Paylaş Paylaş

Booking.com ile tatil planı nasıl yapılır?

Tatil mevsiminde bulunduğumuz şu günlerde, kalacak yer arayanların işine yarayacak sitelerden biri booking.com. Hem site hem de uygulama üzerinden kalacak yer bulabilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  İstediğim incelemelerden birisi. Böyle uygulama incelemelerinin devamının gelmesini çok isteriz.

 • Emin DEDE @emindede

  Booking.com'u denemedim fakat zamanında Hotels.com üzerinden 10 gece konaklayarak 1 gece ücretsiz fırsatından yararlanmıştım. Ancak eklemekte fayda var, her ne kadar ücretsiz 1 gece konaklama verilsede, o konaklamanın vergisini yine de ödüyorsun. Bundan başka, gerçekten de tripadvisor'daki yorumları dikkate almak lazım. Ve daha da önemlisi, bizler de içerik oluşturulmasına birey olarak katkı sağlamalı ve bu benzeri platformlara kendi tecrübelerimizi mutlaka yazmalıyız. Ne de olsa, artık, gerçek kullanıcıların gerçek tecrübeleri tüm dünyadaki işletmelerin hizmetlerini şekillendiriyor.

 • Emre Erdoğan @creadatron

  Bu uygulamalar gerçekten çok yararlı ancak siz tanıtmasaydınız sadece reklamarda gördüğüm önemsiz birşey olarak kalacaktı 🙂 2014 Çekim hatalarını bekliyoruz 😀

 • lawnmower @lawnmower

  Videoyu daha geniş olsun diye Youtube üzerinden izlemiştim. Öyle yaptığımı unutup kendimi bu sayfadan sanarak Youtube'daki yorumlara bakma gafletine düştüm. "Sitenin çivisi çıkmış, bu ne yav" dedim kendi kendime, sonradan farkettim. Burası daha güzel. 🙂

  Ben Booking.com kullanmadım ama Expedia ve Orbitz kullandım defalarca. Turla gitmekten çok daha iyi bu şekilde ayarlamak. Tur şirketleri maliyetleri düşürmek için şehir dışında otel buluyorlar. Otel şık ve havalı oluyor ama yeri mahvediyor insanı. En son Roma'ya gittiğimde turla gitmiştim, otelden şehir merkezine dört vasıta değiştirerek ulaşılıyordu. Hani İstanbul'a gelen turisti Tuzla'daki otele yerleştirmek gibi birşey. Çok saçma, insanı çok kısıtlıyor böyle şeyler. Bu yüzden kendim ayarlarım, pansiyonda kalırım, ama merkezde kalırım. Hiç uğraşamam turla filan, bu siteler candır.

  • Veysel @spectrum

   Abi, "daha geniş olsun diye" kısmını anlamadım 🙂

  • onurkenan @onurkenan

   bu konuda en mantıklı yaklaşım kanımca şu: eğer sık sık pasaport/sınır/vize işlemi gerekiyorsa (misal sırbistan/hırvatistan/karabağ ve diğer ülkelere toplu gezi), tur üzerinden almak ve bu işlerin sürekli onlar tarafından halledilmesi mantıklı oluyor. Ya da ülke kültürü çok farklı ise, su/sağlık/güvenlik konusunda çelişki varsa yine tur şirketi tercih edilmeli.
   Bunun dışındaki gezilerde kişisel ayarlamalar daha mantıklı, rahat oluyor bence de..

 • Murat Gerçek @gercekelektronik738

  Videolarda adaşımın bıyıkaltı pis pis güldüğünü gördükçe 🙂 çekim hatası pozisyonuna düşüldüğünü rahatlıkla anlayabiliyoruz. 🙂 Ama ne yazık ki, çekim hatalarını da bayağı kırpıp gösteriyorsunuz. Bizden sakladığınız çok detay var 🙂 çünkü adaşımın pis pis güldüğü yıllık video sayısı çok fazla 🙂

 • Talha Topçu @numen

  10 rezervasyon sonrası profilinizi "Genius" olarak adlandırıyor booking.com. 10% indirim var evet, fakat sadece bazı otellerde geçerli.

 • salihcln @salihcln

  Bu sene ki çekim hataları için epeyce malzeme çıktı 😀

 • Erdem Akdemir @darkcald

  bayramda bitti gmd2 ve asus 6 nın tam tanıtımları gelsin artık

 • Hakan Başar AKSAN @hba

  Diğer seyahat içeriklerini izlemeyen biri olarak bu yayından faydalandım diyebilirim. Yurt içi seyahatıda biraz ön plana çıkarırsanız daha faydalı olur düşüncesindeyim. Nasıl gidelimden sonra çok gezen biri olarak, nereye gidelim, nereyi gezelim konseptide faydalı olabilir.

 • Paralelport @paralelport

  @gamsizm lütfen bu "Salih'i istemezük" diyen boş mesajları siler misiniz?

  İncelemeyi seyretmeye ve olumlu olumsuz yorumları okumaya geliyoruz, aksine yığınla çoluk çocuk mesajı. Arayacaksın tarayacaksın da uygulama hakkında bilgi ve deneyimi olanların mesajlarını okuyacaksın. Ya sabır!

  İncelemede her şey işlenemeyebilir; kalkarsın güzel bir lisan ile şu eksik bu eksik dersin herkes öğrenir. Bunun dışındaki mesajları lütfen ya silin ya da bize eksi puan verme imkanı verin.

  Bak sonra üye olmam haaaa™

 • Paralelport @paralelport

  @salihcln Sanal kart vakasını ilk defa duyuyorum. Hangi bankanın ki?

 • enver s @envernl

  Bu ne saygısızlık yaw. Adamlar bizlerin hayatını kolaylaştırmak adina güzel bi uygulama incelemesi yapıyorlar, siz tutup yok ses tonunu beğenmedim yok detone oldu gibi şeyler söylüyorsunuz. Bence siz gidin O SES TURKIYE yi filan seyredin. Salih kardeşim den daha çok inceleme bekliyoruz. 10 numara 5 yildizsin Helal olsun.

 • Cavid CV @cv

  Butip seyahete pekde onemvermirdim. Anma bu firma gozelmis be hemde Azerbaycanada destekleyir.

 • Denizmavisi @denizmavisi

  Arkadaşlar, Salih Bey'in diksiyonunu veya anlatım biçimini beğenip, beğenmemek size kalmış. Önemli olan seyrettiğiniz videoda size nasıl bir deneyim ve bilgi sunuyor, buna bakmak gerekir. Sunan kişinin diksiyonu mükemmel olsun talep ediliyorsa, içeriği televizyon setinde üretip, prodüksiyonu spikere okutmak gerekir.

  Benim kişisel fikrim ise, 43 yaşında bu kadar seyahat etmiş bir ağabeyiniz olarak, Salih Çelen'in verdiği bilgilerden faydalanıyorum. Seyahat videolarını izliyorum. Lütfen içeriğin niteliğine, sunan kişinin emeğine ve niyetine bakalım ve değerlendirelim.

  @gamsizm siz iyi niyet ile herkesin görüşünü yayınlamaya çalışıyorsunuz ancak bu işi ideal demokrasi ile yürütmeniz kolay görünmüyor. Türkiye'de eleştiri, şekilsel olarak yapılıyor, yoksa yapıcı ve ileriye götürülecek eleştiri olarak yapılmıyor. Her yere bu verimsiz yaklaşım hakim. Anlıyorum ki siz de, Teknoseyir'de yapıcı bir tartışma ortamı oluşumu için, kendi sürecinde sistemin, kullanıcıların da katkısı ile olgunlaşmasını tercih ediyorsunuz. Uzun ve meşakkatli bir yol.

  @salihcln, siz lütfen gayretinizi ve değerli deneyimlerinizi aktarma konusunda sabırlı olunuz, gerekçesiz veya sağlam bir mantığa oturmayan her yazıyı dikkate almayınız.

  Kullanıcılar olarak da bu ortamın bir ticari işletme olduğunu, sunulan hizmetin ne şartlarda sağlandığını, içeriğinin kıymetini ve görece rakipsizliğini dikkate hep beraber alalım dileklerimle,

 • sukrubakir @sukrubakir

  Arkadaşlar @salihcln 'i beğenmediklerini yazmışlar buraya. Hocam o ses türkiye falan değil burası teknoloji platformu.İçerikle alakalı eleştirin varsa konuş,o ne demek yav sesini beğenmedim.

 • Müdavim @monk

  Evet, iyiki geldi Salin Çelen TeknoSeyir'e !

 • Müdavim @monk

  Salih Bey'in olduğu videoları acımasızca ve haksızca eleştirenler, bu tarz programlar başka nerede var biraz insaf ya biraz insaf !

  Eleştirenler, gider saçma sapan bir tatil sitesinden rezervasyon yaptırırsın, paran havaya uçar gider, sonra şikayetvarda dert yanarsın.Burada senin için bir yol gösteriliyor otur da boş boş konuşacağına otur dinle de birşeyler öğren.Sitedekiler hep diyor, bilgisi olan gelsin anlatsın çeşitli konularda diye, o kadar kolaysa gidin bir de sizi görelim.

  İncelemeler için teşekkürler Salih Bey.

 • Arda Germiyanoğlu @germiyanoglu

  Video ve seçilen konu çok güzel ve faydalı olduğunu düşünüyorum fakat ben bu sitede sadece Murat Bey ve Levent Bey için varım. Değişiklik planlıyorlar ise; kendi adıma söylüyorum bu beni siteden soğutacaktır. Diğer arkadaşlar kötü oldukları için değil, Leven Abi ve Murat Bey daha iyi oldukları için seyrediliyorlar.

 • murat_86 @murat_86

  Bayadır salih çelen yoktu ayrıldığını düşünmüştüm ben ayrıca video çok güzel olmuş 🙂

 • Halil Akın Kart @akinkart

  @salihcln @gamsizm salih çelen arkadaşı uzman olduğu ya da kendini daha iyi yetiştirdiği seyahat konularıyla ilgili hiç kimse kolay kolay olumsuz eleştiremez. kendini yeterli gördüğü ama bizim açımızdan yetersiz görünen bazı konulara da dahil olunca bu tarz eleştiriler geliyor. Ayrıca bir günde teknoseyir videosunun yanında salih çelen veya daha amatör arkadaşların videosu kabul edilebilir bir şey, insanların tepki verdiği şey teknoseyir in içeriğine katkısı olabilecek şeyleri tek başına teknoseyir içeriği haline getirmesi.

 • DDGuclu @ddguclu

  @salihcln Türkiye'de daha yeni yeni kullanılmaya başlanıyor ama Yelp'e de bakmakta fayda var. En son gelen güncelleme ile 12 saniyeye kadar video da eklenebiliyor. Bir de özellikle Elit'lerin yazdığı yorumlar çok detaylı ve uzun oluyor. Bu Elit dediklerim genelde yorum yazmasını bilen ve görmüş geçirmiş kişiler.

  Türkiye'deki otellerin erken rezervasyon indirimleri özellikle tatilsepeti, tatil vb. sitelerde çok büyük avantaj sağlıyor. Ama alırken küçük puntolarla yazılan notları iyi okumak lazım. Bu konuda da bir video beklerim 🙂 Zaten en büyük birkaç tane site var (Tatilsepeti, tatil, bavul, tatilbudur vb. ), bu sitelerin nasıl kullanılacağına dair 30 dakikalık detaylı video isteriz 🙂

  Booking'den eşime İngiltere'de otel bakıyorduk. Adamları aradığımızda bir kampanyayı söylediler ve daha ucuza aldık. Dediğin gibi karttan direk çekmeye çalışmış otel ama kartı yanlış girmişiz Allah'tan iptal süreci ile uğraşmadan direk rezervasyon iptali ile halletmiştik. Yani booking'i iptal edip direk otelden almıştık.

  Şahsen, bana gittigidiyor'u anımsatıyor. Ucuz olmaktan uzak ama birçok satıcının bulunduğu bir ortam. Tavsiyen kesinlikle mantıklı, buradan bakıp arayıp almak genelde daha avantajlı oluyor.

 • Polonyadayız @polonyadayiz

  Booking.com işini gerçekten ciddi yapıyor. Birkaç hafta önceki otel rezervasyonumda "rezervasyonunuz otele ulaşmadığı için kendinize başka bir otel bulmalısınız" gibi amatörce uydurulan bir yalan nedeniyle marmaris'teki (sanırım marmaris'in en seviyesiz otel sahipleri) "blue lagoon" ve "blue park" isimli 2 otelde sorun yaşadık; ancak durumu internet sitesi yetkililerine bildirir bildirmez bize yeni bir otel buldular. Yeni otelin fiyatı daha fazlaydı ve zararımızı yine booking.com karşıladı. Bu arada video için teşekkürler 🙂

 • Emre K @emre-k

  Gerek yurtiçi gerek yurtdışında birçok kez işimi hemen halletmeme olanak vermiş, bana ucuz tatil sağlamış, sokakta kalmaktan kurtarmış bir uygulama bu. Rakibi olan hotels.com'a göre daha iyi bir hizmet veriyorlar. Bir yere otel rezervasyonu yaptıracak kişilerin kesinlikle denemesi gerek.

  Ayrıca seyahat videosu veya Salih'i görmek istemiyoruz deyip sonra bunun kişisel fikri olduğunu söyleyenler lütfen birinci tekil şahıs kullansınlar. Herkes fikrini söyleyebilmeli ancak başkası adına konuşmamalı. Detaylı bilgi için: http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eah%C4%B1s_eki