Windows 11 nasıl yüklenir? Windows 10’dan Windows 11’e yükseltme nasıl yapılır?

Windows 11 resmi olarak yayınlandı. Windows 10 kullanıyorsanız şimdi sizde hızlı ve ücretsiz bir şekilde Windows 11’e geçiş yapabilirsiniz. Bu makalede sizlere kendi deneyimlediğim yoldan Windows 10 bilgisayarımı nasıl Windows 11’e yükselttiğimi anlatacağım.

Windows 11 Yükseltme Sayfası

Windows 11 yükseltme sayfasında sizi aşağıda ki gibi bir ekran karşılayacak. Bu ekranda eğer Windows 10 kullanıcısıysanız sizi otomatik yükseltmeyi yönetecek bir hızlı kurulum paketi ve indirilebilir ISO paketleri karşılayacak. Ben hızlı bir kurulum paketi başlatıcısını bilgisayarıma indirerek yükseltme işlemini gerçekleştirdim.

https://www.microsoft.com/tr-tr/windows/windows-11

Windows 11 yükseltme için linki ziyaret edin. Zaman içinde linkler değişebilir. Bunun için bu linke ulaşmak için izleyeceğiniz yol “Windows 11 yükseltme” şeklinde google araması yapabilirsiniz.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11

Eğer bir üst linkten ulaşamazsınız indirme sayfalarına ulaşmayı şu linkten de deneyebilirsiniz. “Windows 11 Yükleme Yardımcısı” ve “Windows 11 Yükleme Medyası Oluşturma” bağlantılarını sayfada bulabileceksiniz.

Windows 11 yükseltme koşulları ve uyarılar

Başlamadan önce, aşağıdaki koşulların sizin için geçerli olup olmadığını kontrol edin:

 • Windows 10 lisansına sahip olmanız gerekir.
 • Yükleme Yardımcısı’nı çalıştırmak için PC’nizde Windows 10 2004 sürümünün veya daha yeni bir sürümünün yüklü olması gerekir.
 • Yükseltme gereksinimleri ve desteklenen özellikler için PC’nizin Windows 11 cihaz özelliklerini karşılaması gerekir. Bazı özellikler ek donanım gerektirir. Ayrıca, güncelleştirilmiş sürücüler ve donanım uyumluluğu hakkında bilgi almak için PC üreticinizin web sitesini ziyaret etmenizi öneririz.
 • Bilgisayarınızda Windows 11’i indirmek için 9 GB boş disk alanı olmalıdır.

 

PC Healts at a glance (Windows 11 yükleme kontrolcüsü)

Windows 11 Yükleme Yardımcısı’nı indirip çalıştırdığınızda ilk olarak sizden bilgisayarınızın Windows 11 yükleme gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını görmeniz için aşağıda görseli yer alan “Pc Health at a glance” uygulamasını yüklemeniz ve kontrol etmeniz istenir. Kontrol başarıyla sonuçlandıktan sonra kurulum başlatılır.

Windows 11 dosyalarının indirilmesi

Windows 11 Yükleme Yardımcısı yükleme yeterliliği kontrolünü sağladıktan sonra aşağıda ki şekilde Windows 11 yükseltme işlemlerini başlatır. Aşağıda ki yüzde tamamlama süreci Windows 11 dosyalarının bilgisayara indirilme sürecidir ve süreç boyunca bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. İnternet bağlantı hızınıza göre bu süreç uzayabilir.

Windows 11 Kurulumu

Windows 11 yükseltme dosyaları indirilme işlemi tamamlandıktan sonra eğer manuel bir başlatmayı onaylamazsanız kurulum yöneticisi 30 dakikalık bir sayaç başlatıyor ve bu sayaç sonunda bilgisayarınız yeniden başlatılarak kurulum otomatik başlatılıyor. Kurulum esnasında siyah fonu olan bir ekran kurulum işlemleri size herhangi bir soru yöneltilmeden otomatik şekilde devam ettiriliyor. Kurulum esnasında yine otomatik şekilde bir kaç kez bilgisayarınız kendisini yeniden başlatıyor. Tüm bu işlemlerin ortalama süresi bir buçuk saat civarında sürdü.

Windows 11 Yükseltme Sonuç

Windows 10 işletim sisteminden windows 11 işletim sistemine yükseltmeyi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. Dosyalarımda, programlarında herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Ortalama bir buçuk saatlik bir sürede kurulum işlemleri tamamlandı. Bu süreç boyunca tüm kurulum işlemleri otomatik olarak gerçekleştirildi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#evdekal kapsamında Udemy üzerinde ki 45 Saatlik PHP ile Web Geliştirme Kursu ÜCRETSİZ

Udemy'nin sağladığı 3 günlük sürenin 2.günündeyiz. Limitsiz olarak ilgili süre bitimine kadar kursa ücretsiz kaydolabilir sevdiklerinizin ücretsiz kaydolmasını sağlayabilirsiniz.

https://www.udemy.com/course/sifirdan-ileri-seviye-web-programlama-html-php-pdo-mysql/

KUPON KODU EVDEKALPHP

Ayrıca diğer EDUKEY eğitimlerine 9.90'a ulaşmak için Link: https://www.edukey.com.tr Kupon Kodu: EDUKEY

#EVDEKAL #PHP #COURSE

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Online Kurs Oluşturma Eğitimi ÜCRETSİZ

Merhaba Arkadaşlar;

4.5 Saatlik bu kursta yayınladığım online eğitim süreçlerinde edindiğim tecrübe ve deneyimleri aktarıyorum. Ayrıca bu online eğitim vermeyi düşünen bir çok kişinin aklında ki sorulara da cevap vermeye çalıştım.

Ücretsiz olarak youtube kanalımda ki playlistten izleyebilirsiniz.

Umarım yararlı olur.

 

Online Kurs Oluşturma Eğitimi ÜCRETSİZ

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

WordPress ile Blog Oluşturma – Eğitim Serisi

Bu eğitim serisinde kendi sitemi yeniden düzenlerken izlediğim yol ve uyguladığım metotlar ele alınmıştır. Bu eğitim setinde ki amacımız wordpress ile blog sitesi oluştururken izlenecek adımların görsel olarak sizlere aktarılmasıdır.

WordPress ile Blog Oluşturma Eğitim Serisi Playlist

Eğitim serisi videolarına tamamen ücretsiz olarak youtube kanalım da topluca izleyebileceğiniz şu playlist linkinden : http://bit.ly/2xucFCo yada aşağıya gömülü playlist oynatıcısından ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bu video eğitim serisi ile ilgili Neden WordPress kullanmalıyız? yada neden kod yazmayı öğrenmeliyiz ile ilgili makaleyi okumaya devam edebilirsiniz.

#akış #ücretsizeğitim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Podcast - Fikir Dolabı

Merhaba arkadaşlar;

Podcast ile ilk kez teknoseyir sayesinde tanıştım. Uzun süredir de itunes üzerinden yayınlandığı gece dinliyorum. Mışıl mışıl uykuya dalmadan önce Levent ve Murat abinin sohbeti son derece keyifli oluyor.

Podcastler günümüzde öncülerinin taşıdığı kitleler sayesinde oldukça popüler olmaya başladı. Video tüketiminden oldukça daha ergonomik olarak ölü vakitleri muazzam bilgilerin elde edilebileceği harika saatlere çevirmek oldukça güzel.

Aslında 11 sene önce 2008 yılında youtube'un bir köşesinde kalan şu kötü denememde https://goo.gl/vS2QAU en çok yapmak istediğim şeylerden biriydi sesli yayınlar.

2016 yılından beri youtube video eğitim içerikleri üretiyorum ve eğitimlerin içinde bile bazen eğitimden çıkıp bazı anektod, tavsiye ve hikayelere yer veriyorum.

İşte tamda podcast konseptine uyan bu şekli bende çeşitli platformlara taşıyarak düzenli hale getirmek istedim.

Bu blog yazısında da siz değerli arkadaşları bu durumdan bilgilendirmek istiyorum.

#podcast

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

C# kursuna ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Değerli Teknoseyir Üyeleri...

İnternet sitemi yeniledim ve eğitimler kısmında bulunan C# kursu limitli olarak ücretsiz kayıt imkanı sağlıyor. Sitemi ziyaret ederek C# kursuna ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

https://www.emrahyuksel.com.tr/

 

#BedavaEğitim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 20

C# Kursu Teknoseyire Özel 10 Kişiye Ücretsiz Kupon

18,5 Saatlik C# Kurs: Yeni Başlayanlara Özel Projelerle Sıfırdan Öğrenin kursumu teknoseyir abonelerine özel 10 kişiye ücretsiz veriyorum.

Link: https://www.udemy.com/csharp-kursu/

Ücretsiz Kayıt İçin Kupon Kodu: TEKNOSEYIR211

Kupon 10 kişiye kayıt hakkı sağlar.

BONUS25 kupon koduyla tüm emrah yüksel ve edukey kurslarına 25 TL'ye kayıt olabilirsiniz.

Teyid için kayıt olanlar yoruma belirtirse sevinirim.

#akis $ucretsizkurs

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

C# Kurs: Yeni Başlayanlara Özel Projelerle Sıfırdan Öğrenin

Teknoseyir'e Özel En Düşük Fiyattan Kuponlu Kayıt Fırsatı

https://www.udemy.com/csharp-kursu/?couponCode=TEKNOSEYIR25

Kayıt Olmadan Ücretsiz 1 Saatlik Kısmı İzleyin Öyle Karar Verin.

Kursun hemen başında Visual Studio 2017 kurulumu ve ardından C# Form ile Çekiliş Programı uygulamamızı geliştiriyoruz. Hiç bir kod bilginiz olmasa dahi öğrenme sürecinizin başında size C# ile basit bir proje geliştirme sürecinin içine dahil ediyor ve kursta elde edeceğiniz kazanımlardan örnekler sunuyorum. Hiçbir ücret ödemeden bu dersleri izleyebilir ve programlama dünyasına ilk adımlarınızı atabilirsiniz.

Ben C# ile programlamayı size öğretebilirim yeter ki siz öğrenmek isteyin...

Kurs Hakkında

Bu kurs 10.000'in üzerinde öğrencisi bulunan EDUKEY Eğitim Akademisi  Danışmanlığında Uzman Eğitmen Emrah Yüksel tarafından hazırlanmıştır.

Diğer tüm kurslarında olduğu gibi Eğitmen Emrah Yüksel bu kursta C# öğretmeyi amaçladığı öğrencilerine her konuyu yeni başlayan bir öğrencinin anlaması için en temel seviyeden anlatmayı baz alarak kursta tüm öğrencilerin programlamanın temellerinden itibaren basit bir dille öğrenmesi için çaba göstermiştir.

Projeli Anlatım

Kursta anlatılan konuların tamamı örnekler projeler üzerinden anlatılmıştır. Kurs içerisinden birden çok projeyi eğitmeniniz ile birlikte geliştireceksiniz.

Kursta yer Bölüm Başlıklarından Bazıları

 1. Eğitime Giriş
 2. Bilgisayarımın Eğitime Hazırlanması
 3. Console ile Kodlamaya İlk Adımlar
 4. Consol Üzerinde Değişkenler ile Çalışma
 5. Form Yapısına Giriş
 6. Koşullar
 7. Döngüsel İşlemler
 8. Nesnesel İşlemler Arası
 9. Döngüsel İşlemler Devam
 10. Diziler
 11. Listeler
 12. Random Sınıfı
 13. Timer Sınıfı
 14. Metotlar ve Sınıflar
 15. Veritabanı Mantığı ve Dosya İşlemleri
 16. Projelerle Anla Örnek 01 Kütüphane Kitap Kayıt Sistemi (Metot İşlemleri)
 17. Projelerle Anla Örnek 02 Kütüphane Kitap Kayıt Sistemi (Class Model İşlemleri)
 18. Projelerle Anla Örnek 03 Telefon Rehberi (Class Model İşlemleri)
 19. Sabitler
 20. Hata İstisna Yönetimi
 21. Math Sınıfı
 22. Enum Yapısı
 23. String Tipi
 24. Tarih Saat İşlemleri
 25. Temel SQL Veritabanı İşlemleri
 26. SQL Veritabanı İşlemleri ile Kurs Kayıt Sistemi PROJELİ ANLATIM
 27. MySQL Veritabanına Projeyi Uyarlama

 

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Udemy Türkiye İş Başkanı Neslihan ERCAN ile Video Röportaj

Yaklaşık 1 Yıldır Udemy üzerinde eğitimler veriyorum. Udemy Türkiye İş Başkan Neslihan Ercan ile Udemy'i ve Online eğitimin geleceği üzerine konuştuk. Ayrıca bilgisini online olarak paylaşmak isteyen arkadaşlara da yol göstermesi açısından tavsiyeler sunduk.

Keyifli Seyirler.

Playlist  7 videodan oluşmaktadır.

Harici Playlist Linki : https://goo.gl/h5uUfd

Udemy Profilim https://www.udemy.com/user/emrah-yuksel-3/

Youtube Kanalım https://www.youtube.com/channel/UC2u9Gc37Rq44dB3mW4Kdi-w

#akis

BeğenFavori PaylaşYorum yap