Vurulmuş tertemiz alnindan tertemiz yatıyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Doğuş @dogus

  Dünden beri buna bakıyorum, aslında yasa halkı düşünüyor. Bunu avrupa birliği yapsa tebrik edilir. Ama biz avrupa insani değiliz hiçbir anlamda. Baktığımız zaman da ipini koparan gelmeye başladı, dozunu kaçırdılar. Her zaman da dedim şuan 1 milyona yakın paralara elektrikli motorsiklet çakması arabalar satılıyor ve bunların 1 gün sonra satıcısını bulamama şansınız var. Servis işi zaten çoğunda yok bile.

  Adamlar 10 tane araba getiriyor, 2 reklam, 2 youtuber ayarlıyor arabayı satıyor sonra bir bakmışsın yok. Bir marka Türkiye'ye gelecekse kusura bakmasın ama özellikle servis için çıkan kanuna uysun, benim ülkeme yatırıp yapmayıp ben satar kaçarım diyen çinli zaten gelmesin. Daha da ağır şartlar konulabilir hatta.

  En nihayetinde Türk halkı çok zeki değil, araştırma falanda yapmıyor, arabayı alırken ne düşündüğü de belli değil artık. O 1 milyona satılan motorsikletten bozma elektrikli arabaların hepsi çöp olacak. Çöp olunca devlet bizi korumadı diye ağlar ama arabayı almadan sorgulamaz bunların garantisi nedir, ne kadar gider, servis ağı nasıl, yedek parçası ne durumda bilmezler.

 • LOOP @loop

  avrupa ve çine eşit davranılsa zaten avrupa araç almak istemez kimse 🙂 nerde kapitalizm nerde fırsat eşitliği?

 • brcan @brcan

  Gelde şimdi bu ülkeye yabancı yatırımcı bekle.Bu işler çocuk oyuncağı değil, birçok çinli firma pazara giriş yaptı araç getirdi ve puf, bir gecede belkide pazardan çıkmak zorunda kalacak.Bunu gören yabancı yatırımcı bu riski alıp bu ülkeye bir daha adım atar mı?

 • ozeba @ozeba

  Aslında ülkenin çin çöplüğü olmasını engelleyecek bir yasa. Ab de yapsalar halkı düşünüyor diye düşünürüz. Ülkede yerleşik bir servis ağı kurmayan temsilci bulundurmayan firma gelmesin bir zahmet.

 • Omer @omerf97

  Gayet guzel yasa bence. Her boku niye togg a yoruyolar anlamadim. 8 yildir tesla kullaniyoruz tesla turkiyeye geldi bu yil ama hala servis hizmeti alamiyoruz (bizi birak parasini verip trden alanlar bile alamiyor) cunku dogru duzgun servisi yok ve bu koskoca tesla. Su an sirf bu arabanin boku yuzunden avrupada kosusturuyoruz servisti kaportaydi. Turkiyede araba satacaksan servis acacaksin hem kullaniciyi magdur etmeyeceksin hem de cirak usta yetistirip istihdam saglayacaksin. Yok oyle sattim arabayi doldurdum cebimi gidiyorum.

 • Melburg @melburg

  Bence maddelerfe pek sıkıntı yok

 • Doğuş @dogus

  İşte böyle gelmelerini sağlayacak mis gibi. Tesla'dan sonra skywell'de alınabilirler arasına girer böyle olursa.

  https://twitter.com/DoluBatarya/status/1730135447815242143

 • Hamdi @hamdi

  Buralarda aklı selim insanlara denk gelmek ne güzel. 😁😁

 • AB9 @sqn

  yetmez ama evet. elektrikli araç piyasası henüz yaygınlaşmamışken standartlar da net bir şekilde belirlenmeli ve üreticiler bunlara uyan araç getirmeli. en basitinden 400V pil teknolojisi, şarj soketleri standart olmalı. 2024'e giriyoruz, en azından kaza önleyici teknolojilerde ekstra vergi alınmasın ki vatandaşın ölmesin. servisi olmayan zaten gelmesin.