Gönderiyi buraya bırakıyorum alt limitsiz kupon ve taahhutsuz internetse dusunebilirsiniz.(kampanya detaylarını kontrol edin ) Benim alt yapım fiber desteklemediği için faydalanamıyorum. Bu aralar rekabet oldukça arttı. Firmalar ne yapacağını şaşırdı artık sonumuz hayır olur inşallah. http://www.maksimumnet.net/basvuru/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aracım için soundmax hoparlör almayı düşünüyorum marka hakkında bilgisi olan veya kullanan üyelerden tavsiye bekliyorum . Cevaplarıniz için şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

D sürücüsü'nü (Hdd) açamıyorum parametre hatalı uyarısı veriyor. öncesinde çalışıyordu ancak c ve d şeklindeydi ssd taktığım ve tekrar format atmak istemediğim için ikisini'de silip yeniden oluşturmak istedim. tek d sürücüsü olarak hiç bir şekilde açılmıyor.biçimlendirme yapılmıyor bu konuyla ilgili çözüm öneriniz varmı ? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • AnilSfk @anilsafak

  veriler zaten silindi ve taşınabilir harddiskimde yedekli. format atmadan kurtarabilsem yeterli olur benim için. Tavsiyeniz için teşekkürler diskpart'ı araştıracağım.

 • OZGH @ozgh

  İçinden veri kurtarmak gibi bir derdiniz yoksa sırasıyla, Windows + Q > cmd > run as administrator > diskpart > list disk > select disk 0, 1, 2 (hangi diskse) > clean
  Sonrasında tekrar Disk Yönetimi'ni açarak istediğiniz hale sokabilirsiniz.

Kargo teslimat görevlilerine dikkat ; ücretli kargo ile satın aldığım bir ürün dün saat 11.00 civarında Cat kapı kargo personelinin gelmesiyle bana teslim edilecekti ( Yurtiçi kargo ). Ücretini sorduğumda 5 TL olduğu söylendi ve yanımda hiç para yoktu aynı gün 1 aşağı sokakta oturan arkadaşıma da n11 den değişim ürünü gelmiş ondada bozuk para olmadığı için 8 TL söylenen kargoyu şubeden teslim almaya gideceğini söylemiş(kargocu aynı şahıs ) neyse iki kargoyu da bugün ben teslim almaya gittim. Ödediğim kargo ücretlerini aynen yazıyorum 5 TL olarak söylenen kargo için ( 4‚42 TL ) ödedim 8 TL olarak söylenen kargo için 3‚42 TL ödeme yaptım. Kargoda ki müdüre şikayet ettim yanlış okumuştur fln diyerek geçiştirmeye çalıştı ben ikisini de mi yanlış okudu diye sert cikisinca arkadaşı uyaricagiz dedi. Ben müşteri hizmetlerine de şikayet ettim ancak kargo ücreti posetin üzerinde hiç bir şekilde yazmiyor Bu alalen dolandiriciliktir. Forumda ki arkadaşların dikkatine bu tarz dolandırıcılılara dikkat edelim 3 kuruş nasilsa diyerek kimseye hakkımızı yedirmeyelim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • arandur @arandur

  İmzalarken bakmıyor musunuz ücrete?

  • AnilSfk @anilsafak

   Çok kez İmza almadan giden ve beni şaşırtan kargocu oldu. Ayrıca çoğu kişi bakmıyordur baksada yanlış gördüm diyip işin içinden siyrilinilabilir. örneğin bugün arkadaşımın kargosunu alırken ona ait hiç bir kimlik bilgisi sormadilar anında kargoyu verdiler. Sadece bir imza attım belki sadece ismini ve soyismini biliyorum ve ona ait çok özel bir eşya var ( değerli bir eşya vardı ) . Sistemsel açık kritik düzeyde güvenmek hata

 • M U H A M M E D @muhammed

  Kargo görevlisinde bozuk para yoksa yukarı yuvarlıyor. Bazen 50 kuruş veya 1 tl eksik olursa öyle alıyor. Baskasından yüksek alarak dengeliyor. Gelen kargo ile faturasını istemek lazım. Mobil ödeme yaygınlaşmalı telefondan barkod okutup ödeyip geçmeli

 • Krycek @krycek

  Yapıyorlar, yeni bir şey değil. MNG'deki eleman yapmıştı. O günden sonra alışverişlerde kargo dahil olmasına dikkat ettim.

  Galiba sadece YK'nın dağıtım listesinde ödenecek ücret yazıyor. Aras'ta yazmadığını biliyorum. Ödeme yapıalcaksa en temizi şubeden teslim almak. Veya gönderene kargo ücretini sormak lazım.

Hangi yazılım dili ile baslamalıyım ? Udemy üzerinden aktif satın almış olduğum Python ve Android ile yazılımcıligi adlı iki farklı eğitimim var. Bir yerden başlamak istiyorum ama kararsızım genelde başlangıç için Python doğru seçim demişler ama forumda ki değerli üstadlarin yorumları benim için önemli daha öncesinde hiç yazılım bilgim yok tam olarak nereden baslamaliyim? Öneri ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler
Edit : Tüm yorumlar için herkese teşekkür ediyorum kafamda bazı şeyler şekillendi şimdiden araştırmalara devam Edip öyle karar vereceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 23
 • Deniz EFE @deniz-efe

  Hiçbir yazılım bilgin yoksa @at da dediği gibi ilk algoritma öğrenmen lazım çünkü yazılım dünyasında önemli olan kod yazmak değil algoritma kurmaktır. O yüzden ilk algoritma öğren daha sonra dğer dillere göre daha az kapsamlı olan C öğren C ile ufak problem çöz. Örneğin bir sayını faktoriyeli, bir sayı asal mı değil vs gibi basit işlemlerinin algoritmasını kurup koda döke bil. Daha sonra Java öğren ve en sonra Android.

  • bitlikarinca @bitlikarinca

   Algoritmayı nasıl öğreniyoruz? Python'a başladım yol yakınken şimdilik döneyim madem

  • Deniz EFE @deniz-efe

   @ardazeytin algoritma nasıl öğrenilmesi konusunda sen benden daha deneyimlisin sen açıklayabilir misin ?

  • Deniz EFE @deniz-efe

   @bitlikarinca Algoritma bir işin nasıl yapılacağını sıralı ve listeli bir şekilde ifade etmektir.Örneğin benim amacım çay demlemek ise şunları yapmalıyım :
   1) Çaydanlığı alırım.
   2) Ocak boş mu diye kontrol ederim eğer ocak boş ise çaydanlığı koyarım eğer değilse boşaltırım.
   3) Çaydanlık ocaktaysa çaydanlığa su koyar ve altını yakarım.
   4) Su kaynadıktan sonra çay atarım.

   Liste bu şekil de uzar ve ayrıntı isteğe göre aratabilir.Algoritma budur. Eğer sen bir problemi parçalayıp ne yapacağını bulabiliyorsa kodu daha rahat ve düzgün yazarsın.

 • TeknoStil @teknostil

  Yazılım işinden hiç anlamam.
  Aklıma şu geldi. 😀

 • 3dfx @3dfx

  Sentdex reyis yeni python tutoriala basladi youtube üzerinden, bence bir bak hosuna gidecektir.

 • eminks @eminks

  Yazılıma başlamadan önce sana tavsiyem eğer bilmiyorsan ingilizce öğren. Belli bir seviye ingilizcen olursa daha rahat bir şekilde kendini geliştirirsin. İngilizceden sonra algoritma öğrenmeni tavsiye ederim. Bunun için çocuklara kod yazmayı öğreten bazı siteler var onları kullanabilirsin mesala codemonkey benim favorim diyebilirim. Tekrar söylüyorum sana verebileceğim en iyi tavsiye ingilizceni geliştir.

İstanbul'dan yola çıkıp karadeniz turu yapmayı düşünüyoruz nasıl bir rota izlemeliyiz sizce özellikle git veya hiç gerek yok diyeceğiniz yerler nereler? not : 3 kişiyiz araç ve çadırımız mevcut konaklama yer sıkıntımız yok. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler
Edit: vazgeçtim farklı mevsimlerde değerlendirmeye alacağım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Arkadaşlar piyasa fiyatı 200-500 tl arasında olan bir kulaklık almak istiyorum ama dinlediğim zaman kesinlikle ses kalitesi beni etkilemeli şuanda iphone kulaklığı var ondan bi geçiş yapıcam. not : şuan param olmadığı için bi kaç ay sonra almayı planlıyorum bu yüzden çinden'de getirtebilirim ürün tavsiyelerinizi bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • KUTALP @kutalp

  https://www.amazon.com/gp/product/B018U9E058/ref=s9_dcacsd_dcoop_bw_c_x_1_w

  Teknik bilgi vermicem. Cks77 kullandım. Flac falan dinlemedim. Nerden buluca flac'ı. Spotify yüksek kalite aç yeter işte. Şarkıcıyla birlikte söylüyorsun. Sanki müziği dinlemiyorsunda, o müzik beyninde kafanın tam içinde merkezinde çalıyormuş gibi oluyor. Ona göre yani. Bugün ne oldu o kulaklığın kabloları birleşim yerinden koptu lehim falan derken, kullanılmaz halde. Bi dahada param yetmedi o zevki yaşamayı çok istiyorum yeniden.

 • Orcun @orcun

  Sürücü önemli, 50 mm falan bak derim. Ama tek etkende sürücü değil ? kalitesi ne alemde ? mesela benim sony kulaklığın sürücüsü 40 mm ama aynı boyutta sürücülü mdr 1 serisi var onun ses kalitesi ile kıyas kabul etmiyor.
  İşte yok kablosuz olsun bilmemne olsun dediğin anda ses kalitesinden daha çok o teknolojilere para veriyorsun. kablolu olacaksa güzel kulaklık bulursun.
  Ek olarak sürücü büyük kulaklık iyi övgüler almış vs. vs. ama sende bir dinliyorsun çöp, atıyorum mesela o sürücülerü senin takacağın alet besleyemiyor az geliyor. İşte sen gidip flac değilde 120 küsür kbps mp3 dinliyorsun. Bunlar kulaklığın kalitesini bariz etkileyen şeyler. Forumları araştır, ne tür müzik dinliyorsun onlara göre bak. Sony'de kulaklıklar genelde bass daha ağırlıklı ama biraz fiyat odaklılarda böyle iyi fiyat olanlarda denge ağırlıklıdır. Keza işte sennheiser gene tiz veya mid ön planda ama basslar biraz zayıf olabilir. Kulak içi kulaklıkta ki bass farklı kafa üstü kulaklıktaki bass farklıdır bunu unutma. Kulak içi kullanıyorsan mesela taktığın tıkaç sesin kalitesi çok bariz şekilde etkiler. Yani çok fazla değişkeni olan bir konu o yüzden baya detaylı araştırman lazım.

 • TwoCenk @twocenk

  Audio-Technica ATH-M50x belki yanına güzel bir DAC

 • teknomoron @teknomoron

  Ne alırsın bilemem ama kulak üstü alacaksan; cazibesine kapılıp Marshall Major I ya da II seri alma 😀

Arkadaşlar Antalya'da su altı dalış yapmayı planlıyorum ortalama 5 metre derinliğe dalınacak ve bu dalışımı su geçirmez kılıf yardımıyla videoya çekmek istiyorum sizce basınç sorunu vs olur mu bu kılıfı kullansam ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Samsung'un S8'in fiyatını çok yüksek tutmasının nedeni Note7 lerde yaptığı zarardan dolayıdır. Note7 leri geri dönüşüme gönderdi ancak çok büyük zarar etti ve o zararı telafi etmek içinde telefona haddinden fazla fiyat tanımladı. Sizce 5000 Tl s8'i satın almaya değer mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap