Sektör

E3 2019: PC Gaming Show

Tansel ve Uğur, E3 2019'u son olarak PC Gaming Show ile değerlendiriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

E3 2019 Ubisoft SquareEnix Konferansları

Tansel ve Uğur E3 2019 değerlendirmelerine Ubisoft ve Square Enix ile devam ediyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 15
 • protego @protego

  Daha oyunlar çıkmadan "böyle yaparlarsa kötü olur şöyle yaparlarsa kötü olur, öyle olursa kötü olacak hiç umudum yok" diye diye hayat enerjimi alıp götürdünüz 🙁 Yanlış anlamayın ama sizin videolarınızı her izledikten sonra oyun sektörü batıyormuş algısına kapılıyorum. Biraz da "şöyle olursa harika olur böyle olursa ben alırım" diye araya sıkıştırsanız da bu kadar moral çöküklüğü olmasa 🙁

  Zaman zaman kişisel zevklerinizi yapımların önüne geçirdiğiniz hissine kapılıyorum. Fazla uzatmamak adına sadece bu videodan örnek vermek gerekirse, uplay+'ı eleştirmek? Bilemedim. Kişisel yorumlamanızla bir hizmetin/yapımın değerlendirilmesi arasındaki farkı izleyenlere YETERİNCE yansıtamadığınızı düşünüyorum. Aynı şekilde Watch Dogs 1 ve 2'nin pek iyi olmadığı konusunda katılıyorum. İkisini de oynadım ve beğenmediğimden bıraktım. Ama bunu yaparken 2'de 1'e göre iyileştirmeler yaptıklarını da belirtmeniz, ikisini aynı kefeye koymamanız gerekir. Watch Dogs Legion'da araç sürmenin önceki oyunlar gibi çok kötü olduğu ortada. Tabi 1 yılda geliştirseler iş değişir ama şu anlık kötü gözüküyor. Ancak Legion'ın önceki oyunlarla hiç bir şekilde, yakından uzaktan ilgisi olmayan çatışma mekaniklerine "kötü, yine öncekilerle aynı" demek? Bunu söylemek için önceki oyunları 5 dakikadan fazla oynamamış olmak gerekiyor. Şu linkteki videodaki combat gerçekten önceki oyunlarla aynı ve kötü mü sizce? Veya teyzenin combat farklılığı? Daha nasıl bir combat bekleniyor bilemedim. O kadar değerlendirme okudum şu combat'a kötü diyen kimse görmedim. Oyuna kötü diyen de pek görmedim tam tersine bu sefer "bu olmuş" yorumları ağırlıkta, bu yüzden konunun (özellikle Tansel'in) videonun farklı yerlerinde defalarca dönüp dolaşıp Legion'ın "kötülüğüne" getirilmesine anlam veremedim gerçekten. Yapımı sevmemek ayrı bir şey ama bu oyunları/yapımları gömmek için bir bahane olmamalı. https://youtu.be/3orYqGDSDUk?t=457

  • Executioner @executioner

   Ubisoft watchdog fanboyu falan mısınız? Eleştiriler gayet yerinde bence, Watchdogs 1 ve 2'yi oynamadım, pek bana hitap etmiyordu. 3.'de farklı birşeyler denemişler ama hala öyle çok hype yapılacak birşey göremedim. Hayır ne demelerini bekliyorsunuz, ubisoft gene yapacağını yapmış müthiş bir iş çıkarmış diye ayağa kalkıp alkışlamalarını falan mı? Canınız bu tarz şeyler izlemek istiyorsa youtube'da bir sürü şebelek var öyle, ufak bir araştırmayla rahat bulursunuz.

  • Melburg @melburg

   @executioner Ondan bahsetmiyor kendilerine göre eleştirdikleri yerler dışında oyunda ilerleme kaydeden ve değişen yerlerden bahsedilmesini söylüyor.

  • protego @protego

   @executioner Wd 1 ve 2'yi oynayıp beğenmediğimi söylemiştim. Bu cümleyi okumadınız galiba. Okuyup da hala bana fanboy diyebiliyorsanız size verecek bir cevabım yok.

   Oyuna çıkmadan ödül verilmesini söylemedim. Çıkmamış oyunu bu kadar kötülemek neden diye sordum. Aradaki fark gayet net. Ayrıca eleştiriler gayet yerinde diyorsunuz ancak önceki oyunları oynamamışsınız. Size hitap etmediği için. Oynamadığınız oyuna yapılan eleştirileri nasıl yerinde bulabiliyorsunuz? Şu videoda araç sürüşlerinin kötü olduğunu yukarıdaki yorumda söyledim. Ancak combat mekaniğine "önceki oyunlarla aynı ve kötü" demek? Combatın önceki oyunlarla hiç bir ilgisi yok. Alakası bile yok o derece. Buna aynı demek için önceki oyunları oynamamış olmak gerekiyor. Bu durumda eleştiri yapmak öncekilerle aynı demek doğru mu? Kaldıki videodaki dövüş mekanikleri de kötü değil tersine güzel.

   Bunlara rağmen tüm video boyunca konunun birkaç defa dönüp dolaşıp Legion'ın kötülüğüne getirilmesi anlamsız. Tansel'in belli ki önceden gelen önyargısı var ve ben bunu görmekten rahatsız oldum

   Lütfen sevdiğiniz kişilere gelen en ufak gelen eleştiride kraldan çok kralcılık yapmayın. Gidip izleyecek şebelek bulun demek çocukça. UY ve TŞ sürekli eleştiri yapmamdan (kusura bakmasınlar 🙂 ) her videolarını izlediğimi bilirler. Beğenmesem izlemem zaten. Ancak beğenmediğim kısımları da söylemeyecek değilim. Burada her seferinde oturup zamanımı harcayıp paragraf paragraf eleştiri yapıyorsam demek ki eleştirilerimin hedefindeki kişiler benim için değerlidir. Sizi bilmem ama ben önem vermediğim kişiler için zamanımı harcamam.

 • disaster @disaster

  Ubisoft sunum yapmayı çok iyi bilir. Bu nedenle gördüklerinizin ve söylenenlerin bir kısmını atıp beklentinizi ona göre ayarlarsanız memnun kalırsınız 🙂 WD serisi gelişiyor ancak L3gion çıkmadan net birşey söylenemez. Tahminim yine çok güzel bir fikir bulmuşlar ama yeterince iyi işleyemeyecekler.

  Muhtemelen günümüz çakma RPGlerinden bıkmış olduğumdan ( Karakter yetenekleri ve envanter gelişimi olunca RPG! hadi ya!! ) Square Enix sunumunu beğendim bana samimi geldi. FF8 mekanikleri en kötü FF oyunudur, açıklardan faydalanıp op olmak çok kolaydı yapmazsanız da ezilirdiniz, en etkili büyüleri kullanmayıp biriktirmek gibi saçmalıkları vardı.

E3 2019: EA Bethesda Devolver Konferansları

Tansel ve Uğur, E3 2019 değerlendirmelerine EA, Bethesda ve Devolver konferansları ile devam ediyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

E3 2019 Microsoft Konferansı: Yeni Konsol ve Yeni Oyunlar

Tansel ve Uğur, E3 2019'u değerlendirmeye Microsoft ile başlıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 19
 • homerusan @homerusan

  hayatımda hiç önsipariş vermedim ama kendimi zor tutuyorum taa bir sene sonra çıkacak #Cyberpunk2077 için şimdiden 250tl vermeye...

 • protego @protego

  @ugury @harrower gamepass for PC'ye erişemiyoruz ama ultimate alırsak erişebiliyoruz 🙂 Tek olarak alamıyoruz sadece çok saçma. Ayrıca eğer önceden gamepass veya live gold varsa onu da ultimate'e çeviriyor şu 1 dolarlık kampanyaya katılınırsa. pixopat'takiler 2 yıllık live gold aldılar mesela ardından bu 1 dolarlığı alınca komple ultiamte'e çevirdi. Hatta eğer live gold ve gamepass varsa, ikisinin kalan süresini toplayıp öyle ultimate'e çeviriyor

 • kutaykosem @kutaykosem

  Flight Simulator güzel sürpriz oldu benim için. Son oyuna hiç girmemiş olsam da, sahip olduğum ilk kutulu orjinal pc oyunu "flight simulator 95" idi. O sene karnem de iyi gelince "sidewinder 3d pro" joystick almışlardı bana, çok acayip bir deneyimdi 😀

 • Archbrook @archbrook

  Meraklısı için flight simülatör tek başına E3 ü kurtarmaya yeter. Ki çok iyi görünüyor. Ama oyunda esas olan oyunun ne olduğundan ziyade gerçek dünya ile olan uyumu. Bilenler bilir, topluluk havaalanı simülasyonu yapıp kuleyi simüle ediyorlar custom serverlar üzerinden. Bunlara uyum sağlaması lazım. Tabi ben en son bıraktığımda sene 2009 du. 10 senede neler değişmiştir. 😁

Mobile World Congress 2019 Genel Değerlendirme

Mobile World Congress 2019'un genel değerlendirmesine geldi sıra. Levent Pekcan, fuar ile ilgili izlenimlerini bizimle paylaşıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21

TeknoSeyir Çekim Hataları 2018-2019

TeknoSeyir'in her sene Mart ayında yayınladığı çekim hatalarının yeni bölümü ile karşınızdayız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 111

Mobile World Congress 2019: Huawei Teknolojileri

Huawei'nin davetlisi olarak katıldığımız Mobile World Congress 2019'da ilk bölümde Huawei'nin tanıttığı teknolojilere değiniyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 39

CES 2019 Genel Değerlendirme

Sıra geldi CES bölümlerimizin ikincisine. Bu bölümde Levent Pekcan, fuarın genelini ve 2019 yılı boyunca bizi bekleyen teknolojik gelişmeleri değerlendiriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 53
 • talhagenc @talhagenc

  Kocaman bir bilgi çöpü olmuş internette derlenerek yapılmış bir video bence çok daha iyi. CES için Amerika’ya gitmesek de internetten tüm firmaların içeriklerini bulup, takip etmek çok zor. Hangi birine bakacağını seçmek çok zor. Ben bu konuda sizin göstermeyi seçtiğiniz yerlerin yeterliliğine güvenerek zaman tasarrufu yapmayı yeğlerim. Yani derlenmiş video tarzına devam lütfen 🙂

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  @leventp levent abi yorumları beklediğin için yazıyorum. Benim senden isteyim, böyle stüdyo dışı etkinliklerde bir foto ve kısa bilgilendirme yazısı ile Teknoseyir üzerinden paylaşman. Sonrasında yorumlara cevap vermene bile gerek yok, senin ilk görüşteki yorumun nedir merakım bu şahsen. kolay gelsin.

 • Önder Ünal @onderunal

  Yorucu ve uzun bir yolculuk sonrası güzel bir değerlendirme olmuş. Teşekkürler @leventp

 • Cihan @chn_a

  Ben fuar alanından anlık hiçbir şey izlemedim. Sevmiyorum öyle yarım yamalak. En güzeli bence bu ellerinize sağlık..

CES 2019: Bölüm 1 - Intel

Las Vegas'ta CES fuarına katılan Levent Pekcan, fuar izlenimlerini paylaşıyor. İlk bölümde Intel'in teknolojilerini konuşuyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TeknoSeyir 1.Power Podcast Festivali Röportajı

TeknoSeyir'in de konuk olarak katıldığı 1.Power Podcast Festivalinde çekilen video ile karşınızdayız. TeknoSeyir'in yer aldığı bölümü kaçıranlar ve daha önce sadece podcast üzerinden dinleyenler için yeni yılın ilk videosu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9