#SistemTavsiyesi #YeniSistemÖnerisi #yardım

Öncelikle merhabalar. Şuan kullanmış olduğum sistemimi ANAKART, İŞLEMCİ, RAM ve PSU olarak ileriye dönük olacak şekilde güncellemek istiyorum. İleriye dönük derken söylemek istediğim; Elimde hali hazırda olan ekran kartımı kullanmaya devam edeceğim. Malum durumlar ve krizler bittiğinde ise alacağım ekran kartını besleyebilecek bir özellikte olsun istiyorum.

Sistem özellikleri i7 3770 (HYPER 212X SOĞUTUCU "EĞER KİT BULABİLİRSEM BU SOĞUTUCUYU KULLANMAK İSTERİM") + 16GB DDR3 RAM + 120GB SSD + AORUS GTX 1060 6GB şeklinde.

Halihazırda kullanmış olduğum kasa "COOLER MASTER SILENCIO 650" kasamdan memnunum. Kasanın başlıca özellikleri arasında ses yalıtımı çokça HDD desteği ve büyük boyutları olduğu için değiştirmeyi düşünmüyorum.

Uzun zamandır yeni işlemci, anakart vs güncellemelerini bıraktığım için ne alacağım konusunda kafa karışıklığı yaşıyorum.

AMD 3700X ve 5600X arasında kaldım.
Anakart konusunda hangi chipset'i almam gerektiği konusunda emin değilim.
Anakart'ın M2 ve en az 6 SATA portu olması tercihimdir. (şart değil wi-fi ve bluetooth bağlantısı olabilir.) Kasa camsız olduğu için RGB vs gibi şeylerin olması şart değil.
Kullanacağım ram minimum 32GB 2x16 olabilir. ileride 64 yapmak isteyebilirim.

Bu konular ile alakalı yardımlarınızı bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, işlemci için soğutucu alacağım.
Cooler Master Hyper 612 v2 & Cooler Master Hyper T4
arasında kaldım. 612 nin kalın ve çok borulu olması avantaj mıdır? Yoksa aradaki fark sadece 3-5 derece mi olur?
#akış #TeknoYardım #sogutucu #CPUSoğutma

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#BenimÇözümüm #Akış

Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde CNC makinamın başında iken çekmekten zevk aldığım hızlı çekim videoları beni tatmin etmeyince cep telefonu için tripod ihtiyacı duydum ardından "Slik Mini II" diye güzel bir tripod beğendim ve sipariş ettim. Fakat bu cep telefonu için değil standart kameralar bağlamak için bir tripod tu. Hemen bir telefoncudan başı çıkarılabilen bir selfide çubuğu arayışı içine girdim. Aradığım aparatı buldum. İstediğim ölçüde klavuz ile diş açıp artık tripodu cep telefonumla kullanabilir oldum 🙂 Neden direkt telefon tripodu siparişi vermedin diyenler olacaktır. O çözümü de denedim fakat internetteki tripodlar çok dandik ve kalitesizdi. Böyle bir ihtiyacınız olursa fikir vermesi açısından sizinle paylaşmak istedim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk paylaşımı buradan yapmak istedim 🙂 😛 Herkese merhabalar..

Kasa: Asus ROG CG8480
ANAKART: Kasa ismi ile aynı geçiyor.
CPU: İ7 3770K
GPU: Zotac GTX680 AMP Edition
RAM: G.Skill 8GB 2400Mhz (Bunları Çıkarıp 16GB Kingston 1333 Taktım 🙁 )
PSU: 650W 80+ Modüler (Markasını Unuttum Onun)
HDD: 1,5 TB + 250 + (120SSD Almam Gerek)
Soğutma:(Cooler Master Seidon 120V
#akış #benimkasam #benimmasaüstüm #BenimBilgisayarMasam #benimbilgisayarım

BeğenFavori PaylaşYorum yap