Windows 10 Microsoft hesabı olmadan kullanıcı nasıl eklenir?

Windows 10 işletim sistemi üzerinde aile bireylerinin fazla olması yada kişisel kullanımınızda bir kaç yerel kullanıcı hesabınıza ihtiyaç duymanız halinde diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi birden fazla kullanıcı hesabı açabiliyorsunuz.

Fakat kullanıcı hesabı açmaya kalktığınızda sizi microsoft hizmetlerine bağlı herhangi bir eposta ile oturum açmaya zorlayan bir ekran ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Windows 7 vb işletim sistemlerinde kolaylıkla yerel hesabı açma işlemi yapılırken windows 10 işletim sisteminde sizi online bir microsoft hesabına bağımlı bırakmalarına bir an için anlam veremiyorsunuz.

Bende ofiste büyük işlerimin çoğunluğunu windows 7 işletim sistemli masaüstü bilgisayarım ile hallediyorum. Dizüstü bilgisayarımda windows 10 işletim sistemi yüklü geldi ve temel işlevlerin dışında çok fazla sağını solunuda karıştırmamıştım.

Taa ki bu güne kadar.

Bilgisayarda video işleme işlemlerinde masaüstünün daha temiz ve diğer çalışma dosyalarımla ayrışması adına yeni bir kullanıcı hesabı açarak bu işlemleri orada yapmamın daha doğru olacağını düşündüm. Fakat ben windows 7 işletim sistemli bir bilgisayar gibi buradada kolayca bir yerel kullanıcı hesabı açabileceğimi düşünürken Windows 10'da kullanıcı aç ekranında Microsoft hesabı yada telefon numarası ibaresine pek anlam veremedim.

Online olarak outlook e-postam olmasına karşın bir türlü microsoftun bu tür e-posta işlemleri ile windowsa müdahale etmesi hiç hoşuma gitmiyordu. Bunun mutlaka bir çözüm yolu olmalıydı ve internette biraz araştırma yaptıktan sonra bu problemin çok basit bir şekilde giderilebildiğini gördüm.

Çözüm;

İnterneti devredışı bırakmak. Evet basit ve pratik bir çözüm. Windows 10 işletim sistemi interneti algıladığında sizi microsoft hesabı ile yerel kullanıcı oluşturmaya zorluyor. Eğer pc 'de internet yok sa direkt olarak yerel kullanıcı adı vb işlemlere geçiyor.

Çok basit bir çözümü olan bu problemle karşılan kullanıcılara yararı olması dileğiyle...

Video olarak izle

BeğenFavori PaylaşYorum yap

74-Php Dersleri - Php+Pdo Ile Sıfırdan Yönetim Panelli Firma Scripti Tam Eğitim Seti

Çok severim bu sözü;

Eğer birileri standart öğretiler ile öğrenemiyorsa, o zaman bizde onların öğrenecekleri şekilde öğretmeliyiz.

 

Web programlama eğitimlerinde bu felsefe ile videolar çekip yayınlıyorum. Sosyal ortamda motive edici geri dönüşler bu isteğin dahada artmasına vesile oluyor.

Artık;

Pdo kullanımınıda gördüğümüze göre eğitimlerde bahsettiğimiz üzere pdo kullanarak bir site kodlamanın vakti geldi. Bu video bu eğitim seti  tam set olarak 09 Ocak 2017 günü pdo ile oluşturulmuş yönetim panelli firma scriptinin eğitimlerinin paylaşılacağının habercisi oluyor.

Duyduk duymayın demeyin. Merakla beklediğiniz Pdo+Mysql bağlantısını kullanacak php ile kodlayacağımız ve hem yönetim panelinin, hemde ön template kısmının komple sıfırdan adım adım anlatılacağı eğitim seti şuan hazırlanıyor ve 09 Ocak 2017'te kanalımdayayında olacaktır.

Yönetim Paneli vb satışa hazır kalitede tasarlanacak ve sunulacaktır. Bu scripti ticari anlamdada kullanabileceksiniz. Dileyenler eğitim setini kodlarıyla birlikte çok çok çok cüzi bir fiyata satın alabileceklerdir.

Şimdilik bu kadar 09 Ocak 2017 'yi bekleyin...

video olarak dinlemek için

Ayrıca diğer eğitimler

Abone Ol : https://goo.gl/Kny15x
Php Dersleri Tüm Eğitimler Playlist : https://goo.gl/gMUr0W
Php Yönetim Panelli Site Yapımı Playlist : https://goo.gl/or1mHO
Php PDO Dersleri Playlist : https://goo.gl/9YcDUM
Css Dersleri Tüm Eğitimler Playlist : https://goo.gl/JwnC61
Javascript Dersleri Tüm Eğitimler Playlist : https://goo.gl/F21FhU
Website İnceleme : https://goo.gl/XQihA8
Sigarayı Bırakmak mı istiyorsunuz? : https://goo.gl/xphb0Y
Tekno Pratik Bilgiler Playlist : https://goo.gl/3f05Ie
İnternet Sitem: http://www.emrahyuksel.com.tr
Facebook : http://www.facebook.com/emrahyukselcom
Mail : [email protected]

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap