Skylake ve Kabylake serisi Hyper-Threading özellikli işlemcilerde ciddi bir mikro kod hatası belirlenmiş. Kabylake sahiplerinin bios üzerinden bu özelliği devre dışı bırakmaları tavsiye edilirken, Skylake sahiplerine iki seçenek sunulmuş. Bunlardan birincisi yine devre dışı bırakmak, diğeri ise intel'in 3.20170511.1 sürümüne sahip micro code paketini yüklemek. 78 ve 94 seri numarasına sahip("/proc/cpuinfo | sort -u" komutu ile öğrenebilirsiniz) Skylake işlemci kullanıyorsanız bu paketi yükleyerek hatadan kurtulabiliyorsunuz.

Ekleme: Sorun Debian linux dağıtımında farkedildiği için şu an sadece linux sürümlerinde söz konusu. İlgili paket ise bu işletim sistemlerine kurulabiliyor Skylake kullanıcıları için. Windows kullanıcıları da her ihtimale karşı devre dışı bırakabilirler. Zamanla detayları daha da netleşecektir.

Diğer detaylar için;
https://lists.debian.org/debian-devel/2017/06/msg00308.html

#intel #skylake #kabylake #işlemci #akış #haberinizolsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu Windows 10'un güncellemeyi otomatik indirme olayı sinir bozuyor gerçekten. 2 bilgisayar aynı anda başladı bide, internet pert saatlerdir. Şunu ben izin vermeden indirtmeyecek bi yöntem var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
AtalayKose paylaştı.

#akış #HaberinizOlsun Yılın son #steamindirimleri in tarihleri şöyle
Steam 2015 Black Friday indirimleri 25 Kasım saat 20:00’da başlayıp, 1 Aralık 20:00’da bitecek
Steam 2015 yılbaşı indirimleri ise 22 Aralık 20:00’da başlayıp 4 Ocak 20:00’a kadar devam edecek. Ona göre cüzdanları hazırlayın

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tabi ki DSLR yada aynasız sistemlere hemen gelmeyecek 🙂 #akış #basçek #Canon

Canon'dan 250 MP'lik görüntü sensörü! - CHIP Online

Yazıların 18 km mesafeden bile okunmasını sağlayan, müthiş çözünürlük sunan mucize sensör!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7