Kargo teslimat görevlilerine dikkat ; ücretli kargo ile satın aldığım bir ürün dün saat 11.00 civarında Cat kapı kargo personelinin gelmesiyle bana teslim edilecekti ( Yurtiçi kargo ). Ücretini sorduğumda 5 TL olduğu söylendi ve yanımda hiç para yoktu aynı gün 1 aşağı sokakta oturan arkadaşıma da n11 den değişim ürünü gelmiş ondada bozuk para olmadığı için 8 TL söylenen kargoyu şubeden teslim almaya gideceğini söylemiş(kargocu aynı şahıs ) neyse iki kargoyu da bugün ben teslim almaya gittim. Ödediğim kargo ücretlerini aynen yazıyorum 5 TL olarak söylenen kargo için ( 4‚42 TL ) ödedim 8 TL olarak söylenen kargo için 3‚42 TL ödeme yaptım. Kargoda ki müdüre şikayet ettim yanlış okumuştur fln diyerek geçiştirmeye çalıştı ben ikisini de mi yanlış okudu diye sert cikisinca arkadaşı uyaricagiz dedi. Ben müşteri hizmetlerine de şikayet ettim ancak kargo ücreti posetin üzerinde hiç bir şekilde yazmiyor Bu alalen dolandiriciliktir. Forumda ki arkadaşların dikkatine bu tarz dolandırıcılılara dikkat edelim 3 kuruş nasilsa diyerek kimseye hakkımızı yedirmeyelim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • arandur @arandur

  İmzalarken bakmıyor musunuz ücrete?

  • AnilSfk @anilsafak

   Çok kez İmza almadan giden ve beni şaşırtan kargocu oldu. Ayrıca çoğu kişi bakmıyordur baksada yanlış gördüm diyip işin içinden siyrilinilabilir. örneğin bugün arkadaşımın kargosunu alırken ona ait hiç bir kimlik bilgisi sormadilar anında kargoyu verdiler. Sadece bir imza attım belki sadece ismini ve soyismini biliyorum ve ona ait çok özel bir eşya var ( değerli bir eşya vardı ) . Sistemsel açık kritik düzeyde güvenmek hata

 • M U H A M M E D @muhammed

  Kargo görevlisinde bozuk para yoksa yukarı yuvarlıyor. Bazen 50 kuruş veya 1 tl eksik olursa öyle alıyor. Baskasından yüksek alarak dengeliyor. Gelen kargo ile faturasını istemek lazım. Mobil ödeme yaygınlaşmalı telefondan barkod okutup ödeyip geçmeli

 • Krycek @krycek

  Yapıyorlar, yeni bir şey değil. MNG'deki eleman yapmıştı. O günden sonra alışverişlerde kargo dahil olmasına dikkat ettim.

  Galiba sadece YK'nın dağıtım listesinde ödenecek ücret yazıyor. Aras'ta yazmadığını biliyorum. Ödeme yapıalcaksa en temizi şubeden teslim almak. Veya gönderene kargo ücretini sormak lazım.