Paylaş Paylaş

Guacamelee! 2 İncelemesi

Guacamelee 2, 2013 yılında çıkan ilk oyunun devamı. Kendi evreni, hikayesi ve mizahıyla oldukça başarılı bulduğumuz oyunu çıkar çıkmaz inceledik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Gamsız @gamsizm

  Aslında başka bir video olacaktı ama neşeli bir şeyler olsun dedim 🙂

 • Batuhan @achfighter

  Oyun güzelmiş ama zor oyunlara dayanamıyorum.

 • Uğur Yurtsever @ugury

  Latin Amerika'yı ne kadar sevdiğini biliyoruz.

 • Ceyhun @_amuderya

  @harrower @nuguryurtsever yalancılarrrr!!! 31 lira dediniz oyun 32 lira çıktı 😀 😀 😀

 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  @nuguryurtsever Yıl sonunda en iyi oyun listesi yapacak mısınız? (Kendi oynadığınız en iyiler)

 • Bora @boraa

  Oyun gündemi yetmezmiş gibi bir de ekstra videolar ile bu ikiliyi karşımıza çıkartıyorsunuz. Bana artık gına geldi.

  • Bora @boraa

   @huseyinekrem izlemiyorum zaten. Ama benim izlememem, bu hafta iki TS gününün boş geçtiği gerçeğini değiştirmiyor. Bu yüzden izleme demenin bir anlamı yok. Ekstra video olarak girilseydi o zaman haklıydın. Ben de bu yorumu yazmazdım zaten.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Herkesin seveceği adette video yapıp yayınlamamızı öneriyorsunuz şu an aslında. Yani aynı gün onlarca değişik video girilmesini.

  • Ekrem @huseyinekrem

   @boraa Sizin düşünceniz bunlar. Herşey AAA oyun değil. Heptelefon incelemesi gelecek değil. Arada böyle şeyler de olacak. Alışsanız iyi olur. Yada diğer, birbirinin klonu şeklinde içerik yayınlayan yayınlara yönelebilirsiniz. İsteğiniz şeyleri orada bulabilirsiniz belki. Sonuçta hepsi bedava. Para vermiyorsunuz ya?

  • Bora @boraa

   @gamsizm hayır, ben bu tür farklı içerikler girilecekse 2. video olarak girilmesini, yanında klasik bir TS videosu girilmesini bekliyorum. İsterse nas incelemesi olsun. Aksi takdirde bu yeni editörlerden izleyiciyi de soğutmuş oluyorsunuz.

  • Bora @boraa

   @huseyinekrem siz para verdiniz haklısınız 🙂 Bu yüzden sitenin sahibi gibi konuşabilir, eleştiri yapanlara kibarca kapıyı gösterebilirsiniz 🙂

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @boraa Klasik TS videosu diye bir şey yok ki? Günün videosu var. Burda yayınlanan her içerik TS videosu. İkinci video işini genelde alışılmışın dışında basit ya da kısa içeriklerde yapıyoruz. Ya da bir şekilde gündem iki video yayınlamayı gerektiriyor.

  • Bora @boraa

   @gamsizm hayır var. İçinde siz ve diğer alışıldık TS ekibinin olduğu videolar klasik TS videosudur. Siz her ne kadar kabul etmeseniz de durum bu.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @boraa O zaman Hamdi'yi de saymıyoruz çünkü sonradan geldi Uğurlar gibi.

  • Bora @boraa

   @gamsizm Hamdi gibi yılların editörü ile oyun gündemi çeken ikiliyi bir tutuyorsanız ben bir şey demiyorum. Ayrıca HK geldiğinde bu kadar eleştiri almamıştı. Kıyaslayacaksak Burak Akmenek ile kıyaslayabiliriz.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @boraa Uğur'un Hamdi ile THG'de yılların editörü olduğunu bilmemeniz sizin hatanız o zaman 🙂 Tansel yeni nesil. Ama TS kadar büyük kanalı var.

  • Bora @boraa

   @gamsizm Youtube'da milyonlarca abonesi kanallar da var ona bakarsanız.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @boraa Kanıtlanmış bir başarısı var. Rastgele iki kişi çıkarmışız gibi yazarsanız kendi bilgisizliğinizi ortaya koyarsınız.

  • Bora @boraa

   @gamsizm ben rastgele kişiler çıkardığınızı iddia etmiyorum. Ama HK ile bu ikiliyi bir tutmak olmaz.

  • Ekrem @huseyinekrem

   @boraa Evet para verdim. Çünkü bu iki adam sizin yersiz sözlerinizi değil, bu sektörde ayakta durmayı hak ediyor. Slime yeme çelınç yapmayan insanlar az bulunuyor, bilmem farkında mısınız?

   Bak adam seni adam yerine koyup kaç kere cevap veriyor. Başka büyük kanallarda bulamazsın bunları. Sözlerim kaba geldiyse özür dilerim, amacım o değildi. Ama şöyle bir gerçek var; artık sadece LP-MG olmayacak. Sizi bilmem ama pek çok insan oyunlar için özel bölüm istedi. Sırf onun için 2 tane editör tuttular. Daha ne istiyorsunuz?

   Uğur abinin zaten lafını etmeyeceğim, yılların yazarıymış adam.

   Tansel abiyi ise en başından beri takp eden birisi olarak şunları söyleyebilirim. Sen Youtube'da oyun kanalı diye bir kavramın varlığını bile bilmeden önce bu adam bu işle uğraşıyordu. Senin vasıfsız olarak gördüğün insanlar Türkiye'nin en iyi oyun yayıncıları. Bir kere clickbait yapmamış, bir kere millet gelsin diye uyduruk içerik yapmamış, çizgilerini bozmamış insanlar. Senin bu yaptığına hakaret deniyor, biliyorsun değil mi?

   Tamam, oyun yayını olayına sıcak bakmıyor olabilirsiniz, yada bu tarz insanları sevmiyor olabilirsiniz. Kimse size ne düşüneceğinizi söyleyemez ama biraz saygı da gerekiyor.

   Hamdi abi işin teknoloji bölümüne katıldı, sizin ilgilendiğiniz bir alana. Ancak teknoloji basınında büyümüş, nam salmış hiç bir firma yokki oyunlarla da ilgilenmesin. Sırf siz hoşlanmıyorsunuz diye geleceğe yatırım yapmayacak mı bu adamlar? Türkiye'nin en iyi insanıyla hemde? Bence oturup biraz daha düşünmeniz gerek.

   Ha birde TS günlerinden çalıyorlar gibi oluyor ama bir de şöyle düşünün. Bunun yerine ne içeriği gelecek? Birbirinin aynısı başka bir telefon, tablet, laptop? Ya da yine bir nas cihazı? Çok nadir güzel, farklı bir ürün geliyor. İncelemeye değecek önemli bir şeyler hani. Öyle olursa zaten oyun gündemi gibi sabit günü olan şeyler hariç araya girerler tabi.

   Ve evet, TS hep böyleydi. Sadece istediklerini yaptılar. Yıllarca tozlu raflar istedik, sadece oturun ve konuşun dedik. Ama göstermeden olmaz yanıtını aldık. Ve izlemeye devam ettik, izlemeye devam ettiniz. Hamdi abi geldiğinde de böyle tepkiler verildi, alıştık ve izlemeye devam ettik. Siz bunun için geldiniz TS'ye, alışınca gelmeye de devam edeceksiniz.

  • Bora @boraa

   @huseyinekrem beni adam yerine koyup cevap verdi öyle mi? 🙂 Aşağıdaki mesajda "Neyin tatavasını yapıyorsunuz " dedi diye bir üye ban yemiş. Plus üyelere hakaret serbest mi? @gamsizm

  • Ekrem @huseyinekrem

   @boraa Tamam, sadece buna takıldığınıza göre yukarıda dediğim her şeyi kabul ettiniz demektir.

   Adama geveze demiş, boş yapıyor demiş. Bunlar hakarettir. Salak, aptal demek gibidir. İlla ana bacı düz gidilmesi gerekmiyor birine kötü bir şey söylemiş olmak için.

  • Bora @boraa

   @huseyinekrem Üyenin ban sebebi önceki mesajları değil, "Tatava yapıyorsunuz" söylemiydi. Banlandığını görünce "Acaba aynı cümleyi kurduktan sonra destek mesajı yazsaydı banlanır mıydı?" diye sormuştum kendime. Bu sayede cevabı almış oldum. Yılların TS'si, gece yarısı modların kafasına göre üye uçurduğu, rütbeli üyelerin de alkış tuttuğu forum sitelerine döndü. Yazık, çok yazık.

   Sözlerinizi kabul ettiğim de yok ama siz kendinizce çıkarım yapmaya devam edebilirsiniz. Benim artık umurumda değil. Sonra çok değerli plus üyeler rahatsız oluyor. İyi niyetli değil diyor. 🙂 Bu arada sırf bilgi olsun diye söylüyorum. Ben eski bir plus üyeyim. Çok art niyetli olduğum için ilk günden üye olmuştum. 🙂

  • Erhan M. @erhanm

   @huseyinekrem noktasına virgülüne katılıyorum. Çok güzel yazmışsınız.

 • Tony Montana @tonymontana

  Neyin tatavasını yapıyorsunuz anlamıyorum. Bir sürü takipçi bu ikiliyi beğenemediğini, keyif almadığını, arkadaşların kendilerini dinletemediklerini söylüyor. Onca insan yanılıyor olamaz sanıyorum.

 • Oktay @okt

  Plus olmayanların her şeyden şikayet etmeleri de ayrı güzel. Gayet eğlenceli adamlar, bütün videolarını izliyorum.

 • tansusus @tansusus

  ben bayılıyorum ugur la tansel ın programlarına 3 saat surse gene ızlerım.

 • Sequoia @sequoia

  Isınamayan veya başka şekilde hallere gelen arkadaşlar izlemek zorunda değilsiniz. İnsanlara bu kadar yüklenmenize gerek yok.
  İzlemessiniz olur biter.

 • tansusus @tansusus

  eskiden 1 2 kez cıkmıstı @nuguryurtsever o gun demiştim Teknoseyir kalitesine uyuyor mutlaka olmalı diye hem bılgılı hem kulturlu ozamanlar olmadı neyseki plus la geldi.
  genc bır arkadas vardı gamende ısmı aklıma gelmedı sımdı mesela onu cok sevmemıstım duz oyuncuydu agızı laf yapan ama oyun kulturu bılgısı yeterlı degıldı ona cok ısınamamıstım ama lafta etmemıstım sevenı vardır sonucta onunda.Macit te iyi bir insandı fakat gene benim açımdan bu kalibrede değildi.

 • Yukare @yukare

  Güzel bir inceleme olmuş, bu ikili bir birileriyle çok iyi bir uyum içerisindeler.

 • ArcanoiD @arcanoid

  Selamlar,
  Şapkalar yakışmış. 🙂
  1. oyunu oynamadım, Fakat 2.yi bu hafta sonu deneyeceğim. Çok heveslendirdiniz 🙂 Zaten ülkemizin ekonomik durumundan artık böyle yapımlara yönelmemiz daha sağlıklı olacak 😀 derken kontrol ettim, PSN'de 89₺!!! bilgisayarımı kursam ne yapsam bilemedim 🙂

  Güzel içerik için çok teşekkürler.

 • Ekrem @huseyinekrem

  Bazı Tipitip sakız karakteri cosplayi yapan insanlar eleştirmiş, beğenmemiş. Ve bu çok normal. Çünkü küfredile küfredile, saçma salak bel altı espirilere maruz bırakıla bırakıla bu hale gelmişler. Tedavisi acılı olacak ve uzun sürecek. Aynen devam, seviyoruz sizi. <3

 • Ysn Sn @glamdring

  Dead cells incelemesini de merakla bekliyorum.

 • tbpmlk @tbpmlk

  😀 giriş efsane olmuş hala gülüyorum. iyi ki varsınız!

  içeriği beğenmemeyi anlarım. ancak konu hakkındaki memnuniyetsiziliği hiç üşenmeden defalarca yazan kişilerde iyi niyet görmek mümkün değil.

 • Emre K @emre-k

  Bir video'yu beğenirseniz izlersiniz, beğenmezseniz izlemezsiniz olur biter. Yok o editörün göz rengini beğenmedim, yok diğerinin yükselen burcu benimkisiyle örtüşmüyor gibi subjektif şeylerle mızıkçılık yapmanın alemi yok.

  Şahsen ben de TS video'larının üçte birini hiç izlemiyorum çünkü konu ilgi çekici gelmiyor. Bana ilgi çekici gelen bir şey de başkasına gelmeyebilir. Zaten 30 günün 30'unda da bir kişinin ilgisini çekecek video yayınlamak imkansız. Herkesin beğendiği beğenmediği içerikler olacaktır. Markette annesi istediği çikolatayı almayınca ağlayan çocuklar gibi olmanın da alemi yok. Dünya kimsenin etrafında dönmüyor.

 • Burcin Cerci @noonelivesforever

  adamlar seyredelim diye sapka bile takmislar. ellerinden geleni yapiyorlar sanirim. yollari acik olsun. levent pekcan oyun incelediginde ancak seyredebiliyorum sahsen.

 • hasan oztamer @hasan-oztamer

  Uğur yurtsever ve tanseli seviyorum ve anlatımlarini bayılıyorum

 • Doğan Çevikol @dowan_42

  Ben de oyun incelemelerinin büyük hayranı değilim. Oyun çok ilgimi çekerse ancak izlerim, bunun tek istisnası M.G. ve L.P.'nin birlikte yayın yaptığı oyun inceleme/tanıtım videoları oluyordu. O da oyuna yönelik bir ilgi değil de bu ikilinin sinerjisinin çekiciliğiydi. O devrin kapanmasına katkıları konusunda Uğur ve Tansel'e ben de kırgınım.

  Ayrıca genel anlamda plus devriyle birlikte L.P.'nin içeriklerde görülme oranının ciddi biçimde azalmasından da hoşnut sayılmam. Umuyorum geçici bir durumdur ve L.P. sadece gündem bölümlerinde kalmaz.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   LP'nin frekansında değişiklik yok aslında. Belli bir üretim kapasitesi var onu koruyor. Sohbet etmiyor eskisi gibi diyenler haklı. Ama yorumlar maalesef bu soruna yol açtı. Onu bu sene canlı yayınlarla aşmaya çalışacağız. Oyun incelemeye devam edeceğiz. Uğurlar da her oyunu oynamıyor.

  • Ekrem @huseyinekrem

   @gamsizm Abi yorumlar derken Youtube'dakileri takip etmiyorsunuzdur umarım. 12 yaşındaki çocuklara kızıp küsmenin bir anlamı yok 🙂

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @paheli Bu dediklerinizin, doğru olmalarına rağmen, pratikte bir anlamı yok maalesef. Çünkü insanların etkilenme durumlarını kontrol altına alamıyoruz. Bu dünya genelinde bir sorun. Üreten insanlar yorumlardan zehirleniyor şu anda. LP'deki yansıması bu işi komple bırakmak oldu. Ki bunu anlamanız çok zor ama bir insanın kendi kurduğu sitesini dahi kapatacak noktaya gelmesi ve bir daha açmaması kolay değil. O yüzden iletişimini minimuma indirdi. Başka türlü elimizde kalan kısmını da kaybedeceğiz. LP olayların olumlu tarafını görmesiyle tanınan biri değil sonuçta 🙂

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @huseyinekrem Yok oraya benden başka kimse bakmıyor zaten 🙂

  • Ekrem @huseyinekrem

   @gamsizm Abi yakında I <3 LP temalı tshirtler bastırıp öyle geleceğiz kapınıza 😀 Özledik LP'nin tatlı tatlı, alttan alttan giydirmesini 🙂

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @huseyinekrem İşte başkası o işi yapmayınca yalnız kalıp en sonunda 'mahallenin delisi' olmaktan bıkıyorsunuz. Siz değil, sektör göstermesi gereken tepkileri gösterseydi abuk subuk işlere, devam ederdi ama iş Nasrettin Hoca'nın fil hikayesine döndü.

   Üstüne içerik çalarak var olan siteler 'içerik ödülleri' ile ödüllendirilip gerçek emekçilerin küsmesine yol açtı. Birçok arkadaşımız bu yüzden yazmayı bıraktı. Herkes de video içerik üretemiyor. Çok iyi yazan adam kamera karşında tutulup kalıyor. Köşelerine çekildiler ya da başka işlerle uğraşıyorlar.

  • Erhan M. @erhanm

   @dowan_42 Benimle aynı düşünen birini görünce mutlu oldum 🙂

   Açık konuşayım: Buradaki editörlerin her biri ayrı ayrı çok değerlidir benim için. Ancak @gamsizm iletişim bölümünün tüm yükünü uzun zamandır sırtlanıyor ve hemen hemen her videodaki ortak editör. Denge unsuru gibi.

   Umarım yorulmaz ve yılmazsın. Sevgiler.

 • hasan oztamer @hasan-oztamer

  @gamsizm ben Uğur yurtsever ve tansel şahin ikilisini sevdim

 • Caner Yıldız @esgalya

  Into the Breach adlı oyunu da incelemenizi öneririm. FTL: Faster than Light'ın yapımcılarından ilk oyun tadında ve yine ilk oyun gibi zor ama farklı bir evrende/senaryoda geçen bir oyun.

 • Bloody @bloody

  Oyun güzel ilkini de beğenerek oynamıştım. Ama sürekli çalan müzik ilk oyundakine göre kötü geldi. Bir de şu an elimde az eski bir laptop var,onunla oynamak zorunda kaldım. Klavye ile gayet güzel oynanıyor. Pek öyle gamepad şart gibi bir durum yok. Gamepadle oynayamam diye kaçacak olan arkadaşlar varsa,alıp oynayabilirler.

  Ayrıca @nuguryurtsever ve Tansel Şahin iyi bir ikili. Özellikle Uğur'un dinazor olması daha da işime geliyor. Bir sürü eski oyundan örnek veriyor.

 • M3ric @mehdi-tensi

  Dead Cells'te cok guzel ama bundaki espriler ve zorluk seviyesi cok daha fazla. Dead Cells'te 4 iyilesme iksiri, buzlu ok, arbalet mutasyonlari, bir de tavana yapisan yesil mideyi acinca oyun inanilmaz kolay oluyor. bunda oyle degil. Surekli combo yapiyorsun. Muthis zamanlamalar gerekiyor. Dead Cells'te zamanlama konusu cok basit kalmis.

 • M3ric @mehdi-tensi

  @bard Tabii hitabettigi kitle tamamen ayni degil. Hatta daha bir iki gun once acip Dead Cells oynamistim. O kadar hamlamisim ki Bahamut'u bile 2. denemede gecebildim. Ama dedigim gibi kombo olayi orada cok daha kisitli geliyor bana. Ya da arbalet isine fazla alistim. Kilic dogusu yerine oyle tercih ettigim icin olabilir tabii.

 • Beacool @beacool

  Gayet objektif olarak birşey demek istiyorum. Bu güne kadar birçok oyun kanalı izledim. Buna Lp ve MG nin oyun incelemelerinide katabiliriz. Ama bu kadar genelden girip detay verebilen başka kanal bulamadım. Biraz açıklamak istiyorum. Bu güne kadar dh konsolüssü lp&mg incelemeleri ve sinan akkol u izlerdim ve hepsininden ne yazıkki tek tek uzaklaştım (lp&mg hariç yeri ayrı onların) nedeni ise oyunlarda acaip spoiler vermeleri hatta bırakın oyunları daldan dala geçerken bazı filmlere ve dizilere kadar verdikleri spoilerlar var. Hadi onları bilmeden istemeden yaptıklarına inanalım oynanan oyundan spoiler bile yedim. Benim gibi oyunların (film vb.) hikayesine dikkat eden ve kendi kendine çözmekten keyif alan biri için bu katliam gibi birşey. Savunmaları ise bu zaten çok eski oyun (film vb.) oluyor. Tamamda arkadaşım herkes sizin kadar boş vakte sahip değilki. Mesela halen 10 sene önce çıkmış izleyemediğim film ve diziler oynayamadığım oyunlar ve kitaplar var. Bu günlük konuşmalarda affedilebilir belki ama "yayıncı" sıfatını üstlenen kişilerde olmamalı...

  Bu konuda eski~yeni ikilimizi cidden taktir ediyorum ve gerek anlatımları gerek espri ve samimiyetin dozunu iyi ayarlamaları bakımından beğeniyorum. Diyebileceğim tek eleştiri şu cümleyi daha az kullanmaları "sözünü kestim". Bu bir kibarlık cümlesi değildir. Yaptığın fiili seslendirmektir. Doğrusu "pardon sözünü kestim ama" "izninle bir araya gireyim" vb vb olmalı 🙂

  Spoiler yapanlarda "yayıncı" lar arası liste yaparsam:
  1- Dh (Daha doğrusu Mesut Çevikli her video) (Yaptığı incelemeler değil ama konuşmalar arasında dozu yok. Her gündem yada videoda en az 1-2 spoileri var
  2- Konsol üssü (dillerinin kemiği yok resmen)
  3- Sinan Akkol (istemedende olsa kaçıyor genelde geçmiş hikayelerini anlatırken)
  4- Lp & Mg (arada istemsiz)

  Uğur Yurtsever & Tansel Şahin tarafımdan sevilmektesiniz, umarım çizginiz değişmez....
  (hoş bu listedeki her isim değerli)