#SistemTavsiyesi #YeniSistemÖnerisi #yardım

Öncelikle merhabalar. Şuan kullanmış olduğum sistemimi ANAKART, İŞLEMCİ, RAM ve PSU olarak ileriye dönük olacak şekilde güncellemek istiyorum. İleriye dönük derken söylemek istediğim; Elimde hali hazırda olan ekran kartımı kullanmaya devam edeceğim. Malum durumlar ve krizler bittiğinde ise alacağım ekran kartını besleyebilecek bir özellikte olsun istiyorum.

Sistem özellikleri i7 3770 (HYPER 212X SOĞUTUCU "EĞER KİT BULABİLİRSEM BU SOĞUTUCUYU KULLANMAK İSTERİM") + 16GB DDR3 RAM + 120GB SSD + AORUS GTX 1060 6GB şeklinde.

Halihazırda kullanmış olduğum kasa "COOLER MASTER SILENCIO 650" kasamdan memnunum. Kasanın başlıca özellikleri arasında ses yalıtımı çokça HDD desteği ve büyük boyutları olduğu için değiştirmeyi düşünmüyorum.

Uzun zamandır yeni işlemci, anakart vs güncellemelerini bıraktığım için ne alacağım konusunda kafa karışıklığı yaşıyorum.

AMD 3700X ve 5600X arasında kaldım.
Anakart konusunda hangi chipset'i almam gerektiği konusunda emin değilim.
Anakart'ın M2 ve en az 6 SATA portu olması tercihimdir. (şart değil wi-fi ve bluetooth bağlantısı olabilir.) Kasa camsız olduğu için RGB vs gibi şeylerin olması şart değil.
Kullanacağım ram minimum 32GB 2x16 olabilir. ileride 64 yapmak isteyebilirim.

Bu konular ile alakalı yardımlarınızı bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap