Merhaba yanlış aldığım bir ekran kartı vardı GTX 1060 ben bu ürünü hepsiburada sitesindeki "sanalpazari" adlı satıcıdan 11 kasım da aldım bana 15 kasım gibi geldi ve ben 18 kasımda iade için kargoya verdim ardından 3 gün sonra firma yetkilisi biri beni aradı sizinle daha önce konuştuğumuz gibi.. derken ben sizinle daha önce konuşmadım dedim bana siz veya sizin adınıza daha önce biriyle görüştüm dedi ben kimseyi aramadım kimse de benim adıma aramış olamaz dedim sonra bana iade etmek istediğim ürünü iade kabul etmeyeceklerini ürünün kutusunun üstündeki bantın açıldığını söylediler ve ben de ürünün kendisi kutunun içinde ayrı bir pakette onu hiç açmadım ürünü hiç kullanmadım zarar vermedim tertemiz dedim fakat bana iade kabul etmiyeceğini söyledi sonra hepsiburada ile görüşürsünüz dedi ben hepsi burada ya bu durumu anlattım bana kusura bakmayın biz yeni bir talep oluşturacağız sorununuzu çözeceğiz dediler ve bugün talebime yanıtları ekran alıntısındaki gibi oldu benim bu kartı kullanmayacağım ve paramı geri istiyorum ne yapabilirim haklarım neler daha önce başına gelen var mı? bana yardımcı olabilir misiniz teşekkür ederim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14
 • maho @houdini

  az evvel hepsiburada yı aradım bana sorunumu çözeceklerini söylediler konuşan kişi çok yetkili bir mizaç ve kendinden emin bir ses tonuyla konuşuyordu bana satıcının yaptığının ayıp olduğunu en üst kademeye bildirdiğini kendi ekiplerinin inceleme yapacağını ve sorunun en geç perşembe gününe kadar çözüleceğini söyledi tüketici hakem heyetine başvuru yapıyordum yarıda bıraktım çözüleceğine inanıyorum ilginiz için çok teşekkür ederim

 • Gökhan @gokhans19

  Ürünün kutusunun açılmış olması ürün iadesine engel değil. Dilerseniz ürünün kutusunu yırtabilir hatta ürünü bozabilirsiniz. Yinede kanun iade hakkı veriyor. Satıcı firma ürünü garantiye gönderir ve tamir ücretini imzalı belgeyle onaylatır sonrada garanti ücreti ürün ücretinden düşülerek paranızın kalanı iade edilir. Bu tip iade durumlarında sadece cayma hakkı bildirimi yapın. Bunun dışında sebep belirtme yükümlülüğünüz bulunmuyor. Satıcıya bu haklarınızı tekrar tekrar anlatın. Eğer bu kanunları takmıyorsanız bana Türkiye Cumhuriyeti yasalarını takmıyoruz diye imzalı kaşeli belge verin deyin. Aksi halde ürün tekrar size dönerse kargoyu kabul etmeyeceğinizi ve bankanıza harcama itirazı yapacağınızı söyleyin.

  2 sene önce gittigidiyorda puanı yüksek bir satıcıya hafıza kartı iadesi yapmıştım satıcı paketi açıldı diye iadeyi kabul etmemişti halbuki kanuna göre iade hakkım var kutusu açılınca iade olmaz diye birşey yok hatta bozsam bile iade hakkım var hemde hiçbir sebep belirtmeden. 500 tane mesaj yazdım satıcı yine kabul etmedi gerizekalı gittigidiyorda hiç ilgilenmedi en sonunda Türkiye Cumhuriyeti yasalarını takmıyoruz diye imzalı belge verin dedim baktım onaylamışlar. Gerizekalı gittigidiyorda satıcıyı korudu ve satıcıya yorum yapmamı engelledi. Her konuşmadada konuşmaya ayrı müşteri temsilcisi katıldı ve hepsine baştan olayları anlatıyordum geçmişte yazmasına rağmen takmıyorlardı. Lafa gelince koşulsuz iade bla bla ama iade yapınca kanun dışı şeylerle savunuyorlar kendilerini. Bizim firmada iade yok diyorlar. Ulan o mesafeli satış sözleşmesinde firmanda iade olduğunu kabul ediyorsun zaten aksi halde satış yapman yasak. Bu mağazada puanı %100 mağaza.

  Şikayetvar la ekşiyede yaz.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  Thh seni hakli bulsa bile hb bu karari takmiyor. Ben icraya vericem hb yi

 • prometrik @prometrik

  @houdini Hem kargo ile irsaliye fatura gelir hem de hepsiburada e-posta adresine e-fatura gönderiyordu. Kayıtlı e-posta hesabınızı bir kontrol edin.

Merhabalar iyi akşamlar 🙂
Ben yeni bir bilgisayar sistemi topladım arkadaşımın önerileri ile sistemdeki parçalar
Anakart : Gigabyte ab350m-d3v
İşlemci : Ryzen 5 3600
Ram : T-Force 2x8 GB ddr4 3000 mhz
Hafıza : JamesDonkey 512 gb m2 ssd ,WD Blue 1TB hdd
Ekran Kartı : Rx 590
Bu bilgisayara uygun bir monitör almak istiyorum ama pek bilgim yok bana öneride bulunmanızı istiyorum 144hz ve 1ms ayarlarında olmasını tercih ederim çünkü tek bildiğim özellikler bunlar şimdiden teşekkürler ( :
#TeknoYardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 24 / 31