diye 920 cazip geldi alttan söküp yapabilirim diye , ve abi amoled yada ips hakkında ne diyebilirsin ben 2 telide kullandım 925 te nete girdiğimde beyaz sarımsı gözükmekte ve ekran ışığı bi canlı bi cansız olmaktadır

   abi bir de levent abiyle senin kullandığın telefon nelerdir bir telefon incelemecisi olarak fikir alma istiyorum

  • Murat Gamsız @gamsizm

   920'yi açmadık açılmasını da önermem. WP telefon kullamak isteyene 925 en uygun çözüm. Wp lazım değilse zaten Lumia almak için bir neden yok. LG G2 ya da HTC One alıp geçin.

  • emre sarı

   murat abi bişey sorucam lumia 920 yi güncelleme yaptım fakat bilgide amber yazmıyor bununla birlikte radyo ve data sense geldi fakat o diğer uygulamalar yok glanc gibi çift tıklama gibi .acaba nsuyla mı yüklesem fikrini alabilirmiyim

 • Ömerhan

  Merhaba öncelikle incelemeleriniz çok güzel sürekli takip ediyorum.
  Bende bir lumia almak istiyorum ve bir kaç sene idare etmesini istiyorum oyunlarda vs.
  Wp8 stabilite konusunda sıkıntım yok fakat donanımsal olarak 820,920,925 ve 1020 birbirilerine çok yakın özellikler taşıyor.
  Benim için kamera fazla önemli değil. Lumia 820 'yi tercih etmememin nedeni 8gb dahili bellek olması. SD kart takılıyor fakat WP izin vermediği için oyunlar sadecce telefonda kalıyor.
  Sizce hangi telefonu almalıyım ? 920 mi 925 mi ? Sizler kullandığınızdan dolayı fikirlerinizi almak istedim.

 • e.aytekin @e-aytekin

  Uygulama,yok evet oyunda yok kaliteli oyunlar hepsi ücretli ve iostan bile pahalı. Levent abinin dediği gibi eskiden 3 sayfada uygulama bitiyordu ama şuan sayfalar dolusu uygulama ve oyun var buraya kadar doğru ama içinde kaç tane işe yarar var oraya bakın. Bide anlamadığım bir şey var bir uygulama satın alıyorum 2 hafta sonra mağazadan kaldırılıyor buna bir çözüm bulması lazım Microsoft ın ama e-mail attım cvp vermeye bile gerek duymadılar. Param boşuna gitti kaç kez

 • emre

  abi iyi günler sizlere bir sorum olucak bende lumia 920 var çok memnunum telefonumdan yalnız bir sorum olucak sizlere telefonun kendi içinde bulunan fotoğrafları pc me aktarmak istiorum yalnız bunu nasıl yapacağımı bilememekteyim size şöyle izah ediyim teli pcme bağladığımda içinde ve kendi resmi olan sample pictures dosyasında bir kaç fotosu bulunmakta yalnız benim istediğim foto arka planlar diye geçen telin dosyasın onu pc me taktığımda görememekteyim sorunum bu sizlerden yardımızınızı istiyorum lütfen bilgilerinizle aydınlatırmısınız beni ?

 • Ziyaretçi

  Bu ne yaa inceleme videosunun sesi ağır çekim geliyo

 • nevzat

  merhaba levent abe ben bi konuda kararsız kaldım yardım edersen çok sevinirim. bir tlf alıcam ama bi kaç model arasında kaldım. ipone5 , lumıa925, sony z. sizce bunların arasında hangisini seçmeliyim lumia ve
  sony z'de operatör üzerinden 3G ile konuşma olmuyormuş (görüntülü) öyle birşey varmı gerçekten. lumia'nın tasarımı ve kamera özelliklerini çok beğendim ama 3G sorunu beni teredüde düşürdü. şimdiden teşekür ederim.

 • Ziyaretçi

  murat abi telefonu çok beğendin galba öyle bakıyonki süper kaliteyi bakarsın tabi adamlar çok kaliteli yapmışlar

 • Can Esen

  abi ben samsung s4 mini ile lumia 925 arasında gidip geliyorum ama ben haziran ayında alıcam sebebi öğrenciyim stajer maaşım var staj görüyorum biriktire biriktire alıcamda oyun oynamayı seviyorum istediğim oyunlar geldi ama biraz daha beklentim var hazirana kadar dahada gelişirmi uylulamarı ve oyunları.benim için öncelik 925 ama yinede kafam karışık lütfen yardım edin

 • Ziyaretçi

  Levnt bey size saçma bir sorum olacak ama kusura bakmayın lumia 925 telefonum var ve biliyorsunuz ekran camı kavisli ekran koruyucu filmler kötü duruyor kenarları havada kalıyor sizce ekran koruyucu film taktırmam gerekli mi?

 • yusuf apa @yusuf-apa

  lumia 925,S4 mini, sony sp hanqisini tercih edersiniz..

 • Veysel taha

  Murat abi bişey sormak istiyorum.Bende Lumıa 925 var.Fotoğraf çektikten sonra telefon o fotoğrafı kaydederken bişeyler oluyor netlik gidiyor sararıyor bişeyler oluyor.Yok mu bunun bi çözümü herkes şikayetçi bu durumdan

 • Melih @melihtr

  Levent abi cihaz OTG kablosuyla flash bellek destekliyor mu? (Hiç olmazsa harici flash bellekle kapasiteyi arttırabilmek için). Microsoft forumlarında olumsuz bahsedilmiş ama birçok alışveriş sitesinde 925 için bu OTG kablosundan satıyorlar. Yeni güncelleme ile geldi mi diye düşünmeye başladım

 • Alp

  Aralık 2013 de aldım stabilite konusunda kötüye gitmeye başladı inanmayabilirsiniz ama android gibi kasılma yapıyor ve aşırı ısınma var ki elde tutulamayacak kadar ısınıyor (ekran parlaklığı artıp azaldı ekran takıldı kaldı) kamerasını etrafımdaki kişiler beğeniyor ancak fotoğrafla uğraşan birisi olarak bence kötü çekmeden önce ve çektikten sonra ekrandaki görüntü farklı bozulma yapıyor ekran konusunda hd video izlerken amoled olduğu için bozulma yapıyor 920 ile kıyaslandığında hatta eski htc hd7 cihazım aynı videoda daha iyi görüntü veriyordu telefonu gün boyu kullanan birisi olarak pili rezalet ( her gün sabah 8de başlayan kullanımım genelde saat 12de pil nedeniyle bitiyor şarja takmam gerekiyor) navigasyon konusunda haritalar iyi olabilir ama şu an rezalet konumu bulamıyor neden bilmiyorum açık arazide bile denedim ama değişiklik yok uygulamaların bildirimleri gelmiyor veya çok geç geliyor bana sorucak olursanız pişman oldum aldığıma arka plastik kapak üstten çıkmaya başladı uzatmadan demek istediğim tercih etmeyin bu cihazı profesyonel fotoğraf makinem var fotoğraf konusu sorun değil müzik benim için her cihazda aynı kalitede kulaklık farkı ve htc nin beats özelliği hariç bu nedenle cihaz değişmeyi düşünüyorum ve ios a o kadar para vermek gereksiz ki iphone un kronik düğme ve kasasının eğilme sorunu varken almam bu nedenle android tercihimdir ve fiyat performans google ın kendi ürünü olmasınında etkisiyle nexus5 ilk ve son tercihimdir benim gibi düşünmeyen olabilir herkesin fikrine saygı duyuyorum ama büyük mutluluk ve sevgiyle aldığım 925 beni hayal kırıklığına uğrattı

 • Alp

  cihaz arkadaş grubumun olduğu masaya konduğunda beklendiği kadar dikkat çekmedi açıkça belirtmek isterim tasarım olarak ve windowsun kendi görselide dahil nokia mı kaldı windows bitti istediği kadar gelişsin yenilensin şansı yok yorumları alıyorum (bunu iş dünyasında görsele önem verip almayı düşünenler için diyorum) görüntülü görüşme şebeke üstünden yok önemsiz olabilir ama bence önemli işitme engelli kullanıcılar için tercih edilmeme faktörü olabilir benden başka deneyen var mı bilmiyorum 4 farklı otomobilde ( Opel Insignia, Kia Ceed, WV Golf, Toyota Avensis) bu araçlarda diğer telefonlara göre aux da belirgin seviyede az ve kalitesiz ses veriyor kameranın renk ayarsızlığınıda söylemek isterim aklıma gelenler bu kadar tekrar bekirtmek isterim herkesin fikrine saygılıyım bu benin yorumum ve başıma gelenler katılmak katılmamak size kalmış

 • hasan coskun

  ben motorola moto g 16 gb, htc one mini ve samsung galaxy s4 mini arasında kaldım bütçemde 900 tl ..acaba bu telefonda bu serilerin arasına girer mi bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

 • Salih Kürşat Türker @salihkursat

  arkadaslar sony sp kullanıcısı idim ama cihazdan sogudum sattım. android bi cihaz istemıyorum artık sizce 925 alanıbılıcek bi cihazmı benım öncelıigim telefon kalıtelı bi malzemeden yapılmıs bi cihaz istıyorum ama 925 de bazı sıkıntılar oldugunu duydum .ısınma arada donma vs gercekten dogrumu bunlar sizce 925 almalımıyım?