#TeknoYardım #ceptelefonutavsiyesi #Huawei #Samsung #iPhone
arkadaşlar yeni telefon almayı düşünüyorum ama malum fiyatlar uçmuş durumda. 8 plus konusunda kararsızım, Android tarafında da note 9 falan iyi ama Samsung telefonların kısa vadede çok fazla indirim yiyip değerini kaybetmesinden dolayı pek gündemimde yok

merak ettiğim huawei bu konuda nasıl, samsung ya da diğer android telefonlar gibi sürekli indirim alan bi fiyatlandırma durumu var mı yoksa iPhone kader olmasa da görece değerini koruyor mu?

bu arada düşündüğüm telefon p20 pro

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12
 • kotonko @kotonko

  bu paralara apple tarafında iPhone 8 plus var, o da bi alıp bi sene kullansam 3 nesil eski kalıyor o yüzden kararsız kaldım. öyle aman aman değerini korusun beklentim yok ama Samsung gibi de 2 senede 3te1 fiyatına düşmesin habire indirim ala ala o yüzden merak ettim

 • ARMv7 @armv7

  şuan bir note 9 alsanız eğer bozulmazsa 2 yıl rahat rahat kullanırsınız. Note 5 kullanıyorum hiçbir eksiklik çekmiyorum ve note 9 un 3 nesil gerisinde samsung alın çok geliştirdi kendini note 5 ten bu yana pişman olmazsınız.

 • 4tys7en @4tys7en

  Normalde Aynı fiyatta olan cihazlar arasından Note 9'u seçmeni önerirdim, ancak ekran yanmasından instagram, WhatsApp vesaire kullanan kullanıcıları sorumlu tuttuklarını ve garanti dışı 1400 TL'ye onarım yaptıklarını duyunca vazgeçtim. En iyi servis hizmetini Apple veriyor. Az paralar değil bunlar. Kaç kere arkadaşlarımın bozulan iPhone'larını kolayca sıfır iPhone'lar ile değiştirdiğine şahit oldum ve benim fikrim tamamen değişti. Kullanıcının hakem heyeti veya mahkeme sonunda kazanacağını bile bile zor durumda bırakan firmalardan alışveriş yapılmaz.

 • Ergin GİRGİN @ucandoktor

  Bende Huawei alacaktım. Hatta son dönemde çıkmış hangi amiral gemisini alsam diye düşünürken 2 gün önce KVK'da çalışan bir arkadaşım aradı, çok temiz Samsung S7 Edge olduğunu belirtti. Telefonu 1,800 Tl'ye kendisinden aldım. Gayet de kamera da dahil olmak üzere genel paket olarak memnun kaldım. Hiç amiral gemisi seviyelerine o kadar para verme. Bir kaç jenerasyon öncesinin amiral gemileri gayet işini görecektir.

#TeknoYardım #akış Arkadaşlar android telefondaki görüntüyü(misal film açtım izliyorum) televizyona aktarmanin en kolay/kaliteli/ucuz (fiyat performans ürünü gibi:) şekli ne?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

#akış #TeknoYardım #turknet Arkadaşlar türknetin sitesinden altyapı sorgusu yaptığımda 24mps vdsl var diyor, şuan evde telefon ve internet yok, ev müstakil, telefon kablosu direkten doğruca eve geliyor, bu değerlerin hata payı ortalama kaç? 10-15 arasını aşağıya düşer mi kabaca?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • kotonko @kotonko

  Turknette kapi/daire no şeklinde ayrıntılı sorgulama var, superonline ve tt'de sokak vs olarak sorguluyor, o yüzden güvenilir geldi ama realitesini merak ettim

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Benim ikinci hat da aynı bu şekilde. Fiber yok. Doğrudan bakır geliyor ama altyapı 3-4 senelik. Santral kuruldu şehre birkaç km uzak bir alan. 75mbps çıkıyordu sorguda. 75mbps verildi paket olarak. Henüz aktivasyon olmadı bakalım 75 gelecek mi. Sonradan 24 falan çıkar diye çok umit bağlamadım.

 • Mr.Tekin @tekin224

  benim 75 çıktı şuan 100 alıyorum 😀

 • kotonko @kotonko

  Aslında sokağa kadar fiber geldi hem superonline hem tt ama işte aradaki 200m müstakil tek abonelik için getirmek mümkün olsa bile gereksiz masraflı, fiber hatlar gıcır gıcır ama direklerdeki telefon hattı muhtemelen eskidir, bu portlarin takıldığı büyük kapaklı kutulardan da sanırım vsr yakında ama santral vs nerededir hiç bi fikrim yok, 24 vdsl görünce bi umut fiber dosenirken adsl için de bişeyler yapılmıştır diye düşünüyorum, çünkü yaklaşık 8-9 sene önce aynı evde adsl olduğu zaman 1.5mps falandı hızı, şimdi kabaca da 25 dediğine göre adslle(direklerden gelen hat) alakalı da bişeyler yenilenmiş herhalde

#akış #TeknoYardım #KonuDışı Can/Meriç bey yeni jeep compass'ın tr fiyatı tahmini ne kadar olur? Başlangıç fiyatı için 20k dolar seviyesi civari, donanım/motor farkı vs bi bilginiz var mı? @can

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

#HaftalıkGündemeMalzeme @gamsizm @hkellecioglu @leventp Bugün Binali Yıldırım TaleWorlds ve akabinde Crytek'e değindi ve firmanin Türkiye'de 500 milyon dolarlık yatırım yapacağından bahsetti. Olayın mumkunati ve muhtemel etkilerine de deginirseniz cok faydalı olur bence. Hatta yerli arama motoru vb gibi sadece lafta olsa da dile getirilen muhtemel gelişmelerle birlikte yönetimsel anlamında neler yapılabilir, neler ne sekilde revize edilmeli gibi ortaya vizyon koyan buna özel bir program da yapabilirsiniz. hatta yapmalısınız bence. Ekonomik sikismaya bağlı bi aklın başa gelmesi durumunun sonucu olsa da sonuç olarak bilişim'e meylin artması ve irili ufaklı icraatların dile getirilmesi önemli ve sektörün davet beklemeden konu hakkında kamuoyu oluşturup vizyonlar ortaya koyması hem kitlelerin ilgisini arttırır hem de kulağa kar suyu kaçırma noktasında faydalı olur kanısındayım.

Hatta teknokonsey kadar kapsamlı olmasa da(keşke olsa) konuk ya da konukların da katkı sunduğu bi program olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
kotonko paylaştı.

http://www.acikders.org.tr/

http://ocw.mit.edu/courses/

özetle MIT (Massachusetts Institute of Technology)'nin 2000 yılından beri yürüttüğü Açık Ders Malzemeleri Projesi'nin, Türkiye Bilimler Akademisi'nin girişimiyle Türkiye'de de hayata geçmesi. dersler Creative Commons by-nc-sa Lisansı altında ücretsiz olarak paylaşıma açık durumda.

http://www.acikders.org.tr/mod/page/view.php?id=714
http://www.acikders.org.tr/mod/page/view.php?id=760

elbette ülkemizdeki pek çok üniversitenin de katılımı söz konusu. basit bir google aramasıyla benim ulaştıklarımın bir kısmı burada.

http://pastebin.com/hxHbTs9U

--------------------

MOOC (Massive Open Online Course) - Kitlesel Çevrimiçi Açık Ders (KİÇAD)

https://en.wikipedia.org/wiki/Massive_open_online_course
https://tr.wikipedia.org/wiki/Kitlesel_%C3%A7evrimi%C3%A7i_a%C3%A7%C4%B1k_ders

http://bilimteknik.tubitak.gov.tr/makale/dersinizi-hangi-universiteden-almak-isterdiniz

https://www.mooc-list.com/

http://mooc.org/

https://library.educause.edu/topics/teaching-and-learning/massive-open-online-course-mooc

--------------------

http://www.open.ac.uk/
http://www.open.ac.uk/courses
http://www.openuniversity.edu/

http://www.open.edu/openlearn/
http://www.open.edu/openlearn/free-courses

https://en.wikipedia.org/wiki/Open_University
https://tr.wikipedia.org/wiki/Open_University

https://www.futurelearn.com/partners/the-open-university
https://www.futurelearn.com/about
https://www.futurelearn.com/courses
--------------------

http://getem.boun.edu.tr/

http://www.sem.metu.edu.tr/

http://idea.metu.edu.tr/

http://www.edutopia.org/

https://www.salto-youth.net/

#Eğitim #ücretsizeğitim #gerillaaçıkerişimmanifestosu #TürkiyeBilimlerAkademisi #AçıkDersMalzemeleriProjesi #akış #KonuDışı #HaberinizOlsun

@gamsizm @leventp @hkellecioglu @niyazi-saral

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yasin Ustaoğlu @yasinusta

  Algoritamaya Giriş (MIT6.046J-TR) dersini dinlemeye başladım. Neden bilmiyorum ama videonun seslendirilmiş olmasını garipsedim. Altyazılı olsaymış keşke diye düşündüm. Özellikle fizik derslerinde Prof. Walter Lewin'in kendi anlatımı, ingilizcesi başlangıç seviyesinin üzerindeki hemen herkesin anlayabileceği kadar sade. Onun videolarının seslendirilmemiş olmasını isterdim, kendi sesi olmayınca videoyu izleyemedim çok garip geldi. Ders transkriptleri de video olmadan havada kalıyor. http://ocw.mit.edu/'de Prof. Walter Lewin'in ders anlatımları yok sanırım 2007 yılının derslerini bulabildim sadece. Bir kaç farklı ders için PDF formatındaki ders notlarından seçmeye başladım. Bir iki derse baktım sadece ama şimdiden merakımı celb etti bile...
  Paylaşım için teşekkürler.

  • jack of all trades @master-of-none

   seslendirme konusunda genel olarak aynı fikirdeyim, odaklanmak imkansız hale geliyor. tabi burada yabancı dil bilmeyen insanların hedeflendiği daha doğrusu dil bilmeye ihtiyaç duymadan da bu içeriğin ulaşılabilir kılınmasının hedeflendiği ortada. yine de talep doğrultusunda alt yazılı videolar da gelir belki ileride.

   ders sayısı epey az şu an, belli bir seviyeye ulaşması zaman alacak gibi görünüyor.