Paylaş Paylaş

Dark Evo P60 telefon incelemesi

Dark'ın büyük ekranlı telefon isteyenlere 6 inç çözümü Evo P60'ı inceliyoruz. Evo P60'ın ekici yanı büyük IPS ekranı ve kutu içeriği.

Örnek fotoğraflar için tıklayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Umut @umut

  Yarına kaldı artık izlemesi.

 • jj

  Murat abi selamlar, S4 Mini telefonum var ve sizin bir çok telefon incelemesinde bahsettiğiniz ekranın siyah kısımları kullanılmadığı zaman oraya giden ışık kapatılıyor diye.Ben bunu paintteki siyahla denediğimde tam siyahı elde edemedim duvar kağıdı yaptığımda, yine bir aydınlatma uyguluyor siyah için.Tam siyahı, yani ışıkla aydınlatma yapılmayan siyah tonunu nasıl bulabilirim?Teşekkürler..

 • tunahank @tunahank

  Levet Abi o tableti koyduğun şey ne öyle:) Pınar Yenge yine tutuşturmuş eline mutfaktan bir şeyler.

 • Soul741 @soul741

  Huawei Ascend Mate 2-3 hafta önce Vatan'da 800 TL'ye satılıyordu. Şimdi birden piyasadan çekilmiş telefon. Mate 2 çıkacak diye sanırım. Bu boyutta telefon alacaklar bence Mate 2'yi beklemeli.

 • E.C.ARAT

  Kutu içeriği(Kapaklı kılıf,üstünde gelen ve yedeği konulan ekran koruyucu),çift sim kart desteklemesi ve iki sim kartın farklı tiplerde olması güzel.
  Bu telefona bir yerde denk gelsem,aklıma ekranı değil bu iki özelliği gelir.

 • Ziyaretçi

  Reklam önleyici eklenti kullanmama rağmen reklamdan sonra video açılmıyor.Bu olay son bir iki videodan beri devam ediyor önceki videolarda problem yok.Bilin istedim.İnceleme için teşekürler.

 • Hasan Dilek @hasan-dilek

  abi oyun testi olarak flappy bird'ü test etsenize 😀 3 saat o oyunu oynadığımı düşünemiyorum 😀

 • sinasi dantel @sinasi-dantel

  Noktalama işaretlerini yerli yerinde kullanmanız,üslubunuzdaki akıcı sertlik,"ulan" kelimesini de kullanmanızla beraber tavan yapan nefretiniz hem yazınızda hem de sizde baki kalacak bence... Bu arada baki demişken yazınızda cehaletten eser yok... Sevindirici,güldürücü okudukça tebessüm ettim...

 • Yasin Tozkoparan

  Bu tarz telefonların ülkemizde piyasaya girmesi büyük firmaların fiyat politikalarını gözden geçirmesine vesile olur diye düşünüyorum. Donanımı zayıf diyebilirsiniz güncelleme gelmez diyebilirsiniz vs.... Yinede bu telefonlara bir şans verilmesinden yanayım. Ben kendi adıma telefonlara servet ödemekten bıktım artık . Lanet olsun içimdeki teknoloji sevdasına 🙂

 • damdan düşer gibi

  kusura bakmayın kötü telefon ve ederi 600 ü geçmemeli...

 • E.C.ARAT

  Dostum tamam bana da biraz soft geldi inceleme fakat bunu bu kadar sivri bir şekilde dile getirmek de anlamsız.Advertorial dersin görüşünü bildirirsin.Bana soft gelmesine rağmen rahatsız etmedi inceleme.Şirket,başkalarının ürün göndermediği ya da ürünü değil fotoğrafını gönderdiği ortamda(LP bunu bir incelemede söylemişti) 2 tane ürün göndermiş incelemeye.Ben buna yordum.LP ve MG teknoseyirde inceleme haricinde rehber,tozlu raf,yeni teknoloji tanıtımı,yurtdışı alışveriş,tarife karşılaştırması,fotoğrafçılık gibi pek çok konuda bilgilendirici bölüm yaptı,editörleri bu kadar kolay harcama.Kaldı ki teknoseyir çorba çeşmesi değil.

 • Ziyaretçi

  Muhammet evlat olsan sevilmezsin.

 • Mustafa DAĞDELEN @mystic

  Tasarıma bak samsungdan her noktasını çalmış dava açmıyormu samsung bunlara ucuz çin malı bi telefon, çinden ucuza getirip burda ucuz gibi gösterp satıyorlar çinde satılan max 150dolarlık telefon burda 800e ekonomik diye halk kandırılıyor

 • sinasi dantel @sinasi-dantel

  Arkadaşım iyi misiniz...? Adamlar mis gibi inceleme yapmış, açıktan açığa "git al" dememiş, "aman kaçırmayın" dememiş... İncelemede belki de en çok tekrar edilen şey"ihtiyaç" ve gidin canlı olarak inceleyin" şeklinde... Övgü mövgü yağdırıldığı da "ahlaksızık" yapıldığı da yok... En azından incelemede... Hoşt demişsiniz ben ortada bir köpek göremiyorum... Ayıptır, yazıktır bu anlaması ne zor bir zihniyettir...

 • Cem Arslan @cemarslan1982

  casper via v4 incelemesini bekliyoruz

 • commodore @commodore

  Bu telefonu alacak adam zaten bunları hesaba katmaz fiyata göre alır 1.000 tl lın altında 6 inç telefon alıyorsun ve çift sim daha ne olsun ! Adam bunu alırken hesaba katıyor 1.000 tl lın altında 1920x1080 ekranlı oyunlarda takılmayan telefon almayı beklemiyor bu telefon yapılırken özellikle 1.000 tl nın altında kaliteli olsun kamera performansıda bence yeterlı anı yakalarsın yeter....

 • Zafer @zafer

  E bildiginiz bu note 2 🙂

 • Koray Üstüner

  Çok güzel bir inceleme olmuş. Bu tür ürünlerin fiyat /performans oranı çok iyi oluyor genelde fakat benim en büyük endişem sağlık açısından yeterince laboratuar ortamında testler yapıldı mı? Bu konu genelde belirsiz oluyor. Bu nedenle ben uygun fiyatlı telefon almak zorunda kaldığımda daima marka değeri yüksek modellere yöneliyorum. Öyle umut ediyorum ki sahip oldukları test laboratuvarında SAR değerlerini de gözden geçiriyorlar.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Video advertorial değil. Sizin hala anlamadığınız şey firmalar inceleme yapılsın diye para vermez. Hatta bedava olmasına karşılık ürünleri göndermekdiklerini söyledik. GM maile bile dönüş yapmadı. Bir de üzerine para vereceklerini düşünüyorsunuz. Yakında üzerine para isterlerse şaşırmamak gerek. Şu an bildiğimiz tek örneği Nintendo. Nintendo ile oyun videosu çekerseniz YT reklam gelirinizden pay istiyor.

  Bir kere bile görmediğiniz ve kullanmadığınız ürünü eleştirmişsizniz. Biz inceledik ve izlenimlerimizi aktardık hatta bize inanmayanlar ürünü görsün dedik. Gerçekte çok kötü olan bir ürünü görün der miyiz? Kağıt üzerindeki özelliklerden inceleme yapabilme yeteneğiniz var ise o zaman bir site de siz açın. Bir kere görmediğiniz ürünleri eleştirin.

  1500-2000 liralık telefon incelediğinde çok pahalı, alabildiğimiz ürün inceleyin deniyor. 1000 TL altına indiğinizde durum bu. Harika kamerası ve son model işlemcisi olamaz. Olabileceğini ispat etmek isteyene ithalat kanalları açık. Çin'den bir tane değil, 1000 tane telefonu yasal yollardan TR'ye getirmeye çalışın bakalım kaça getirebiliyorsunuz. Gerçekten 500'lü rakamlara oluyorsa bu işe girmemek hata. Hem alım gücü düştüğünden hem de taklitlere bile talep olduğundan her firma üzerine etiketini basabileceği bir telefon arıyor. Casper VIA diyor, GM Discovery diyor öteki T40 diyor. Bu firmaların tek özellikleri kaliteyi çok batırmadan ucuz telefon satabilmek. O yüzden 800 TL'ye satılıyorsa 600'e satamadıkları içindir. 1000TL'ye yaklaşınca markalarla mücadeleye girmeye başlarlar ki o zaman şansları kalmaz. Yüksek kar marjı yerine, karlı satabilecekleri en düşük fiyata satıyorlar çünkü hedef sürümden kazanmak. GM Discovery birim başına bir iPhone kadar çok kar ettiremese de o kadar çok sattı ki karlı bir iş oldu. Bu işin kuralı, ne kadar çok satarsan üreticisi de sana o kadar düşük fiyat verir. Dolayısıyla bu ürünlerin çok satmaya ihtiyacı var. Kimse kalkıp fahiş fiyat koyamaz.

  Sonuç itibarı ile bu telefon bizim saydığımız marka telefonlardan gözle görülür şekilde ucuz mu değil mi? Bunun da altına inerseniz replika ürünlere giriyorsunuz. İşte o zaman görün siz çamur gibi ekranı.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Aynı tip cihazlar değil ama dedikten sonraki kısım geçerli değil. Bu en önemli fark zaten. Fonepad ile bunu yan yana koyarsanız aradaki farkın 1 inç olmadığını göreceksiniz. Fonepad çok çok daha hantal bir cihaz. Bir de yine fiyat konusunda hesaba katmadığınız bir şey var. Her firmanın eşit maliyette olduğunu düşünemeyiz. Asus'un Fonepad getirebildiği adet ile bu telefonların adedi kıyas kabul etmez. Öte yandan Asus kendi malını satarken isterse sırf piyasadan rakipleri silmek için zararına da satabilir. Büyük firmaların oyun alanı daha geniş. Hatta ucuz tablet furyasını bitiren şey de büyüklerin ucuz tablet işine girmesiydi. Ucuz tabletçiler öyle bir patladı ki anlatılan hikayelere inanamazsınız. Belki Asus'u HP'si zarar etti o işten ama sonuçta bu sözde rakiplerin bir canı vardı onu da aldılar.

   Uzun lafın kısası bir malın fiyatını, fabrika çıkış maliyeti belirlemez. Aynı malı uçağa koyarsınız hızlı gelir çok pahalı olur gemiye yüklersiniz ucuz olur ama yavaş gelir. O nedenle misal ekran kartı gibi ürünlerde TR'ye ilk gelen ürünler hep çok pahalı olmuştur. Az adette ve uçakla gelir. Hem ürün zamanında satışta olur hem de para derdi olmayana satarsınız. O arada asıl yüklemenin gelmesini beklersiniz.

   Ama bunların hiçbiri vatandaşı ilgilendirmez. Millet kaça satıldığına bakar. Dediğim gibi bizim fiyat karşılaştırmamızda baz aldığımız modeller ortada. Fonepad bu ürünün rakibi değil ve olamaz. Bunlarda bir abartma ya da yanlış yok ise, Evo P60 benzerlerinden hissedilir şekilde ucuz. Bu telefonun özelliği de bu zaten. Herkes Samsung, iPhone almasını bilir. Bugün Discovery'i, Dark'ı hatta son zamanların en çok istek alan 'markalarından' Piranha'yı millet bayıldığı için almıyor. Ucuz diye alıyor. 650 TL, 800TL bunlar az buz fiyat değil ama millet alıyor. Taksitle alıyor ama alıyor.

   İnceleme niye tatsız? Çünkü ekonomi için üretilen her ürün tatsızdır. Snapdragon 800 incelerken elde ettiğiniz performans sizin incelemenize de yansır. Fonepad 7 ekonomik bir üründür. O yüzden tatsızdır. Geçen incelediğimiz Wibtek Z87'ye dönün bakın o da tatsız. Anakarta neredeyse BIOS koymamışlar. Burada doğru hareket ürünleri böyle ürün mü olur kardeşim diye yerden yere vurmak mıdır? Beklentiniz bu mu? Bu ancak amatör bir gencin yapacağı bir iştir. Her ürün kitlesine göre değerlendirilir.

   Telefonun kitlesi LP ve MG olsaydı çok daha 'lezzetli' bir video olurdu. Biz son teknoloji incelediğimizde mutlu oluyoruz. Bu da videoya yansıyor. Ama Türkiye'de yaşıyoruz. İngilizce yayın yapsak bunların hiçbiri incelenmezdi. Beğenmediğiniz X5 bile birçok TS içeriğini katlayacak izlenme sayılarına ulaştı. Ultrabook incelemelerine millet neredeyse isyan noktasında. Az kaldı, 'alamıyoruz incelemeyin' diyecekler.

   Piranha için bile TS'den inceleme bekleniyorsa milletin halini siz düşünün.

   Teknik eleştiri yapacaksanız da onu her zaman yapabilirsiniz kimse zaten bu telefonların üstün performans sunduğunu iddia edemez. Fakat yeterli diye bir kavram da var. Bu telefonları G2 seviyesine çıkarttığınızda 600 TL fazla veriyorsunuz. Bu durumda alacak kişi yeterince iyi ise bu parayı cebinde tutmayı tercih ediyor. 9 ay boyunca takside girecek kolay değil.

   Kamera konusu da böyle. Siz bugün 2MP yeterli deyip telefona 2MP ana kamera koyarsanız, billur gibi çekse de, rakipleriniz satılır siz kalırsınız. Bu kitle MP istiyor. Onun kaliteyle alakasız olduğunu bilmiyor. Ticari olarak doğru yapılmış.

   Arkada kocaman kırmızı yazılar olması sizi rahatsız ediyor ama bakalım alıcı kitlesinde yarattığı etki nedir? Bunlar oturduğumuz yerden karar verilebilecek şeyler değil. Sonuçta bizim çok da tanımadığımız insanlar bunlar. Onların değer verdikleri bir şeye böyle iş mi olur derseniz başınıza bela alırsınız. Ama Sony böyle yazı yazsa yerden yere vurulur. Onun kitlesinin böyle bir şeyden hoşlanmayacağını söyleyecek kadar tecrübeliyiz.

   Ülkenin mali tablosu kötüye gittikçe alım gücü düştükçe, alım imkanları kısıtlandıkça aynı Ultrabook'ta olduğu gibi pahalı telefon incelemelerine de tepki gelecek. Daha iyisine değil kötüsüne hazır olun derim. Şu Piranha'nın kontakt bilgisini bulamamak gibi bir sıkıntım var şu an benim derdim bu.

  • skyforce @skyforce

   "Şu Piranha’nın kontakt bilgisini bulamamak gibi bir sıkıntım var şu an benim derdim bu."

   😀 😀 😀 😀

   Onu aldıkları ürünlerde sorun yaşayan müşterilerde bulmak istiyor ama nafie.

   http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2282342/piranha-musteri-hizmetlerine-ulasamiyorum/6b0eq

   http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2278623/piranhadan-satis-sonrasi-hizmet-alamiyorum/6b0eq

  • ahmet demir

   bu sitede gördüğüm şeyleri zaman eleştirdim ve genlde büyük tepkiler aldım. ayrıca eleştirenlere özellikle murat gamsızın nasıl agresif bir şekilde cevap verdiğini defalarca gördüm. ancak Muhammet Erkoç'un "Eh, Sony de Dark kadar uyduruk değildir nihayetinde. Fakat, ucuz bir telefona, üçüncü dünya ülkelerinden birinde çoğu kişinin heves etmeye hazır olduğu bir telefona, yersiz ve büyük ihtimalle karşılıklı övgüler yağdırmak, ahlaksızlıktır."yorumuna murat gamsızın hiç bir tepki vermemesi çok garibime gitti. turkcell telefonuna yapılan yorumlara ve murat gamsızın cevaplarına bakmanız yeterli.

  • Yusuf

   Ben daha çok böylesine büyük ,üstelik 960x540 piksel ekranlı akıllı telefonun ips ekran olmasına rağmen video da bile farklı açılardan bakıldığın da parlaklığını yitirmesini göre göre
   asla kötü değil dercesine yorum yapılması bana göre yanlış geldi.
   Yalnız yaranma lafı bence " Tekno Advertorial" den daha ağır kaçtı gibi.
   Ben paranın (reklamın olduğu yerde) tarafsızlığa inanmam
   yalnız teknoseyirin birilerine yaranması hele ki DARK saçma our diye düşünüyorum.

  • Hüseyin

   bu telefonda çoklu parmak algılama özelliği varmı?

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  İyi günler incelemesini beklediğim bir üründü ve tamda kafamdaki ürünlerle karşılaştırması yapılmış. keşke aynı fiyata 1024*768 gibi bir çözünürlük olsaydı tabi birde mali 400mp4 olsa alacağım telefon olurdu. Ben Ayrı tablet almak istemiyorum samsung glaxy mega 6.2'yi düşünüyordum ama fiyatı özelliklerine oranla çok yüksek geldi. kolay gelsin

 • mhmmd @mhmmd

  Kocaman kırmızı yazılara Levent abinin birşey dememesine şaşırdım.

 • SerhatSoylemez @serhatsoylemez

  Arkadaşım eleştiri yaparken keşke biraz insaflı davransaydın. Yazdıkların ağır olmuş. Bir de 12:45 deki kapağın ayrıklığı telefonun kusuru değil bence kapağı takan kişinin acele ile kapağı yerine düzgün oturtturmamasından kaynaklanıyor. Bu bariz bir çekim hatası. Geçen başka bir ürünü de benzer bir şekilde tozlu çekmişlerdi. Evet profesyonel bir çekimde bu tarz hataların yapılmaması gerekir çünkü karşıdaki insanı yanıltabilir. Ama bunu bu şekil bir eleştiri malzemesi olarak kullanmakda ne derece doğru bir hareket olur onu da düşünmek lazım.

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  Bu firma da ekranı tutturamadı gitti. Bir önceki telefonda gereksiz 1080p, bu 6 inç ekranda 960x540 🙂 bu kadar da olmaz ki. En azından bi 720p falan yapın da daha az sırıtsın.

  Konuyla alakasız ama şu aralar Huawei'in yeni telefonunu merakla bekliyorum. Bakalım 4000 mAh batarya ne sunacak bize 🙂

 • skyforce @skyforce

  Bu tip markaların en büyük eksiği. Samsungun kies’i veya nokia ‘nın nokia suite gibi pc yönetim yazılımlarının olmaması. Bu yazılımlar özellikle cep telefonunu yedeklemede çok işe yarıyor.

 • ruff'n thumble

  70bin TL lik PASAT ile 140bin TL lik Audi A5 i nasıl kıyaslayabiliyorsunuz hayret ?
  Fiyatına göre ne veriyor sorusu oldukça önemli
  Galaxy S3 mini : 659TL ( Dual Core Tek Sim 5MP Cücük Ekran ) ( Paralel ithalat )
  Galaxy S4 Mini : 959TL ( Dual Core Tek Sim 4.3 inch) ( Paralel ithalat )
  Dark Evo P60 : 799TL ( Quad Core 6 inch Çift Sim) ( Distribütör ithalat)
  LG G2 : 1499TL ( Octa Core 5.2 inch Tek Sim ) ( Paralel ithalat )

  Eleştiri yaparken tüm bildiklerimizi üst üste dizelim ozaman mantığımızın nasıl çalıştığı belli olur.
  G2 galaxy S4 e benziyor buna bu kadar vurgu yapan varmı arka tuş dışında aynı tipteler kimse G2 ye S4 kopyası demiyor ? ilginç..... G2 ye ve Nexus a kadar LG kaç yuvarlak hatlı telefon yapmış ? acaba..... GSM arena üzeinden bakmanızı tavsiye ederim.

  Editörlerin tecrübesinin burada yazan arkadaşlardan çok daha fazla olması muhtemel diye düşünüyorum kaç kişi Levent abi gibi C64 zamanından bu yana bu kadar ilgilidir tahminim cevap çok az olacaktır.

  Neyse ön yargılarımızı kırıp ürünü gördükten sonra değerlendirmeler yapmak daha mantıklı .

  İçerik üretene saygı , eleştirmek kolaydır iş yapmak zordur.

 • Bonbreka

  Güzel inceleme olmuş ama telefon pahalı, 1000 TL'ye yaklaştıkça daha iyi markalara bakarım ben. 800TL'ye "Dark" aldım demek garip gelir insana. Bir de bu ucuza oynayan markaların cihazlarında kısa ömürlü batarya sorunu yaygın galiba, forumlarda insanlar genelde pilden şikayetçi.

 • commodore @commodore

  Diğerleri gibi derken açıklayın

 • Fatih Erdöl @red_baron

  İyi çalışmalar Teknoseyir. Android 4.1.2 tabletim var ve videonun sesinde sorun var. Asus fonepad incelemesinde de aynı sorun vardı. Alt tarafta verdiğiniz ses linki ise çalışiyor. Düzeltmeniz temennisi ile iyi çalışmalar tekrar.

 • umut51

  İnsanları mutlu etmek çok zor Türkiye firmalarının ürünlerini incelerken daha yumuşak incelendiği doğru ama öyle olmalı zaten. Sonuçta teknoseyir satış kanalı değil bu kadar üstüne gidilmemeli elinize sağlık hocam güzel inceleme. Kırmızı yazılara sinir oldum gri ve ince yazılmalıydı. İnsanların alıştığı uygulamalar kullanılmalı trafikte ışıkları ülkeler arasında değişmiyorsa arabalar arasında fren pedalı değişmiyorsa alışkanlıklar değişmemeli. Ayrıca Samsung tasarımı çok tuttuğu için sağlam kopyalanmış keşke bu kadar olmasaydı.

 • ömer

  SAR değeri nedir telefonun ?

 • Ziyaretçi

  murat abi bu ucuz telefonların dışardan baktığın zaman adi gözükmesi ni sevmiyorum tamam içinin işlem kalitesi parlaklığı iyi olabilir ama bir samsung lumıa 925 gibi kaliteli tasarım yok onun için almak istemem arkadaşa gösterdim x5 i yaramaz tipi adi mazemeden yapmışlar dedi belli ediyo

 • Hakancez @hakancez

  İnceleme için teşekkürler. Bu tarz telefonlara hele taksitlerin kalktığı şu dönemlerde çok talep olacağını düşünüyorum. Hoş zaten memleketin genel ekonomik durumuna bakılırsa talebin bu fiyat segmentine olması doğal.

  Ancak...

  Yerel firmaların en büyük sorunu pazarlama faaliyetlerinde klasik enstrümanları kullanmak yerine, forumları, siteleri manipule gibi bir stratejileri var. Bir grup insan belki bir getirisi olduğu için belki tamamen inanmışlıkla telefonları bir yandan överken bir yandan da rakip ürünlere sataşıyor. Ne yazık ki bazı sitelerde bu olayların bir parçası haline gelmiş durumda şu an. Ortada konuşulan paralar belki telefon başına çok büyük olmasa da, büyük resim çok farklı.

  Teknoseyir den herhangi bir şüphem yok ama kullanıcı yorumları noktasında tablo hiç açıcı değil. Bu tarz telefonlar için önümüzdeki dönemlerde ortalık daha da karışır. İnşallah kullancı arası savaşlar buraya da sirayet etmez, ederse de izin verilemez...

  Selamlar
  HC

 • Fatih KARAOKUR

  Huawei Ascend Mate 2 4G yi bekleyin derim. 4050 mah bataryası var 6.1 inc

 • NEZİH KYK.

  Benim kullanmayı pek düşünmediğim bir telefon tarzı. Açıkçası bu ebatlarda bir telefon düşünsem, Galaxy Note serisinden şaşmam. Her şey bir yana. Ekran koruyucu filmi falan bir tarafa koyarsak kutusundan korumalı kapak çıkması ve hepsinden önemlisi OTG kablosu çıkması çok güzel bir şey. İlk defa görüyorum bunu. Demek ki istenirse oluyormuş. Bu OTG olayı aslında tüm kutularda kulaklık ve usb kablosu gibi standart aksesuar olarak mutlaka bulunmalı. Artık akıllı telefonlar cebimizde gezdirdiğimiz bilgisayarlar. Bu özellikler eskisi gibi sadece meraklıların değil çoğu kişi tarafından kullanılan özellikler. Ben telefonla beraber bu kablonun gelmesini çok beğendim. Zira pek çok markada orijinal kablolar gereksiz pahalı, ucuz olanlar da uyum sorunu çıkarabiliyor.
  Bunun dışında gerek marka gerekse model olarak bana çok uzak bir ürün maalesef.

 • cestlavie @cestlavie

  800 TL'yi düşününce şaşırdım. Ucuz falan değil arkadaşlar. Tamam ekran büyük olabilir ama performans çok kötü? 3dMark scoru kaçtı 2000-3000 falan mıydı? Nexus 4 kullanıyorum ben 939 TL şu an 7454 sonuç alıyorum. Yazık ya.

  • ruff'n thumble

   nexus 4 paralel ithalat mı distribütör malı mı ?
   Sanırım Nexus 4 = 4.7 inçti
   birde micro SD kart desteği yok diye biliyorum nexus serisinde çift sim zaten yok aynı ürün sayılmazlar karşılaştırmak için bence sınıfları farklı birde oyunların hepsi takılmadan çalışıyorsa benchmark önemli ama sürekli test yaparak kullanmayacağız heralde oyunu maksimum grafikte açıyorsa bitmiştir bence real life sentetikten önemli

   https://www.youtube.com/watch?v=Yi-Ph1-flLs

 • Cihan34 @cihan34

  Adblock devre dışı reklamdan sonra inceleme videosu görünmüyor.

  • Nezih KYK.

   Aynısı bende de oluyor. Acaba Flash ekletisinde mi sorun var dedim silip tekrar yükledim değişen bir şey olmadı. Explorer kaşesini tamamıyla temizleyip öyle girince inceleme videosu açılıyor yoksa olmuyor. Reklamdan sonrası açılmıyor.(internet explorer 10 kullanıyorum)

  • skyforce @skyforce

   Bu işin bence adblock ile doğrudan bir alakası yok. Bende aynı sorunu yaşıyorum şu anda. Hadi firefoxta adblock kurulu peki internet explorerda niye aynı sorunu veriyor. Birde bunu düşünmek lazım. Ben youtube üzerinden seyrettim sizde öyle yapın.

  • Mr. Paramedik @mr-paramedik

   Bende Adblock şimdiye kadar hiç kurulu olmadı, şu anda da kurulu değil. Ama reklamdan sonra bazı videoları ben de izleyemiyorum. Bu videoda sorun yok ama.

 • hanifi özgül

  Gidin kendi gözünüzle karar verin hemen ön yargılı olmayın....... LP ın bu sözü bu videoya getirilen yukarıdaki tüm kağıt üstü karşlılaştırma yapan arkadaşlara gereken cevabı veriyor... anlayana tabii... TS deki tüm tlf incelemelerinde incelemenin benchmark testi olmadığı, akıcılık olduğu her zaman belirtilmiştir. Kağıt üzerine bakarsan iphone işlemci hızı kaç, rami kaç ama kullanımı nasıl?? Ehh işte oturduğun yerden kağıt üstü inceleme olmuyor.

 • yusuf

  Cihaz birebir samsung kopyası.
  Dürüst konuşacağım, sizin incelemelerinizi daha doğrusu bir araya gelip yaptığınız teknoloji muhabbetlerini beğeniyorum.
  Yalnız bazen gereğinden fazla 5 para etmeyecek ürünleri övmeniz biraz güven sarsmıyor değil.
  Samsung dememeye,samsung adından bahsetmemeye and içmiş gibisiniz kırıcı olmamışımdır umarı belki bana öyle gelmiştir.
  Aynı şekilş WD HDD yi incelerken de yeterli eleştiri yapmıyor izlemini aldım.
  Yine de teşekkürler.

 • deneme

  selamlar elimde xperia z var bunu lg g2 veya htc one ile takas yapma imkanım var sizce hangisi ile yapmalıyım ? lg g2 ye yazılım olarak güvenemiyorum desteği keserler diye htc one dan aklım gidiyor sizce hangisi ?

  • Çağatay @backflip

   Destek bakımından HTC hiç başarılı bir marka değil, üstelik G2 için güncelleme tarihi bile verildi, özellikleri ve farklarını tek tek saymaya gerek yok, her iki telefonunda incelemesi mevcut, bence kesinlikle g2, elimde belirttiğiniz 2 modelde mevcut, tartışmasız g2 diyorum ben...

 • Pahalı

  Bu telefon çinde 140 dolara satılan bir cihaz. Yani Çinde bulabileceğiniz en ucuz ve kalitesiz telefonlardan. Amiral gemisi cep telefonlarında tuşların yerini ve basma sertliğini bile eleştirirken bu ucuz çin telefonundaki hiçbir olumsuz yanı söylememeniz ilginç geldi. Hani fiyatı az demişsiniz ama 140 dolarlık telefona koyabileceğiniz tüm vergilerden sonra bile kar inanılmaz fahiş. Firma belli ki en ucuz malı alıp normalin üstü fiyata satmak istemiş. Biraz objektif bir inceleme umuyorduk, böyle olmamış maalesef.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Farz edelim ürün gerçekten 140 Dolara satılıyor Çin'de. Bunu minimum 1000 adet olarak TR'ye getirmenin maliyetini de yazabilir misiniz? Unutmadan, iPhone'un maliyeti 250 Dolar.

  • Pahalı

   iphone 250 dolardan satılmıyor. Maliyet başka satış fiyatı başka. Lütfen gerçekçi olalım. O telefonun satışı 140 , maliyeti 40-50 dolar. Ayrıca "farzedelim" 140 dolardan satılıyor diye insanları yalancı çıkarmaya çalışmayın lütfen. Bir de not: 1000 tane telefon getirmek 500 tane telefon getirmekten telefon başına daha hesaplıdır.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   iPhone maliyeti 250 dolar ise neden fiyatı bu kadar yüksek? Kar haricinde ilave olan birçok unsur var sebebi bu. Benim söylediğim şey 140 Dolarlık telefonu buraya 1000 adet getirmeye kalksanız kaça mal edersiniz. Kalem kalem yazıp TR'ye geliş maliyeti budur diye önümüze hesap çıkarabilirseniz, biz de gerçekten pahalıya satıldığını görürüz. Hesaba katılmayan bir şey de Çin'den gelen bu telefonları başkalarının da getirebileceği. Evobt RS6 diye bir telefon var. X5'e çok benziyor belki de aynı üreticinin. Fiyatı Dark ile aynı. Siz rakip olsanız aynı telefonu getirip aynı fiyata mı satarsınız yoksa onun fiyatını mı kırarsınız? Başkası da getirse fiyat düşmüyor. Çünkü bu firmalar işlerini kanuna uygun yapıyorlar. Yasa ne diyorsa harfiyle yerine getiriyorlar. O zaman hepsi maliyet olarak geri dönüyor. TR'de her zaman işini düzgün yapan adam zarar eder. TV'lerde replika ürünler açık açık satılırken, iPhone görünümlü Android'ler, Java'lı Samsung replikaları nasıl oluyorsa satılıyorken aslında yasaya uygun iş yapmaya çalışan her firmanın aklından şüphe etmek gerekir. Öte yandan biz bunları konuşurken, milletin parası bunlara yettiği için gayet güzel satılmaya devam ediyorlar.

  • Pahalı

   Keşke ilk mesajımı tekrar tekrar okusaydınız. Ticari olarak yurtdışı ürün de getirmiş biri olarak diyebilir ki bu fiyat fahiş, hatta fahiş ötesi. Tüm vergileri ve masrafları koyun yine bu fiyatın yarısına kadar geliyor. Öyle 1000 tane ürün getirip tüm bu 1000 tanesinin masrafların 1 tanesinin fiyatına yansıtılmadığını da biliyorsunuz. Dark yurtduşından gelen ilk telefon değil. Nedir bu kadar savunduğunuz onu da anlamadım. Bu kadar kar böyle bir ürün için konmaz. iphone ve ipad satan adamın böyle bir karı yok. Ayrıca inatla neden apple 'ın üretim maliyeti ile mağazanın satış fiyatını bir tuttuğunuz anlamıyorum.

   Bu ürün için yapılmış bu video objektiflikten uzaktır, zaten diğer yorumlarda da rahatça görünüyor, sizin gibi aylarca çin malı (markası ) ürünlerin her yönden eleştiren, eve sokmam diyen birilerinini sözünü çabuk değiştirmesini de anlamadım. Bu ürün halis muhlis çin markası, üstelik diğer orta seviye çin mallarına göre oldukça kötü bir mal.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Benim savunduğum bir nokta yok. Hesapsız kitapsız fiyat eleştirisine karşıyım. Ürün getirdiyseniz ve bu bir telefonsa kimse yazdığınıza karışmıyor kalem kalem yazın millet işin aslını öğrensin diyorum. Muadil ürünleri gösterin daha ucuza satılan o da bir çözüm. Bir şekilde bize bu telefonların gerçek değerini gösterin ki faydalı olsun. Sonuçta sizi tanımıyoruz 'ben biliyorum' demenizin bir hükmü yok.

   Bizim eleştirdiğimiz ürünler ile burada incelediğimiz ürün arasında dağlar kadar fark var ki biz o ürünleri de yalan söyledikleri için eleştirmiştik. Kimsenin ürününe fiyat biçecek konumda değiliz. Ama 1000 liralık tabletin aynısını 100 liraya veriyoruz diyen kişi dolandırıcıdır. Bizim uyarımız bunaydı. Yoksa o tabletler de peynir ekmek gibi sattı. Alanın parası ona yetiyorsa ne denebilir.

  • Pahalı

   "Bizim eleştirdiğimiz ürünler ile burada incelediğimiz ürün arasında dağlar kadar fark var"...

   Neyse ben vazgeçtim. Zaten iyice yalancı duruma düşürmeye çalışmanızdan, garip örnekler vermeniz de ilginç bir durum almaya başladı. 3-4 tane aynı şekilde yorum almışsınız hala sizi buraya getiren izleyicilerinize yükleniyorsunuz.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   En doğrusu. Ortaya elle tutulur bir veri koyamamıştınız zaten.

  • Pahalı

   "En doğrusu. Ortaya elle tutulur bir veri koyamamıştınız zaten."

   Pardon ama iyice haddinizi aşmışsınız. Ortaya veri koyacak sizsiniz. Videoda inceleyip 800 TL uygun diye iddia eden sizsiniz. En doğrusuymuş. saygısızlığın lüzumu yok.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Hayır iddia sahibi sizsiniz. Biz markalı ürünlerle kıyasladık ve fiyatları ortaya koyduk. İncelemenin tamamı veri zaten. Siz bu telefonun çok daha düşük fiyatlara satılması gerektiğini iddia ediyorsunuz. Ben de bunu kanıtlamanızı bekliyorum. Böylece burayı takip eden insanları doğru adrese yönlendirebilirsiniz. Ama siz ısrarla bu işin matematiğini açıklamıyorsunuz. Buraya yazarken sadece bir sahte isimden ibaret olduğunuzu unutmayın. Sizin sözünüze güvenmemiz için bir sebep yok. Bunu ancak bilginizle ve somut verilerle sağlayabilirsiniz.

   Biz yanlış biliyorsak düzeltin ki insanlar yanlış yönlenmesin. Benimle tartışmanız bunu sağlamıyor.

  • Pahalı

   Tek tek cevap yazıyorum:

   "Hayır iddia sahibi sizsiniz."

   Hayır iddia sahibi sizsiniz. Ucuz diye ortaya videoda konuşan ben miyim?

   " Biz markalı ürünlerle kıyasladık ve fiyatları ortaya koyduk."

   Markalı mı bu ürün? Konu marka mı, konu diğerleriyle karşılaştırma mı?

   "İncelemenin tamamı veri zaten. "

   Neyin verisi? Konu nedir. hayır iyice konudan uzaklaşıyorsunuz. Neyin verisini verdiniz?

   "Siz bu telefonun çok daha düşük fiyatlara satılması gerektiğini iddia ediyorsunuz. "

   Evet , siz de daha önce bu fiyatın doğru olduğunu iddia etmişsiniz.

   "Ben de bunu kanıtlamanızı bekliyorum."
   Ben de sizden reklamını yaptığınız bu ürünün firmasından muhasebesinden alış ve satış konusunda belgelerini bekliyorum. Madem herkes ulaşabilir 🙂

   "Böylece burayı takip eden insanları doğru adrese yönlendirebilirsiniz."

   Amacım sizin gibi birilerini yönlendirmek değil, bilgi vermek. Demek ki pahalı ürüne yönlendirmek sizin amacınız.

   "Ama siz ısrarla bu işin matematiğini açıklamıyorsunuz."
   140 doalra satılan ürünün 800 TL ye satılmasının hangi matematiğini anlatayım. Siz açıklayın bu değerlere gelişini.

   " Buraya yazarken sadece bir sahte isimden ibaret olduğunuzu unutmayın. "

   Sizi de günlük hayatımdan tanımadığım için benim için sadece videoda bir görüntüden ibare değil misiniz?

   "Sizin sözünüze güvenmemiz için bir sebep yok. "

   Bizim de size güvenmemiz için bir sebep yok.

   "Bunu ancak bilginizle ve somut verilerle sağlayabilirsiniz.
   Biz yanlış biliyorsak düzeltin ki insanlar yanlış yönlenmesin. Benimle tartışmanız bunu sağlamıyor. "

   Sizin de "Doğrusu bu" deyip, söylediklerine de "farzedelim doğruysa " diye yalancılıkla itham etmeniz de bir şey sağlamıyor.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Bu telefon ucuz değil ki? Saydığımız modellerden ucuz. 800TL'ye bir ay geçinen insanlar var. Benim tek beklentim şu. Bu telefon 140 Dolar diyorsunuz. Bunun kaynağını verin biz de görelim. Yalancı demiyorum size. Bilgi paylaşmıyorsunuz diyorum. Diğer beklentim ise şu. X bir telefonun TR'de adam gibi satılma maliyeti nedir? Kendi fiyatından bağımsız olarak üzerine eklenen maliyeti soruyorum. 150TL'ye yakını malum vergi orası kesin kısmı. Nakliyesi ne kadar tutuyor? Gümrük çekim masrafı nedir? Anlaşmalı teknik servis ne kadar maliyet getirmekte? IMEI kaydı için ne kadar masraf çıkıyor? Satış kanallarının 'ayak bastı' parası ne kadar? Kar marjı ne kadar? Telefon satışından sorumlu kaç kişi istihdam edilmiş? Pazarlama faaliyeti için bütçe var mı? Bunların hepsi ya da bazıları her ürün için geçerli. Benim Çin fiyatının TR fiyatına göre uygunluğundan şüphem yok. Ancak marifet burada kurallarına uygun şekilde satarak yine uygun fiyatı korumak. Bunu yapabilmiş bir örnek de yeterli olur aslında. Onu almayın şunu alın daha ucuz demeniz yeterli. Çin'den alabiliyormuşuz gibi yazıyorsunuz.

  • Pahalı

   "Benim tek beklentim şu. Bu telefon 140 Dolar diyorsunuz. Bunun kaynağını verin biz de görelim. "

   Bu telefon HTM H9001 , HTM Galaxy S4 Mega , Stepfly SF-H9001, Feiteng H9001, Ledream, Nuetral, veya Sosoon X63 klonudur. 4.5" olanları Star W450 dir. Dark markasına getirten firma üstüne Dark yazdırıp öndeki fiziksel tuşu Samsung klonundan fark olsun diye kapasitif ile değiştirtmiş görünüyor. Orijinal yazılım da Samsung klonu olduğu için sorun çıkmasın diye değişikliğe gidilmiş.

   Fiyatları ise son kullanıcı 1 kişi için 140 dolar, 10-100 lü satışlar için 115-120 dolar , çoklu alımlar ( Dark veya Casper veya General Mobile gibi çok alıyorsanız) daha da ucuzdur.

   Güncel fiyatlara kendiniz de bakabilirsiniz:
   pandawill.com, alibaba.com, aliexpress.com 'a yukarıda verdiğim modelleri girin ve fiyatlar karşınızda. (Mesaja uzun linkleri koyunca bozulduğu için ekleyemiyorum buraya ama direkt bulabileceğinize eminim) . En kötü ihtimal benzer çiplerden mtk6582, mtk6589 SOI içeren , 5", 5.5" ve 6"telefonların da fiyatlarına bakınca piyasasını görebilirsiniz.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Dikkat ettiyseniz benim fiyatınıza itirazım yok. O yüzden farz edelim demiştim hatta. Çünkü 40, 140 ya da 240 kısmı çok önemli değil. Ben gidip alırsam ya da bir şekilde oradan ısmarlarsam bu fiyatlara alırım. Kendim gidersem adam benim adıma telefon bile yapabilir. Çin'de alternatif çok. Sorun telefonu ithal etmeye kalktığınızda başlıyor. Benim yukarıda yazdığım ek maliyetler, telefonun kendi fiyatından bağımsız. Bir tek vergisi etkileniyor. Getirdiğiniz adet de kargo maliyetine yansıyor. Minimum 120 TL vergi. Bu telefonlarınki biraz daha yüksektir diye tahmin ediyorum. Vatandaş da kendi getirdiğinde ödüyor bunu. Dolayısıyla o telefon hiçbir zaman ben bile getirsem 140 Dolar olmuyor. İthalatçıların ek yükümlülükleri, ek maliyetleri üstüne bindiriyor. Bunlara uymadan satış yapanlar millete salatalık gönderip üzerine hakaret ediyor haberleri gördük. Kimse de ceza almadı. O yüzden benim yanıt aradığım kısım, ek maliyetler. Bu işe girişmek isteyen bir kişi bir telefonu kar edecek şekilde ne kadara satabilir. Kişilerin bir şekilde kendilerinin getirip satması ile ithalatçı tarafından getirilen ürünlerin iki yıl garanti ile satılması durumunu kıyaslayamayız. Burada sırf Dark değil konu. Başka bir örneği daha vermiştim Evobt olarak. Onlar da bu fiyatlara satıyorlar. Şu işi düzgün yapan ve çok daha ucuza satan örnekler olsa zaten Dark ya da başkası hayatta kalamaz. Ama görmüyoruz. TR'de adam gibi telefon işi yapmak maliyetli.

  • Pahalı

   Murat bey,

   Benim en başından beri bahsettiğim bu telefonun 140 dolara satılması gerektiği değil. Zaten ilk mesajda herşeyin açık olduğu görülmektedir. Bu telefonu siz kendiniz alıp getirmek istediğinizde ve ticari oalrak çoklu satmak istediğinizde alacağınız fiyat size özel 110 dolar gibi olacaktır. Zaten 140 dolar son kullanıcının çinli marketten alacağı fiyattır. Bu fiyat Uzakdoğudaki benzer düşük ücretle yaşayan ülkelerde de aynıdır. Ben içinde vergi olmadığını değil direkt içine gereken masraflar eklenince bile karın gereğinden fazla konduğunu belirttim en başta.

   Şimdi sorun bu modelin piyasasının ve kalitesinin benzer ürünlerden düşük olması ve üstüne aşırı kar koyulması. Bu nedenle bu cihazın karşılaştırılması gereken ürün videoda bahsettiğiniz gibi note 3 değil, diğer bir çinli marka olmalı. Huawei ve Lenovo gibi markalar da çinli olmasına rağmen bu cihaza göre ürettikleri cihazlar daha orta sınıf kalmaktadır çünkü gerek malzeme kalitesi gerekse de testleri yapılmıştır. En basitinden üstündeki microswitchler bile daha kalitelidir, varsa sensör sayısı daha fazladır ...vesaire.

   Bu cihaz hakkında zaten verdiğim modellere de bakarsanız aslında bu modelin Türkiye'ye yabancı olmadığını görebilirsiniz. Evet bu model insanlara 400-500 TL ( düz kaçak getirilince bu fiyata satıyorlar) "Koreli S4", "Birinci sınıf Samsung replikası" , üstüne "marka basılmamış Samsung fazlası üretimi" diye satılan modeldir. Hatta bazı dolandırıcılar orijinal Samsung diye bu cihazı yollamıştır. Çünkü bu cihazın Çin deki halinde ön panelde kapasitif tuş yerine Samsungdan aşırma home tuşu ve ayrıca içinde TouchWiz kopyası bir arayüzle gelmektedir.

   Benim ilk mesajda da belirttiğim olumsuzluklar 1) bu denli kalitesiz ve replika sınıfı bir cihazın zaten fiyatı bu kadar düşük iken normal orta seviye bir ürünmüş gibi satılması
   2) Sizin Sony center videosunda videosunda bile GoPro kamera ismini geçirebilecek kadar objektif olmanıza rağmen, bir çok amiral gemisi cihazın çok basit hatasını (ki olması gerekeni yapıyorsunuz) söylemenize rağmen bu video için hiçbir hatasına yer vermemeniz. Bu cihazın olumsuz yanının olmaması mümkün değil, zaten üretim amacı belli. Sadece bu video için olan gözlemimi aktarmıştım.

   Saygılar.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Şöyle, taklit ürünlerin çok kötülerinde işletim sistemi Android bile olmuyor. Bunun dışında Çin'den üretici bulup kendi etiketinizle satmak ve buna devletin şart koştuğu ölçülerde destek vermek yasa dışı değil. Bizim 'çakmacılarla' mücadelemiz sırf para var diye vurgun amaçlı bu işe girenler ve yalan söyleyenler. Devletin şart koştuğu servis vs kurallarına uyulsun, herkes istediği malı getirip satmakta özgür. Önümüzdeki dönemde bu işin daha da artacağını tahmin edebiliriz hatta. Fiyat uygun mu değil mi buna da alacak kişi karar versin. Eğer pazar bu fiyatı pahalı bulursa ürün zaten satmayacaktır ya da yeni bir fiyata gerileyecektir, eğer öyle bir pay varsa.

   Ürünü getirip satan biz olmadığımız için fiyat konusunda eleştiri yaparken elimizde tüm masraf kalemleri yok. Ben burada bazı arkadaşların yaptığı gibi bu ürün 500 TL olmalıydı diyemiyorum. Çünkü nasıl 800 olduğunu bilemiyoruz. Aşırı kar demek için bile tüm aşamalara hakim olmak gerek. Günün birinde bu işi yapmış ve elini çekmiş birini bulup hepsini rakamları ile açıklamak isterim. Hakkı 500 demek de bir yorum ancak TR'de örneğin otomotivde hangi arabaya hakkı kadar para verebiliyoruz? Maalesef vergi ve kur altında her şeye ederinden fazla ödeyeceğiz. Bu ürünlerden ziyade Türk kullanıcısının çilesi.

   Öte yandan sizin olumsuzluk dediğiniz ve bizim üzerinde fazla durmadığımız konular aslında bu telefonun var olma sebebi. Bu özellikleri bana Samsung 1500 TL'ye satmaya çalışsa yerden yere vururuz. Sony Xperia E örneğinde olduğu gibi. Ancak her yerinden kısıp fiyatı düşük tutulmaya çalışılan bir üründe işlemciyi ya da GPU'yu ne kadar eleştirebilirsiniz? Hatta tersini düşünelim. Şu telefon S800 işlemci ve iyi bir GPU ile 1200 TL olsa şansı olur muydu? LG G2 ve Nexus 5'in yanında tercih edilir miydi? Tüm bu firmalar, GM, Dark ve diğerleri, fiyatları düşük tutabildikleri sürece varlar. GM'nin daha pahalı ürünleri geldiğinde ne olacak göreceğiz.

   Bunun gibi tüm ekonomik maksatlı ürünlerde de bu tablo değişmeyecek. Mutlaka kısılmış özellikler, özgün olamayan tasarım, idare eder kamera, güncelleme desteğinin olmaması, vergiyi arttıracak özelliklerden kaçınılması tam ucunda GPU ve bellek. Şanslıysanız adam gibi IPS ekran kullanılmış olur. GM'in en önemli artısı ekranıydı. Sonra bozdu dendi ama ben onu görmedim.

  • Ziyaretçi

   Bence hesap hatası yapıyorsunuz beyefendi. Çindeki maliyet ile burası bir olabilir mi? Şimdi düşünün bu ürünü getiren firmanın çalışanları var, giderleri var. Teknik servisi var. Vergisi vs var. Bu kadar gider hesabını da düşünmelisiniz. O nedenle sadece cihazın maliyeti bir şey ifade etmez, o nedenle 250 dolarlık iphone ki milyonlarca üretiliyor, 800-1000 dolar aralığında satılıyor. Şöyle düşünün çinden 100000 tane telefonu konteynere koyup getirsem ve işportada satsam alır mısınız? Sizin yaptığınız hesaba göre 300 liraya da satacağım. Ama garanti falan istemeyin, garant için teknik servis kurmam lazım. Servis için dükkan kiralamam gerekecek. Elemanlara para vermem gerekecek her ay. Çok daha uzatabilirim ama sanırım ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Asıl karı Samsung gibi firmalar yapıyor bence. Telefon çıkarıyor bir yıl bile geçmeden yarıya düşüyor fiyatı. Nasıl oluyor bu? Demek ki önce bizleri güzelce yoluyorlar. Benim aklıma bu geliyor.

  • Ziyaretçi

   Keşke iletiyi tam okusaydınız. Ortada maliyet hesabı yok. Çinde son kullanıcıya satışı olan maliyeti ise bundan çok daha az olan bir ürününü üstüne %90-%100 e yakın kar koyulması durumu var. Sorun burada başlamış ama iphone girmiş konuya, 250 dolar girmiş iyice karıştırmışsınız. iphone hiçbir zaman 250 dolara hiçbir yerde satılmadı ama bu videoda geçen telefon Hindistan, taiwan ve çinde 130 - 140 dolara satılmaktadır. Hatta kendiniz online satış sitesinden bufiyata sipariş verebilirsiniz. Satıcı zaten sizin tr de olduğunuzu görünce üstüne 50 dolarlık mp4 player yazıp yollayacaktır. Böyle alışveriş yapan yüzlerce kullanıcıya erişebilirsiniz. Ha bu bir ticaret değildir ,zaten ben de bu yöntemden değil normal bu işin ticareti yapılınca konacak en ücretlerin bu fiyatı karşılamadığını eleştiriyorum.

  • mustaa @mustaa

   ürünün bize satış fiyatı 240 dolara geliyor.son kullanıcı vergilerini (ötv,kdv) çıkarınca sonuç bu. diğer giderleri ve şirketin kendi vergilerini falan hesaplayıp şirketin karını bulabilirsiniz.
   iyi hesaplar 🙂

  • Yusuf

   Cihaz birebir samsung kopyası.
   Dürüst konuşacağım, sizin incelemelerinizi daha doğrusu bir araya gelip yaptığınız teknoloji muhabbetlerini beğeniyorum.
   Yalnız bazen gereğinden fazla 5 para etmeyecek ürünleri övmeniz biraz güven sarsmıyor değil.
   Samsung dememeye,samsung adından bahsetmemeye and içmiş gibisiniz kırıcı olmamışımdır umarı belki bana öyle gelmiştir.
   Aynı şekilş WD HDD yi incelerken de yeterli eleştiri yapmıyor izlemini aldım.
   Yine de teşekkürler.

   -Arkadaşa katılıyorum.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Ürünün Samsung'a benzediği söylenmiş mi videoda? Söylenmiş. Hem de en başında. Sürekli tekrar etmenin incelemeye bir faydası olacak mıydı? WD konusunda esirgenen eleştiriler neydi? Saklanan ve söylenmeyen ne gördünüz?

  • Mr. Paramedik @mr-paramedik

   Doğru cihazın samsung'a benzediği videonun en başında söylenmişti zaten?

  • Yusuf

   Mesela el hareketi ile galeri de gezinme de samsung dan bir kopya siz farklı değerlendirdiniz.

   Ekran IPS fakat sağda sola soldan sağa bakarken parlaklık düşüklüğü bariz belirgin,
   Discovery bile 720p ekranla gelirken
   bu cihazın 960x540 olmasına rağmen ips olduğundan farkedilmez pixel görünmüyor şeklinde cihazı kurtarmaya yönelik cümleler gibi bir sürü sayabilirim size.
   Yine de teşekkür ederim niyetim sizi kırmak değildi
   fakat eleştiriye açık olmaktan pek memnun değilmişcesine tavır takınıyorsunuz .

 • Fatih Erdöl @red_baron

  İyi çalışmalar Teknoseyir

  Öncelikle yorum yazan birisi değilim kesinlikle. İnternette daha önce hiç yorum yazmışlığım da yoktur. Bir kaç kez burada yorum yazdım o da video ile ilgili sorunlar vardı o yüzden. İnsanların sözlerine kulak asmam işi bilenler hariç. Ama ilk kez yorumlara bakayım dedim; "Bu ne ya" diyesim geldi. Bu siteyi yıllardır takip ediyorum. Marka kayırıcılığı suçlaması olacak iş değil. O "hoşt" kelimesini kullanan arkadaş önce gerekli ahlak donanımına ulaşsın sonra cihazların donanımı ile ilgili konuşsun bence. Mevlananın dediği geldi aklıma hemen: "Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım vardır ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adamı mı diye" sözü geldi. Murat Beyin cevap bile vermesi bu sitenin ne kadar düzgün çalıştığının bir göstergesi. Ben olsam çoktan silmiştim bu arkadaşın mesajlarını. Bu sektörde çalışmışlığım da vardır. Mesela şunlara direk şahit oldum. Bir firma bir ürün getiriyor rakip firma ürünün incelendiği yerlere gidip yalandan izleyici gibi davranıp o markayı kötü gösteren yorumlar bırakıyor. Bu arkadaş bende ilk böyle bir izlenim uyandırdı açıkçası. Bunları da bilin.

  Gelelim telefona. Gözünüzün önünde inceliyorlar zaten. Beğenirsen alırsın beğenmezsen almazsın. Bilindik marka değilmiş. Zamanım olsa da 400 lira paraverip aldığım HP Scanjet G4010 tarayıcısı ile yaşadığım sıkıntıları anlatsam. HP fena bir marka sayılmaz her halde buradaki arkadaşlar için. Yani sorun her yerde olacaktır. Marka kurtaramaz seni. Böyle ürünlerde bakacaksın ki adamın mekanı var mı başka ürünleri var mı? Telefonuna cevap veriliyor mu? Ondan sonra konuşacaksın.Dolar olmuş 2.25. Bakalım Samsung Note 4 kaç lira olacak? Gerçi bizim insanımızda bu marka bağımlılığı varken, ufacık ekranına rağmen gidip Iphone 5Se o kadar parayı veren insanlar varken, yemez içmez 5000 liraya da telefon alır o ayrı.

  Demem o ki site çalışanları görün diye video inceleme yapıyorlar. Uğraşıyorlar. Sen o ürünün nasıl olduğunu anlayamayacak kadar akıl yoksunuysan yorumlarını kendine sakla. Ben ürünleri inceliyorum. Görüyorum. Aradığım şeylere uyuyorsa alıyorum yoksa almıyorum. Anlaşılan o ki bazıları ille de Murat ya da Levent Beyden alın bunu sözünü duymak istiyor. Kendi kendine karar veremiyorsan git babana sor bence.

  Bir de tanınmamış ürünlerin tanıtılması daha önemli. General Mobile'ı bu sitede tanıdım ben. Gördüm. En azından bir fikrim oldu. Samsung'u her yerde görebilirim zaten. O nedenle teşekkürler tekrar Teknoseyir.

  Şimdi birileri yazı çok düzgün kesinlikle bir iş var bunda diyebilir nedeni ilim irfan sahibi 35 yaşında biri olmamdandır. Şaşırmasın bazıları. Cehaletin kol gezdiği güzel ülkemde biraz düzgün yazıya bile şaşıranlar var normal. Allah bilir içerden biri yazdırmıştır bile der bunlar. Normal ne diyeyim. İt ürür kervan yürür.

  Kusuruma bakmayım Teknoseyir. Haddimi aştıysam mesajla da oynama yapabilirsiniz sorun değil sadece sinirlendim.

  İyi çalışmalar..

  • Telefonunu kaşıyan adam

   Çok elitsin.

  • Mr. Paramedik @mr-paramedik

   Memur olmak ezikliği de beraberinde mi getirir?

  • Mr. Paramedik @mr-paramedik

   Tamam da ben de devlet memuruyum. Bütün bir meslek grubunu böyle harcamak sizce doğru mu?

   Eleştiriler şahısa yapılmalıdır, meslek grubuna değil. Kaldı ki Fatih isimli arkadaşın devlet memuru olduğundan emin bile değiliz?

   Evet tartışmaktan çekinmeyen ve tartışmaya da gayet müsait birisin. Ama anladığım kadarıyla mantıklı yorumlara da mantıklı ve sakin cevaplar veren birisin. Umarım aynı titizliği benim yorumuma da gösterirsin.

  • Fatih Erdöl @red_baron

   Eziklik görmek istiyorsan aynaya bakmanı tavsiye ederim, belli ki pek kullanmıyorsun ayna. Sen bu siteye dua et ki seni adam yerine koyup cevap vermişler, silmemişler yorumunu. Ben olsam mesajların yayınlanmamıştı bile. Sen hala olayın cihazla alakalı olduğunu düşünüyorsan tüm mesajları bir daha oku belki jetonun düşer. Yazış şeklinden anladığım memur değilsin belli ki atom mühendisisin. Ben de memur değilim bu arada ama memur derken neyi kastettiğini de anladım. Umarım bir firma kurarsın da aynı telefonu 300 liraya satarsın bizleri de kazıklanmaktan kurtarırsın yüce sahşiyet.

 • Nezih KYK.

  Yaklaşık iki yıldır ilgi alanıma giren bütün incelemelerini beğenerek izlediğim müstesna bir site olmuştur burası. Sadece incelenen ürünle değil, bilgisayar, elektronik ve bilişim konularında her anlamda genel bilgi edinilen çok güzel ve faydalı bilgilerin sunulduğu bir ortam burası.
  Ürün incelemesi yapmak dışarıdan göründüğü kadar basit ve sıradan bir olay değil. Bu kadar çok ürünün incelenip böyle güzel zengin sunumlar hazırlamak da her babayiğidin harcı değil. İncelemede anlatılan ürünler ilgi alanımıza girer girmez, ürünü beğeniriz ya da nefret ederiz orası ayrı. Sonuçta ortada bir emek var. saygı duymak lazım. Burada paylaşılan bilgileri derli toplu bir biçimde edinmek öyle çok kolay değil. Değerli Teknoseyir editörleri bu imkanı bize sağlıyorlar. İnternette bu şekilde samimi, gerçekçi tanıtım, inceleme yapan kaç tane Türkçe site var acaba?
  Öyle 4-5 dakikalık göstermelik videolarla, ürünü satan her hangi bir yerden edinebileceğimiz sıradan bilgilerin ve teknik özelliklerin dökümü videoları değil, gerçek inceleme ve izlenim videoları izliyoruz burada. Editörlerimiz sadece ürün bilgilerini değil, yılların birikimi olan tecrübelerini ve bilgilerini bizimle paylaşıyorlar. Burada incelenen hiç bir ürün için, gidin bunu alın, aman kaçırmayın, şu şöyle muhteşem, almanızı tavsiye ederiz gibi ifadeler kullandıklarını görmedim. Yeri geldiğinde gayet sert biçimde eleştiriyorlar. Ki örnek gönderen firmaların hiç de işine gelmeyecek bir şeydir sanırım bu yaptıkları. Buna rağmen samimiyetlerinden ve dürüstlüklerinden ödün vermiyorlar.
  Elbette arada bazı incelemelerde her zaman alıştığımız performansı bulamadığımız olabilir. Her inceleme dört dörtlük olacak diye bir şey yok. Zaten bu durum izleyenler tarafından hemen dile getiriliyor.
  Bunca zamandır çizgisinden sapmayan Teknoseyir ailesine, bizleri aydınlattıkları her konu için teşekkür ediyorum. Aslında bu kadar sert eleştirilmek onların ne kadar önemsendiklerinin de bir göstergesi. Bir bakıma bundan da mutlu olmak gerekir diye düşünüyorum.

 • Murat

  video uzunluklarını kısaltmayı düşünüyor musunuz ?

 • ERKAN ŞENER

  merhabalar
  uzun zamandır ts izliyorum ve burdaki her incelemeyi izledim hatta her gün
  yeni bir inceleme var mı diye siteye girerim. yukarda bir kaç acımasız eleştiri gördüm
  eleştiri yapılır yapılmaz değil ama birkaç eleştirinin çok acımasız olduğunu düşünüyorum

  bazı firmalar belli teknoloji sitelerine daha yakınlık gösterebilir bu gayet normal
  örneğin gm burda maillere bile cevap verilmiyor deniliyor ama dh editörü
  gm yeni çıkacak iki telefonunun ön incelemesini yaptı bile.

  örneğin ben gm discovery kullanıcısıyım telefonumu burdaki incelemeyi izledikten sonra almaya karar verdim. hatırlıyorumda levent abi videonun başında 'maillere bile cevap vermeyen bir firmanın telefonunu incelemek ne kadar doğru' demişti ama profesyonellik gereği gayet tarafsız ve çok güzel bir inceleme yapmıştı.

  dark konusuna gelirsek belli ki akortek firmasıda bu telefonlarını tanıtmak için TS seçmiş
  ve bu siteyi önemsiyor hatta telefondan iki tane göndermişler. editörler de gayet tarafsız
  diğer telefonları nasıl test edildiyse aynı test edilmiş ben bir fark göremedim. kimse bu video da bu telefonu alın diye reklam yapmıyor artıları eksileri ortaya konmuş hedef kitlesi belli yani biraz mantıklı olun bu telefonu Iphone 5 kullanan adam acaba alsammı ? demeyecek ekran çözünürlüğü düşükmüş !!! bu firmanın bu donanıma uygun bulduğu karar düşükse alma alacak olana önerme kardeşim.

  bu kağıt üzeri editörlüğünü bırakın bence eğer bırakmayacaksanız bu incelemeleri izlemeyin senin internette özelliklerini okuduğun teknolojileri bu insanlar saatlerce emek harcayıp kanlı canlı test ediyorlar...

  levent ve murat abiler bir eleştirim olacak
  bu haftalık gündem değerlendirmelerini görüntülü istiyorum bilmiyorum kaç kişi katılır bana ama sadece ses yeterli gelmiyor o senin mimiklerini de görmek istiyoruz

 • izzet @megateknolojik

  Öncelikle levent abi sizi, ekibinizi seviyorum.bilgileriniz,paylaşımlarınız bizleri ve umuyorum ki diğer arkadaşlara çok yardımcı oluyor bu telefondan benim kuzenim almıştı rica ettim bir kaç gün kullandım gerçekten o fiyata o çözünürlük mükemmel hiç hissettirmiyor

 • WRX

  Abi çok güzel inceliyorsunuz. Dediğiniz gibi üzerinde Dark yazmasa herkes Samsung zanneder. Çoğu kişi Samsung hayaliyle pahalı bulup uygun fiyatlı samsung diye bunu alacağına eminim.

 • Şevkican Balcı

  herşey iyi güzel ama telefon'un arka kapağındaki yazılar rahatsız edici

 • Anonymous

  Xperia z1 compact incelemesi ne zamana yaa haftaya telefon çıkıyor.Telefon gelmeden bi inceleme olur mu acaba

 • thebancally

  Fiyat gerçekten pahalı.Bu telefon mt6592+720p ile gelip aynı fiyata çıksaydı discovery 1 etkisi yapabilirdi çok net.Discovery yurtdışında 250 dolarken 600 tl ye gelmişti unutmamak gerek.

 • Gardrop Fuat @gardrop-fuat

  donanımhaber gm discoverye, teknoseyir de dark firmasına sırtlarını dayadı, artık tutan olmaz bu iki firmayı

  • Soul741 @soul741

   Adamların telefonları yollamışlar, Teknoseyir'de inceliyor. Bunun neresi sırtını dayamak? İyi yanları, kötü yanları söylenmiş. Almak ya da almamak sana kalıyor. Ürün ucuz oldu mu eleştirme oranı da azalıyor. Çünkü bu ürünü fiyat için kullanacak kişi birçok detayı es geçecektir. Fiyata odaklanacaktır.

   Panel iyi, çözünürlük düşük, pil klasik, çipset çözünürlüğü kurtarıyor. Ram'de yetersiz haliyle. Daha nasıl bir eleştiri olmalı? Yani söyleyin işte, şurası eleştirilmemiş diyin? Saçma sapan eleştiriler. İlk dakikadan telefon Samsung tasarımı çakması diyorlar. Adam Samsung çakması olduğu söylenmemiş diyor.

   Başka incelemelerde de sizin gibi yazanlar oldu. Hepsini ele alırsak Teknoseyir Asus'a, Turkcell'e, Dark'a, Samsung'a, LG'ye felan hep sırtını dayamış. Para kaynıyor ofiste. Böyle eleştiriler haksız. Yazmadan önce bir iki defa daha düşünmek gerek.

   Belirtmeden geçemeyeceğim, Levent Tektaş'dan sonra sitede gördüğüm en itici kişi sizsiniz Muhammet Bey. Yorumlarda seviyenizi koruyun. Hakaret etmeyin.

  • Veysel @spectrum

   Yorumlarınız sadece siteyi karalamaya yönelik. Amaç ne anlamadım...

 • sinasi dantel @sinasi-dantel

  Katılmamak elde değil fakat can alıcı soruyu sormayı unuttuk...

  telefona kötü diyenler acaba 800-900 liraya çift simli ve 5-6inch ekran büyüklüğüne sahip 2 yıl Distribütör Garantili bir ürün önerebilirler mi acaba...?

 • levent tektaş

  Sayın Murat GAMSIZ neden yaptığım yorumlar siliniyor? 1-2 kişi benden hoşlanmıyor diye gelip yorumların altını kirletiyorlar diye benimde yorumlarım silinmek zorunda mı?

 • BÜLENT SARIKAYA @bulent-sarikaya

  bence bu tarz markalar yaygınlaşa bilir çünki generalmobile dark gibi firmalar varsa dahada fazla rakip çıkıcagına inanıyorum orta segmetler için çıkması da iyi olur çünki fiyatlar ve performanslar gayet iyi olabilir ve bizde ucuza alıp kullanırız diye düşünüyorum beklemekte fayda var bir süre daha

  • LP

   Üretim yerli olmasa da marka olarak yerli telefonlar artacak zaten. Piranha pazara girmeye hazırlanıyor. Casper modellerini arttırıyor. Turkcell T40'ı zorluyor, Vodafone'dan Blade V geliyor. Bir kaç firma daha var. 1000 TL altı pazarda çeşit çok artacak.

 • atila dülger

  Muhammet Erkoç sen kimsin yahu, senin haddinemi teknoseyiri eleştirmek önce isminin hakkını ver adam ol, coluk cocuk sahibi yaşını başını almış levent pekcan için monoyu aratmıyor falan demişsin ayıptır günahtır.

 • Ouz

  Son zamanlardaki en saçma sapan birkaç yorumu gördüm, hani yazmayayın yazmayayım dedim de, birilerinin buralarda olay çıkartma ya da huzur bozma üzerine sağlam çalışması var. Sanki izleyenler tehdit edilerek siteye çağırılıyorlar da zoraki videolar izlettiriliyor, o sebepten "atlaya atlaya" izliyorlar filan...

  Senelerdir tanıdığımız, sevdiğimiz, güvendiğimiz adamlara üstü kapalı olarak hem yalancı, hem de marka yalakası diyorlar. Üstüne kendilerine eleştiri getirenlere "hoşt" diyorlar. Yaşanan nasıl bir hazımsızlık ya da kuyruk acısıdır bilinmez ama, üşenilmemiş, hemen her sahneye dair bir şeyler karalanmış, zihniyetin karalığı ele/dile vurmuş da...

  Sıkı bir TS izleyicisi olarak, ister pahalı, ister ucuz ürün incelensin, aklımın bir köşesinde ürünle ilgili olumlu ya da olumsuz bir şeylerin oluşması açısından tüm incelemeler ve işlenen konular faydalıdır. Eleştiri olacağı zaman da akıl, mantık ve en önemlisi nezaket çerçevesi içerisinde yapılır.

  Bu gaddar eleştirileri getiren terbiyesiz mahlukların, kendi kişiliklerine dönüp bir bakmalarında büyük fayda vardır; tabi baktıklarında görebilecekleri bir kişiliklerinin olmadığını buraya not düşmek lazım.

  Güzel ülkemde her gün yeni bir yasak icat edilirken, buralarda da çeşitli yasaklar veya engellemeler olsun demiyorum ancak akıl yoksunu yorumlar silinirse en azından günün yorgunluğu ve stresine yenileri bu yorum kanallarıyla hayatımıza eklenmemiş olur.

  Oğuz

 • demir

  Güzel inceleme için çok teşekkürler, emeğinize sağlık. Note2 sahibi olan bir şanssız insan olarak androidin yeni sürümünün hala sunulmadığını, kalemin hiç bir işe yaramadığını. Samsung Türkiyenin vasat bir firma olacağını yazabilirim. 1950 tl ye 1 yıl önce aldığım note2 nin şu anki değeri 1000 tl değildir. yıllık kayıp 950 tl. alınabilir telefonlardan biri bence unutmuş atlamışsam kusura bakmayın SAR değerinden bahsetmişmiydiniz. Alım sırasında o değere dikkat edip almıştım. Değer alt sıralarda ise alınılabilesi yüksek telefon. Tekrar teşekkürler.

 • canberk koçyiğit @canberkkocyigit

  pahalı ürün incelersin polemik konusu olur ucuz ürün bulur incelersin ''gidin gözünüzle görün'' dersin ona da laf ederler atıp tutmayı çok seven milletiz vallaha

 • Ziyaretçi

  Levent abi prime'ın destek aparatını evde mi yaptın ? Tel askıyı büküp tahtaya monte edip destek yapmışsın sanki ama görünüşe göre işe yarıyor.

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  En iyisi ortalığı karıştırmaya çalışanlara cevap vermemek. Teknoseyir ekibinin işi zor doğrusu.

  Elbette herkesin eleştiri yapmaya hakkı vardır. Ama bunu edebinle yapmak var, saygısızca ve kasten ortalığı bulandırmak için yapmak var.

 • orboris @orboris

  İncelemelerin yanlı olduğu kanısında değilim. Yorumların mali desteğe göre şekillendiği kanısında hiç değilim.

  LP kendi tercihlerini hep söylüyor zaten, ctrl tuşu en solda olsun, usb bağlantısı altta olsun, dönüştürücü sevmiyorum falan. "Kişisel tercihimdir" deyip geçiyor. Siz niye karşısınız adamın tercihlerine durduk yerde.

  Sizi okuyan LP ile MG milleti kandırıyor sanır. Aklı olmayan adamın Teknoseyirde işi ne? Millet sadece TS'e bakıp telefon almaya gidiyor mu sanıyorsunuz?

  Kötü niyetlisiniz ya da birilerinin sözcüsüsünüz. Bu kadar da olmaz! TS'in taraflı, paraya meyilli, sahtekar falan olduğunu düşünüyorsanız bakmayın, yazmayın, umursamayın. Doğru, dürüst, güvenilir bildiğiniz siteler vardır mutlaka, oralara akın. İyiden can sıkıcı olmaya başladınız!

 • Bonbreka

  Yine ucuz telefon incelemesi, yine kanser saçan yorumlar, sanırsın youtube yorumları siteye yönlendirilmiş 🙂 En büyük kıyametin bu tip markların ürünlerinde kopması da para karşılığında cihazı göklere çıkaran ya da rakip markayı itin bi tarafına sokan yorumlar yazan tipleri getiriyor akla. Diğer sitelerin incelemelerinin altına atılan yorumlar ve forumlardan takip ettiğim kadarıyla ucuz telefon ve tabletdeki rekabet çok daha agresif sanırım.

  O kadar yorum demişken Disqus benzeri bir sisteme geçilse ya da block özelliği felan eklense ne güzel olur.

 • Cem Aydınlık @cemaydinlik

  Fotoğraf ve videoları çekerken kamera camını biraz silerseniz daha aydınlatıcı olur. Lekeli olduğu çok belli 🙂

 • Yalçın Aydın

  Ne zaman yerli bir markanın ürünü incelense böyle yaftalayıcı yorumlar geliyor. Hepsini okumaya da elim varmadı zaten. GM Discovery aldım, neden aldım? Tamamen fiyat/performans ürünü olduğu için. Hayatımdan da gayet memnunum. Dark telefon kullanmadım ama kötü olacağına dair peşin hükümlü olmak da oldukça yanlış bir bakış açısı olacaktır.

 • Ramazan çetin

  Güzel inceleme olmuş teşekkürler
  İçerisindeki kılıf cok hoşuma gitti alcak arkdaşlara şimdiden hayırlı olsun
  GMD tokezleyene kadar devam 😀 Ama elite gözüm var 🙂 ama oda can sıkdı ilk önce Snapdragon 800 ac dediler sonra yetişmedi 800 gelcek diyorlar 🙁
  LP MG kolay gelsin Takıpteyım ....

  • KorkutSA @korkutsa

   Kılıf olayına katılıyorum. Özel bir tasarım ve ek bir ücret ödemiyorsunuz. Aramıyorsunuz kılıf var mı diye sağda solda. Ben de sizin gibi Elite düşünüyordum ama 1200TL'den bahsediyorlar. Bu 700 TL arada çok fark var. Ben incelemeden sonra Elite'den vazgeçeceğim sanırım. Bazı çekincelerim var altta belirtmiştim onlarla ilgili cevap alabilirsem bu telefon daha avantajlı.

 • Ahmet

  Şu yorumları bir filtreden geçiriyorsunuz sanırım en azından gözleriniz var sanırım. Adam memurlara hakaret e diyor ve her şeyi ince eleyip sık dokuyan siz bu yorumu yayınlıyorsunuz. Ya şu hatanın affedilir bir yanı yok.

 • Mehmet

  Şimdi burada yazmışlar çinde 140 dolar ,kardeşim çinden telefon alabiliyomusun ,bugünkü yasayla hayır alamıyorsun 3 yıl önce deseydiniz tamam o zaman gırla telefon getirdi alıcılar.Yasa için kişisel düşüncem ben karşıyım ama bunun yeri burası değil bireysel olarak ithal edemiyorsanız ,o zaman size göre mantıklı olan maliyetli cihazı size kendi firma adı altında satan firmadan satın alıcaksınız ,bence telefon güzel 7inc tablet alacağıma 6 inc telefon alırım hem tablet hemde telefon taşırım 800 liraya işimi halletmiş olurum ,diğer bir durum gayri resmi android desteği MTK diğer adıyla mediatek için xda da tonla custom rom desteği çıkıyor ,bu yönden de mantıklı.

 • Cemal

  Ekran kötü geldi bana dalgalanmayı kamera kaydetmiş.

 • Ziyaretçi

  sony ultra serisi yapmış yeni yok şöle sensörmüş yok hdr diyo deneme fırsatım oldu telefonu biraz güneşe çevir hemen kararıyo ilk önce o kararmayı önlesinlerde o zaman adam diyim onlara yazık bide 2200 tl fiyatı

 • Ziyaretçi

  kararma olaylarında en iyi samsung merceği carl zeıs den iyi en iyisini samsung üretiyo aslında kamerada öbürleri hava cıva lumıa 1020 de test ettim kamerayı net çekiyo ama kıymeti yok video çekimini test ettim 1020 nin rengi açılıp koyulaşıp renk değiştiriyo samsung yapmadı aynı yeri çektim

 • emrah

  iyi günler murat abi Evobt RS6 telefon var incelemeniz mümkün mü?

 • Hayrullah GOKCE @hayrullah-gokce

  Hocam bu kadar yorum arasında okur musunuz bilemiyorum ama, xperia z1 compact incelemesi yapar mısınız. Emekleriniz için teşekkürler.

 • Paralelport

  Vay be. TS TS olalı yorumların bu kadar düştüğünü görmemiştim. Art niyet aramamak imkansız. Hakaret içeren mesajları lütfen siliniz; edebe uygun konuşamayanın yaptığı yorum ve kritikten ne hayır çıkacak? Edebe uygun şekilde kritik yapan lütfen alınmasın. Kritik yapılacak ki inceleme tam kıvamına gelsin.

  Bir filtre, puanlama sistemi iyi olabilir. Örneğin bir Hakan Cezayirli adlı arkadaşın mesajı varken niye bu diğer boş mesajları okuyayım? Telefondan okuma hatasına düştüm bir de...

 • anıl

  huawei g610 da f/p yüksek bir ürün,inceleme şansınız olur mu acaba?

 • KorkutSA @korkutsa

  İnceleme için teşekkür ederiz. Açıkçası Akortek'in ilk reklamlarında teknik özelliklere ilk baktığımda bana uygun olmadığını düşünmüştüm. Buradaki inceleme sonrası fikrim değişti.

  Bu arada fiyatı 700 TL'ye düşmüş.

  Bazı tereddütlerim var.
  1 - Birçok internet sitesinin min. 1024px genişliğinde yapıldığını düşünürsek bu ekranın 960px olması web gezintilerinde sıkıntı oluşturur mu? Sürekli yanlara kaydırmak gerekir mi?
  2- Güncelleme gelmese bile bazı gruplar tarafından üretilen rom'larla ileride android sürümü yükseltilebilir mi? (Güncelleme geleceğine pek ihtimal vermiyorum)
  3- Servis hizmetini kim verecek???

 • Ziyaretçi

  böyle ucuz telefonların tipide adi görünüyo hemen bakan uzaktan markasız olduğunu anlar 850 tlye motorola yeni çıkardı moto g alırım kaliteli görünüyo marka markadır dark x5 de neymiş tipi yaramaz kasa adi mazeme

 • mutlu

  hd ekranı bile çogu incemede yetersiz bulan artık full hd ye gecmemiz lazım diyen siz 960*540 yetersiz olmasına ragmen tek bir olumsuz kelime etmediniz sizce bu tesadüf mü?

 • resul yılmaz

  arkadaşlar öncelikle samimi beyanda bulunmak en doğal hakkım kimseye gönderme yapmıyorum sosyal bilgiler öğretmeniyim yeterince eğitimli olduğumu düşünüyorum, söyleyeceğim sözler kime batarsa batsın bu saçma sapan verimli olmayan insanı aydınlatmayan siteye bir daha ömrümün en son gününe kadar dönüp bakmayı düşünmüyorum en başta makro ekonomi boyutunda değerlendirme yapmak istiyorum kardeşler ülkeler arasında yapılan ticarette mal ürün ve hizmet karşılığı verilen alınan şey her ne kadar dolar yuro vs şekillerde isimlendirilen para olsa da o aslında ürüne mala hizmete verilen kağıt parçası para değildir koskoca bir ülke çalışır çalışır kendi sınırları içerisindeki bütün kaynakları kullanır ve para isim verilen maddi değeri üretir ne yazık ki memleketimiz teknoloji bakımından geride gelişmiş ülkelere bir ürün almak için bir çok emek vermek durumundayız yanı bir note 3 almak için ülkemizden 2000 tl kadar maddi değeri vermek durumundayız geri kazanmak için ne yapmalı yine ülke kaynaklarını kullanarak çalışmak burada insan ömrü bile ülke kaynakları içindeki değerdir çünkü telefonun parasını çıkartmak için çalışmak taksit ödemek zaman harcamak zorunda burada mutabık olalım burada benim anlamadığım darkı gm vs ucuz fp telefonlarını beğenmeyen eleştiren yerli firmaların bu gayretini yabana atmak için yırtılan arkadaşların amacı ne ya ne ne yapmaya çalışıyorlar sonuçta samsungu lg sony htc yi eline alan her insan en son haddinde son performansta aman aman mı kullanıyor hayır internete giriyor oyun oynuyor başka ne ya ne neden büyük firmaların propagandasını yapıyorlar çok belli büyük firmalar bu tarz insanları kemikliyor da ondan büyük firmaları destekleyen insanların bu firmaların adamları olduğu çok belli ayrıca site yöneticisine de buradan duyuru bu büyük firmalara çalışan bu insanların yorumlarını medeni olmayan bir şekilde saldırgan ve çirkin ce yaptıkları çok acık değilmi bu tarz insanları neden hemen o anda engellemiyorsunuz kardeşim site içindeki konuşmalar köylerde oturan okuma yazma bilmeyen koca karıların atışmaları gibi olmuş bu yüzdem site beni hiçbir anlamda doyurmadı oysa işin ehli ürünü eline alarak yorumlar yapan insanlar olmalıydı sadece halkın yorumlarına kapalı olmalıydı ürün gösterilmeli ve tercih halka bırakılmalıydı umarım bu satırları yazarken kaybettiğim zamana değer son olarak şunları söylüyorum kardeşler memleketin ürettitği para ismindeki ekonomik değeri marka firmalara çılgınlar gibi akıtmayalım note 3 ü ve gm yi yan yana incelemiş biri olarak teknikten anlamam ama halktan biri olarak ikisi arasında gözle görülür bir fark görmedim hatta gm daha cazıp geldi tam bir fp telefonu dedim almaya karar verdim aradaki 1000 lira cebime kaldı arkadaşlar bu büyük firmaların oyunudur üç beş kişi tutup dark gm vs telefonları kötületiyorlar uyanık olalım fp telefonlara şans verelim hem garanti parça olanakları bu adamların anlattıkları kadar kötü değil saygılarımla esen kalın

 • Ziyaretçi

  evo b.rs 6 çıkmış onuda inceleyebilseniz

 • erdem

  evet kala kala samsunga kaldılar ve çakmasını yapmışlar çünkü basit ve ucuz bir kasaya sahip samsunglar ne o samsung s4 dündenmi soğudun yoksa isteyen istediğini alır kardeşim burada kimseye müdahale edemezsin sen

 • erdem

  benim sony xperia z1 htc one iphone 5 alıcak param olsa buna bakmazdım

 • Murat Çelebi @mcelebi

  eyvah eyvah. sohbetine doyamadığım,video çıksada izlesem dediğim sitede neler olmuş. Ben küçükken 80 lerin sonu 90 ların başında basketbol tv lerde yeni yeni yayınlanmaya başladığında salonlara futbol seyircileri gelirdi. meşale yakıp küfürlü tezahuratlar yaparlardı salonlarda. aklıma direkt bu geldi. teknoseyir basketbol salonunu eli meşaleli futbol seyircisi basmış 🙂 sitenin mantığını kavrayamamışlar galiba. bu sitenin ahalisi huzurlu bi şekilde izler ,yorumlar , bekler, saygı duyar. en azından ben öyleyim. bir şeyi beğenmediysen izleme, mantığına yatmadıysa başka yerden takip et orayı öner. polemik, fanboyculuk bu topraklarda çok istenmeyen şeyler adamım 🙂 saygılar

 • Fatih Burs @fatihburs

  Kardeşim, yer yer haklı olduğun noktalar olabilir ancak bana sorarsan hem biraz abartmışsın, hem de gereksiz saldırgansın. İtham ettiğin şeyler de olabilir ayrıca. Bu sadece bir ön-inceleme. Gerçek işte bu satırlarda, forumlarda. Bu kadar saldırgan ve kırıcı olmana bence gerek yokmuş. Kusuruma bakma.

 • Ziyaretçi

  Ya bu telefon güzelde evo rs6 yı da incelermisiniz

 • Ziyaretçi

  bu telefonu gerçekten alıp kullanan biri varsa onun yorumlarını merak ediyorum , diğer türlü fikirler dolu dolu mevcuttur...

  • Kadir Gündüz @kadirg1976

   Hanıma aldık kullanıyor. Parasının fazlasını hakkediyor. Full paket olması çok süper. Her parça kaliteli kulaklık dahil. Batarya süper normal kullanımda gece kapatmalı 2 günü çıkartıyor. 3000 serisi Bluetooth kulaklı ile kullanılıyor. Discovery kullanan arkadaşından takas teklifi aldık üste para istedik. 6" olmasına rağmen inceliğinden küçük duruyor. Dark X5 arkadaşa aldık ona tercih ederim. İlave benim gibi Tablet almanıza gerek bırakmıyor. Hanımınız daha rahat Şeker kırmak için Note2 istiyorsa bunu alın.

 • Özhan Özkan @ozhan-ozkan

  telefonu kullanan arkadaşlar varsa yorumlara bakayım diye aşağıya ineyim dedim, bir de ne göreyim. buraya satırlar dolusu yazı yazsam da boşa olacağını bildiğim için kısa kesiyorum; bu zihniyette insanlar (yorum yazan birkaç kişi) nefes almaya devam ettiği sürece Allah size sabır versin Murat abi ve Levent abi. o kadar diyorum 🙂

 • Ziyaretçi

  Bu tür cihazların en büyük sıkıntıları verilmeyen bilgileri. Örneğin dual sim kullanıldığında cihazın SAR değeri nedir?. 8gb kapasiteden kullanıma kalan nedir? iç hafızanın hızı hakkında bilgi. Ayrıca ses için db değeri verilebilir frekans aralığı söylenebilir. Ekran için kalibrasyon cihazları ile ölçüm yapılabilmesi mümkün. Lütfen bizlerin arasındaki konuşmalarımızdan bilgi anlamında bilimsel üstünlük olsun

 • orboris @orboris

  Telefonu aldım, granit mavi olanından. Bunu seçerken en büyük kriterim fiyatı oldu. İkinci tercih sebebim ekran koruyucu kaplanmış gelmesi ve akıllı kapak idi. Telefon aldıktan sonra bu işlerle uğraşmayı sevmiyorum.
  Ancak hayal kırıklığı oldu, akıllı kapağın camlı bölümü 1 haftada altındaki bölümü çizik içinde bıraktı, hem de öyle böyle değil. Ekran koruyucu olmasa ekran da böyle çizilir miydi, bilmiyorum. Biraz daha çizilirse görünmez olacak o kısım, ben de yedek koruyucuyu kaplatıp akıllı kapağı çöpe atacağım.
  Telefonun ekranı güzel, dokunmatik hassasiyeti GM Discovery'ye göre daha az ama kullanım sıkıntılı değil.Android, bildiğiniz android. Oyun dışı kullanımda bir eksiklik, gecikme görmedim. Telefonda oyun oynamam, o yüzden bu konuda yorumum yok.
  Telefon şık, malzeme kalitesinde bir eksiklik yok. Benim gibi bir telefona 1500-2000 vermem diyenlerdenseniz öneririm ancak görüp alın, telefon büyük, ciddi büyük.

  • yiithakanaydn @yiithakanaydn

   nerden aldın ben alcam bitürlü buladım babam internettende almıyo
   hiç bi yerde yok kocaelideyim

  • Hanefi BOZKURT @hanefi_214

   telefon mağazalarda yok sadece internetten satılıyor. firma açıklama yapmıştı mağazada satılırsa en az 100 tl gibi bi kar koyup satılır buda fiyatı yukarı çeker. Telefonu alın pişman olmazsınız. Tek düşüneceğiniz konu telefon ciddi anlamda büyük. Ama ben 2 günde alıştım 4.7 lik discovery küçük geliyor artık 🙂
   Akıllı kapağın ekran filmini çizmemesi için ben şöyle yaptım. Telefonun üstünde gelen koruyucuyu çıkardım normalde bunu çöpe atmak gerek hani üzerinde IPS ekran, falan özellikler yazan film. onu akıllı kapağın içine güzelce yapıştırdım problem yok şimdilik

 • Ziyaretçi

  Bu telefonu yaklasık bır hatadır ınternetten ıncelıyorum telefonu elıme alıp ınceleme sansım yok gerek kullanıcı yorumlarından gerek vıdeolarını ızledım ama su ıkı urun arasında kaldım sımdı hangısı almalıyım sızınde dusuncelerınıze basvurmak ıstedım . PIRANHA GRANDE mi DARK EVO P60 mı neredeyse her ozellıgı aynı fakat bırını alıcam sızce hangısı olmalı ?

 • Hanefi BOZKURT @hanefi_214

  telefonu dün aldım bende. Gerçekten kaliteli cihaz ama görüşme anında ahizesi çalışmıyor. Sesi hoparlöre veya kulaklığa alınca ses var ama ahizede tık ses yok. Neden olabilir?

 • yiithakanaydn @yiithakanaydn

  telefon hiç bi yerde satılmıyo sadece internetten alabilirsin

 • Developer @developer

  Herkeze merhaba
  Dark Evo P60 hakkindaki yorumlariniz
  Ozellikle kullanmayanlarin yorumlari gercekten hayret verici.
  Ben normalde zamanimi yorum yapmakla harcamam ...
  Telefonu aldim, almasamiydim ne gibi dusundum ama iyikibalmisim. Ben kendi tarafsiz yorumlarimi yapacagim.
  Simdi oncelikler parasi olan var olmayan var .
  Yok z1 e gore kotu g2 ye gore soyle filan yapmayin yav.lg ile sony ile birmi bu tekefon bi kere bu fiyata bu telefon gercekten iyi.
  Ben karne hediyesi istedim aldilar.
  Gelelim telefona:
  Telefonun ekranina gore cozunurlugu dusuk.
  Prformansi bu fiyata gore gayet iyi.
  Yazilimda bir kac hata var guncelleme ile duzeltildi.
  Kamerasi iyi guzel cekiyo videolar hq 3gp modunda.resimleri hq.
  Islemcinin biri uyku modunda guncelleme ile aktiflestirirler ama ben 3d oyunlari rahstlikla oynadim kasma yok takilma yok 4.islemci uyusun root acces gelirse acarim.
  Sarj suresi elinize alip sarj bitene kadar oyunoynarsaniz 3d oyunu mesela gta yi 5-6 saat oynarsiniz hatta sarj %20filan artiyordu galiba.
  Uygulama yukleme alana 1gb guncelleme ile 2gb oluyor gerinkalan 6gb dosyalar icin kaliyor.
  Ram 1gb 260 -300mb dahili uygulamalar kullaniyor geri kalan indirip kurugunuz harici uygulamalar icin .Bence yeterli .
  En onemlisi telefonu cinden alip msrka basip satiyolar filan diyenler var:
  Evet kesinlikle cin mali recoverymod da fabrikaya attiginozda cince oluyo arkdasta oldu bende olmadi.
  Kendi sitem kapanmadan once orada guncelleme yapamayanlar icin guncelleme yapilisini video halinde yarrim amacli paylasmistik farkkettikki guncelleme yaptigimiz p4ogramda cince ve kenarlarda guncelleme yapilan cihaz vb. Yaziyodu( cince) markasi samsung gozukuyordu yani anliyacaginiz telefon replika olarak alinmis marka basilmis.
  Ama aliexpress sitesinden ornek verelim Dark Evp P60 ile ayni ozellikteki ayni telefonlar 250-300$ arasi fiyata geliyor kargoda eklenirse 350-380$a geliyor.
  Ayriyetten akortek bilisim musterileriyle gercekten ilgileniyor buyuk markalar gibi kullanici hatisi deyip baslarindan savmiyor.
  Yani bu fiyata bu telefon gercekten iyi.

 • serdar01 @serdar01

  Merhabalar. Dark Evo P60 kullanıcısıyım. Genel olarak cihazdan memnundum. İşimi görüyordu.6 inç olduğu için almıştım.Ancak servisi için aynı şeyi söyleyemem.13 Ekim2014 pazartesi günü Ekran çatladığı için telefonu servise gönderdim. Servis, benden önce 205 TL sonrasında 220 TL isteyice telefonu geri istedim. 17 Ekimdeki konuşmamızda ve gönderdikleri e-postada, ürününüz geri gönderilecek dendi. Bugün arandım ve 50 TL “arıza tespit ücreti “istediler. Bende cevap olarak ücretle ilgili herhangi bir açıklama, ne sitenizde ne de doldurduğum ve imzaladığım “kullanıcı beyanı” formu dahil hiçbir yerde belirtilmemiş, dedim. Ayrıca ekran çatlaması garanti dışında tamiri yapılan bir işlem olsa bile sadece bunun değişimi için ücret istenebilir. 14.06.2014 tarihinde bu ürünü aldım ve garantisi devam ediyor. Bir daha Dark mı asla.

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Komediye devam dün teknobiyotike girdim zannımca kapatıyorlar batan geminin malları durumu ihtiyacı olan baksın. P55 ürününü getirmişler. Birazcık geliştirip 4 çekirdek yapmışlar 5,5" telefonu...:=))) Asus çıktığından beri dark markaya bakmıyorum. Tablet sevdamız oldu. dokunmatiği oğlan bitirdi 135 TL. kargolar hariç masraf çıktı. Sabrımı zorluyorlar...

 • serdar01 @serdar01

  Kargo gönderirken parasını ben verdim.
  Ona bir şey diyemiyorum; çünkü yazmışlar siz ödeyeceksiniz diye. Kabul ettim gönderdim.
  Daha öncesinde göndereceğiz dediler. Böyle bir para istenmedi,bahsi bile geçmedi.Sonuçta garantili ürün.5-6 aylık telefon. Müşteri kaybetmek umurlarında değil demek ki.Böyle durumlar yerli markalara olan ilgiyi de azaltacaktır. Yani şöyle demem ve düşünmem artık: "Tamam marka bilinmeyebilir; ama fiyatı uygun özellikleri fena değil, bu ürünü alayım da en azından Türk firması kazansın."demem artık.
  Yukarda yazdığım gibi bir daha bilinmedik marka mı asla.

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Yerli takıntısından vazgeçtim... Asus diyorum başka bir şey demem...:=)))

 • Developer @developer

  Telefonun ekrani kirilmisti nasil kirildigini anlayamadim muhtemelen otururken hafif zorlandi ve icteki pabel kirildi on camda kirik yoktu 205 tl ye ekrani yenilediler artik evden cikarken yanima almaya korkuyorum bide telefonuj ekranini degistirdiler bu seferde islemci asiri isinmaya basladi birseyi yapsalar birseyi bozuyolar galiba darkdan tiksinmeye basladim 2 hafta boyunca info@akortek.com adresine mesaj attim cevap yok
  Artik tekrar gonderecegim bakalik ne yapcaklar sirket vasifsiz bir sirket akortek bilisim diye bos depoyu kiralamislar teknik servis diye kullabiyorlar bence sacmalik daha ucuz daha iyi yerler bulunabilir

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Serviste Android 4.4.2 yüklemiş olabilirler. Sürüm notuna bak. İlki 4.2 idi çümki. Memnun değilsen eskiyi iste...:=)))

 • Developer @developer

  4 4 u ben attim zaten icinde sacma sapab uygulamalar vardi rom yuklmeyip yuklemediklerini anlamak icin yuklmistim ama hala duruyodu

 • TEVVEZ @tevvez

  ikinizde mükemmel insanlarsınız ilgiyle takip ediyorum meditasyon gibisiniz sevgiler

 • Developer @developer

  Dark Firmasi beni heryerde engelliyor 😀
  Yaptigi sorumsuz davranislari face sayfalarindan herkeze duyurdum yoeumlarimi kaldirdilar vs. Sonunda beni tum sayfalarindan engelldiler

 • mehmetgumus @mehmetgumus

  Teknoseyir incelemesine guvenerek aldigim dark p60 tam anlamiyla bir hayalkirikligi, aldigim gunden itibaren servise gidip geliyor, 4 ay icerisinde 3. kez servis goren telefonu aldigima o kadar pismanim ki anlatamam. Telefonun gorusme ses kalitesi son derece kotu internet vs yavas kesinlikle anlatildigi gibi bir telefon degil aman diyorum !

 • Yavuz Selim @romeo34ist

  tekno seyir olarak tükticiyi akortek firması için ulaşılabilir firma olarak lanse edip yanıltmanız dogru degil bir çok insan sizin bilginize güvenerek yaptıgınız yorumlara göre bu cihazlara para veriyor bu fiyata bu telefon demeyin boşa giden her para büyüktür ben sizin yorumlarınızdan ziyade şikayetim var sitesinden ürün hakkında şikayetlere baktım şikayetler olabilir dedim ama ciddi çalışan firmalar oradaki şikayetler makul bir cevap veriyorlar akortek firması o kadar şikayete tek bir cevap vermey bil tenzül etmmiş yani tüketici ne derse desin ben bildigimi okurum diyor böyle olunca 1 yıl önce 800 tl ye sattıgı telefonu bu gün 500 tlye satamıyor siz degerli büyüklrimizde yorum yaparken güveninirlik hakkında bunlara dikkat etmesini rica ederi

  yavuz selim akdoğan