#avukat #hukuk #dava acil

e-devletten dava dosya sorgulamaya bakayım dedim öylesine karşıma bir dava çıktı anlamadım dondum kaldım her hangi bir kağıtta gelmedi nedir tmsf falan hiç işim olmaz anlayan varsa yardımcı olabilir mi

içerik icra takibi olarak tmsf alacaklı ben borçlu gözüküyorum.
uyaptan sorgulayınca 2500 tl borçluyum ama nereye olduğu belli değil.
şunlar yazıyor;

Türü İlamsız Takip Yolu Genel Haciz Yoluyla Takip
Şekli ÖRNEK: 7 İlamsız Takiplerde Ödeme Emri
Tarih 29 haziran olarak geçiyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • fsociety @fsociety00

  yok hocam kendi adıma hat bile yok

 • Emre Arat @emrearat

  Bu takibe bağlı icra emri size tebliğ edilecektir. Size tebliğ edildikten sonraki 7 gün içerisinde dosyanın bulunduğu icra dairesinde yazılı veya sözlü olarak itiraz ermeniz gerek. Bu süre içerisinde itiraz etmezseniz takip kesinleşir, ödeme ya da haciz ile karşı karşıya kalırsınız.

  İtiraz ettiğinizde takip durur, o aşamadan sonra top karşı taraftadır, itirazı kaldırmaya ya da iptal ettirmeye çalışırlar.

  Takip-dosya numarasının yılı nedir? Eğer 2017 falansa icra emrini bekleyin. Tebliğ edildiğinde gidip süresi içinde itiraz edersiniz. Eski tarihliyse icra dairesine gidip dosyayı inceleyin, belki size usulsüz tebligat yapılmış ve takip buna dayalı olarak kesinleşmiştir, başınız ağrımasın.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  İçeriğini bilmemekle olası durumlar TMSF varsa devredilen kurum alacakları içindir. Bir dilekçe ile ilgili icra makamına yazı yazın. Benim borcum yoktur red ediyorum diye.