Bir gaming laptop almak isteyen biri için Ryzen 4000 veya RTX 3000 serilerini beklemek ne kadar gereklidir, ne dersiniz? Hemen al derseniz hangi modeli önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hobi amaçlı kuş ve doğa fotoğrafçılığı için optik zoom özelliği yüksek, kolay kullanımlı ve makul fiyatlı bir fotoğraf makinesi modeli önerebilir misiniz lütfen? Teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elinde Byte dergisinin (Türkiye versiyonunun) eski sayıları olan var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, ben kendi kendine yazılım geliştirme öğrenen ve bağımsız olarak geliştirme yapan biriyim. iOS için programladığım pomodoro tekniği uyumlu görev yöneticisi uygulaması Masterlist'i bir süre önce sizlere duyurmuştum.

O günden bu yana uzun uğraşlar sonucu iki yeni sürüm yayınladım. Odaklanma (Pomodoro) zamanlayıcısı için gelişmiş özellikler, istatistik ve grafikler eklemiştim. Son olarak Türkçe 🇹🇷 desteği ve iPad uyumluluğu da geldi.

Merak edenler için App Store bağlantısı: http://apple.co/2WzJNoA

Umarım bir göz atar ve görüşlerinizi paylaşırsınız. Eleştirilerinize açığım.

Şimdiden teşekkürler...

#iOS #akış #MobilUygulama #UygulamaÖnerisi #UygulamaTavsiyesi

‎Masterlist: Görevler & Odaklan

‎Masterlist, sade, zarif ve kullanıcı dostu olarak tasarlanmış akıllı bir yapılacaklar listesi, hatırlatıcı ve Odaklanma Zamanlayıcısı (Pomodoro Timer) uygulamasıdır. Pomodoro...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar,

#iOS için geliştirdiğim yapılacaklar listesi, hatırlatıcı ve #pomodoro zaman sayacı & #motivasyon uygulaması #Masterlist 'i denemek isterseniz #AppStore 'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Uygulama hakkında daha ayrıntılı bilgi için: https://ertugrulharman.com/tr/2019/12/01/uretkenlik-icin-masterlist/

Uygulamaya zaman içerisinde yeni özellikler eklenebilir. Görüş ve önerilerinizi beklerim...

Şimdiden teşekkürler...

Not 1: #iPad'e özel versiyonu da yakında gelecek ama beklemelerine gerek olmadan iPad kullanıcıları da App Store'da #iPhone uygulaması olarak aratıp yükleyip kullanabilirler.

Not 2: Türkçe dil desteği de yakında gelecek... 🙂

#üretkenlik #ücretsizapp #Apple

https://apps.apple.com/tr/app/masterlist-to-do-pomodoro/id1486131008?l=tr

‎Masterlist: To-Do & Pomodoro

‎Masterlist is a to-do list, reminder and time tracker app with a simple, minimal and user-friendly design. It aims to help you organize your life, use your time more efficiently and become more...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10
 • Ertuğrul @erttux

  @erkan123 Logoyu çizdim ama "check mark" işaretini ben icat etmedim. Microsoft da etmedi. 🙂 https://en.wikipedia.org/wiki/Check_mark

 • Alp @acpcore

  Trello gibi mi, biz şirkette aktif olarak Trello yu kullanıyoruz

  • Ertuğrul @erttux

   Masterlist'de görev veya hedef listeleri (checklists) oluşturup bunların altında görevler (tasks), görevlerin altında alt görevler (subtasks) oluşturabilir, görevleri listeler arasında taşıyabilirsin. Görevler için hatırlatıcılar (reminder) kurabilir, tekrarlayan son tarihler (due date) belirleyebilirsin. Her görevin bir Pomodoro zaman sayacı var. Böylece hangi görev için ne kadar Pomodoro tamamladığını (çalıştığını) takip edebilirsin. Şu an için kişisel bir app, takım çalışması yönü şu an için yok. Masterlist'de görevlerin ve diğer verilerin cihazında saklanır, buluta gönderimez.

  • Alp @acpcore

   @erttux buluta göndermesinin avantajı pc de, ya da web hizmeti sunan herhangi bir yerde sana sunulan hizmeti kontrol edebilmen tabi ki. (Güvenlik sorunu var) Yaptığınız çalışma aslında tam bir task manager ve ücretsiz sunulması ise büyük avantaj. Kesinlikle yükleyeceğim. Ancak daha çok yazılımcılara hitap edebilecek bir sistem gibi görünüyor

  • Ertuğrul @erttux

   @acpcore Çok teşekkürler, gerek yorumlarınız, gerekse deneyecek olmanız için. Olumlu olumsuz her türlü öneri ve eleştirinize memnun olurum. Aslında sadece yazılımcıları hedeflemiyor, ders çalışanlar, öğrenciler, zamanını iyi kullanmak isteyenler, görev listesiyle zaman takibini birlikte aynı uygulamada yapmak isteyenler yararlı bulabilirler.

 • Ertuğrul @erttux

  @erkan123 Uzun ve ciddi bir emekle ve alın teriyle ortaya konmuş bir ürünü bilip bilmeden karalamak için bu kadar acele etmenin sebebini bilmiyorum. Söylediklerin saçma. Bu kategorideki ilk uygulama bu değil, logosunda mavi tonunu kullanan tek app de bu değil. Masterlist verileri buluta göndermez, başka amaçla kullanmaz, mahremiyete önem verir, pomodoro entegrasyonu vardır. Gelişmiş bir tekrarlayan görev hatırlatıcısı vardır. Dene, belki farklı yönlerini keşfeder, beğenirsin.

 • joevitti @joevitti

  Ben Pomodoro için "Be Focused Pro" uygulamasını kullanıyorum. Apple Watch üzerinden de kullanılabilmesi cezbetmişti, çünkü telefonu elime alınca dikkat dağınıklığı olabiliyor.

  Henüz inceleyemedim uygulamayı, indirip bakacağım. Ama ileride Apple Watch desteğini de koymayı planınıza alabilirsiniz.

  • Ertuğrul @erttux

   Teşekkür ederim hem deneyecek olmanız hem de öneriniz için. İleride Apple Watch desteği ekleyebilirim. Uygulamadaki pomodoro fonksiyonunu geliştirmek öncelikli planlarım arasında, şu an bunun üzerinde çalışıyorum.

#Anroid 6.0 ile kaldırılan "STAMINA" pil tasarruf modunun 2016 yılı içerisinde geri dönmesinin planlandığı resmi olarak açıklandı.

http://ertugrulharman.com/en/2016/05/31/stamina-mode-will-return-to-sony-xperia-later-this-year/
#akış #HaftalıkGündemeMalzeme #xperia #Sony

Stamina Mode Will Return To Sony Xperia Later This Year | Ertuğrul Harman

Stamina battery mode was removed from Sony Xperia devices with Android 6.0 Marshmallow upgrade and it is replaced by new "Doze" feature of Android. However many users become unhappy of this change as...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Logitech #k380 #Bluetooth #klavye incelemesi, ilk izlenimlerim... http://ertugrulharman.com/tr/2016/05/21/logitech-k380-ilk-izlenimler/ #akış #inceleme

Logitech k380 ilk izlenimler... - Av. Ertuğrul Harman

Yeni Bluetooth klavyem Logitech k380 ile ilgili kısaca bilgi vereyim size. Klavyeyi paketinden çıkarttıktan sonra kullanmaya hemen başlayabiliyorsunuz. Pilleri içerisinde. Sol tarafındaki açma...
BeğenFavori PaylaşYorum yap